شهریور, ۱۳۹۶ 11 نظرات مقالات موفقیت

راز خوشبختی

یکی از رازهای خوشبختی یعنی :به سه درصد رده بالا بپیوندید

در سال ۱۹۷۹، از فارغ التحصیلان فوق لیسانس دانشکده مدیریت بازرگانی هاروارد سوال شد : آیا برای آینده خود هدف های مشخص و مکتوب دارید ؟ معلوم شد که تنها ۲ درصد از آنها هدف های مشخص و مکتوب داشتند. سیزده درصد هدف داشتند اما مکتوب نبودو به عبارت دیگر، ۸۴ درصد آنها هیچ هدفی نداشتند، به جز آنکه از دانشگاه بیرون بیایند و تعطیلات تابستانی را به خوبی و خوشی بگذرانند.

ده سال بعد،در سال ۱۹۸۹، پژوهشگران بار دیگر با اعضای آن کلاس مصاحبه کردند معلوم شد آن ۱۳ درصد که هدف غیر مکتوب داشتند، دو برابر آن ۸۴ درصد بی هدف کسی درآمد کرده اند. اما جالب تر از همه، مشخص شد که آن ۳ درصدی که هدف های مکتوب داشتند، ده برابر ۹۷ درصد دیگر درآمد کسب می کردند. تنها تفاوت این اشخاص این بودکه به هنگام ترک دانشگاه هدف مشخص و مکتوب داشتند.

تابلوی راهنمای جاده

اهمیت شفاف بودن درک ساده است. تصور کنید به اطراف و دامنه های یک شهر بزرگ می رسید. به شما میگویند که باید به خانه یا دفتر شخصی در شهر بروید اما اشکال اینجاست که در خیابان هیچ تابلوی راهنمایی وجود ندارد، تنها نمای ظاهری خانه یا دفتر را با شما در میان میگذارند سوال اینجاست که چه مدتی طول میکشد تا بدون داشتن نقشه این محل را پیدا کنید؟

جواب این است که احتمالا یک عمر، اگر خانه را هم پیدا کردید، بدانید که شانس آورده اید و متاسفانه ، اغلب مردم در این شرایط زندگی میکنند.

اغلب مردم بی هدف به سفر زندگی میروند و نقشه راهنمایی در اختیار ندارند. حرکت می کنند تا ببینند که چه پیش می آید اغلب ده یا بیست سال از عمرشان را پشت سر می گذارند و آنها هنوز در کارشان نا خشنود و نا موفق اند، از ازدواجشان راضی نیستند و پیشرفت بسیار اندکی دارند. با این حال، همه شب به خانه می روند به تماشای تلویزیون می نشینند و امیدوارند که اوضاع بهتر شود اما به ندرت این اتفاق می افتد. به خودی خود اتفاق نمیافتد.

راز خوشبختی : خوشبختی مستلزم داشتن هدف است


خوشبختی مستلزم داشتن یک ایده ال یا یک هدف است. شما وقتی احساس رضایت دارید که پیشرفت کنید و قدم به قدم به چیزی که برایتان مهم است نزدیک شوید. بیشترین نیاز انسان ها داشتن احساس معنا و هدف و مقصود در زندگی است.

 هدف به شما احساس معنا و منظور و مقصود می دهند. هدف ها به شما مسیری را نشان می دهند. وقتی به جانب هدف هایتان حرکت می کنید شادمان تر و قدرتمند تر هستید. احساس میکنید انرژی بیشتری دارید، موثر تر هستید.

احساس می کنید صلاحیت بیشتری دارید و در زندگی مطمئن تر قدم بر میدارید. با هر قدمی که به سوی هدفتان بر میدارید،  بیشتر به این باور می رسید که می توانید هدف های بزرگتری برای زندگی خود در نظر بگیرید و به آن برسید. امروز، در مقایسه با همه تاریخ گذشته مردم بیشتر از تغییر می ترسند و درباره آینده نامطمئن هستند. یکی از بزرگترین امتیازات هدف گذاری این است که هدف سبب می شود تا شما جهت تغییر در زندگی خود را کنترل کنید. داشتن هدف به شما امکان می دهد تا مطمئن گردید که تغییرات زندگی شما در جهت خواسته و علاقه شما شکل میگیرند و به وجود می آیند. ارسطو معتقد بود که هر اقدام انسان به شکل هدفمند است شما تنها زمانی شادمان هستید که به سمت خواسته خود به حرکت در می آیید . بنابراین سوال مهم این است که هدف های شما کدامند؟ امید دارید به کجا برسید؟ در پایان روز دوست دارید چه دستاوردی داشته باشید ؟

 

راز خوشبختی :روشنی و شفاف بودن در حکم همه چیز است

توانمندی ذاتی شگفت انگیز دارید همین حالا در خود به توانمندی ای تجهیز هستید که می توانید به هر هدفی که برای خود تعیین می کنید،برسید .بزرگترین مسئولیتی که درقبال خود دارید این است که تا حد امکان وقت صرف کنید تا دقیقا بدانید که چه خواسته ای دارید و چگونه به بهترین شکل می توانید به خواشته خود برسید هر چه درباره هدف هایتان علم و اطلاعات بیشتری داشته باشید، بیشتر می توانید از توانمندی خود برای رسیدن به این هدف ها استفاده نمایید.

احتمالا شما هم این را شنیده اید که اشخاص به طور متوسط از ۱۰ درصد توانمندی ذهنی خود استفاده  می کنند. اما واقعیت تاسف برانگیز این است که با استناد به دانشگاه استانفورد، اشخاص متوسط تنها از ۱۲ درصد توان ذهنی خود استفاده می کنند . بقیه این توانمندی بدون استفاده باقی می ماند و برای زمان دیگری صرفه جویی می گردد.

از اینکه مطالب راز خوشبختی را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

ایجاد یک اشتیاق سوزان


نقطه شروع رسیدن به هر هدفی میل و آرزوست. اگر می خواهید به هدفی برسید، باید اشتیاقی سوزان داشته باشید تنها وقتی اشتیاق شما به حد کافی شدید شود از انرژی و انگیزه درونی برخوردار می شوید که همه موانع را از پیش روی خود بردارید.

خبر خوش این است که اگر به مدت کافی چیزی را بخواهید و به اندازه کافی بکوشید، می توانید به خواسته خود برسید.

موفقیت مستلزم تنها دو چیز است . اول باید دقیقا بدانید چه خواسته ای دارید. اغلب مردم هرگز این تصمیم را نمی گیرند. دوم باید مشخص سازید که برای رسیدن به این خواسته چه بهایی را حاضرید که بپردازید.

راه رسیدن به خوشبختی

هدف گذاری و تلاش همه روزه برای دستیابی به این هدف و درنهایت رسیدن به ان به قدری قدرتمند است که صرف فکر کردن به هدف هایتان حتی در شرایطی که هنوز قدم اول را برنداشته اید، شما را شاد و خشنود می کند.

برای برخوردار شدن از حداکثر توانمندی، باید برای هرروز زندگی تان هدفی را درنظر بگیرید.باید یک کانون لیزری در زندگی درست کنید، به طوری که همیشه درباره انچه دوست دارید و نه آنچه دوست ندارید فکر کنید. باید این لحظه به بعد مصمم شوید که یک موجود زنده هدف جو شوید، مانند یک موشک راهنمایی شونده و یا یک کبوتر لانه یاب تا درجانب هدف هایی که برایتان مهم هستند به حرکت درآیید.

تضمینی از این بزرگتر وجود ندارد که پیوسته برای تحقق خواسته هایتان بکوشید. داشتن هدف های روشن به شما امکان می دهد تا از هه توانمندی خود برای دستیابی به موفقیت استفاده کنید. هدف به شما امکان می دهد برتمامی موانع زندگی خود غلبه کنید و به موفقیت های نامحدود برسید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند راز خوشبختی : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه راز خوشبختی چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله راز خوشبختی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها
11 نظرات
 1. محمدی

  این مقاله هم مانند بقیه خیلی خوبه. ممنونم از ذهن ایده آل

  Reply
 2. فرهاد

  سلام و خداقوت. مقاله خوبی هست ممنونم

  Reply
 3. بهنام امیری

  ذهن ایده آل داره خوب کار میکنه خوشحالم تو ایران چنین سایت خوبی فعالیت میکنه. ممنونم از همه اتفاقات خوب

  Reply
 4. کولر گازی اینورتر

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی
  سپاسگزارم

  Reply
 5. سقف یوبوت

  سلام ممنون از اشتراک گذاریتون.. موفق باشید

  Reply
 6. تجهیزات فست فود

  تشکر از مطالب ارسالی
  با آرزوی سالی خوب و پر از موفقیت برای شما دوست عزیز

  Reply
 7. نیلینگ

  سپاس از وبسایت کاربردی و مفیدتون ..محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست .. همیشه موفق و سربلند باشید

  Reply
 8. گواهینامه ایزو

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

  Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *