تیر, ۱۳۹۸ بدون نظر روابط زوجین, مقالات موفقیت

چگونگه با جنس مخالف ارتباط برقرار کنیم

زنان و مردان با هم متفاوت اند. هیچ یک بر دیگری برتری ندارد و تنها نقطه مشترک آنان این است که به یک گونه تعلق دارند. مردان و زنان در دنیاهای متفاوت، با ارزش های متفاوت و طبق قواعد و قوانینی متفاوت زندگی می کنند. این را همه می دانند، ولی بعضی ها نمی خواهند زیر بار بروند.

حقیقت همین است. به شواهد نگاه کنید. حدود ۵۰% ازدواج ها در کشورهای غربی به طلاق می انجامد و بسیاری از روابط، پیش از رسیدن به مرحله ازدواج، از هم می گسلد. در تمام جوامع، مردان و زنان از دیدگاه ها، رفتارها، باورها و حرکات شریک زندگی خود گله مندند.

دنیای متفاوت مردان و زنان

وقتی مردی به دستشویی یا سلمانی می رود، تنها یک دلیل برای رفتن به آن جا دارد، او می خواهد قضای حاجت کند یا موی سرش را کوتاه کند. بر عکس ، زنان فقط به دنبال یک کار مثل رنگ کردن موی سر یا درست کردن ناخن خود نیستند.

گاهی زنان غریبه ای که یکدیگر را برای اولین بار در چنین مکان هایی ملاقات می کنند، پس از خروج از آنجا با هم دوستان صمیمی می شوند. آیا تا به حال دیده اید مردی در حال رفتن به سلمانی به دوستش بگوید: « هی ، رضا من دارم می رم سلمونی، می خوای با من بیای؟»

مردان بیشتر اوقات کنترل تلویزیون را بر می دارند و از این شبکه به آن شبکه می روند. برای زنان، تماشای برنامه ها با دیدن پیام های بازرگانی تفاوتی ندارد. مردان هنگام ناراحتی و گرفتاری به نوشیدنی های الکلی رو می آورند و رفتارهای پرخاشگرانه بروز می دهند، زنان تحت چنین شرایطی شکلات می خورند یا به خرید می روند.

مشکلات تاریخی مردان با زنان !!

زنان همیشه از مردان به دلیل بی احساس بودن، بی توجهی به حرف های آنان، بی اعتنا بودن و خونسردی شان انتقاد کرده اند. آنان معتقدند مردان عشق و عاطفه زنان را درک نمی کنند و بیشتر خواهان رابطه جنسی هستند تا عشق.

مردان زنان را بابت بسیاری چیزها به باد انتقاد می گیرند: بد رانندگی کردن، بلد نبودن خیابان ها، سر وته گرفتن نقشه، نداشتن حس جهت یابی، حاشیه رفتن به جای پرداختن به اصل موضوع، در اغلب اوقات شروع کننده رابطه جنسی نبودن…… مردان هیچ وقت نمی توانند لنگه جوراب شان را پیدا کنند ولی نوارها و سی دی های خود را به ترتیب حروف الفبا منظم و مرتب می چینند.

چه کسانی جنس برتر هستند ؟ مردان یا زنان !!!

زنان همیشه می توانند دسته کلید گمشده شان را پیدا کنند ولی به ندرت می توانند سر راست ترین مسیر را برای رسیدن مقصد بیابند. مردان خیال می کنند جنس برتر هستند. زنان مطمئن اند که جنس برتر هستند.

چند نفر از مردان به تعویض دستمال توالت توجه دارند؟ معلوم نیست. چنین مواردی تا به حال مشاهده نشده!

مردان از اینکه هر زنی می تواند با ورود به تالاری پر از آدم، بی درنگ درباره حاضران نظر بدهد، تعجب می کنند. زنان نیز نمی توانند تحمل کنند که مردان تا این حد بی توجه باشند. مردان از این که زنان چراغ اخطارکننده کاهش سطح روغن خودرو را نمی بینند اما از فاصله پنجاه متری یک لنگه جوراب کثیف را در تاریکی تشخیص می دهند، گیج می شوند.

زنان نیز از این که مردان به راحتی و فقط به کمک آینه بغل، خودرویی بزرگ را در جایی تنگ پارک می کنند اما هرگز نمی توانند هنگام آمیزش، مدخل را بیابند، کلافه می شوند.

اگر زنی هنگام رانندگی راه را گم کند، بی معطلی می ایستد و از دیگران سوال می کند؛ اما این کار برای مردان علامت ضعف محسوب می شود و ممکن است ساعت ها دور خود بچرخند و زیر لب بگویند: « بالاخره راه رو پیدا می کنم. تا این جا رو درست اومدم! این پمپ بنزین به نظرم آشناس.»

مسئولیت های مردان و زنان

مردان و زنان با هم متفاوت اند و به گونه ای متفاوت تکامل یافته اند. آنان ناگزیر بوده اند که به گونه ای متفاوت تکامل یابند. مردان شکار می کردن، زنان میوه می چیدند. مردان نزدیک دهانه غار نگهبانی می دادند. زمان غذا می پختند و بچه ها را جمع و جور می کردند.

در نتیجه بدن و مغز آنان به صورتی متفاوت تکامل یافته است. در همان حال که جسم مردان و زنان با وظایف شان تطابق می یافت، افکار و اندیشه های شان نیز تغییر می کرد.

مردان تنومند تر و قوی تر از زنان شدید و همزمان ، مغزشان نیز به تناسب کارها و وظایف شان رشد کرد. زنان هم از این که مردان بیرون خانه فعالیت می کنند راضی نبودند و در نبود آنان، آتش غبار را روشن نگه می داشتند و بدین ترتیب، مغزشان متناسب با وظایف شان تکامل یافت.

بعد از گذشت قرن ها ، ساختار مغز مرد و زن تحت تغییراتی مستمر قرار می گیرد و درک متفاوتی از اولویت ها و عملکردها دارند.

اگر منکر این حقیقت شویم ، تا ابد پای غم ، سردرگمی و توهم را به زندگی خود باز کرده ایم.

باورهای اشتباه صد ساله

اواخر دهه ۸۰ میلادی ، انقلابی در عرصه تحقیق در مورد تفاوت های زن و مرد و نحوه عملکرد مغز آنان زخ داده است.برای اولین بار در تاریخ بشر، تجهیزات کامپیوتری پیشرفته به ما امکان داده اند به صورت «همزمان» شاهد نحوه عملکرد مغز باشیم و با این پیشرفت شگفت انگیز در قلمروی وسیع ذهن انسان به بسیاری از سوالات مربوط به تفاوت های زن و مرد پاسخ داده شده است.

تحقیقاتی که در بسته  آموزشی  ارتباط با جنس مخالف به آن ها اشاره می شودحاصل مطالعات پزشکی ، روانشناختی و جامعه شناختی است که همگی بر یک نکته دلالت دارند.زنان و مردان در بسیاری از شرایط اجتماعی تلقی می شد و اعتقاد بر این بود که رفتارهای ما تحت تأثیر رفتارهای پدران و مادران است که آن نیز بازتاب معیارهای اجتماعی به شمار می آمد.

به دختر بچه لباس صورتی می پوشانند و عروسک به دستشان می دادند و توپ فوتبال و سربازهای اسباب بازی را به پسرها می داد و لباس آبی به تن شان می کردند. دختر بچه ها را در آغوش می گرفتند و نوازش شان می کردند و به پسربچه ها می گفتند باید قوی باشند و گریه نکنند.

تا این اواخر همه بر این باور بودند که ذهن نوزاد همچون لوح سفیدی استکه اطرافیان دیدگاه های خود را روی آن حک می کنند اما شواهد و مدارک معتبر زیست شناسی امروزی حقیقتی متفاوت را آشکار می کند و دلایل دیگری برای رفتارها و باورهای ما مطرح می سازد.

برنامه ریزی مغز مردان و زنان متفاوت است

این دلایل متقن ثابت می کند که هورمون ها و نحوه برنامه ریزی مغز ما مسئول اصلی رفتارها ،حالات و سلیقه های ماست.

این بدان معناست که اگر بچه ها در جزیره ای دور افتاده بدون هیچ گونه نظام اجتماعی و نظارت والدین بزرگ شوند ، باز هم دختر بچه ها دوست دارند ناز و نوازش شوند ، عروسک بازی کنند و در جمع دوستان حود باشند، در حالی که پسر بچه ها ترجیح می دهند با یکدیگر زورآزمایی کنند ، مسابقه بدهند و گروه هایی با سلسله مراتب مشخص تشکیل دهند.

برنامه ریزی مغز و تأثیر هورمون بر آن ها، چگونگی رفتار و طرز فکر ما را تعیین می کند.

چگونگی برنامه ریزی مغز و هورمون هایی که در بدن ترشح می شوند ، دو عامل تعیین کننده طرز فکر و رفتار ما قبل از تولد به شمار می آید.به بیان ساده غرایز ما همان ژن هایی هستند که طرز رفتار ما را در شرایط خاص معین می کنند.

از اینکه مطالب ارتباط با جنس مخالف را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

آیا تمام این ها دسیسه مردانه است ؟

از دهه ی ۶۰ میلادی به بعد برخی گروه های افراطی کویده اند مردم را به نفی میراث زیست شناسی خود متقاعد کنند. آن ها ادعا می کنند دولت ها، مذهب ها و نظام های آموزشی چیزی بیش از توطئه ای مردانه برای خذف یا حاشیه نگه داشتن زبان نیستند. طبق ادعای آن ها ، آبستن کردن زنان صرفاً راهی برای مهار زنان و تسلط بیشتر بر آنان بوده است.

در واقع ، از نظر تاریخی ، این صورت قضییه است اما همین جاست که سؤالی مطرح می شود.اگر طبق ادعای این گروه ها زنان و مردان یکسان اند ، چرا در سراسر دنیا مردان توانسته اند تا این حد بر زنان تسلط یابند؟ مطالعات جدید درباره نحوه عملکرد مغز پاسخ های بسیاری به ما می دهد.

ما هم یکسان نیستیم . درست است زنان و مردان باید از فرصت های برابر برای شکوفایی استعداد های خود برخوردار باشند اما برابری بری زن و مرد مسئله ای سیاسی یا اخلاقی است.یکسان بودن زن و مرد مسئله ای علمی است که باید بررسی شود.

برابری زن و مرد مسئله ای اخلاقی یا سیاسی است ، تفاوت های اجتناب ناپذیر آنان مسئله ای علمی است.

آیا باید به این حرف باور کنیم که طبیعت ما مسئول رفتار ما است ؟

آنان با جنسیت سالاری مخالف اند. مشکل در درک تمایز دو واژه کاملاً متفاوت « برابر» و «یکسان» نهفته ایت.با این آموزش ها به خوبی پی خواهید برد که چگونه علم بر تفاوت جسمانی و ذهنی زن و مرد صحه می گذارد. این دو جنس با هم یکسان نیستند.

بر اساس نتایج تحقیقات نژادشناسی، روانشناسی، زیست شناسی ، عصب شناسی امروزه تفاوت های مغز زن و مرد ورای تمامی پیش داوری ها، بدگمانی ها ، دودلی ها و تحقیقات نظری ، روشن و واضح است.

وقتی تقاوت ها مطرح شده در این بسته آموزشی را شاید بگویید :« نه، من اصلاً این طور نیستم.من این کار رو نمی کنم.» بله. شاید برخی موارد دربره شما صادق نباشد اما توجه کنید که ما عموماً زنان و مردان را مد نظر داشته ایم و رفتار اکثریت را در نظر گرفته ایم.

بسته آموزشی ارتباط با جنس مخالف

این بسته آموزش ارتباط با جنس مخالف ممکن است در عده ای احساس خشم، غرور یا تکبر بر انگیزد. دلیلش این است که این عده کمابیش قربانی آن دسته از باورهای کمال گرایانه شده اند که مدعی اند زن و مرد تفاوتی ندارند،

پس اجازه بدهید موضع خود را همین جا روشن کنیم: هدف تیم ذهن ایده ال این است که کمک برای بهبود رابطه با جنس مخالف است. ما معتقدیم زنان و مردان باید از فرصت ها و امکاناتی برابر برای دنبال کردن اهداف خود بهره مند شوند و در ازای کار مساوی، دستمزد مساوی بگیرند.

تفاوت مغایرتی با برابری ندارد. برابری به معنای آزادی انتخاباب و انجام کاری است که دوست داریم. تفاوت یعنی یکسان نبودن عمل و انتخاب، به علت یکسان نبودن جنسیت. مردان و زنان از فهرستی یکسان، مواردی متفاوت را بر می گزینند.

هدف ما بررسی واقع بینانه روابط زن و مرد، علل رفتارها و عملکردهای آنان و بهبود روابط آنان برای زندگی شاد و بهتر است. ما فرضیات کلیشه ای سیاسی یا نظریات علمی پیچیده را نشخوار نمی کنیم و حاشیه نخواهیم رفت.

اگر جانوری شبیه اردک باشد، صدای اردک در آورد، مثل اردک راه برود و رفتارهای اردک را بروز بدهد، پس ما هم اسمش را اردک می گذاریم. دلایل مطرح شده در این آموزش نشان می دهد زن و مرد ذاتا رفتارهای متفاوتی دارند، البته ما به هیچ وجه توصیه نمی کنیم خود را در چارچوب رفتار های ویژه جنسیت تان محدود کنید.

طبیعت در برابر تربیت

ملیسا دختر و پسری دو قلو به دنیا آورده است. جاسمین در پتویی صورتی و آدام در پتویی آبی پیچیده شده. دوستان و آشنایان برای جاسمین عروسک و برای آدام توپ فوتبال کوچولو و لباس ورزشی بچگانه می آورند. همه به ویژه زنان، جاسمین را با ناز و نوازش در آغوش می گیرند و می گویند: «وای چه بچه نازی! چقدر شیرینه!»

اما مردها بیشتر به آرسین توجه دارند. با لحنی محکم و جدی با او حرف می زنند و چند تلنگر آرام به شکمش می زنند و او را بالا و پایین می اندازند و از اینکه در آینده ورزشکاری بزرگ خواهد شد صحبت می کنند.

این داستان تقریبا به گوش همه آشناست و این سوال را در ذهن بر می انگیزد: آیا رفتار والدین ما مسئول نوع رفتار ماست یا رفتارهای ما از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود؟ کدام یک بر سرنوشت ما حاکم است؟ طبیعت یا تربیت؟

ما در برابر تربیت دخترها و پسرها رفتارهای متفاوتی داریم

بیشتر روان شناسان و جامعه شناسان معتقدند که بخش اعظم رفتارها و سلیقه های ما از شرایط اجتماعی و محیطی ما ناشی می شود. تربیت فرایندی آموختنی است که تمام مادران، اعم از انسان و حیوان، تمام سعی خود را در آن مبذول می دارند.

از سوی دیگر، دانشمندان معتقدند طبیعت و ساختار شیمیایی – هورمونی ما به میزان زیاد عامل بروز رفتارهای ما به شمار می آید. از ابتدای دهه ۹۰ مدارک و دلایلی مستند در تایید این نظریه علمی به دست آوده است که بسیاری از برنامه ریزی های مغز ، پیش از تولد صورت می گیرد.

این واقعیت که در طول تاریخ مردان معمولا شکارچی و زنان تربیت کننده بوده اند، امروز نیز تعیین کننده رفتارها، عقاید و علایق ماست.

مطالعات گسترده در دانشگاه هاروارد نشان می دهد که ما نه تنها در برابر پسر بچه ها و دختر بچه ها رفتارهای متفاوتی داریم، بلکه از واژگان متفاوتی نیز استفاده می کنیم. ما به دختر بچه ها می گوییم: « دلبر کوچولو»« دختر کوچولوی شیرین» یا « ملوسک ناز»؛ و به پسر ها با صدایی کلفت تر و بلندتر می گوییم: « چقدر بزرگ شدی، داری مرد می شی.»

البته دادن عروسک های باربی به دختر بچه ها و دادن سربازهای عروسکی و آدم آهنی به پسر بچه ها، سازنده رفتار خاصی نیست بلکه رفتارهای ذاتی آنان را تشدید می کند.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارتباط با جنس مخالف: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در زمینه ارتباط با جنس مخالف چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله ارتباط با جنس مخالف بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

 

آیا متفاوت بودن به معنای بهتر بودن است ؟

بر اساس مطالعات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد، رفتارهای مشخص و متمایز اطرافیان در برابر پسر بچه ها باعث تشدید تفاوت های آنان می شود. وقتی جوجه اردکی را در استخر رها کنید، حیوان بلافاصله شروع به شنا می کند.

اگر مغز او بررسی شود در می یابید الگوی شنا از قبل در آن حاضر و آماده بوده است و استخر فقط بستری برای بروز این توانایی است نه عامل آن. تحقیقات نشان می دهد ما بیشتر محصول ساختار طبیعی خود هستیم تا قربانی الگوهای کلیشه ای اجتماعی.

ما متفاوتیم چون مغزمان برنامه ریزی متفاوتی دارد. این تفاوت مغزی نگاهی متفاوت به زندگی را در پی دارد. متفاوت بودن به معنای بهتر بودن یا بدتربودن نیست.

آموزشی برای ارتباط صحیح با جنس مخالف

این بسته آموزشی را می توان بسته راهنمای سفر به کشوری بیگانه یا آشنایی با فرهنگی متفاوت فرض کرد که دارای جملات روزمره کاربردای، زبان ایما و اشاره و اطلاعات کافی درباره رفتار افراد آن جامعه است.

بیشتر جهانگردان بدون تحقیق کافی در مورد کشور مقصد عزم سفر می کنند و خیلی زود پشیمان می شوند، زیرا محلی ها نه زبان آنان را بلدند نه از خوراکی های مورد علاقه آنان اطلاعی دارند.

برای لذت بردن از ظرایف فرهنگ های دیگر، پیش از هر چیزی بایدبا تاریخ، پیشینه و حولات آن جامعه آشنا شوید، پس از آن باید جملات روزمره کاربردی را بیاموزید و با سبک زندگی مردمان آن جامعه برای کسب تجارت و چشیدن طعم لذت های جدید آشنا شوید.

در چنین حالتی، دیگر صرفا جهانگردی ساده نخواهید بود. جهانگرد ساده کسی است که سفر کردن و نکردنش فرقی نکند. برای چنین آدمی، رفتن و دیدن کشوری مانند در خانه ماندن و رویا پردازی درباره آن کشور است.

این محصول به شما نشان می دهد چگونه می توانید جنس مخالف خود را بشناسید و از این شناخت لذت برید اما پیش از هر چیز باید تاریخ و سیر تکامل جنسی مخالف خود را بشناسید.

بسته آموزشی ارتباط با جنس مخالف بر اساس واقعیات و حقایق و با توجه به رفتار انسان های واقعی، پژوهش های علمی، وقایع روزمره و مکالمات ضبط شده نوشته شده است.

نیازی نیست فکرتان را مشغول رابط های عصبی، نورون ها، ارتعاشات مغناطیسی کنید، ما اطلاعات لازم را جمع و تا حد ممکن ساده کرده ایم تا خواندن مطالب برای شما آسان باشد. شما در این آموزش با مفاهیم، فنون و راهکارهایی آشنا می شوید که از لحاظ علمی ثابت شده اند، آن مورد تایید علم نیست جایی در آموزش ما ندارد.

چگونه رفتارهای ما از نسلی به نسل دیگ منتقل می شود ؟

ما در اینجا میمون امروزین را بررسی می کنیم. میمونی که دنیا را با ابر رایانه ها هدایت می کند و می تواند قدم بر خاک مریخ بگذارد، ممکن است با یک جهش وراثتی به یک ماهی تبدیل شود. میلیون ها سال طول کشید تا بشر متحول شد و توانست قدم روی کره ماه بگذارد اما هنوز مجبور است مانند نیاکان خود قضای حاجت کند.

انسان ها دارای نژادها و فرهنگ های متفاوت هستند اما نیازهای اولیه و طبیعی آنان یکی است. ما در آموزش مان نشان خواهیم داد که چگونه رفتارهای ما از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و عملا تفاوت های فرهنگی را بی رنگ می سازد.
 

جهت دریافت بسته آموزشی ارتباط با جنس مخالف کلیک نمایید
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *