آذر, ۱۳۹۷ بدون نظر کسب و کار, مقالات موفقیت

بازاریابی اینترنتی

در روزگار گذشته، اگر می‌خواستید کسب و کاری را آغاز کنید، باید جایی را اجاره می کردید و یک مغازه باز می‌کردید. از آنجا که این کار بسیار پرهزینه ای بود و شما را در یک مکان فیزیکی نگاه می داشت، برخی از افراد راهی برای فرار از این دام پیدا کردند و آن کسب و کار هایی به شکل سفارشی پستی کالا از خانه خودشان بود.

مزیت سفارش پستی این است که دیگر نیازی نیست در مکان مشخصی باشید .گرچه باز هم مجبور هستید به یک دفتر پستی بروید ،ا ما میتوانید این کسب و کار را در هر کجا آغاز کنید و هرگاه که خواستید جابه‌جا شوید.

طی دهه گذشته ،روال کار بازاریاب های مستقیم، از روش سفارش پستی به روش اینترنتی تغییر یافته است .در اینجا نیز همچون روش سفارش پستی مشتریان شما محدود به یک منطقه جغرافیایی نیستند، اما درواقع می توانند در هر کجای دنیا باشند.

برخلاف روش سفارش پستی که نوعاً نیاز به بودجه زیادی بابت هزینه چاپ و پست دارد، بازاریابی اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد تا با هزینه اندک، از طریق ایمیل و سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتالی، به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید.

به جای چاپ کاتالوگ های رنگی گران قیمت، می توانید وب سایتی طراحی کنید که طی چند ثانیه آن را به روز کنید و با حداقل هزینه شارژ در اینترنت میزبان شوید. اینترنت، وسیعترین سطح زمین بازی را که وسیع تر از هر روش بازاریابی دیگری در طول تاریخ است، در اختیار ما قرار داده است. به گونه ای که هر کسب و کاری که در اینترنت نباشد، تقریباً یک کسب و کار تلقی نمی‌شود.

یک میلیارد و نیم کاربر اینترنت

با وجود بیش از یک و نیم میلیارد کاربر اینترنتی در جهان، بازاریابی اینترنتی یکی از آسان ترین روش ها برای تبدیل شدن به یک میلیونر بیکار است. فرض کنیم شما محصولی دارید که آن را به قیمت ۵۰ هزار تومان می‌فروشید. اگر فقط ۲۰۰۰ عدد از آن را بفروشید ۱۰۰ میلیون تومان به دست خواهید آورد. ممکن است به دست آوردن این ۲۰۰۰ مشتری خیلی زیاد به نظر برسد، اما این مقدار، بخش ناچیزی از کل جمعیت اینترنت است.

اگر شما محصولاتی را می فروشید که قیمت آنها بیش از ۵۰ هزار تومان است ، باز هم میتوانید با فروختن به مشتریان حتی کمتر، میلیونر شوید. با وجود یک میلیارد و نیم کاربر اینترنت که هر روز هم به تعداد آنها افزوده می شود به دست آوردن صد میلیون تومان به صورت اینترنتی کاملا امکان پذیر است .

در بسیاری از کسب و کارهای سنتی، نیاز به خرید و انبار کردن کالا دارید. در بازاریابی اینترنتی، می توانید انتخاب کنید که محصولات فیزیکی همچون کتاب یا محصولاتی دیجیتالی همچون کتاب های الکترونیکی را جابجا کنید. حمل و نقل محصولات دیجیتالی در حقیقت هیچ گونه هزینه انبار یا حمل و نقل ندارد و البته این امکان را نیز به شما میدهد که بدون نگرانی از تمام شدن موجودی، تا بی نهایت از روی آنها نسخه برداری کنید حتی اگر محصولات فیزیکی حمل کنید، الزاما نیازی نیست که خودتان آنها را بخرید و انبار کنید.

سه راهکار برای کسب درآمد از اینترنت

 

در عوض، هر بار که مشتری سفارش کالایی را می دهد، می توانند آن سفارش را به شرکت سازنده یا یک شرکت توزیع کننده بدهید که می توانند کالا را به طور مستقیم برای مشتری ارسال کنند. سفارش پستی کالا از طریق بازاریابی اینترنتی وسعت و آزادی عمل بیشتری به شما می دهد.
سه راه معروف برای کسب پول از اینترنت که در این به آن خواهیم پرداخت، عبارتند از:

۱- فروش محصولات خودتان،

۲- فروش محصولات سایرین به عنوان یک وابسته (پرداخت بر اساس فروش)

۳- نشان دادن تبلیغات محصولات سایر مردم( پرداخت بر اساس کلیک).

ساده ترین راه برای پولسازی در اینترنت، فروختن چیزی است. اگر شما تجربه اینترنتی داشته باشید ،انجام این کار به طرزی باور نکردنی برای شما آسان است، اما اگر از آن دسته افراد هستید که خودتان را در زمینه تکنیکی یک نادان فرض میکنید، به طور کلی فروش هر چیزی برای شما چالش برانگیز خواهد بود.

اگر در بازاریابی اینترنتی تازه کار هستید، نگران این نباشید که هر چیزی را بلافاصله درک کنید. این را بدانید که قبل از اینکه بتوانید راه بروید، باید بخزید و قبل از اینکه بدوید، باید راه بروید.

چگونه در یک هفته اولین پول اینترنتی خود را کسب کنید 

مهم ترین موفقیت برای هر کارآفرین اینترنتی، این است که فقط اولین یک پول اینترنتی خود را به دست آورد . وقتی اولین پول خود را به دست آوردید، بزرگترین مانع روانشناختی که اغلب مردم را از فعالیت باز می‌دارد ، پشت سر گذاشته اید و این همان طرز تفکری است که می گوید شما واقعاً می‌توانید از طریق اینترنت پول به دست آورید.

وقتی چیزی را فروخته اید ، حتی اگر ارزش آن فقط چند هزار تومان باشد، خواهید فهمید، کسب پول از طریق اینترنت، واقعاً به آن سختی که فکر می‌کنید، نیست .

اگر هرگز چیزی را به صورت اینترنتی فروخته اید ،می خواهم به شما نشان دهم که چگونه با سرعت اولین درآمد خود را به صورت اینترنتی به دست آورید. آسان ترین راه برای رسیدن به این هدف این است که چیزی را به صورت اینترنتی از یک سایت حراجی به فروش برسانید.

حراجی های اینترنتی  

اگر شما در پارکینگ یا کمد خود چیزی پیدا کنید، ممکن است سعی کنید آن را در یک حیاط یا گاراژ به فروش برسانید، یا شاید آن را در آگهی های طبقه بندی شده تبلیغ کنید. مشکل هر دوی این روش ها ، این است که شاید هیچ کسی را پیدا نکنید که بخواهد آن را بخرد و اگر کسی را پیدا کنید که آن را بخواهد، ممکن است آن فرد نخواهد آن‌قدر که شما روی کالایتان ارزش می‌گذارید، بابتش پول بپردازد.

برای اجتناب از هر دوی این مشکلات ، می توانید این اجناس را به صورت اینترنتی در سایت های حراجی به فروش برسانید. روش آسانی است. کالاهایی را برای فروش می گذارید، تصویر و شرحی جزئی از آن را قرار می دهید و منتظر می‌مانیم تا مردم پیشنهاد خرید خود را ارائه دهند.

پس از مدتی معین ، مثلا دو هفته، کالای خود را به بالاترین قیمت پیشنهادی می‌فروشید. هر بار که کالایی را میفروشید، سایت حراجی معمولا مبلغی ( مثلا ۵/۱ در صد) را به عنوان درصد فروش از شما می گیرد.

حل مشکلات حراجی های اینترنتی

حراجی های اینترنتی دو مشکل را بلافاصله حل می‌کنند. اول اینکه، یک حراجی اینترنتی در معرض دید هر کسی در جهان است، به گونه ای که شما می توانید بیشترین بازدید کننده ممکن را داشته باشید. دوم اینکه ،یک حراجی اینترنتی معمولا مشتریان با انگیزه ای را جذب می کند که به طور اخص خواستار کالای شما هستند. در نتیجه، قیمتی که خریداران حراجی پیشنهاد می‌دهند، اغلب ممکن است خیلی بالاتر از مقداری باشد که در صورت فروش همان کالا در گاراژ خانه خود به دست خواهید آورد.

فروش محصولات از طریق یک حراج اینترنتی احتمالاً آسان ترین راه کسب پول در اینترنت است ، چون هرکسی می تواند چیزی در گاراژ، اتاق خواب یا کمد خود پیدا کند که دیگر به آن احتیاجی ندارد. به جای اینکه آن را دور بیندازید یا ببخشید، می توانید آن را به صورت اینترنتی بفروشید .

وقتی تمام دنیا به مثابه مشتریان احتمالی شما باشند، احتمال زیادی وجود دارد که کسی آنچه را شما دارید بخواهد و حاضر باشد بابت آن قیمت خوبی بپردازد.

حتی اگر خودتان چیزی برای فروش نداشته باشید، می توانید به راحتی اقلامی را از بازار کهنه فروشها، گاراژ ها و فروشندگان کتابهای دست دوم پیدا کنید و آنها را به صورتی اینترنتی بفروشید.

کسب درآمد از اینترنت 

هم اکنون میتوانید کسب پول از طریق اینترنت را آغاز کنید . ابتدا باید یک سایت حراجی اینترنتی پیدا کنید . ابتدا ،چیزی در خانه خود بیابید که دیگر آن را نمی خواهید یا به آن نیازی ندارید، اما به قدری ارزشمند است که نمی‌توان آن را دور انداخت. این می‌تواند یک کتاب، شی ، عتیقه، ابزاری الکترونیکی( مثل یک جعبه بازی) یا هر چیز دیگری باشد که می دانید ممکن است برای کسی ارزشمند باشد، مثل کالاهایی که به درد کلکسیونرها می خورند .

گرچه ممکن است سعی کنیدچیزهایی کاملا بنجل به درد نخور را بفروشید، اما موفقیت شما وقتی بیشتر خواهد شد که سعی کنید چیزی را بفروشید که میدانید ممکن است برای فرد دیگر ارزشمند باشد.

اکنون، با استفاده از یک دوربین دیجیتالی، عکسی از کالای خود بگیرید که تا حد امکان آن را به بهترین شکل نشان دهد. اگر می‌خواهید کتابی را بفروشید، عکسی از جلد کتاب بیندازید، اما عکس را کمی مایل بگیرید که نشان دهد صفحات و بقیه قسمت های جلد در وضعیت خوبی قرار دارند.

بهترین ها را انتخاب کنید

عکس شما تنها چیزی است که هر کسی می‌تواند با توجه به آن در باره محصول شما قضاوت کند، بنابراین سعی کنید بهترین عکس ممکن را تهیه کنید .
برای تبلیغ کالای خود ، نیاز خواهید داشت که به آن عنوان و مشخصات بدهید. عنوانی که انتخاب میکنید، کالای شما را معرفی می کند و مشخصات شما باید دارای جزئیات اضافی باشد. به عنوان مثال« ماشین فروش از جنس چدن با پوشش قرمز در وضعیت قابل قبول . قلم نقاشی خیلی ظریف. دستگاه بارکد خوان . ارتفاع آن ۱۳ اینچ، عرض آن شش و نیم اینچ و عمق آن ۹ اینچ است .

به خاطر بسپارید توصیف کالای شما، تبلیغ فروش نیز محسوب می شود. شما باید کالای خود را به طور دقیق توصیف کنید تا خریداران احتمالی بدانند که قرار است چه چیزی را بخرند. اما از آنجا که میخواهید مردم به کالای شما علاقه هم نشان دهند، مزیت ها و منافع احتمالی آن را شرح دهید و در عین حال عیب های آن را نیز به طور مختصر، اما صادقانه ذکرکنید .

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

خرید اینترنتی  

از موارد دیگری که میتوانید مشخص کنید، شرایط پرداخت شماست،(کارت اعتباری، چک ،پرداخت اینترنتی یا حواله پولی)، اینکه می خواهید پول حمل را بدهید و کالا را به کجا ارسال می کنید ،حداقل پیشنهاد قیمت اولیه و آخرین قیمت حداقل مبلغی را که خواهید کسی را مشخص می‌کند. اگر آخرین قیمت را مشخص نکنید، ممکن است فکر کنید کالای شما ۱۰ میلیون تومان می ارزد، اما شاید بالاترین قیمتی که فردی پیشنهاد می دهد۲۵ هزار ۵۰۰ تومان باشد.

بالاخره، نیاز خواهید داشت که کالای خود را در یک طبقه بندی قرار دهید( همچون کلکسیونها ،کتاب‌ها یا صنایع دستی ) و اینکه میخواهید حراج کالای شما چه مدت زمان باشد(مثلا۳،۷یا۱۰روز).سپس آماده باشید.

که حراج خود را آغاز کنید و قیمت‌های پیشنهادی را در نظر بگیرید. در آخر حراج تان ، شما یک برنده خواهید داشت و باید کالا را برای بالاترین پیشنهاد دهنده بفرستید.

تبریک می‌گویم – شما هم اکنون اولین درآمد خود را در بازاریابی اینترنتی به دست آوردید!

یک فروش ساده

فروش کالا در سایت واقعا به همین سادگی است .البته ،برای به دست آوردن پول خیلی زیاد از طریق مزایده ها نیاز به کالا های بیشتری خواهید داشت تا اینکه فقط به آنچه حین تمیز کردن گاراژ یا اطاق زیرشیروانی خود پیدا می‌کنید، بسنده کنید.

مردم در وهله اول به دو دلیل از سایت های حراجی خرید می‌کنند :

۱-کالاهای مزبور را در جای دیگر پیدا نمی‌کنند.

۲- قیمت مناسب کالاها.

اگر گیتاری از نوع نایاب را می فروشید که نوازنده معروفی امضای خود را روی آن حک کرده است، پیشنهاد دهندگان خیلی زیاد می خواهید داشت . اما در صورتی که فقط یک گیتار معمولی می فروشید که هر کسی می‌تواند آن را از مغازه امانت فروشی محله خود بخرد، بهتر است قیمت را به قدری پایین تعیین کنید که ارزش خریدن داشته باشد.

اگر نمی‌توانید به طور دائم اقلام کمیاب پیدا کنید، فروش اقلام معمولی به قیمت‌های پایین‌تر را در پیش بگیرید. برخی از مردم به فروش جوراب و لباس می‌پردازند، زیرا می‌توانند آنها را به صورت عمده با قیمت پایین بخرند و همچنان روی آنها سود ببرند و در عین حال از قیمت مغازه های محلی ارزانتر بدهند.

روی محصولاتی کار کنید که به آنها علاقه دارید 

فروش به این صورت است که اقلام را از یک فروشنده یک روش به این صورت است که اقلام را از یک فروشنده عمده خریداری کنید و خودتان حمل آنها را به عهده بگیرید. روش دوم به صورت حمل مستقیم از تولید کننده به مصرف کننده است .

روش حمل مستقیم به این شکل است که شما سفارش را می گیرید، اما این تولیدکننده یا عمده فروش است که در واقع کالا را حمل می‌کند. مزیت این کار در این است که دیگر هرگز نیاز نیست نگران انبار کردن محصولات یا حمل و نقل آن‌ها باشید.

عیب این کار هم در این است که نظارت روی حمل را از دست می‌دهید . مثلا، اگر قول داده باشید بسته ای را در عرض ۲۴ ساعت ارسال کنید و مسئول حمل و نقل سازمانی که با آن کار می‌کنید سهل‌انگاری کند و کالا را سه روز دیرتر به دست مشتری برساند( یا حتی بدتر، اصلا فراموش کند که کالا را بفرستد)کار زیادی از دست شما بر نخواهد آمد.

دومین عیب حمل مستقیم این است که هزینه حمل نیز از سود شما کسر می‌شود، بنابراین مجبور می‌شوید مزیت‌های دردسر کمتر در مقابل در آمد کمتر را مورد ارزیابی قرار دهید.

مزیت انبار داری و حمل و نقل محصولات توسط خودتان این است که می توانید روی زمان حمله نظارت داشته باشید و حتی می‌توانید یک کارت« تشکر» یا اقلام تبلیغاتی دیگر درون بسته بگذارید. عیب آن در این است که باید کالا را بخرید و انبار کنید و علاوه بر آن ، درد سر بسته بندی و پست کالا را هم به عهده داشته باشید که می تواند وقت بازاریابی بیشتر کارهای تان را شما بگیرد.

عرصه رقابتی در بازار را بررسی نمایید

قبل از خرید هر کالایی که قصد فروش آن را دارید، عرصه رقابت آن را بررسی کنید و ببینید آیا کسی کالای مشابه آن را می‌فروشد یا نه. اگر چنین است، ببینید در مقابل آن کالا چه قیمتی می خواهد. وقتی قیمت معمول فروش کالایی را بدانید ،آنگاه از خریدن چیزی که نمی توانید از طریق فروش اینترنتی آن سود به دست آورید ،اجتناب می کنید.

به منظور افزایش فروش و متمایز ساختن خود از تمام رقبای دیگر، سعی کنید برخی اقلام مربوط به کالای خود را در کنار آن قرار دهید، مثلا بخشی از تجهیزات ورزشی را با کتاب یا دی وی دی تمرین ارائه دهید. چنین بسته بندی می تواند به محصول شما ارزش افزوده بدهد و اگر این هدیه اضافی برای شما هزینه زیادی در بر نداشته باشد، در عوض، ارزش کالای شما افزایش می یابد و به احتمال زیاد منجر به پیشنهادات خرید بیشتری خواهد شد که هزینه آن جایزه را جبران می‌کند.

نکته آخر اینکه ، روی محصولاتی کار کنید که به آنها علاقه دارید. اگر فقط سعی کنید چیزی را بفروشید و به سرعت پولی به دست آورید، احتمالا نسبت به فروشندگانی که مشخصات کالا را شرح داده اند و با میزانی از دانش و آگاهی درباره آن صحبت می کنند که یک فروشنده بی‌علاقه هرگز نمی‌تواند چنین کند، موفقیت کمتری خواهید داشت.

وب سایت خودتان را راه اندازی کنید  

به خاطر بسپارید، شما مجبور نیستید خود را به نوع خاصی از محصول همچون لباس یا وسایل الکترونیکی محدود کنید. بسته به اینکه چه نوع اقلامی را می توانید بخرید ،یک هفته ممکن است کفش بفروشید و یک هفته بعد ممکن است دی وی دی های ارزان قیمت بفروشید.

برخلاف یک مغازه معمولی که در آن همیشه باید فقط یک نوع محصول را بفروشید، فروش کالا از طریق حراجی این آزادی را به شما می دهد که هر آنچه در یک زمان بیشترین سودآوری را دارد بفروشید.

درآمدهای مازاد به دست آورید

بسیاری از مردم با فروش کالا از طریق سایت های حراجی، درآمد پاره وقت یا حتی تمام وقت دارند . مادام که شما به یک رایانه، ارتباط اینترنتی و راهی برای حمل محصولاتتان به بالاترین قیمت پیشنهادی دسترسی دارید ، در حقیقت می توانید کسب و کار حراجی اینترنتی خود را از هر کجای دنیا اداره کنید، در عین حال که خودتان ساعات کاری تان را برنامه ریزی می کنید.

با این که برخی از مردم از سایتهای حراجی راضی هستند، اغلب کارآفرینانی که سود های اینترنتی خیلی زیادی به دست می اورند، وب سایت های خودشان را راه اندازی میکنند. با راه اندازی وب سایت خودتان، فرصت خیلی بیشتری برای گسترش کسب و کار خود از طریق بازاریابی، تبلیغات و معاملات مشترک خواهید داشت و حتی می توانید به موازات آن، برنامه ای برای استفاده از نیروی سایرین برای بازاریابی محصولات تان داشته باشید.

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند بازاریابی اینترنتی : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه بازاریابی اینترنتی چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله بازاریابی اینترنتی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *