اهمیت مطالعه

نادانی نفرین خداوند است. دانش در حکم بالی است که با آن به سمت بهشت پرواز می کنیم.

تحقیقات نشان می دهد نود درصد مردم با تمام شدن دوران تحصیلشان مطالعه و یادگیری شان و رشد شخصی شان هم به پایان میرسد تکان دهنده است، مگر نه! نه تنها تکان دهنده نیست بلکه خجالت آور است.

 

قانون توانگری

 

شما تنها از طریق مطالعه و تحقیق است که می توانید در حرفه خود احاطه پیدا کنید و تبدیل به یک شخص شاخص در زمینه کاری خود شوید.

البته عجیب نیست که به ندرت کسی را پیدامیکنیم که به حرفه خود احاطه و تسلط کامل داشته باشد. از هر مقام ارشد فروش بپرسید به شما جواب بدهد که به ندرت فروشندهای پیدا می شود که به طور کامل بر کارش احاطه داشته باشد. همین مطلب درباره ی مدیران، حقوقدانان و حسابداران و پزشکان و تمام حرفه های دیگر صادق است.

فواید و اهمیت مطالعه

در هر حرفه ای به تعداد اندکی برمیخورید که در حرفه خود شاخص و متمایز شده اند، این افراد پیوسته درحال مطالعه و افزایش دانش خود دربارهی حرفهی خود هستند و میکوشند به سطوح عالی برسند.

این افراد در صنف خود مانند زرافه هایی که در گله ی موشها ایستاده اند، متمایز و بارز به نظر میرسند. به اطراف خود نگاه کنید این افراد را حتما می بینید.

از بین هزاران پزشک در یک تخصص تنها چند پزشک هستند که متمایز و شاخص هستند،این گروه اقلیت متمایز همان کسانی هستند که پیوسته در حال مطالعه و به روزرسانی خودهستند. استادان در هر حرفه ای میتوانند قیمت خود را مشخص کنند ، آنها پاداش کلان میگیرند.

اگر شما هنوز در این گروه اقلیت شاخص وجود ندارید، بدانید که میتوانید از همین حالاشروع کنید و در گروه آنها قرار بگیرید.

تنها یک ساعت مطالعه ی متمرکز در طول روز ، در سال به ۳۶۰ ساعت مطالعه تبدیل میشود،تصور کنید اگر این مدت به پنج و یا ده ساعت باشد، با این مطالعه چه کارها که نمی شود کرد!

مطالعه، شرط لازم هر موفقیت به حساب می آیند. اما متأسفانه مطالعه برای بسیاری از ما با پرداخت مالیات شباهت دارد. تنها وقتی مجبور هستیم، این کار را میکنیم.

پاداش فکر کردن

مطالعه نکردن به این معنا است که جهل خود را به هر جا که میروید، با خود میبرید و آن را از طریق رفتار و کردارتان به دیگران هم منتقل می کنید.اما پاداش مطالعه کردن چیست؟

شما توانایی این را دارید که هر آنچه را که میخواهید را به دست آورید. دنیا از آن شماست اما باید بیاموزید که چگونه این کار را انجام دهید. برای یاد گرفتن باید مطالعه کنید.هر آنچه میخواهید برای شما وجود دارد .برای به دست آوردن آنچه میخواهید، باید چگونگی آن را هم یاد بگیرید و برای یاد گرفتن چگونگی باید مطالعه کنید.

دوست عزیز ذهن ایده آل کتاب‌ها، مجموعه ای از افکار و تجربیات دیگران هستند، بنابراین هرچقدر بیشتر مطالعه کنید، دانش بیشتری کسب خواهید کرد. زندگی بسیار کوتاه است و متاسفانه، هیچ‌کس فرصت کافی ندارد تا همه راه‌ها را امتحان کند.

کتاب خواندن، به شما کمک می‌کند تا به جای امتحان کردن تمامی راه‌ها، از تجربیات شخصیت‌های حقیقی و تخیلی درس بگیرید. اهمیت مطالعه روزانه و طبق برنامه، بخش جدایی‌ناپذیر زندگی اکثر افراد موفق است.

اغلب مردم سالیانه دو یا سه بار واقعاً فکر میکنند

جورج برنارد شاو

دو درصد از مردم واقعاً فکر میکنند، سه درصد فکر میکنند که فکر میکنند و ۵۲ درصد ترجیح میدهند، بمیرند؛ اما فکر نکنند.

اهمیت فکر کردن

توصیه میکنم در چند ساعت آینده به حرف هایی که اطرافیان می زنند خوب گوش دهید و متوجه می شوید اکثر گفتگوها بسیار سطحی و بی محتوا است.به رفتار بعضی از دوستان خود توجه کنید، به این نتیجه میرسید که آنها یا اصلا فکر نمیکنند یا هرگز کاری که میگویند، انجام نمیدهند.

دو درصد از مردم واقعاً فکر میکنند، سه درصد فکر میکنند که فکر میکنند و ۵۲ درصد ترجیح میدهند، بمیرند؛ اما فکر نکنند.

شما باید در گروه آن دو درصد قرار بگیرید، آنهایی که واقعاً میاندیشند و فکر میکنند.با کمی تلاش میتوانید در ردیف آن دو درصد قرار بگیرید. اینها افراد موفق و برندگان زندگی هستند.

فکر کردن را باید آموخت و این مطلبی است که در اغلب مدارس آن را آموزش نمیدهند. به ندرت کسی را می شود پیدا کرد که واقعا فکر کند.

برای بعضیها چیزی از فکر کردن دردناکتر نیست. 

مارتین لوترکینگ

فکر کردن بزرگترین عملکردی است که میتوانید داشته باشید. در هر فرصتی باید از این توانمندی استفاده کنید. اندیشه مقدمه ی هر چیزی در زندگی شماست.

تمام رهبران بزرگ تاریخ به ما گفته اند؛ به آنچه فکر کنیم همان میشویم. آنها در این زمینه نظر مشترکی واحدی داشتند. متأسفانه اکثریت مردم به ندرت فکر میکنند. آنها فقط آنچه را ببینند یا بشنوند، باور میکنند.

کلام آخر

دفعه بعد که کسی به شما پیشنهادی میدهد، به جای اینکه فوراً آن را بپذیرید فکر کنید، از خود بپرسید؛ آیا این پیشنهاد کیفیت زندگی شما را بهتر میکند. هر اختراع و کشف ارزشمندی ابتدا یک فکر ذهنی بوده است. هر ایده ای که با ایمان و تلاش آراسته شده است، تبدیل به یک واقعیت محسوس می شود.

اندیشه قدرتی عظیم است. می توانید از این اندیشه برای بهتر کردن کیفیت زندگی خود و دیگران استفاده کنید.

از ذهن انسانها بیش ازاستخراج از معدن، طلا به دست آمده است.

ناپلئون هیل

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند اهمیت مطالعه : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه اهمیت مطالعه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله اهمیت مطالعه بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

2 نظرات
  1. احمد رضا

    سلام و عرض ادب. مقاله خیلی خوبی است. متشکرم

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *