مهر, ۱۳۹۷ بدون نظر کسب و کار, مقالات موفقیت

راه اندازی کسب و کار

در ادامه مبحث آموزش راه اندازی کسب و کار به این نکته مهم توجه کنید که در کسب و کار شور و اشتیاق خود را دنبال کنید.

اگر قصد راه اندازی کسب و کار خودتان را دارید، وارد کاری شوید که به آن علاقه دارید. در اغلب موارد ،به خصوص در آغاز کار، بیشتر از آنکه بخواهید، برای کسب و کارتان وقت صرف خواهید کرد. اگر مشتاق کسب و کارتان باشید، صرف اوقات بیشتر به هیچ وجه شما را ناراحت نخواهد کرد و حتی اختصاص این ساعات اضافی می‌تواند برای تان تبدیل به لحظاتی هیجان انگیز شود.

چندین سال، در کسب و کاری فعالیت می‌کردم که اشتیاق چندانی به آن نداشتم، اما درآمد خوبی برایم داشت گرچه در خصوص کسب و کارهای گذشته ام (فروش وب سایت ها و نام مشتریان احتمالی در اینترنت) برایم درآمد خوبی داشتند اشتیاق چندانی نداشتم، اما از آن کارها برای کسب پول استفاده می‌کردم .

فایده واقعی این کار این بود که به من نشان داد که از چه کاری واقعا لذت می برم، که این بخش خلاق بازاریابی بود. وقتی بدانید کدام جنبه از کسب و کار خاصی را دوست دارید و کدام جنبه از آن را دوست ندارید، می توانید گزینه های کسب و کار خود را محدود کنید، روی مهمترین اشتیاق خود تمرکز کنید، و در عین حال ، فعالیت خود در بخشی را که دوست ندارید، به حداقل برسانید.

راه اندازی کسب و کار موفق

در اغلب موارد، نخستین کسب و کار شما، کسب و کار ایده آل تان نخواهد بود. آنچه نخستین کسب و کارتان می تواند به شما نشان دهد، این است که از چه بخشهایی از آن لذت می برید. معمولا، تا زمانی که واقعاً اداره کردن کسب و کارتان را آغاز نکنید، نخواهید دانست دقیقا چه کاری را دوست دارید و چه کاری را دوست ندارید.

به همین دلیل است که نباید برای شروع یک کسب و کار و اداره آن تردید یا صبر کنید. هر کسب و کاری تجربه آموزنده برای تان خواهد بود، بنابراین رمز کار در این است که آغاز کنید.

واقعاً جالب است. وقتی ببینید، به محض اینکه کسب و کار مورد علاقه خود را که نسبت به آن شور و اشتیاق دارید آغاز می کنید، خوشبختی و درآمد با چه سرعتی به سمتتان می آید، حیرت می کنید. وقتی بالاخره تصمیم گرفتم به دنبال خواسته حقیقی هم بروم، میزان موفقیتم به کلی از این رو به آن رو شد.

هنوز به خاطر دارم که یک روز همین طور که نشسته بودم و با خود فکر می کردم، در نهایت، فهمیدم می خواهم با بقیه زندگیم چه کنم. صادقانه بگویم، کاری که در آن زمان انجام می‌دادم برایم کسل کننده شده بود و دلم می خواست به فعالیتی بپردازند که یقین داشته باشم می‌تواند به ۲۰ سال دیگر زندگیم هیجان و نشاط بدهد.

سالها به جای اینکه به دنبال کاری که دوستش داشتم بروم، به دنبال پول رفته بودم . بنابراین با خود عهد کردم، فقط در صورتی که واقعاً مشتاق کاری بودم به آن بپردازم و از پذیرفتن کاری که دوست نداشتم، هر قدر هم درآمدش خوب بود، امتناع کنم.

موفقیت در کسب و کار

همین تجربه که به خودم قول دادم قبل از هر چیز به دنبال علاقه هایم بروم، موجب شد در مدت کوتاه سطح درآمد ام که کمی بیش از یک میلیون تومان در سال بود، تقریبا ۱۰ میلیون تومان در سال برسد. موفقیت من ده برابر شده بود صرفاً به این دلیل که آنچه را انجام می دادند دوست داشتم. و این یعنی موفقیت در کسب و کار.

قبل از اینکه کسب و کاری را آغاز کنید، ابتدا از خودتان چند سوال بپرسید

• من بیشتر به چه چیزی علاقه دارم؟

• دانسته های من در چه زمینه ای است

• مردم در چه زمینه هایی از من مشاوره می خواهند؟

• من واقعاً در چه کاری سررشته دارم؟

• من تجربه چه کاری را دارم؟

• من تمام مدت به چه موضوعی می اندیشم ؟

• من عاشق صحبت کردن در چه زمینه ای هستم؟

 راه خودتان را برای رسیدن به کسب و کار موفق پیدا کنید

خواه تجربه ای شغلی باشد، مهارت هایی باشد که از یک سرگرمی آموخته اید، یا صرفاً موضوعی که برایتان جالب است و در مورد آن صحبت می کنید. همه اینها نشانه های مهمی هستند که به شما می‌گویند باید به دنبال چه کسب و کاری بروید.

به خاطر داشته باشید، نمی‌توان گفت برای تبدیل شدن به یک میلیونر بیکار تنها یک را از همه بهتر است. هر کسی علایق، توانمندی‌ها و خواسته‌های متفاوتی دارد. در نهایت، این شما هستید که باید راه خودتان برای رسیدن به کسب و کار موفق را پیدا کنید.

هر کسی اشتیاق متفاوتی دارد که پایه و اساس تبدیل شدن به میلیونر بیکار را بنا می نهد. وقتی در زندگی به دنبال بالاترین علاقه‌مندی خود می روید، ناگهان زندگی برایتان چنان هیجان انگیز می‌شود که در واقع، پول اهمیت خود را از دست می دهد.

از حرف من برداشت نادرست نکنید. من از شما می‌خواهم میلیونر شوید و شما هرگز از من نخواهید شنید که پول اهمیتی ندارد. منظور من از اینکه پول تبدیل به موضوع بی اهمیت می شود، این است که وقتی شما کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید، می‌توانید روی آن که دوستش دارید تمرکز کنید (به جای پول) و همچنان ثروتمند شوید.

 

ایجاد اشتیاق برای انجام کار

باعث تاسف است، اما بسیاری از کارآفرینان میلیون‌ها تومان پول به دست می آورند، اما چنان احساس بدبختی می‌کنند که در واقع تمام آن پول را از دست می دهند.

وقتی شما واقعاً از انجام کاری که به آن علاقه دارید خوشحال هستید و به خاطر خواسته ای پرشور تلاش می کنید، پایه مستحکمی برای کسب پول بیشتر خواهید داشت، به گونه ای که تصورش را هم نمی‌کردید. اشتیاق عاملی است که هر تلاشی را به سمت موفقیت واقعی سوق می‌دهد.

اشتیاق، زندگی شما را توأم با بسیاری از ویژگی‌های مثبت می کند:

• به زندگی شما معنا و مفهوم می‌دهد.

• به زندگی شما جهت می‌دهد.

• به شما توانایی غلبه بر مشکلات و موانع را می دهد.

• زندگی شما را سرگرم کننده و هیجان انگیز می کند.

مادامی که اشتیاق دارید، متوجه خواهید شد که احساس کاملا متفاوتی نسبت به زندگی دارید. تصور کنید همچون کودکی به رختخواب می روید. می دانید فردا روز تولدتان است. فقط فکر کردن به این موضوع است که شما را نسبت به روز بد هیجان‌زده می‌کند.

اشتیاق، به قدری مهم است که نمی توانید حتی یک روز دیگر را سپری کنید، بدون آن که بزرگترین خواسته خود را به طور شفاف نشناخته باشید. وقتی رویایی را پیدا کنید که می‌تواند هر روز بدون شکست به شما انگیزه بدهد، زندگی شما دیگر هرگز مثل قبل نخواهد بود.

برای تعیین آنچه بیش از هر چیز نسبت به آن اشتیاق دارید، در اینجا راه هایی وجود دارد

• اگر تمام پول دنیا متعلق به شما بود و می توانستید با آن هر کاری که می خواهید را انجام دهید، چه می کردید؟

• اگر می دانستید که امکان ندارد شکست بخورید، چه می کردید؟

• در اوقات فراغت خود از انجام چه کاری بیشترین لذت را می برید؟

• شما در چه کاری سررشته دارید که سایرین در آن خصوص از شما مشاوره می‌گیرند؟

• کتاب ها، مجلات و نمایش های تلویزیونی مورد علاقه شما معمولا چه موضوعاتی دارند؟

• در شغل کنونی خود بیش از همه از چه چیزی لذت می برید؟

لطفاً قبل از ادامه، به پرسش های قبل پاسخ دهید. آینده شما واقعا بستگی به این پاسخ‌ها دارد.

من همیشه خواستار رشد فردی بودم، زیرا این کاری بود که در دوران سختی که زندگی می کردم، به من کمک کرد از بدهی خلاص شوم. تصمیم گرفتم شرکتی در زمینه صنعت رشد فردی تاسیس کنم، که همان اطلاعاتی را که در زندگی مرا تغییر داد به دست سایر انسان ها در سرتاسر جهان ( فارسی زبان ) برساند.

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

وقتی برایم مسجل شد که به چه زمینه ای علاقه دارم، آنگاه باید تصمیم می گرفتم دقیقا چطور باید در شرکتم درآمد کسب کنم تا آن علاقه مندی خود را به سود تبدیل کنم. من می‌توانستم این اشتیاق را در جهات بسیار متفاوتی به کار بگیرم.

می‌توانستم فقط شغلی به عنوان یک سخنران انگیزه بخش داشته باشم ، مدرس رشد فردی شوم، مدیر شرکت آموزشی شوم، شرکتی تاسیس کنم که آموزش شرکت ها بپردازد یا هر کسب و کار دیگری را که مربوط به صنعت رشد فردی می‌شد پی ریزی کنم.

چگونه خواسته خود را عملی می کنید؟

در نهایت، تصمیم گرفتم علاقه و اشتیاق خود را پیاده نمایم، که از طریق اینترنت و با بیش از ۱۰۰۰ نفر از فارسی زبانان سرتاسر جهان به آموزش رشد فردی می‌پردازم. من راهی پیدا کردم که از طریق آن هم اشتیاقم را دنبال کنم و هم آن را به میلیون ها تومان تبدیل نمایم.

شما چگونه می خواهید خواسته خود را عملی کنید؟ هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد، زیرا پاسخ هر کسی متفاوت است. راهکار این است که کسب و کاری را ایجاد کنید که بتواند برای ۲۰ سال بعد واقعاً از فعالیت در آن احساس خوشبختی کنید.

اما اینکه بخواهید اشتیاق خود را صرف چه چیزی کنید، بستگی به این دارد که می خواهید با زندگی خود چه کنید. شما می توانید که با آموزش کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کنید……

در ادامه مقاله های ذهن ایده آل در ارتباط با کسب و کار به طور مفصل می پردازیم

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *