آذر, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات موفقیت

اهداف مشخص برای خود داشته باشید

بدانید که به راستی چه میخواهید. این گونه مجبور نمی شوید پروانه ها را دنبال کنید. این گونه به اکتشاف طلا می روید.

 ویلیام مولتون مارسدن

در کار هدف گذاری و در موضوع موفقیت به طور کلی، کلمه مورد علاقه من «وضوح» و «روشنی» است. رابطه مستقیمی میان میزان روشنی و شفافی از آنچه می خواهید و آنچه در عمل در زندگی به آن دست پیدا می کنید وجوددارد.

مردان و زنان موفق زمان لازم را برای رسیدن به وضوح درباره خود و آنچه به واقع می خواهند صرف میکنند،. درست همانطور که قبل از شروع به ساختمان سازی باید پیش طرحی از آنچه می خواهید بسازید داشته باشید. و این در حالی است که اغلب اشخاص چنان به استقبال زندگی می روند که سگها به دنبال  هر اتومبیل در حال حرکت می دوند و نمیدانند که می خواهند به کجا برسند.

 

موانع رسیدن به هدف 

داشتن میل و اشتیاق سوزان برای غلبه بر موانع و رسیدن به هدفهای عالی و بزرگ ضرورت دارد. برای اینکه به اشتیاق سوزان برسید. هدفهایتان باید صددرصد شخصی باشد. اینها باید هدفهایی باشند که برای خودتان انتخاب می کنید و نه آن هدفهایی که دیگران برای شما برمی گزینند و یا هدفهایی که شما برای راضی کردن دیگران انتخاب می کنید. برای آنکه فرایند هدف گذاری مؤثر واقع شود، باید برای رسیدن به آنچه می خواهید به اندازه کافی خودخواه باشید.

این بدان معنا نیست که نمی توانید برای دیگران کاری صورت بدهید. اما بدین معناست که در کار هدف گذاری برای زندگی تان با خود شروع می کنید و به جلو می روید.

 

سؤال در مورد هدف گذاری

یکی از مهمترین سؤالات در هدف گذاری این است: می خواهم با زندگی ام چه کارکنم ؟ اگر بتوانید در زندگی آن کسی که می خواهید بشوید، یا آن کاری را که می خواهید بکنید، آن کدام کار است؟ به خاطر داشته باشید نمی توانید به هدفی که آن را نمی بینید، بزنید.

باید در ماهها و سالهایی که پیش روی خود دارید این سؤال را بارها و بارها از خود بپرسید. برای مشخص ساختن هدفها واقعی خود، باید با پنداره، ارزشها و ایده آلهایتان شروع کنید. در شروع اینها بیشتر به رؤیایی شباهت دارند که با واقعیت نمی خوانند، اما حالا وظیفه شما این است که هدفهایتان را مشخص سازید، انگار که خانه رؤیایی خود را برکاغذ رسم  می کنید.

تصمیم بگیرید که واقعاً چه می خواهید

با هدفهای کلی و عمومی شروع می کنید و به هدفهای مشخص ترمی رسید

۱. سه هدف عمده و اصلی شما در کار و حرفه تان کدامند؟

۲. سه هدف عمده و اصلی شما در زمینه های مالی کدامند؟

۳. سه هدف عمده و اصلی شما در روابط خانوادگی کدامند؟

۴. سه هدف عمده و اصلی شما در زمینه سلامتی کدامند؟

نگرانیهای اصلی خود را مشخص سازید

 

سؤال نقطه مقابل آنچه طرح کردیم این است: در حال حاضر سه نگرانی عمده و اصلی من در زندگی کدام است؟ نگران چه هستید؟ مشغله ذهنی شما در زندگی روزانه کدام است؟ چه عاملی شما را ناراحت میکند؟ چه عاملی خوشبختی را از شما دریغ میکند؟ و به قول یکی از دوستان من: (کجایتان ناراحت است؟) این سوالات از تکنیک های هدف گذاری می باشد

پس از آنکه مسائل و نگرانیهای اصلی خود را شناسایی کردید، از خود بپرسید:

۱. راه حلهای ایده آل برای هر یکی از این مسائلی کدام است ؟

۲. چگونه می توانم این مسائل و نگرانیها را بلافاصله از بین ببرم؟

۳. سریع ترین راه حل و فصل این مسائل کدام است؟

ابزاری مهم برای اندیشیدن

اغلب مردم به اشتباه هدفهایشان را بیش از اندازه دشوار می کنند.

اما مسئله هرچه دشوارتر شود، احتمال حل و فصل کردن آن دشوارتر میگردد. و برای دستیابی به نتایج به زمان طولانی تری احتیاج پیدا می کنید. هدف شما باید این باشد که هدفتان را ساده کنید و در کوتاهترین زمان ممکن به سر وقت هدف بروید.

درآمدتان را دوبرابر کنید

خیلیها به من میگویند دوست دارند درآمد شان را دو برابر کنند. اگر در کار فروشی باشند، از آنها میپرسم: «سریع ترین راه دو برابر کردن درآمد کدام است؟»پس از آنکه نظراتشان را بازگو می کنند، جوابی را که به نظرم درست تر میرسد، باآنها در میان می گذارم: «زمانی را که با خریداران بالقوه و واجد شرایط صرف می کنید، به دو برابر افزایش بدهید.»

 

مستقیم ترین راه افزایش فروش همیشه یک روش بوده است: وقت بیشتری را با خریداران بهتر سپری کنید. اگر مهارتهای خود را بهتر نکنید اما تعداد دقایقی را که با هر مشتری صرف می کنید به دو برابر افزایش دهید، با احتمال زیاد فروشتان را دو برابر می کنید.

تولید و بهره وری خود را دو برابر کنید این کار برای اهداف مشخص کاربردی می باشد

اگر کارتان را بررسی کنید به این نتیجه می رسید که ۲۰% کاری که میکنید ۸۰ درصد درآمد شما را به دست می دهد . در برنامه‌های پیشرفته خود از حاضران در جلسه می خواهم ۲۰ درصد فعالیت‌هایی را که ارزش بیشتری دارند شناسایی کنند و بعد از انجام دادن این فعالیت ها را ۲ برابر افزایش بدهند.

به جای این که مجموعه فعالیت‌های خود را دو برابر کند به آنها توصیه می‌کنند که کارهایشان را خلاصه تر کنند اما کارهایی بکنند که ارزش بالاتری دارد بعضی از مراجعان ما می‌توانند به رهبری و به دنبال آن درآمد خود را در مدت یک ماه به دو برابر افزایش بدهند همیشه ساده ترین و مستقیم ترین راه را برای رسیدن به مکانی که می خواهید به آنجا برسید انتخاب کنید و از همه اینها مهمتر این که دست به کار شوید و احساسی از ضرورت و اضطرار برسیم بهترین ایده ها در جهان تا زمانی که اجرا گذاشته نشوند بی استفاده باقی می مانند.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند اهداف مشخص: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه اهداف مشخص چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله اهداف مشخص بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *