مهر, ۱۳۹۸ بدون نظر

خرید ابزار یراق با کیفیت

یراق چیست ؟

در زمان هاي بسيار قديم بعد از اينکه انسان توانست فلزات را آب کرده و با آن ابزار آلات زندگي خود را بسازد واژه ي “يراق” براي افسار و زين متصل به اسب و چهارپايان استفاده ميشد.

بعد از گذشت زمان و به وجود آمدن انواع سلاح ها ، “يراق” به مدل خاصي از سلاح گفته ميشد که در زمان استفاده از جنگ ابزار هاي فلزي مثل شمشير و نيزه از آن استفاده ميشد.

امروزه به ابزارات فلزي كه با ذوب كردن فلز و شكل دادن با قالب ساخته شده و آبکاري ميشوند “يراق” گفته ميشود .

هميشه و در هرجايي که فکر کنيم اين ابزارها در کنار ما بوده اند و براي راحت تر کردن کارهاي خودمان از يراق آلات استفاده کرده ايم ولي به آنها بي توجه بوده ايم.

اگر دقت کنيد ميبينيد که دستگيره درب و پنجره ،دستگيره کابينت ، شير آب ، قلاب لباس ، مغزي در و… در زندگي ما وجود دارند.ما به يراق آلات نياز داريم و زندگي بدون آنها بسيار سخت خواهد بود.پس انتخاب صحيح و با کيفيت يراق آلات ميتواند تاثير بسزايي در زندگي ما داشته باشد .

يراق آلات کابينت

طبق تحقيقات به عمل آمده در کيفيت ساخت محصولات کابينت ، يکي از مهم ترين قسمت ها در کابينت ها ، يراق آلات آن هستند چراکه بيشترين مقدار استفاده را دارند از جمله اين يراق آلات مي توان به دستگيره کابينت ،ريل ،جک، لولا ،پايه و… اشاره کرد .

زماني که شما يک کشو يا يک طبقه کابينت را مي سازيد بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که تمام وزن آن کشو روي ريل آن قرار گرفته يا تمام وزن درب کابينت را جک يا لولاي آن کابينت متحمل مي شود بنابر اين استفاده از بهترين کيفيت از اين محصولات لازم الجرا ست چرا که اين کشو يا درب در طول روز بارها و بارها باز و بسته مي شود .

مورد ديگري که بايد به آن توجه کرد زيبايي يراق آلات است . امروزه در ساخت انواع وسايل منزل زيبايي در کنار کيفيت قرار گرفته و نقش بسزايي در فروش دارد حتي ساده ترين کابينت ها را هم مي توان با استفاده از ريل و دسته و دستگيره هاي زيبا و جالب توجه، تزئين کرد و نماي خوبي به آنها بخشيد، پس هنگام استفاده از يراق آلات نيز شما بايد به ظاهر و رنگ آنها توجه بسياري داشته باشيد .

فروشگاه اینترنتی ابزار یراق لقمانی

جنس اکثر يراق آلات از فلز مي باشد پس بايد در مقابل زنگ زدگي و فرسودگي هاي ناشي از استفاده زياد مقاوم باشند . ارتفاع و سايز مناسب يراق آلات کابينت باعـث مي شود هنگام باز و بسته شدن زياد وزن به طور يکنواخت روي آن پخش شود .

يراق آلات در واقع وظيفه اي دوگانه برعهده دارند: نخست انجام وظيفه محوله و دوم افزودن زيبايي به کابينت. پس توجه به کيفيت آنها در هنگام خريد بسيار لازم است .

يک طراح ورزيده بايد مطابق با سبک کلي آشپزخانه از کلاسيک گرفته تا مدرن، دستگيره ها، لولاها و ريل ها و جک ها را انتخاب کند. بنابر اين بحث خريد اين وسايل بدون توجه به کل مجموعه اي که در آن قرار خواهد گرفت، کار درستي نمي باشد.

وظيفه اصلي بازار يراق لقمانی تامين يراق آلات مناسب براي کابينت و درب هاي شما مي باشد .

يراق آلات در

درب هاي ورودي ساختمان از يراق آلات و دستگيره مخصوص به خود استفاده ميکنند که در انواع مختلف و اندازه هاي مختلف براي نصب در بازار وجود دارد. يراق آلات درب شامل دستگيره ,قفل ,سيلندر, جک پشت درب ارام بند , چشمي ,شب بند , ضربه گير , لولا, دريچه پست و… مي باشند.

دستگيره درب يکي از اجزاي مهم در طراحي داخلي و دکوراسيون مي باشد و همچنين از بابت امنيت از ويژگي هاي مهم درب محسوب مي شود. ازانواع دستگيره درب مي توان دستگيره پلاک , دستگيره روزت , دستگيره درب ورودي , دستگيره درب توپي , دستگيره ضربه اي و دستگيره الکترونيکي اشاره کرد.

فروشگاه اینترنتی ابزارکار

در صورتي که قسمت دستگيره و محل کليد خوردستگيره يک تکه باشد دستگيره پلاک و اگر قسمت دستگيره و محل کليد خور دو تکه باشد دستگيره روزت مي باشد.

دستگيره هاي درب ورودي معمولا يکطرف ثابت بوده و سمت داخل به زبانه قفل متصل مي باشد و همچنين امکان نصب مغزي و سيلندر روي اين دستگيره ها وجود دارد. ولي براي درب هاي داخلي دستگيره بايد از هر دو طرف عمل نمايد.

دستگيره درب توپي معمولا سمت بيرون درب هاي ورودي واحد آپارتماني يا ساختمان نصب مي شود که به کمک آن ميتوان لنگه درب را کشيد يا هل داد.دستگيره هاي ضربه اي با نام “پانيک” يا دستگيره “پانيک بار” معروف است و عملکرد آن توسط فشار يا ضربه روي اهرم دستگيره که معمولا طول لنگه درب مي باشد عمل مي کند.

در آخر دستگيره قفل الکترونيکي کارتي که براساس سيستم مقايسه تبادل اطلاعات بين ميکروکنترولر و حافظه طراحي شده است، از يک ميکروکنترلر ۸۰۵۱۱ که مرکز فرماندهي است و اجزا مرتبط با آن از قبيل کارت ها و صفحه کليد براي اشخاص بدون کارت، حافظه جهت ذخيره کدهاي اشخاص مرتبط با سيستم ساخته شده است.

فروشگاه اینترنتی لقمانی

همان گونه که همه ما مي دانيم يراق آلات درب چه از جهت زيبايي و چه از جهت امنيت از اهميت بسيار ويژه اي برخوردارند پس توجه به کيفيت يراق آلات در هنگام خريد بسيار لازم است .ابزار يراق لقمانی اين افتخار را دارد که ابزار يراق مورد نياز شما را با بهترين کيفيت فراهم نمايد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *