مرداد, ۱۳۹۶ 2 نظرات مقالات موفقیت

تاثیر رشد در موفقیت

بودن آنچه هستیم و شدن آنچه توانمندی اش را داریم،تنها هدف زندگی است.تقریبا همه مردم دوست دارند به آن کسی که توانمندی اش را دارند تبدیل شوند، و بااین حال فکر می کنم بسیاری از مردم به این هدف نمی رسند. یکی از دلایل آن برداشت اشتباه از رشد است.

آنان فکر می کنند رشد خود به خود صورت می گیرد

تاثیر رشد در موفقیت : وقتی کودک هستیم جسم ما خود به خود رشد می کند در ضمن در این زمان بزرگسالان مانند پدر و مادر و آموزگاران ما هستند که پیوسته رشدمان را تشویق و تحریک می کنند این گونه به رشد کردن عادت می کنیم. مشکل زمانی بروز می کند که رشد جسمی متوقف می شود و مدرسه را تمام می کنیم حالا انتظار داریم جسم ما از خودش مراقبت کند یعنی همان کاری که در بیست سال نخست زندگی مان انجام داده است در ضمن فکر می کنیم ذهنمان نیز از خودش مراقبت می کند هر چند دیگر آن را برای رشد کردن زیر فشار نمی گذاریم.

واقعیت این است که اگر در قبال رشد خود مسئولیتی عهده دار نشویم چنین چیزی اتفاق نمی افتد رشد چیزی نیست که خود به خود اتفاق بیفتد اگر فکر می کنید با بالا رفتن سن رشد می کنید بدانید این باور اشتباه است.

رشد شخصی دقیقا بر خلاف بهره ی بانک کار می کند اگر کسی روزی که متولد می شوید پولی برایتان در بانک بگذارد راه رشد کردن و زیاد شدن آن پول این است که به آن دست نزنید اما وقتی نوبت به توانمندی های بالقوه شما می رسد باید به آنها رسیدگی کنید تا امکان رشد کردن پیدا کنید.

آنان فکر می کنند رشد از اطلاعات ناشی می شود

بزرگ ترین مانع رشد جهل نیست بلکه توهم دانش است تاکنون به کسی برخورد کرده اید که پر از اطلاعات باشد و با این حال از این اطلاعات برای خودش و دیگران استفاده نکرده باشد ؟ اشخاصی از این دست مانند دایره المعارف هستند – پر از اطلاعاتند اما این اطلاعات وقتی استفاده نشود بی فایده باقی می ماند تحول زندگی معیار راستین این مطلب است که اطلاعات تفاوتی ایجاد می کنند یا نه.

آنان فکر می کنند رشد با تجربه حاصل می شود

تیرانداز وقتی به هدف نمی زند باید به خودش نگاه کند نزدن به هدف هرگز تقصیر هدف نیست برای اینکه هدف خود را بهتر کنید خودتان را بهتر کنید کسی که فکر می کند رشد در اثر تجربه به دست می آید مانند تیراندازی است که مرتب تیر را خطا می زند و چون  همیشه تبرش در یک جای ثابت می نشیند، فکر می کند دارد پیشرفت می کند. تجربه در صورتی خوب است که صاحب تجربه از شکست ها و موفقیت های خود را درس بگیرد.

جهنم روزی شروع می شود که خداوند به ما بینشی می دهد از آنچه می توانستیم به آن برسیم، از آنچه تلف کرده ایم، و از همۀ آنچه می توانستیم بکنیم و نکردیم. کسی نمی خواهد به گذشتۀ خود نگاه کند و ببیند که فرصت ها و زمانش تلف شده است. به همین دلیل مهم است که قبل از آنکه وقت بگذرد و دیر شود، ارزش رشد را بشناسیم.

رمز موفقیت چیست

با در نظر گرفتن  این نکته، اجازه بدهید  چهار دلیلی را که می گوید چرا رشد امروز مهم است با شما در میان بگذارم:

  1. استعداد بدون رشد اثربخشی را از بین می برد

رمز موفقیت این است که از استعدادهای خود استفاده کنیم. از کجا می فهمید که قبل از مردنتان از استعدادهایتان استفاده کرده اید؟ جواب را باید در برخورد خود با استعداد جستجو کنید. اگر استعداد داشته باشید اما هرگز به آن چیزی اضافه نکنید و یا استعدادتان را صیقل ندهید، با مشکل روبه رو می شوید، زیرا هیچ کس آن قدر با استعداد نیست که نیازی به این کار نداشته باشد. وقتی به رشد بها می دهید، استعدادهای خود را صیقل می دهید. این کار نه تنها اثر بخشی امروز شما را زیاد می کند، بلکه بر استعداد شما می افزاید تا فردا بتوانید مؤثرتر عمل کنید.

 

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

  1. رشد مانع توقف شخصی و حرفه ای می شود

تاکنون حس کرده اید که در جنبه ای از زندگی خود متوقف شده اید؟ می خواهید در حرفۀ خود پیشرفت کنید، اما احساس می کنید متوقف شده اید. می خواهید رابطۀ خـود را با همسرتـان بهتر کنید، اما به نظر می رسد نمی توانید زمینه هایی برای این کار پیدا کنید. و یا اینکه می خواهید برسلامتی خود بیفزایید، اما هر کاری که می کنید موفقیتی به دست نمی آورید. چگونه بر این رکود و ایستایی غلبه می کنید؟ به شما می گویم که جمع کثیری از مردم چه می کنند: آن ها تغییرات بیرونی ایجاد می کنند. دنبال کارجدید می گردند، همسرشان را ترک می کنند، و با ورزش کردن را کنار می گذارند.

تاثیر موفقیت در رشد شخصی

راه حل بهتر این است که دنبال تغییرات درونـی برویم. تغییرات بیرونی تنها به طور موقتی نشانه های رکود و بی حرکتی را از بین می برد. اگر شغل دیگری بگیرید، تازگی آن و چالش هایی که با خود به همراه می آورد ممکن است تا مدتی شما را به وجد آورد. اما وقتی این تازگی از بین رفت – پس از چند هفته، چند ماه، و یا یک سال- با همان مسائل قدیمی روبه رو می شوید. این مطلب دربارۀ ازدواج دوم هم صادق است. و اگر ورزش نکنید، از سلامتی تان کاسته می شود.

اما اگر هدفتان رشد شخصی باشد، توجه شما به تغییراتی است که می توانید در درون خود ایجاد کنید. بهتر تجهیز می شوید که بـا چالش های شغلی روبه رو گردید. راه های جدیدی برای بـرقراری ارتباط با همسرتان ایجاد می کنید راه های پیـدا می کنید که غـذاهای بهتر بخورید و بیشتر ورزش کنید. تـوانمندی آن را پیـدا می کنید که از رکـود و بی حرکتی خارج شوید و وضعیت خود را بهبود بخشید. نیاز به جدا شدن از همسر و بی توجهی به سلامتی نیست.

  1. رشد شخصی، رشد سازمانی را به همراه می آورد

چه عاملی است که امکان رشد را از تجارت شما، سازمان شما، یا واحد کاری شما گرفته است؟ چیست که در حال حاضر از توانمندی های بالقوۀ آن ها کاسته است؟ ممکن است در برخورد با فناوری، سرمایه، جریان نقدینگی، کارکنان یا بازار مشکلاتی داشته باشید. ممکن است این ها موانع برحقی باشند. اما بدون توجه به کاری که می کنید، چالش بزرگ شما خودتان هستید.

سال هاست برای کسانی که می خواهند سازمان و تشکیلات خود را رشد بدهند همایش برگزار می کنم، به این نتیجه رسیده ایم که بسیاری از رهبران این مؤسسات دنبال راه حل های فوری می گردند تا به رشد برسند. یکی از نکاتی که به این اشخاص آموزش می دهم این است که می گویم اگر می خواهید سازمانتان رشد کند، باید خودتان به عنوان رهبر رشد کنید.

 

«برای اینکه کار بیشتری انجام بدهید،بایدخودتان بیشتر شوید.»

                                                                                                  -جیم ران

 

اگر شما رشد کنید، سازمان و شرکتتان هم امکان رشد پیدا می کند. اگر شما رشد نکنید، مانعی بر سر راه رشد سازمان خود خواهید بود.

  1. تنها با بهبود پیوسته می توانید بر توانمندی های خود بیفزایید

قبایل تارتار در آسیای مرکزی برای نفرین کردن دشمنان خود طلسمی داشتند. آن ها آرزو نمی کردند که شمشیرهای دشمنانشان زنگار بگیرد و یا دشمنانشان در اثر بیماری بمیرند، به جای آن می گفتند : « امیدواریم همیشه در یک جا باقی بمانید». اگر همه روزه برای بهبود خود تلاش نکنید، تقدیر و سرنوشتی بهتر از این نخواهید داشت. در یک جا متوقف می شوید، همیشه کار واحدی را انجام می دهید، همان امیدهای همیشگی را در سر می پرورانید، اما هرگز به قلمروهای جدید و پیروزی های نو دست پیدا نمی کنید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی تاثیر رشد در موفقیت: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله تاثیر رشد در موفقیت بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
2 نظرات
  1. حامد

    مقالات خوبی دارید و تکراری هم نیست . و چقدر خوبه که مطالبتون جدید و تازه هست. موفق باشید.

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *