اردیبهشت, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات

اهداف ارزشمند را در زندگی دنبال پیدا کنید و آن را دنبال کنید.

 

وقتی اهداف ارزشمند داشته باشید که به خاطر آن تلاش کنید، نه تنها سبب می شود طول عمرتان بیشتر شود، بلکه به اهمیت کاری که می کنید پی می برید. دیدن تصویر بزرگ و جامع سبب می شود ناراحتی هایمان کاهش یابد. یافتن انگیزه در حالتی که امیدی به آینده وجود ندارد، بسیار دشوار است.

……………………………………………………………………….

یافتن انگیزه درحالتی که امیدی به آینده

 وجود ندارد، بسیار دشوار است.

……………………………………………………………………….

کاری را بکنید که از آن لذت می برید

یکی از دلایل فشار عصبی در اشخاص این است که به کاری مشغولند که از آن لذت نمی برند. به اعتقاد من دوعامل به این فشار می افزاید. اول اینکه کاری را بکنید که فکر می کنید مهم نیست. این گونه خیلی زود روحیه تان را از دست می دهید. اگر مدتی طولانی به این کار ادامه بدهید، با دشواری روبه رو می گردید. برای اینکه سالم بمانید،کارتان باید با ارزش هایی که دارید همخوان باشد.

دلیل دیگر آنکه بعضی ها کارشان را دوست ندارند این است که مدت کارشان را در طول روز به حدی است که آنها را خسته می کند و به حیطۀ ضعف می کشاند. کسی نمی تواند این همه ساعت کار کند و موفق شود بعضی ها از سخنرانی و صحبت در برابر جمع خوششان نمی آید. شما اگر قرار باشد تمام روز را در برابر یک جمع سخنرانی کنید، چه حال و روزی پیدا می کنید؟ این ترس شمارۀ یک بعضی از اشخاص است.

یکی از راه هایی که به کمک آن متوجه می شوید در زمینۀ توانمندی تان فعالیت می کنید یا نه، این است که کارتان به شما انرژی می دهد. حتی اگر در مراحل اولیۀ کار و حرفه تان باشید و در کاری که می کنید در سطح پیشرفته ای قرار نداشته باشید، با توجه به واکنشی که نسبت به ناکامی های خود نشان می دهید می توانید بفهمید آن زمینۀ بخصوص نقطۀ قوت شما هست یا نیست. اشتباهاتی که روحیۀ تلاش و مبارزه را تقویت می کند، حیطۀ قدرت شما را نشان می دهد. اشتباهاتی که شما را تهدید می کند، به نقاط ضعف شما اشاره دارد.

آیا دوست داری؟ آن قدر در بدست آوردن موفقیت خبره شوید که به شما بگویند : انسان فوق العاده!

پیشنهاد میکنم همین الان جلسه اول دوره آموزشی هدف گذاری از صفر تا صد را بصورت رایگان تهیه نمایید و اگر انسان فوق العاده شدن را باتمام وجود احساس میکنید میتوانید هم اکنون بسته هدف گذاری را تهیه نمایید.

 

در اهداف ارزشمند سرعت گام خود را پیدا کنید

اگر می دانستیم این همه عمر می کنم، از خودمان بیشتر مراقبت می کردیم.

فکر می کنم این حرف در مورد بسیاری از کسانی که پا به سن می گذارند صدق می کند. یکی از کارهایی که باید بکنید این است که سرعت گام خود را مشخص سازید. اگر سرعت حرکت شما از میزان انرژی تان کمتر باشد، ممکن است تنبل شوید. اگر پیوسته با سرعتی بیش از انرژی خود بدوید، ممکن است فرسوده شوید. باید حد متعادل خود را پیدا کنید.

ارزش شخصی خود را بپذیرید

هرکس باید ارزش کار خود را بداند، خواه دیگران بر آن صحه بگذارند و خواه نگذارند. البته همه در چنین موقعیتی قرار ندارند و این موضوع درباره شان صدق نمی کند. در واقع تصویر ذهنی فقیرانه، می تواند روی سلامت جسمانی و فعالیت های اشخاص تأثیر نامطلوب بر جای گذارد.

خود انگاره های اشخاص روی رفتار آنها تأثیر می گذارد.توانایی یاد گرفتن… ظرفیت رشد کردن و تغییر… انتخاب دوستان ، همسر، و شغل، مبالغه نیست اگر بگوییم تصویر ذهنی قدرتمند بهترین تدارک برای رسیدن به موفقیت در زندگی است. اگر تصویر ذهنی شما سبب می شود دست به کارهایی بزنید که به طور منفی روی سلامت شما تأثیر می گذارد، به متخصصان مراجعه کنید و کمک بگیرید.

بخندید

هرگز نباید خودمان و زندگی مان را بیش از اندازه جدی بگیریم. همۀ ما می توانیم مأیوس شویم و یا نخندیم. برای مثال وقتی پای موضوعاتی در زمینۀ ابزارها یا فناوری به میان می آید، من آدمی نومید می شوم. اما اجازه نمی دهم این امر ناراحتم کند. اگر بتوانید با صدای بلند به خود بخندید و زیاد هم این کار را بکنید، به این نتیجه می رسید که خندیدن رهایی بخش است. این بهترین روشی است که می توانیدمانع آن شوید که مشکلات و پریشانی ها تبدیل به فشار عصبی شوند.

 هدف و لبخند

غذای سالم بخورید

مهم ترین نکته در مورد سالم غذا خوردن ، رعایت اعتدال است .باید دقیقا بدانید که امروز چه غذایی می خورید. بی جهت رژیم های لاغری شدید نگیرید . نگران این که دیروز چه خوردید نباشید . خوب غذا خوردن را به فردا موکول نکنید. تنها در لحظه ای که در ان هستید غذای سالم را بخورید. به لحظه اکنون توجه کنید. اگر دقیقا نمی دانید که چه باید بخورید ، به پزشک مراجعه نمایید. او شما را راهنمایی خواهد کرد.

 

هدف و غذا 

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

ورزش کنید

اغلب کسانی را که می شناسم یا آنقدر به ورزش علاقه مندند که در آن زیاده روی میکنند و یا به قدری از آن بدشان می آید که اصلا ورزش نمی کنند . این در حالی است که ورزش مستمر و به اندازه کلید سلامتی است. داشتن آمادگی جسمانی راهی برای حفاظت از خود در برابر بیماری های قلبی ، فشار خون ، و سکته مغزی است.از این دردها که بگذریم ، داشتن آمادگی جسمانی و تن سالم مانع ابتلا به دیابت ، چاقی ، پوکی استخوان ، و احتمالا سرطان روده بزرگ می شود و از افسردگی بالینی جلوگیری می نماید ، ورزش در کیفیت زندگی نقش تعیین کننده دارد.

یکی از مشکلات در مورد ورزش کردن این است که دستاوردهای فوری ان به نظر اندک می رسد بعد از ورزش کردن روی ترازو می روید و به این نتیجه میرسید که تغییری در وزنتان ایجاد نشده است. روز بعد دوباره ورزش می کنید بازهم تغییری رامتوجه نمی شوید . روزهای بعد هم همین اتفاق می افتد . آن گاه بعد از پنج جلسه ورزش کردن ، احتمالا متوجه می شوید که دویست گرم وزن کم کرده اید . ممکن است خیلی زود مایوس شوید بخصوص که در اغلب اوقات نتایج را احساس نمی کنید.اما پس از چهار روز تلاش ، روز پنجم اندکی نتیجه میگیرید.

اهداف ارزشمند

مهم در این زمینه ، داشتن تداوم و استمرار است . شما اگر عادت ندارید که همه روزه ورزش کنید ، راهی برای شروع تمرینات ورزشی پیدا کنید. مهم نیست چه می کنید : مهم این است که کاری بکنید. با پزشک خود مشورت کنید. به کلاس ورزش بروید . هر کاری را که به سودتان است انجام بدهید.

هدف و ورزش

با فشارهای عصبی برخورد موثر بکنید

یکصد سال قبل، علت اصلی امراض، بیماری های عفونی بود. امروزه علت اصلی بیماری ها فشار عصبی است. همه در مواقعی که با مشکلات روبه رو می شوند ، احساس تنش  می کنند. اینکه آن تنش تبدیل به فشار عصبی بشود یا نشود، بستگی به این دارد که با آن چگونه برخورد می کنید. بدترین کاری که می توانید در برخورد با فشار عصبی بکنید این است که مشکل را حل نکرده، به بعد موکول کنید. اگر با اشخاص و مسائل برخورد فوری کنید و موضوع را به بعد موکول نکید، احتمال ابتلا به فشار عصبی را کاهش می دهید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی اهداف ارزشمند: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله اهداف ارزشمند بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

 

                                                                          www.zehneideal.com

 

دلی شاد و ذهنی ثروتمند را برایتان آرزومندیم.

مهدی سجودی

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *