مرداد, ۱۳۹۶ 1 نظر مقالات

بزرگ ترین تجربیات زندگی با سایر مردم در روابط موفق است

یک نفر به تنهایی کوچک تر از آن است که به عظمت برسد. تمامی موفقیت های بزرگ زندگی در سایه ی همکاری های گروهی به دست آمده است. کسی به تنهایی نمی تواند کارهای مهم انجام بدهد. بزرگ ترین لحظات زندگی لحظاتی که در دل و ذهن ما طنین انداز می شود دیگران را هم در بر می گیرد. به ندرت اتفاق می افتد که این اوقات را به تنهایی تجربه کنیم،؛ و حتی وقتی این اتفاق می افتد، اولین تمایل ما به این است که لحظات خود را با دیگران سهیم شویم.

به مهم ترین تجاربی که در زندگی داشته اید، بزرگ ترین موفقیت هایی که در زندگی داشته اید، و مهم تریت موانعی که از پیش پای خود برداشته اید فکر کنید. چندتایشان انفرادی بوده اند؟ مطمئن هستم که بسیار اندک. وقتی به این امر توجه کنید که بیشترین شادی ها و لذت های زندگی در ارتباط با دیگران تحقق پیدا می کند، به این نتیجه می رسید که زمانی به خوشبختی می رسید که با دیگران روابط محکم و عالی داشته باشید.

اگر دیگران را دوست بدارید، از زندگی بیشتر لذت می برید

از میان کسانی که می شناسید، کدام یک در زندگی بیشترین شادی را تجربه می کنند؟ لحظه ای به آن ها فکر کنید. افرادی منفی، شکاک، و ضد اجتماعی هستند؟ البته که نه! په کی را با این مشخصات دیده اید که در زندگی خوشبخت باشد؟ افراد خسیس از چیزی لذت نمی برند. اما کسانی که دیگران را دوست دارند، معمولا از زندگی خود لذت می برند. اگر دیگران را دوست بدارید، به هرجایی که بروید دوستی را ملاقات می کنید.

اگر دیگران شما را دوست بدارند، بیشتر پیشرفت می کنید

استعداد، هوش، تحصیلات عالی، هیچ کدام تضمین کننده موفقیت نیستند. به چیز دیگری نیازمندیم: حساسیت لازم برای درک اینکه دیگران چه می خواهند، و تمایل به اینکه خواسته های آن ها برآورده سازیم. موفقیت با راضی کردن دیگران رابطه دارد. کسی به صرف اینکه فکر کند شایستگی اش را دراد، به مهر و عشق و موفقیت نمی رسد. باید کس دیگری هم چنین نظری داشته باشد.

در زمینه فروش به گفته قدیمی برمی خوریم: اگر همه چیز برابر باشد، کسی که دوست داشتنی است برنده می شود. اگر همه چیز برابر هم نباشد، باز کسی که دوست داشتنی است برنده می شود.

هیچ چیز نمی تواند جای مهارت های ارتباطی را بگیرد. کسانی که با دیگران غریبه هستند اوقات دشواری را پشت سر می گذارند. دلایلش را می توان این گونه توضیح داد:

·        اشخاص وقتی شمارا دوست نداشته باشند…سعی می کنند  به شما آسیب برسانند.

·        اگر نتوانند به شما اسیب برسانند…به شما کمک نمی کنند.

·        اگر مجبور باشند کمک کنند… موفقیت را ارزو نمی کنند.

·        وقتی موفقیت شما را ارزو نکنند…پیروزی هایتان کم عمق به نظرمی رسد.

شما باچندنفر که دوستتان نداشته اند توانسته اید روابط حسنه داشته باشید؟

  

روابط به ماکمک می کند تا آن کسی را که هستیم وآن کسی راکه می توانیم بشویم تعریف کنیم.

 

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

کارکنان مهم ترین سرمایه های هرسازمان هستند

برای ایجاد روابط مثبت دلایل شخصی متعددی وجود دارد. با این حال دلایل عملی دیگری هم درکارهست که میتوان به انها اشاره کرد. هرسازمانی که موفق می شود ، موفقیت خودرامدیون کارکنانی است که دران شاغل هستند. مهم نیست که درزمینه بازرگانی وتجارت کار می کند یا ورزش و یا اجتماع به لحاظ سازمانی شما باکارکنانتان یامی میرید یا زندگی میکنید. هرسازمان موفقی راکه بررسی کنیدخواهید دید که برای کارکنان خود ارزش قابل ملاحظه ای قائل است. شماهم برای کارکنان خود ارج وقرب قائل شوید و بدانیدکه ان ها بزرگ ترین سرمایه هایتان هستند تا مرتب برارزش ان ها افزوده شود.

تصمیم گیری برای داشتن روابط محکم با اشخاص

اگه یک دوست راستین درزندگی داشته باشید. بسیار خوش اقبالید. اگردو دوست راستین داشته باشید این یکی بسیار نادراست.

دوست راستین کسی است که عشق بی قید وشرایط داشته باشد.

برای جلب دوستی دیگران اول باید خود دوستانه باشید.

فکرمیکنم خیلی ها مسئولیتی درقبال برقراری روابط بادیگران احساس نمی کنند. خیلی ساده رفتاری منفعلانه اتخاذ می کنند و می گذارند حوادث برایشان اتفاق بیفتد. امابرای داشتن روابط محکم واستوار باید در ذهنیت خود تجدیدنظر کنید .درادامه مطلب به کارهایی که میتوانید بکنید اشاراتی کرده ام:

به دیگران بهابدهید

اگر به دیگران بها ندهید بعید است بتوانید داشتن روابط خوب بادیگران رادراولویت قراردهید.

              ………………………………………….

          نمی توانید به کسی احساس مهم بودن

             بدهیداگردرخفافکرکنیدکه او آدم مهمی نیست.

              ………………………………………….

راه حل این است که به دیگران بها بدهید. ازهمه انتظار بهترین ها را داشته باشید. فرض را براین بگذاریدکه دیگران انگیزه های خوب دارند. مگرانکه خلافش راثابت کنند. به جای اینکه ازدیگران دوستی بخواهید به ان ها دوستی ارزانی کنید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی مقاله روابط موفق: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *