آبان, ۱۳۹۶ 3 نظرات مقاله

      آینده روشن

آینده خود را خلق کنید

شما به همان اندازه که بخواهید کوچک ، و به همان اندازه که آرزو کنید بزرگ می شوید . “جیمز آلن”

 

در سیصد و سی بررسی که طی سال های گذشته روی رهبران صورت گرفته ، کیفیت ویزه ای در همه آنها شکل بارز داشته است . یک کیفیت است که همه رهبران بزرگ در آن مشترک هستند . و آن کیفیت پنداره است .رهبران دارای پنداره هستند ، اما غیر رهبر ها پنداره ندارند.

مهم ترین کشف در همه تاریخ بشریت این است که به هرچه به شکل پر دوام فکر کنید، همان می شوید. با این حساب ، رهبران در اغلب مواقع چه اندیشه ای در سر دارند؟

و جواب این است که رهبران به آینده می نگرند . به این فکر می کنند که به کجا می روند وچه می توانند بکنند تا به مقصد برسند. از سوی دیگر ، کسانی که رهبر نیستند بیشتر به حال حاضر فکر می کنند و به مسائل موجودمی اندیشند . آنها به گذشته فکر می کنند و نگران آن هستند . به چیز هایی فکر می کنند که توان تغییر دادن آن را ندارند .

 

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

به آینده فکر کنید

با این کیفیت رهبری را (( آینده نگری)) می نامیم . رهبران به آینده فکر می کنند . به این فکر می کنند که می خواهند به کجا برسند و چه کار کنند . رهبران به خواسته هایشان فکر می کنند ، به این فکر می کنندکه برای تحقق خواسته های خود چه باید بکنند .

خبر  خوش این است که وقتی به آینده فکر می کنید ،در نقش یک رهبر ظاهر می شوید و به زودی به نتایجی که رهبران به آن می رسند دست پیدا می کنید .

((چشم انداز بلند مدت)) مهم ترین عامل تعیین کننده موفقیت شخصی و مالی در زندگی است .چشم انداز بلند مدت ((قابلیت فکر کردن از چند سال قبل))  است.  او می گوید در حالی که در لحظه اکنون تصمیم می گیرید ، باید به آینده فکر کنید . این یکی از بزرگ ترین کشفیاتی است تا به امروز صورت گرفته است . کمی فکر کنید ! هر چه بیشتر به آینده فکر کنید ، در لحظه حال تصمیمات بهتری می گیریدتا مطمئن شوید که آینده به واقعیت می پیوندد .

 

یک خیال پنج ساله خلق کنید

در برنامه ریزی استراتزیک شخصی ، باید چشم انداز بلندمدتی از زندگی خود داشته باشید . باید در هرکاری که می کنید آرمان سازی کنید . در فرایند آرمان سازی ، بک رویا و خیال پنج ساله برای خود درنظر بگیرد و به این فکر کنید اگر وضع به شکلی که شما می خواهید باشد ، به کجا می رسید .

چشم انداز

بزرگترین مانع هدف گذاری ، داشتن ((باور های خود محدود کننده )) است . به عبارت دیگر ، در زمینه های مختلف خود را عاجز و درمانده می بینید در نتیجه خودتان را ارزان می فروشید. با دست کم گرفتن خود، یا هدفی را در نظر نمی گیرید و یا هدف های بیش از اندازه ساده و ابتدایی برای خود تعیین می کنید.

آیا میدانستید هرچه در ذهن شما بود امروز شما را آفرید؟ و هر چه در ذهن خود جای دهید آینده شما را می آفریند؟ دوست دارید با استفاده درست از ذهن به زندگی سرشار از سلامت، ثروت و موفقیت دست یابید؟ بخشی از کتاب صوتی قانون توانگری را بشنوید.آیا میدانستید اثرگذاری محصول قانون توانگری بالاتر از کارگاه های آموزشی و سمینارهای آموزشی می باشد که برگزار میگردد؟ همین الان خرید میکنم.

 

تصور کنید که محدودیتی در کار نیست

با ترکیب کردن آرمان سازی و آینده نگری ، فرایند خود محدود سازی را ملغا می کنید . برای لحظه ای به این فکر می کنید که محدودیتی در کار نیست . تصور می کنید که همواره از استعداد و قابلیت های فراوان برخوردارید که با استفاده از آن می توانید به هدف های که برای خودتان در نظر گرفته اید ، برسید. بدون توجه به این که در زندگی در چه مرحله ای قرار دارید ، تصور کنید که دارای دوستان ، قراردادها و روابطیهستید تا در ها را به روی شما بگشایند و به آنچه به واقع می خواهید دست پیدا کنید . تصور می کنید کههیچ محدودیتی در کار نیست و می توانید برای دست یابی به هدفتان هر کاری را که لازم است ، انجامبدهید .

اندیشه آسمان آبی را تمرین کنید

در اندیشه آسمان آبی ، فرض را بر این می گذارید که همه چیز برایتان امکان پذیر است . کافی است به آسمان بلند آبی نگاه کنید و محدودیتی احساس نکنید . به چند سال آینده فکر می کنید و می بینید زندگیتان به هر لحاظ عالی و بی کم و کاست است . بعد به جایی که امروز در آن قرار دارید می اندیشید و از خود می پرسید : چه اتفاقی باید برای من بیفتد تا جایی درآینده به این هدفهایم دسترسی پیدا کنم ؟

آسمان آبی

حاضر نشوید در رویاهایتان تجدید نظر کنید

وقتی آرمان سازی وآینده نگری را تمرین می کنید ، نباید با رویاها و پنداره هایی که برای خود و آینده تان دارید مصالحه کنید . نباید به هدفهای کوچک تری برسید . به جای آن ، رویاهای بزرگ درسر بپرورانید و بعد چنان به آینده نظر کنید که قدرتمندترین انسان عالم هستی هستید .

رویا

شما آینده عالی خود را خلق می کنید . قبل از این که به لحظه اکنون خود برگردید و به آنچه در حال حاضر امکان پذیر می بینید فکر کنید ، باید تصمیم بگیرید که به واقع چه خواسته ای دارید.  با شغل و حرفه تان شروع کنید  . فرض را بر این بگذارید که پنج سال دیگر زندگی شغلی تان عالی وبی کم و کاست است . حالا به این پرسش ها جواب بدهید :

 1. به چه شکلی خواهد بود ؟
 2. چه کار خواهید کرد ؟
 3. کجا این کار را خواهید کرد ؟
 4. با چه کسانی کار خواهید کرد ؟ چه مسئولیتی خواهید داشت ؟
 5. چه مهارتها و قابلیتهایی خواهید داشت ؟
 6. به چه هدفهایی دست خواهید یافت ؟
 7. از چه مقام و رتبه ای در کارتان بهره مند خواهید بود ؟

حال زندگی مالی عالی خود را برای زمانی در آینده آرمان سازی کنید:

 1. پنج سال دیر در همین موقع چه مداخلی خواهید داشت؟
 2. چه سبک و طرزی در زندگی خواهید داشت؟
 3. در چگونه خانه ای زندگی خواهید کرد؟
 4. برای خود و خانوادتان از چه تجملاتی استفاده خواهید کرد؟
 5. در حساب بانکی خود چه مبلغی خواهید داشت؟
 6. همه ماهه چه مبلغی پس انداز ئ سرمایه گذاری می کنید؟
 7. به هنگام بازنشستگی می خواهید چه مبلغی داشته باشید؟

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

جهت دریافت محصولات در زمینه هدف گذاری ، روانشناسی ثروت ، روانشناسی موفقیت،خرید و دانلود کتابهای صوتی موفقیت هم اکنون عضو ذهن ایده آل شوید.      http://www.zehneideal.com

3 نظرات
 1. masi

  salam. maghalatetoon kheyli khoobeh. mamnoonam

  Reply
 2. تاکام

  سلام ، خداقوت خیلی ممنون از مقالات که واقعا بینظیرن و شما دارید زحمت میکشید. مرسی از زحماتتون

  Reply
 3. آبی

  مطالب سایت شما واقعا خیلی قشنگ و حرفه ای و جدید هست. دم همه شما گرم.

  Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *