فروردین, ۱۳۹۸ بدون نظر مقالات موفقیت

دیوارهای نامرئی ، ارتباط ذهن و استرس

ترس به مانند سایه ، همه جا با اشخاص همراه است و با این وجود ، خود نمی دانند که از چه می ترسند .

این ها از بیماری موسوم به اضطراب ناشی از اختلال اعصاب ، احساس عیب و نقصی در خویشتن ، یا یا از سایر این گونه موارد رنج می برند. زندگی این گونه افراد عاری از آرامش ، اعتماد به نفس و توانایی انجام کارهای ضروری زندگی است .

بنا به نوع ساختار شخصیتی و نگرش و جهان بینی افراد ، نه تنها استرس ، خود را به صورت رنجش ، خشم ، اضطراب یا افسردگی نشان می دهد ، بلکه می تواند بیماری های روحی و روانی حادی را مانند ، اضطراب عصبی ، بی قراری و بی تابی ، روان پریشی و رفتار خشن ، اختلالات روحی ، روان گسیختگی ، وسواس بی اختیار و … به همراه داشته باشد .

استرس مزمن ، علاوه بر ایجاد آشفتگی ذهنی ، تعادل روحی را هم برهم می زند

افرادی که سالم و تندرست باقی می مانند ، کسانی هستند که نیروی ذهنی قدرتمندی دارند . آن ها همه چیز را با دیدی باز و وسیع می نگرند و تنها به امیال ، آرزوها و ارزش های کوچک و شخصی خود اهمیت نمی دهند.

آن ها به توانایی خود در برخورد با مشکلات بیرونی و درونی ، اعتماد و اطمینان دارند. آن ها امیدوارند که مسائل به تدریج حل و فصل می شود . بنابراین ، چنین افرادی هرگز به بن بست نمی رسند.

از اینکه مطالب ارتباط ذهن و استرس را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

استرس ناشی از ترس

ترس و وحشت ، به دلیل استرس و فشار روحی بالایی که ایجاد می کند ، تاثیر مخربی بر سیستم بدن فرد برجا می گذارد.

حال سوال این است که علائم و نشانه های بروز استرس شدید چیست؟ از علائم و نشانه های بروز استرس شدید ، می توان به لرزش و رعشه ، عرق کردن ، تپش قلب ، درد ناحیه قفسه سینه ، درد روده ، حالت تهوع و استفراغ ، بی خوابی و بی اشتهایی اشاره کرد .

هنگامی که فرد احساس کند ، توان لازم را برای برخورد با مساله ای ندارد ، مدام نگران و مضطرب است و نگران استرس ذهنی می شود.

به طور کلی ، رها کردن کامل خود از استرس ، در زندگی پر مشغله عصر نوین ، امکان پذیر نیست . در واقع ، استرس به عنوان بخشی از زندگی ، همواره وجود دارد ، اما با این وجود ، ما باید راه های کاهش استرس را فرا بگیریم و اجازه ندهیم به جسم و روح و روان ما آسیب برساند .

خود را در مقابل بیماری ها و عوارض ناشی از استرس مصون بداریم

صرف نظر از شغل ، مشکلات روزانه و تنش های پی در پی ، ساختار ذهنی فرد ، وضعیت جسمی یا موقعیتی که در اجتماع از آن برخورداریم .

باید با نگاهی تازه به زندگی ، روش و برنامه زندگی خود را به بهترین شکل ممکن تغییر دهیم تا بتوانیم استرس خود را در حد قابل توجهی کاهش دهیم و به این ترتیب ، خود را در مقابل بیماری ها و عوارض ناشی از استرس مصون بداریم .

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارتباط ذهن و استرس: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در این زمینه ارتباط ذهن و استرس چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله ارتباط ذهن و استرس بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *