آذر, ۱۳۹۵ بدون نظر مقالات موفقیت

روانشناسی تربیت کودک

آنچه زوج ها باید در خصوص فرزند پروری بدانند

اگر به دنبال مطالب کلیدی از بدو تولد فرزند دلبتدتان در خصوص روانشناسی تربیت کودک  هستید، ما خواندن مقاله ذیل را به شما پیشنهاد می دهیم.

ماه اول:

قانون شماره ۱: خوانده ها و شنیده های دیگران را خیلی جدی نگیرید آنچه را مفید تشخیص می دهید بکار ببندید و مطالب دیگر را کنار بگذارید.

۲: معانیات دقیق و منظم پزشکی را در تاریخ های زیر انجام دهید:

هفته دوم           ۹ ماهگی

یک ماهگی      ۱۲ ماهگی

۲ ماهگی         ۱۵ ماهگی

۴ ماهگی         ۱۸ ماهگی

۶ ماهگی          ۲۴ ماهگی

این معاینات را سالی یکبار ادامه دهید تا پزشک تان برنامه ی دیگری پیشنهاد کند

۳: اگر پوشک و کهنه های کودک سرد هستند قبل از عوض کردن بچه، آن ها را با دست هایتان گرم کنید هم چنین از یک پوشک یا پارچه تمیز مخصوص برای پاک کردن کودک استفاده کنید افرادیکه می گویند با استفاده کردن از این پارچه ها می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید یا استفاده ازآن ها ضروری نیست، سخت در اشتباهند. آن ها هزینه های اضافی مراجعه به پزشک و درمان التهاب یا قارچ پوستی  کودک را فراموش کرده اند.

۴: براساس تجربیاات مادر بزرگ ها، کودک بعد از خوردن هر ۱۰ سی سی مایع یا شیر باید آروغ بزند. اگر تا عدد ۳۰ شمردید و کودک نتوانست آروغ بزند او را بمدت ۶۰ ثانیه به پشت بخوابانید سپس کودک را دو باره بلند کنید و در حالیکه ایستاده اید شمارش را از سر بگیرید ( حتما آروغ میزند )

۵: پیشبند  کودکتان را حتی اگر در حال خوردن چیزی نسیت دور گردنش ببندید ( معمولا بچه ها دراوقات غیر قابلپیش بینی آبریزش دهان دارند و تف می کنند)

شاید فکرش هم نکنید

۶: برگه خرید ( فاکتور ) همه هدایایی را که دریافت می کنید تا پیش از استفاده نگه دارید بچه ها  سریع رشد می کنند اگر بعضی موارد وسایل را نتوانید استفاده کنید یا چند وسیله مشابه وتکراری داشته باشید می توانید آن هار را دست نخورده برگردانید و در عوض وسیله مورد نیاز خود را دریافت کنید بعضی اوقات هم می توانید این وسیله را به افراد دیگر هدیه دهید .

۷:اگر متوجه شدید که دکمه کوچکی گم شده یا شیی کوچکی از دستان افتاده است و نمی توانید آن را پیدا کنید خیلی سریع دست و دهان کودک را بررسی کنید بچه ها اشیاء کوچک را به دهان می برند و این عادت ممکن است بسیار خطرناک باشدد .

۸: دماسنج آبگرمکن خانه را روی ۱۲۰ درجه فارنهایت یا ۴۹ درجه سانتیگراد ثابت کنید بدین ترتیب آب حمام و دستشویی کودک را نمی سوزاند .

این اصول را برای تربیت کودک خود در نظر داشته باشید

۹: رادیو و تلویزیون را نزدیک سر کودک یا خیلی نزدیک به سرخود نگذارید آن را در نقطه ای قرار دعید که با شما غاصله داشته باشد صدای تلویزیون را هم خیلی بلند نکنید در غیر اینصورت بچه مدام حالت خمیازه کشیدن واز جا پریدن خواهد بود و این وضعیت شما را نیز از خواب و استراحت محروم می کند .

۱۰: بر مفهوم دوره تطابق و سازگاری توجه کنید این به معنی زمانیست که کودک برای عادت کردن به برنامه های خانواده گی شما نیاز دارد ، نه زمانیکه خانواده برای تنظیم برنامه های کودک محتاج آن است .

۱۱: کودک هر چه بیشتر در دوستش داشته باشید و هر چقدر که محبت بیشتری احساس کند شادتر و راحت ترکودک خودرا در آغوش  بگیرید و هر چه می توانید مهر خود را به اور ابراز کنید یه او بگوییدکه دوستش دارید بویژه زمانیکه گریه و بی قراری می کند بخاطر داشته باشید که فرزند شما با زبان بی زبانی می خواهد با شما ارتباط برقرار کند و شما را در دسترس داشته باشد .

آرامش بخش های فوری باری کودکان

۱۲: بدن کودک را هر روز در معرض هوا قراردهید بهترین راه مقابله با سرخی و خارشهای پوستی ناشی از پوشک آن است که زمان استفاده از پوشک را به حداقل برسانید روزی ۵ دقیقه بدون پوشک بودن واقعا سودمند است .

۱۳ : بچه دوست دارند که با نهایت آرامش با آن ها بازی کنید بنابراین کودکتان را به شدت تکان ندهید و به پشتش محکم ضربه نزنید تکان دادن شدید یا ضربه زدن به کودک می تواند به طور جدی به او صدمه وارد کند این لطمه حتی ممکن است که جبران ناپذیر باشد .

۱۴ : به کودک اجازه دهید تا زمانیکه می خواهد به خوردن ادامه دهد بهتر است که هر بار دست کم ۱۰ سی سی شیر به او دهید اگر کودک  به مقدار کافی شیر نخورد به دفعات گرسنه خواهد بود اما اگر کاملا  سیر شود خواب ، نسبتا خوب و راحتی خواهد داشت .

تربیت کودک اصول و قواعد خاص خودش را دارد

۱۵: من فکر می کنم که بچه ها در این سن می توانند در تاریکی ببینند ، چون آن ها از قبل به تاریکی عادت کرده اند .

۱۶: سعی کنید  حرکات و صداهای غیر معمول اطراف کودک را کاهش دهید بچه ها در این سن اگر در سرو صدا نترسند به شدت گریه می کند و قیل و قال راه می اندازند .

۱۷: برای گردش و تهویه هوا یک پنکه با دور آرام در اتاق کودک قرار دهید و هر بار که قصدخواب کردن کودک را دارید پنکه را روشن کنید کودک با شنیدن صدای پنکه برای خوابیدن شرطی می شود این نوع پنکه ها را در مسافرت و تعطیلات یادر مهمانی ها می توانید باخود داشته باشید آن ها سبک و قابل حمل اند نوزادان یاد می گیرند که با صدای آرام و یکنواخت خواب عمیق فرو روند توجه داشته باشید که پنکه را مستقیم در برابر کودک قرار ندهید.

۱۸: گاه گاهی پنکه را روشن نکنید بدین ترتیب حتی اگر پنکه در دسترس نباشد نیز کودک می تواند خود را با شرایط جدید تطبیق دهد .

۱۹: نوزادان اگر گرسنه ، خیس ، مریض یا کسل باشند گریه می کنند شاید هم بدین وسیله می خواهند که تنش و ناراحتی خود را تشکیندهند درست مانند مادران به هنگام تخلیه تنش های ناشی از ناراحتی های پس از زایمان .

۲۰: از همان ابتدا سعی کنید که کودک را به خوابیدن در مکان های متفاوت عادت دهید درهمه اتاق از گهواره یا سبد بچه استفاده نکنید برای مثال گاهی بکذارید که او در پارک بچه یا در اتاق شلوغ مثل نشیمن و در کنار تلویزیون به خواب رود .

دستوراتی که اگر انجام شود …

۲۱: پیچیدن پتو دور بدن نوزاد در گهواره به او احساس امنیت و راحتی بیشتری می دهد پتو را دور کودک بپیچید این عمل بویژه در روزهای اولیه بسیار موثر است .

۲۲: وسیله به نام مانیتور کودک وجود دارد که اگر در اتاقی خارج از اتاق کودک باشید شما از بیدار شدن و گریه او با خبر می کند .

۲۳: آیاکودکتان خواب سبکی دارد ؟ سپس باید او را به گونه ای عادت دهید که انتظار نداشته باشد هر وقت از خواب بیدار می شود، همراه دیگران به اینجا و آنجا برود و مدام کسی اورا به گردش ببرد.

۲۴: حباب چراغهای سوخته را تا زمان عوض کردن آنها در سرپیچ نگه دارید. بدین ترتیب کودک وسوسه نمی شود که انگشت خودرا به درون سرپیچ وارد کند. چراغها را دوراز دسترس کودک نگه دارید تا از سوختگی های احتمالی جلوگیری شود و خطری متوجه او نگردد. قبل از رسیدن کودکتان به مرحله ای که نسبت به اینگونه کشفیات شخصی کنجکاو شود، باید متوجه چنین خطراتی باشید .

خودتان از نظر ذهنی برای تربیت کودک آماده کنید

۲۵: کودکتان را برای عوض کردن پوشکش بیدار نکنید. مگر اینکه خودرا خیس و کثیف کرده و واقعا به تعویض پوشک نیاز داشته باشد.

۲۶: این انتظارکه کودکتان تمام طول شب رادر خواب باشدو بیدار نشود درست مثل امتحان کردن عمق استخری بسیارعمیق است. خودرا از نظر ذهنی آماده کنید و هر شب کمی صبورتر باشید. چنین نویدی را به شما می دهم که سرانجام از عهده اش برمیایید.

۲۷: سعی کنیدهر شب از حالا تا زمانیکه کودک بزرگتر می شود او را در ساعت ۱۱ شب به رختخواب ببرید نه ساعت ۷ بعدازظهر. برای این منظور در ساعت ۱۰:۳۰ او را حمام کنید. قدری با کودک بازی کنید و بعد از اینکه بقدر کافی شیر خورد او را به رختخواب ببرید و بخوابانید. هدف شما در ابتدا باید عادت دادن کودک به خوابیدن از ساعت ۱۲ شب به ۵ صبح باشد.

۲۸: اگر هر بار که کودکتان را بر زمین میگذارید گریه را سر می دهد و بی قراری می کند، سعی کنیدپتویش را قدری گرم کنید و او را در پتو قرار دهید. به احتمال زیاد او گرمای پتو را دوست خواهد داشت و خیلی زود ساکت می شود.

ترفندهایی برای تربیت کودک

این  ترفند را برای مواقعی که طفل را از سبد مخصوص در آورده، برگهواره یا تخت خوابش می برید نیز بخاطر داشته باشید . بویژه وقتی که قرار است به دیدن یک دوست یا به مهمانی بروید و می خواهید که فرزندتان آرام باشد یا به خواب رود، این شگرد می تواند بسیار مفید باشد.

۲۹: تا پایان ۶ هفته نخست پس از تولد سعی کنید که شبها نوزادتان را بجای سبد کودک درون تخت خوابش بخوابانید. در پایان ۸ هفتگی، از خواب شبانه کودک کاسته می شود و کودک از داشتن جایی مخصوص خود و بازی در چنین محلی لذت می برد.

از اینکه مطالب روانشناسی تربیت کودک را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

فرزند پروری را به صورت حرفه ای  یاد بگیرید

۳۰: بگذارید نوزادتان خواب راحتی داشته باشد! البته این تا حدی به خصوصیات نوزاد بستگی دارد ولی بیشتر اوقات نوزادان می توانند تمام روز و شب را در خواب بسر برند. به طور منظم به کودکتان سر بزنید. به عقیده من اگر او راحت باشد، شما نیز راحت خواهید بود.

۳۱: اگر نوزادتان در ماشین بخواب رفت به محض رسیدن به خانه اورا از صندلی مخصوص خارج کنید و در رختخوابش قرار دهید. این عمل ساده، کودک را عادت می دهد تا بعد از حرکت وانتقال از جایی به جای دیگر بتواند دوباره به خواب برود. به هرحال این عملی است که در دوران جنینی انجام داده است .

۳۲: تا زمانیکه کودک نمی تواند سرش را بالا نگه دارد و کنترل کنداز روبالشی های پشمی و مواد پف کننده ی دیگر استفاده نکنید. مطالعات نشان داده اند که اینگونه وسایل و مواد باعث سندرم مرد ناگهانی (SIDS). همچنین سعی کنید که کودک را به پشت بخوابانید. اگر طفل به این وضعیت تمایل نشان نمی دهد در این باره با پزشکش صحبت کنید و نظر او را بخواهید.

۳۳: مادران عزیز نگران نباشید. شما در ۹ ماه بارداری این همه افزایش وزن پیدا کرده اید. بنابراین ۹ ماه دیگر نیز باید صبور باشید تاا وزن خود را کاهش دهید. آب زیاد بنوشید. حتما در وضعیت خوبی قرار خواهید گرفت و همه چیز روبه راه خواهد شد.

۳۴: حمام کردن کودک قبل از خواب به او آرامش می دهد. بعداز هر بار حمام کردن، یک بطری شیر ولرم به او بنوشانید یا خودتان به او شیر دهید. مطمن باشید که خوابش عمیق تر و طولانی تر می شود.

این معاینات را تربیت فرزند پروری در ماه دوم:

۱: در وقت خود صرفه جویی کنید. سر شیشه های کافی را از قبل استرلیزه کنید و آماده نگه دارید. شیر لازم برای ۴۸ ساعت کودک را درون شیشه های بریزید. به این ترتیب، زمانی زیادی صرفه جویی خواهد شد. البته شما نیمی از این کارها را پیش از این انجام داده اید.

۲: وقتی که سعی می کنید کودک را به لبخند زدن وادارید، اگر متوجه شدید که او مات و مبهوت و بدون هیچ نشانه ی ارتباطی به شما خیره شده است بدانید که احتمالا در حال کشف چیزی باشد (چیز جدید در چهره شما) شاید هم در حال اجابت مزاج است. به هر حال فکر نکنید که حتما مشکل خاصی وجود دارد.

۳: قبل از آنکه با مطب پزشکتان تماس بگیرید و نگرانی خود را در مورد فرزندتان بیان کنید، از درجه حرارت بدن او اطمینان حاصل کنید چون معمولا پزشک در این مورد سوال می کند. دکترها ترجیح می دهند که ابتدا سابقه را از شما جویا شوند. وضعیت کودک را از قبل بررسی کنید.

۴: اگر فرزندتان چشمانش را مالش می دهد یا سرش را به عقب و جلو حرکت می دهد، به احتمال زیاد سعی دارد بگوید «نه، من ازینکار خوشم نمیاید. بگذار چیز دیگری را امتحان کنم. اگر دوست نداشتم و راحت نبودم، آن وقت بگذار چرتی بزنم.»

۵: از همان ابتدای تولد، بچه ها گریه کردن با صداها و حالت های متفاوت را یاد می گیرند. به حالت های مختلف گریه هایش توجه کنید تا از نیازهایش آگاه شوید (از همه مهم تر اینکه شما می توانید با توجه کردن به گریه های کودک، تفاوت بین نیازهای طبیعی و بی قراری های غیر طبیعی مثل درد و ناراحتی را در او تشخیص دهید).

آموزش گام به گام تربیت کودک

۶: اگر نمی خواهید کسی نوزادتان را لمس کند یا او را ببوسد، اشکال ندارد اما لازم نیست که به طور مستقیم نظرتان را ابزار کنید. می توانید به طور غیر مستقیم بگویید حال فرزندتان خوب نیست و شما نمی خواهید که ویروس و ناراحتی او را به دیگران نیز سرایت کند.

۷: قبل از عوض کردن پوشک بچه به او فرصت دهید تا ادرارش را تمام کند. بویژه اگر کودک اسهال دارد، با چند دقیقه فرصت دادن به او در مصرف پوشک نیز صرفه جویی کنید.

۸: هنگام شیردهی شبانه چراغ را روشن نکنید. این کار کودک را بیدار می کند. وجود یک چراغ روشن در اتاق سبب می شود که او نتواند به خواب عمیق فرو رود. هنگام سرکشی های شبانه به کودک سعی کنید که چراغ حمام یا راهرو و نزدیک به اتاق او را روشن کنید، اما اتاق کودک را تاریک نگه دارید.

۹: وقتی کودک گاز معده اش را تخلیه می کند در همین حال ممکن است آروغ هم بزند.

۱۰: بچه ها معمولا غلت می زنند. به همین دلیل ممکن است از محلی که خوابیده اند غلت بزنند و پایین بیفتند. بنابراین همیشه آن ها را در محلی امن و روی زمین قرار دهید. این نکته را هنگام قرار گرفتن کودک در کالسکه، روی صندلی یا هر جای دیگری نیز در نظر داشته باشید.

۱۱: مادر گرامی، آیا شما مضطرب هستید؟ به این نکته توجه کنید: به طور معمول در سفرهای هوایی به والدین هشدار داده می شود که در صورت نیاز به اکسیژن اضافی در کابین و همچنین در مواقع ضروری، ماسک اکسیژن را ابتدا روی دهان خود و سپس روی دهان کودک قرار دهند.

بیشتر مراقب کودکمان باشیم

۱۲: در حقیقت تنها در صورتیکه نیازهای خودمان برآورده شود قادر خواهیم بود که مراقب کودکمان باشیم و از عهده مراقبت او برآییم. مثال فوق در خانه نیز صدق می کند. در هر خانواده شاد و سالم نیز مادر می تواند از خودش و خانواده اش مراقبت کند بنابراین گاهی نیز به فکر گردش و تفریح باشید.

۱۳: از همان روزهای نخست، کودکان جدول برنامه خود را حفظ می کنند. آنها امور مختلف را به روش یکسانی انجام می دهند مثل ادرار و اجابت مزاج. با خونسردی، برنامه کارهای مختلف و روزانه ای او را در نظر بگیرید. اگر سعی کنید که جدول برنامه های مختلف او را ثابت نگه دارید حتما رضایت او بیستر خواهد بود.

توقعی که برای فرزند خود ایجاد می کنید

۱۴: اصل اساسی در مورد خواب شبانه کورکان اینست: اگر تلویزیون را مدام روشن نگهدارید و با کودکتان تا دیروقت بازی کنید و او را مشغول نگه دارید(حتی اگر برای یک بار هم باشد) فرزندتان از شما انتظار خواهد داشت که هر شب در همان ساعت با او بازی کنید و او را سرگرم کنید.

۱۵: به خاطر داشته باشید که بچه ها در روز تولدشان به طور واقعی نه (۹) ماهه هستند.

۱۶: همه ی وسایل مربوط به آماده کردن شیر نوزاد را در محلی مخصوص نگه دارید و هر بار که شیر آماده می کنید همه ی قطعات شیشه (سرپوش، پستانک و …) را مورد استفاده قرار دهید. سرپوش شیشه شیر مانع از ورود میکروب ها می شود. توجه به تمیز بودن پستانک هم بسیار مهم است.

۱۷: اگر از آن دسته والدین سخت گیر و عبوس هستید احتمالاً یک کودک عبوس هم دارید. در اینصورت ۱۰ نفس عمیق بکشید و هنگام نگاه کردن به فرزندتان لبخند زدن را فراموش نکنید.

۱۸: در هفته ششم تولد کودک، ترتیبی دهید که درست شب برگزاری مسابقه فوتبال به پزشکتان مراجعه کنید و تنها بروید.

فضایی آرام برای فرزند خود ایجاد کنید

۱۹: بچه ها معمولا از چیزی نفرت ندارند. البته چیزهایی مانند گهواره یا صندلی جهشی ممکن است ابتدا باعث وحشت آنها بشود چون در آنها احساس امنیت نمی کنند. به فرزندتان آموزش دهید تا از این وسایل لذت ببرند. برای این منظور وسایل جدید را به روشی آرام و راحت به او معرفی کنید.

۲۰: اگر قصد رفتن به مهمانی یا موقعیت های دیگر را دارید بخاطر داشته باشید که هنوز فرزندتان به دیدن چهره های جدید عادت ندارد.

ممکن است کودک از دیدن چهره های متفاوت و آدم های گوناگون که تمایل دارند او را در آغوش بگیرند یا لمس کنند، وحشت کنند و حساس شوند. بنابراین در یک موقعیت مناسب به اتاقی خلوت رفته و پوشک، لباس و جوراب های کودک را درآورید. فضایی آرام برایش ایجاد کنید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه استراحت کند. این کار بسیار مفید است و او را برای دفعه ی بعدی و مواجهه با مهمان ها آماده و سرحال نگه می دارد.

لوازم مورد نیاز برای فرزند تان

۲۱: هر خانه دارای نوزاد به عدد «پمپ مکشی» نیاز دارد. یکی برای بینی و دیگری برای گوش نوزاد. این وسایل با اشکال متفاوت و مصارف گوناگون موجودند. پمپ بینی بویژه برای پاک کردن بینی نوزاد درست قبل از غذا و شیر دادن به او بسیار مفید است استفاده از این وسایل هنگام ناخوشی و بیماری کودک، مکیدن شیر را تسهیل می کند.

۲۲: سعی کنبد از همان ابتدا کودک را در صندلی جهشی یا صندلی مخصوص بچه در ماشین بنشانید. گاه گاهی یک صندلی را در پارک بازی او قراردهید. به این ترتیب کودک به بازی در این محل مخصوص عادت می کند و وقتی که زمانش فرا برسد آمادگی بسیار خوبی برای تنها بازی کردن در آن خواهد داشت، به طوری که رفته رفته علاقمند می شود تا در محل مخصوص ساعتها بازی کند.

۲۳: اگر کودک مکرراً دچار خارش و سوختگی ناشی از پوشک می شود بهتر است نوع پوشک او را عوض کنید. همین طور  به طور منظم او را بدون پوشک نگه دارید. هرچه بیشتر آزاد باشد بهتر است. پیشگیری همیشه مزایای خاص خود را دارد.

در معرض هوا قرار دادن نوزاد حتی برای روزی ۵ دقیقه، از سوختگیهای ناشی از پوشک جلوگیری می کند. وقتی که کودک دچار سوختگی پوشک می شود حتما باید او را به مدت ۱۰ دقیقه در هر ساعت در معرض هوای آزاد قرار دهید تا سوختگی های ایجاد شده بهبود یابد.

بازی با کودک بر اساس نیاز کودک

۲۴: کودک را روی زمین قرار دهید. اگر همیشه او را در آغوش بگیرید، هرگز خزیدن و تنهایی و استقلال را یاد نمی گیرد.

۲۵: به نشانه های اختصاصی و تفاوت فردی کودکتان توجه کنید. برای مثال یکی از پسران من دوست داشت که کاهاً لخت شود و تا پاهایش آزاد نمی شد، راحتی نداشت در حالیکه دیگری تمایل داشت همیشه خود را پوشیده نگه دارد.

۲۶: اگر نوزادتان هنوز به تاب خوردن عادت نکرده است امید خود را از دست ندهید. بارها تلاش کنید. بچه ها هر روز تغییر می کنند و خلق و خویشان نیز عوض می شود.

۲۷: بچه معمولاً صدای ریزش آب را دوست دارند بنابراین هنگام حمام گرفتن می تواند نوزاد را درون صندلیش بنشانید و او را با خودتان به حمام ببرید. احتمالاً او بخواب می رود در آینده همین صدای ریزش آب به آموزش توالت رفتن او کمک شایانی می کند. کافیست شیر آب را باز کنید و مسیر آموزش را پی بگیرید.

۲۸: گاهگاهی فرزندتان را قبل از خواب، داخل کالسکه قرار دهید اینکار به او یاد می دهد که تنها و بیدار ماندن در کالسکه اشکال خاصی ندارد.

پیشنهاداتی که به شما کمک می کند

۲۹: وقتی به ملاقات یک دوست یا برای خرید به مغازه ای نزدیک خانه می روید، لباس زیادی به تن فرزندتان نپوشید. به فرزندتان راحتی و آرامش بدهید تا خودتان هم از آرامش برخوردار شوید.

۳۰: وقتی فرزندتان خواب است از فرصت استفاده کنید، شما نیز بخوابید.

۳۱: شما می توانید مادر طبیعت را گاهگاهی فریب دهید. میدانید که مکیدن امری غریزی است بنابراین اگر فرزندتان را در ساعت ۱۰ شب و بعد از شیر دادن در رختخواب قرارمی دهید، در ساعت۳۰/۱۱ شب نیز حتی اگر خوابیده است دوباره به او شیر دهید. اگر کودک در این ساعت سیر شود ممکن است شما بتوانید تا ۵ صبح خواب بدون مزاحمتی داشته باشید و از شیر دادن او در اواسط شب خلاص شوید.

۳۲: اگر چه گاهی بنظر میاید که نوشیدن یک بطری شیر برای نوزاد زیادی طولانی می شود ولی باورکنیدکه هر چه آرامتر و کندتر بنوشد بهتر است ! کودکانی که سریع و تند شیر می خورند به علت تولید گاز معده، رنج زیادی میبرند این نکته را به خاطرداشته باشید «بلع سریع = تولید گاز»

۳۳: به طور معمول شیر خوردن نوزاد حدود ۲۰ دقیقه یا چیزی در این حدود طول می کشد. البته این مدت شامل زمان آروغ زدن نمی شود.

در مقالات بعدی روانشناسی  ، ادامه این مطالب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

منبع: (وصله چی،تهمینه،۱۳۹۵ ، روانشناسی بالینی،کارشناسی ارشد )

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله روانشناسی تربیت کودک : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در این زمینه روانشناسی تربیت کودک چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله روانشناسی تربیت کودک بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *