فروردین, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات موفقیت

آموزش هدف گذاری

راهنمای آموزش هدف گذاری: برنامه ریزی سیستم فعال کننده شبکه ذهنی

آموزش هدف گذاری : آیا میتوان به سادگی به موفقیت دست پیدا کرد؟ آیا میتوانیم احساساتمان، جسممان، روابطمان یا وضعیت مالی خود را در زندگی تغییر دهیم؟ به نظر شما غیر ممکن است؟ یعنی می شود کسی در کمتر از یک سال ده ها میلیون کسب ثروت کند؟ شاید با خود میگویید که اگر رسیدن به این ها اینقدر ساده است که با قدرت درونی میتوان به آنها رسید. پس چرا همه به چنین موفقیتهای نمیرسند؟

پاسخ: در زندگی کارهای زیادی هستند که بسیار ساده اند اما مردم به راحتی از کنار آنها می گذرند چون در روزمرگیهای زندگی خود غرق شده اند. روزها و سالها میگذرد و آنها به کهن سالی می رسند و در می یابند که بخش ناچیزی از زندگی را بدست آورده اند. شاید به این دلیل که عاشق آنچه که میخواستند نبودند. در اصل این افراد باید روح خود را پرورش بدهند و عضلات روح خود را قوی کنند.

اگر میخواهید در زندگی فرد موفقی باشید به خاطر بسپارید که: در معادله زندگی آینده هیچ وقت با گذشته برابر نیست. اگر درگذشته شکست خورده اید هیچ گاه نباید تصور کنید در آینده نیز چنین خواهد شد. آنچه یک لحظه قبل یا حتی سال ها پیش اتفاق افتاده اصلا مهم نیست و به این معنی نخواهد بود که حتما در آینده نیز همان اتفاقات پیش خواهد آمد.

راهنمای هدفگذاری

۱ – از امروز به مدت چهار روز و هر روز به مدت ده دقیقه وقت خود را صرف هدفگذاری کنید و حتما هدفهای خود را در دفترچه ای یادداشت کنید.

۲ – در هنگام نوشتن اهداف مرتباً از خود بپرسید، اگر مطمئن بودم که به هرخواسته ای خواهم رسید و در هیچ زمینه ای شکست نخواهم خورد، در آن صورت چه چیزی را می خواستم و چه می کردم؟

۳ – خوشحال باشید و مانند زمان کودکی خود فکر کنید. در یک فروشگاه بزرگ اسباب بازی، روی زانوی عروسک بزرگی نشسته اید. در ان حالت هیجانی، هیچ خواهشی آنقدرها بزرگ نیست. همه چیز در دسترس است.

آیا دوست داری؟ آن قدر در بدست آوردن موفقیت خبره شوید که به شما بگویند : انسان فوق العاده!

پیشنهاد میکنم همین الان جلسه اول دوره آموزشی هدف گذاری از صفر تا صد را بصورت رایگان تهیه نمایید و اگر انسان فوق العاده شدن را باتمام وجود احساس میکنید میتوانید هم اکنون بسته آموزشی هدف گذاری را تهیه نمایید.

 

روز اول: هدفهای مربوط به رشد فردی

احساس رفاه و دارندگی، پایه ای است برای رسیدن به هر نوع موفقیت دیگر در زندگی.

ا – پنج دقیقه فکر کنید و همه امکانات را از نظر بگذرانید: دلتان می خواهد چه مطالبی را بیاموزید؟ چه مهارت هایی را داشته باشید؟ چه خصلت هایی در وجود شما باشد؟ دوستان شما چه کسانی باشند؟ خود شما چه کسی باشید؟

۲ – برای رسیدن به هر هدف زمان معینی تعیین کنید ( مثلا شش ماه، یک سال، پنج سال، ده سال یا بیست سال).

۳ – بزرگترین هدفی را که تا یک سال دیگر می خواهید به آن برسید، مشخص کنید.

۴ – خیلی کوتاه و مختصر بنویسید و توضیح دهید که چرا باید حتما و به طور قطع ظرف یک سال آینده به آن هدف برسید.

روز دوم : هدفهای مربوط به شغل و هدف های اقتصادی

خواه آرزوی شما این باشد که در شغل خود سرآمد و بییشتاز باشید و میلیونها بر ثروت خود اضافه کنید و خواه علاقمند باشید که به عنوان دانشجوی رشته ای خاص، سرمایه ای از علم پس انداز کنید، اکنون فرصت دارید که نسبت به هدف های خود مطمئن شوید.

ا- پنج دقیقه فکر کنید و همه امکانات را درنظر بگیرید. چه مقدار پول میخواهید پس انداز کنید؟ از شغل یا شرکت خود چه انتظاراتی دارید؟ انتظار دارید در سال چقدر درآمد داشته باشید؟ چه تصمیم هایی در زمینه مالی باید بگیرید؟

۲ – برای رسیدن به اهداف خود زمان معینی تعیین کنید (مثلا شش ماه، یک سال، پنج سال، ده سال یا بیست سال).

۳ – بزرگترین هدفی را که تا یک سال دیگر می خواهید به آن برسید، مشخص کنید.

۴- خیلی کوتاه و مختصر بنویسید و توضیح دهید که چرا باید حتما و بطور قطع ظرف یک سال آینده به آن هدف برسید.

روز سوم : هدفهای تفریحی و  ماجراجویانه

اگر از لحاظ مالی هیچ محدودیتی نداشتید، دلتان می خواست چه کاری انجام دهید و یا صاحب چه چیزی باشید؟ اگر غول چراغ جادو در مقابل شما حاضر می شد تا شما را به آرزوهایتان برساند، شما چه آرزویی می کردید؟

۱ – پنج دقیقه فکر کنید و همه امکانات را در نظر بگیرید. دلتان می خواهد چه چیزهایی بسازید یا بخرید؟ در چه اتفاق مهمی حضور داشته باشید؟ به چه ماجراهایی علاقمند هستید؟

۲ – برای رسیدن به اهداف خود زمان معینی تعیین کنید (مثلا شش ماه، یک سال، پنج سال، ده سال یا بیست سال).

۳- بزرگترین هدفی را که تا یک سال دیگر می خواهید به آن برسید، مشخص کنید.

۴ – خیلی کوتاه و مختصر بنویسید و توضیح دهید که چرا باید حتما و به طور قطع ظرف یک سال آینده به آن هدف ہرسید.

روز چهارم : هدفهای معنوی و اجتماعی

اکنون فرصت دارید که اثری از خود باقی بگذارید تا در زندگی انسانهای نسل بعد تاثیر بزرگی بگذارد. میراثی به وجود آورید که تغییری واقعی در زندگی دیگران پدید آورد.

۱ – پنج دقیقه فکر کنید و همه امکانات را در نظر بگیرید. چه کارهایی از شما برمی آید؟ در چه کارهایی و به چه کسانی میتوانید کمک کنید؟ چه چیزهایی را می توانید ایجاد کنید؟

۲ – برای رسیدن به اهداف خود زمان معینی تعیین کنید (مثلا شش ماه، یک سال، پنج سال، ده سال یا بیست سال).

۳- بزرگترین هدفی را که تا یک سال دیگر میخواهید به آن برسید، مشخص کنید.

۴ – خیلی کوتاه و مختصر بنویسید و توضیح دهید که چرا باید حتما و به طور قطع ظرف یک سال آینده به آن هدف برسید.

هرگز هیچ هدفی را به حال خود نگذارید، مگر اینکه ابتدا قدم مثبتی در جهت تحقق آن برداشته باشید. هم اکنون لحظه ای فکر کنید و اولین قدمی را که باید در جهت رسیدن به هدف بردارید مشخص سازید. برای اینکه پیشرفت کنید، چه قدمی را باید امروز بردارید؟ حتی کوچکترین قدم مثلا زدن یک تلفن، یک دیدار و یا یک برنامه ریزی مقدماتی شما را به هدف نزدیکتر می کند. آنگاه کارهای ساده ای را که باید به صورت زنجیزه ای از امروز تا ده روز دیگر انجام دهید، روی کاغذ بیاورید. این برنامه ریزی طی این ده روز، یک سری عادتها را در شما ایجاد می کند و نیروی محرکه توقف ناپذیری را در شما به وجود میآورد که موفقیت دراز مدت شما را تضمین میکند. از هم اکنون شروع کنید!

اگر تا یک سال دیگر به هدف های برنامه ریزخ شـده خود برسید چه احساسی خواهید داشت؟ نظرتان نسبت به خودتان چه خواهد بود؟ زندگی را چگونه خواهید دید؟ پاسخ به این سوال ها باعث میشود تا دلایل محکمی برای رسیدن به هدف پیدا کنید. اگر بدانید که چرا باید کاری را انجام دهید، چگونگی انجام آن به آسانی معلوم خواهد شد.

چهار هدف یک ساله خود رامشخص کنید. زیر هریک از هدفها، در یک پاراگراف شرح دهید که چرا باید تحت هر شرایطی ظرف یک سال به آن برسید.

آموزش هدف گذاری

رمز رسیدن به هدف ها، فراموش نکردن آنها است. دست کم روزی دوبار، هدف هایی را که نوشته اید بررسی کنید. آنها را در جایی قرار دهید که هر روز چشمتان به آنها بیفتد، مثلاً در دفتر یادداشتهای روزانه، روی میز کار، در ل کیف پول یا روی آینه دستشویی، به خاطر داشته باشید که اگر همیشه راجع به چیزی فکر کنید و افکار خود را روی آن متمرکز سازید، به سوی آن حرکت کنید.

این، راهی ساده و بسیار پر اهمیت برای برنامه ریزی نظام فعال کننده شبکه ذهنی است.

اگر تلاشتان برای رسیدن به هدف، بی فایده به نظر رسید، ایا باید هدف خود را تغییر دهید؟ پاسخ آن مطلقاً منفی است!

پشتکار، ارزشمندترین عامل شکل دهنده کیفیت زندگی است و حتی از استعداد نیز مهمتر است. به هر حال هیچکس تاکنون صرفا به علت داشتن علاقه به هدفی نرسیده است. انسان باید خود را متعهد و پابند کند. آیا ممکن است که در اثر یک شکست موقتی، بینش و توانائی هایی پیدا کنیم که در آینده حتی به موفقیت های بزرگتری دست یابیم؟ مسلم است !  اکنون به تلاشهای بی ثمرگذشته خود بنگرید، از آنها چه آموخته اید؟ چگونه قادرید با آموخته های خود، در زمان حال و اینده موفقیتهای بزرگی کسب کنید؟

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

افراد موفق، آگاهانه یا ناآگاهانه از روشهای مشابهی برای رسیدن به اهداف خود استفاده میکنند.

شما هم برای رسیدن به خواسته های خود این چهار دستور ساده را بکار ببندید:

۱ – ابتدا خواسته خود را دقیق و روشن بیان کنید. (روشنی بیان نوعی قدرت است).

۲ – دست به عمل بزنید. (داشتن آرزو کافی نیست).

۳ – نحوه عملکرد خود را برای رسیدن به هدف بررسی کنید تا مفید و موثر باشد. (برای یک فرضیه بی ارزشی، نیروی خود را بیهوده هدر ندهید).

۴ – فرضیات و شیوه کار خود را آنقدر عوض کنید تا به هدف برسید.

هنگام تعقیب هدف ها غالبا به نتایجی غیر منتظره بر می خوری. عسل عمدا گلها را بارور میسازد؟ خیر، بلکه زنبور در پی جمع آوری شهد است و ناخواسته پاهایش به گرده گلها آغشته می شود و هنگامی که روی گل دیگرنشیند، یک رشته عکس العملهای زنجیرهای را باعث می شود تا در نتیجه، دامنه کوهسار، هر روز به رنگی دلپذیر در آید.

شما نیز هنگامی که به دنبال هدف های ارزشمند خود میروید، ممکن است منابع پیش بینی نشده ای نصیب دیگران کنید. حتی تصمیم ساده ای، نظبر اینکه به فلان دوست قدیمی تلفن کنید، ممکن است پیامدهای مثبتی داشته باشد که اصلا فکرش را نمی کنید.

در آموزش هدف گذاری تلاش های فعلی شما چه منابعی برای دیگران دارد؟

مقصود واقعی از داشتن هدف آن است ضمن تعقیب هدف، شخصیت شما به عنوان یک فرد انسانی نیز ساخته شود. پاداش واقعی شما در تعقیب اهدافتان شخصیتی است که به عنوان یک انسان پیدا می کنید.

دقایقی وقت صرف کنید و به طور خلاصه بنویسید که برای رسیدن به هدف های خود باید چه خصوصیات، مهارتها، توانائیها، طرز فکرها و اعتقاداتی را در خود ایجاد کنید. لذت و شادی را فراموش نکنید. بسیاری از اشخاص فکر میکنند که هدفگذاری به این معنی است که وقتی به هدفشان رسیدند، میتوانند از زندگی خود لذت ببرند. ما می خواهیم با شادمانی به هدف برسیم، نه اینکه ابتدا به هدف برسیم و آنگاه شادی کنیم. سعی کنید از هر روز عمر خود به کاملترین صورت، استفاده نمائید. ارزش زندگانی را با میزان پیشرفت های خود اندازه نگیرید، بلکه بخاطر داشته باشید که جهت حرکت شما، مهمتر از نیل به هدفهای موقت است.

جهت حرکت شما رو به کدام طرف است؟ آیا از هدفهای خود دور، یا به آنها نزدیک می شوید؟ آیا لازم است در شیوه های خود تجدید نظر کنید؟ آیا از زندگی خود بطور کامل لذت می برید؟ اگر پاسختان منفی است، هم اکنون تغییری در یکی از زمینه ها ایجاد کنید.

شاید بارها این جمله را از اشخاص شنیده باشید که ( آیا سهم من از زندگی همین است؟) فضانوردان آپولو که تقریباً تمام عمر خود را وقف سفر به کره ماه کرده بودند، در آن لحظه افتخار آفرین و تاریخی که قدم به ماه گذاشتند احساس غرور می کردند. اما پس از آنکه به زمین برگشتند بعضیهاشان دچار افسردگی شدید شدند. آیا هدفی باقی مانده بود که انتظارش را بکشند؟ آیا هدفی بزرگتر از سفر به کره ماه و کشف فضای خارج از زمین وجود داشت؟ بلی، شاید فقط یک هدف وجود باشد و آن کشف فضای روح و دل انسانی است. پس برای رهایی از افسردگی هدف های زیادی برای خود برگزینید.

همه ما نیاز داریم که دائما احساس رشد عاطفی و معنوی کنیم. این غذای روح ما است و ما به آن احتیاج داریم. وقتی در آموزش هدف گذاری به هدف هایی که برای خود قرار داده اید نزدیک می شوید، بلافاصله هدفی تازه برای خود انتخاب کنید و برای آینده ای که حتماً خواهد آمد، برنامه داشته باشید. هدف نهایی چه می تواند باشد؟ شاید این باشد که یک کار منحصر به فرد انجام دهیم. پیدا کردن راهی برای کمک به دیگران (آنان که از صمیم قلب دوستشان داریم) باعث می شود که در همه عمر، احساس سبکی و سعادت کنیم. همیشه در این جهان برای کسانی که بخواهند، وقت، انرژی، سرمایه و خلاقیت خود را در راه خیر صرف کنند، جایی و مجود دارد.

چه عمل محبت آمیزی میتوانید نسبت به دیگران انجام دهید؟ هم اکنون . تصمیم بگیرید و به آن عمل کنید و از احساسی که پیدا خواهید کرد، لذت ببرید.

جورج برنز کمدین محبوب، اهمیت انتظار را به خوبی درک کرده است. تمام فلسفه زندگی او در این کلمات خلاصه می شود: «باید در زندگیتان چیزی وجود داشته باشد که به خاطر آن از بستر خارج شوید. در حال خواب، نمی توان کاری انجام داد. مهمترین اصل این است که در زندگی خود، نقطه روشن و جهت مشخصی داشته باشید که رو به آن سو حرکت کنید.» او سالن پالاديوم لندن را برای اجرای برنامه هایش در سال ۲۰۰۰ میلادی، رزرو کرد که در آن هنگام، وی ۱۰۴ سال سن خواهد داشت! این گونه آینده سازی ها را چگونه می بینید؟

آموزش هدف گذاری

اکثر مردم فکر می کنند که در ظرف یک سال کارهای زیادی می توان انجام داد، اما کارهایی که در مدت ده سال می توانند به پایان رسانند دست کم می گیرند.

شما ده سال دیگر چه وضعیتی خواهید بود؟

به چیزی فکر کنید که امروزه آن را در اختیار دارید اما زمانی در رویاهایتان جلوه می کرده است. شاید برای رسیدن به آن هدف، موانعی هم در سر راهتان بوده است و با وجود این به آن رسیده اید و اکنون جزئی از زندگی شماست.

وقتی به دنبال هدف تازه ای می روید و با موانعی روبرو می شوید، به یاد آورید که این موانع، قبلا در زندگیتان بوده است، شما آنها را رد کرده وموفق شده اید!

روح انسان، تسخیرناپذیر است.قدرت اراده، میل به پیروزی، موفقیت، نظم دادن به زندگیو تسلط بر آن،تنها هنگامی در شما بیدار می شود که بدانید چه می خواهید و باور داشته باشید که هیچ مشکل و مانعی نمی تواند جلوی شما را بگیرد. وجود موانع به این معنی است که باید عزم خود را جزمتر کنید و برای رسیدن به هدف های ارزشمند بیشتر تلاش کنید.

از قدیم گفتن ماهی رو هروقت از آب بگیری تازه است .اگه تا حالا تو هدف هاتون شکست خوردید هیچ اشکالی نداره مهم اینه که شروع کنیم و چه خوبه که این شروع درست و در کنار یک تیم با تجریه باشه . امیدورام از مقاله آموزش هدف گذاری خوشتان آمده باشد.

 

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند آموزش هدف گذاری: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه آموزش هدف گذاری چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله آموزش هدف گذاری بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

 

                                                                          www.zehneideal.com

 

دلی شاد و ذهنی ثروتمند را برایتان آرزومندیم.

مهدی سجودی

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *