فروردین, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات

تغییر در زندگی

 

زندگی تان را چگونه توصیف می کنید؟ به خواسته های خود می رسید؟ به آنچه برایتان مهم است دسترسی پیدا می کنید؟ خودتان را انسانی موفق می دانید؟ آینده خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا به دنبال تغییر در زندگی هستید؟

اگر تنها یک روز در کنار شما باشم، می توانم به شما بگویم موفق خواهید شد یا نه. بیست و چهار ساعت در نظاره گر کارهایتان باشم، می توانم به شما بگویم که در کدام مسیر قدم برمی دارید.

وقتی این موضوع را با اشخاص در میان می گذارم، همیشه با واکنش تندی مواجه می شوم. بعضی ها حیرت زده می شوند. بعضی حالت تدافعی می گیرند زیرا فکر می کنند دربازه شان داوری پرخاشگرانه می کنم. بعضی هم به این نتیجه می رسند که آدم متکبر و خود بینی هستم. در این میان جمعی هم به هیجان می آیند. می خواهند بدانند چرا چنین حرفی می زنم.

این مقاله از سری مقالات در زمینه روانشناسی ثروت و روانشناسی موفقیت می باشد.

امتیاز امروز

جواب را در مقالاتی که در گذشته توضیح دادم جستجو کنید. رمز و راز موفقیت شما را برنامه کاری امروزتان مشخص می سازد. اگر چند تصمیم کلیدی بگیرید و بعد آن ها را در برنامه های روزانه تان به اجرابگذارید، موفق خواهید شد.

 

شما هرگز زندگی تان را تغییر نمی دهید، مگر آنکه کاری را که روزانه می کنید تغییر بدهید. موفقیت چیزی نیست که یک روزه در زندگی کسی تحقق پیدا کند. به همین شکل کسی یکباره شکست نمی خورد. هر دوی این ها یک فرایند هستند. هر روز زندگی تان در حکم تدارکی برای روز بعدی است. آنچه خواهید شد بستگی به کار امروزتان دارد. به عبارت دیگر…

تغییر در زندگی یعنی شما برای چیزی تدارک می بینید

زندگی امروزتان شما را برای زندگی فردایتان آماده می سازد. حالا این سوال مطرح است که خودتان را برای چه کاری آماده می کنید؟ خود را برای موفقیت آماده می کنید یا شکست؟ می توانید امروز بازی کنید، اما اگر این کار را بکنید، آینده دشوارتری در انتظارتان خواهد بود. در صورتی که اگر امروز پرتلاش ظاهر شوید و اهتمام کنید، می توانید فردای امیدبخش تری را انتظار بکشید.

ماجرای مورچه و ملخ است. مورچه در تابستان و پاییز پیوسته تلاش می کند تا آذوقه تهیه و انبار کند. اما ملخ تمام تابستان را به تفریح می گذراند. وقتی سرمای زمستان از راه می رسد، مورچه به خانه اش می رود تا از زندگی لذت ببرد.

او قبلا بهای لذت فعلی اش را پرداخت کرده است. حالا نوبت ملخ است، که بازی هایش را کرده و باید بهای آن را بپردازد. او در سرما گرسنگی می کشد، زیرا خودش را نه برای موفقیت، که برای شکست برنامه ریزی کرده است. او نمی داند که کار امروز است که فردا رقم می زند.

یکی از راه های پرداخت امروز من برای بهره برداری بهتر فردا این است که نقل قول ها و اندیشه ها را در جایی یادداشت و نگهداری می کنم.

تدارک امروز ، اعتماد به نفس فردا را سبب می شود

من همیشه امروز را روز تدارک برای فردا در نظر می گیرم، در نتیجه امروز راه فردای خود را هموار می سازم. یکی از امتیازات این ذهنیت، رسیدن به اعتماد به نفس است. وقتی به مدرسه می رفتید، روز امتحان چنان درس می خواندید که اعتماد به نفس فراوان داشته باشید؟

می توانید این اعتماد به نفس را به زندگی روزانه خود بیاورید. کافی است به این نکته توجه کنید که امروز مهم است.

 

تغییر در زندگی ، تدارک امروز، موفقیت برای فردای بهتر را سبب می شود

متاسفانه بسیاری از مردم به طرزی انفعالی زندگی می کتتد. به جای اینکه با پویایی با زندگی برخورد کنند، به شکل انفعالی و واکنشی زندگی می کنند. انگار انتظار چیزی را می کشند. اما فرصت های زندگی را از دست می دهند. فرصتی دیگری برای زندگی کردن مثل امروز پیدا نمی کنید. من معتقدم هر انسانی انتخاب کننده است و تصمیم می گیرد که با زندگی چگونه برخورد کند. اگر دز زندگی عامل باشید، به تدارک دیدن توجه می کنید. اگر انفعالی باشید، کارتان به مرمت می کشد.

تدارک دیدن مرمت کردن
به امروز توجه می کنید به دیروز توجه دارید
کارایی تان افزایش می یابد زمان را مصرف می کنید
اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید مایوس می شوید
در پولتان صرفه جویی می کنید هزینه هایتان افزایش می یابد
امروز می پردازید تا فردا بهره برداری کنید امروز به خاطر دیروز می پردازید
به سطح بالاتری می رسید رشد کردن برایتان دشوار می شود

 

رمز موفقیت در زندگی این است که وقتی زمان مناسب رسید، برای آن آماده باشید.

پیش زمینه های لازم برای خلق شاهکار

به نظر من برای رسیدن به سطح عالی در هر روز، به دو چیز احتیاج دارید: تصمیم گیری و نظم و ترتیب. این ها دو روی یک سکه هستند. می توانید آن ها را “هدف گذاری” و “رسیدن به هدف” بنامید. این دو از یکدیگر تفکیک شدنی نیستند، زیرا هریک بدون دیگری بی ارزش است. این را از این جهت می گویم که…

تصمیمات خوب منهای نظم و ترتیب روزانه = برنامه بدون دستاورد

نظم وترتیب روزانه منهای تصمیمات خوب = تلاش فراوان بدون پاداش

تصمیمات خوب به اضافه نظم و ترتیب روزانه = رسیدن به حداکثر توانمندی

 

زمان برای همه فرصت یکسانی است، اما همه با آن به یک شکل برخورد نمی کنند. زمان به تخته سنگی مرمر شباهت دارد. اگر آن را به دست شخصی معمولی بدهید، همان را تحویل می گیرید، اما اگر آن را در اختیار مجسمه ساز بگذارید، خواهید دید که چه اتفاقی می افتد. مجسمه ساز هنرمندانه به آن نگاه می کند.

ابتدا تصمیم می گیرد که می خواهد چه بسازد. بعد از مهارت های خود استفاده می کند تا از تخته سنگی بی جان یک شاهکار خلق کند. معتقدم من و شما می توانیم مانند مجسمه ساز رفتار کنیم. می توانیم استادی هنرمند شویم و به جای تراشیدن سنگ، زندگی مان را بسازیم.

تصمیمات خوب امروز ، فردای بهتری را نوید می دهد

به نظر مسلم می رسد که تصمیم گیری خوب فردای بهتری خلق می کند، و با این حال بسیاری از مردم موفق نشدن هایشان را به پای تصمیم گیری های بد خود نمی گذارند. بعضی ها انتخاب می کنند و بعد با نتایج و پیامدهای منفی روبه رو می شوند، و با این حال در این فکرند که چرا نمی توانند در زندگی موفق شوند. آن ها هرگز ازین موضوع سر در نمی آورند. حمعی دیگر می دانند که انتخاب هایشان ممکن است برای آن ها خوب نباشند ، اما به هر صورت این انتخاب ها را می کنند.

کسی نمی گوبد که گرفتن تصمیمات خوب همیشه ساده است، اما این کار برای موفقیت ضرورت دارد. برای  موفق شدن باید به فهرستی دوازده موردی توجه داشته باشید.

 1. نگرش: همه روزه نگرش های مناسب را انتخاب کنید و آن ها را به نمایش بگذارید.
 2. اولویت ها : همه روزه اولویت ها را درنظر بگیرید و به مهم های آن ها عمل کنید.
 3. سلامت: همه روزه به راهنمایی های درباره سلامت بها بدید.
 4. خانواده: همه روزه با خانواده خود ارتباط داشته باشید و از آن ها مراقبت کنید.
 5. اندیشیدن: همه روزه خوب اندیشی را در زندگی خود لحاظ کنید.
 6. تعهد: همه روزه تعهدات سالم بدهید و به آن ها عمل کنید.
 7. امور مالی: همه روزه کسب درآمد کنید و آن ها درست مدیریت کنید.
 8. ایمان: همه روزه ایمانتان را تقویت کنید و به آن عمق بیشتری ببخشید.
 9. روابط: همه روزه روی روابط خود سرمایه گذاری کنید.
 10. سخاوت: همه روزه الگوی سخاوت باشید.
 11. ارزش ها : همه روزه ارزش های والا را به نمایش بگذارید.
 12. رشد: همه روزه بخواهید که رشد کردن را تجربه نمایید.

کلام آخر

اگر در هریک از این موارد تصمیمات درست بگیرید و آن ها را همه روزه اجرا کنید، می توانید به موفقیت برسید.

موفق ترین اشخاص در زندگی کسانی هستند خیلی زود درباره مسائل مهم زندگی خود تصمیم می گیرند و این تصمیم را همه روزه به اجرا می گذارند.

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

 

 

 

برچسب ها