شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات

رویاهای بی نتیجه

لازم است در ابتدا عرض کنم که رویاهای مهم ، نتایج مهم را خلق می کند.

در یکی از قسمت های سریال تلویزیونی قدیمی تحت عنوان «منطقه گرگ و میش »، زوج مسنی ، چراغ قدیمی را می دزدند که جنی از آن بیرون می آید ، که از آنها می خواهد چهار ارزو کنند. زوج سالمند که فکر می کنند جن یک کلاهبردار است ، فوراً آرزو می کنند که یک جام شیشه ای شکسته شده را تعمیر کند . جن که گیج شده است می پرسد :« همین ؟! این واقعا تنها آرزوی شماست ؟»

وقتی زوج مسن اصرار کنند که این تنها چیزی است که ارزویش را دارند ، جن می خندد و با یک حرکت دست جام شیشه ای را درست می کند. زوج مسن پس از دیدن این صحنه ، باهم شروع به جروبحث می کنند و هر یک دیگری را برای هدر دادن یک آرزو آن هم به خاطر چنین موضوع بی اهمیتی مقصر می داند.

با ایکه این زوج افسانه ای در نهایت به فدرت آرزو ها پی می برند، بسیاری از مردم در دنیای واقعی چنین نمی کنند. آن ها به جای اینکه آرزوی بزرگ و غیر باوری داشته باشند ، به اهداف کم اهمیتی همچون تعمیر یک جام شیشه ای شکسته فکر می کنند و وقتی دقیقا آنچه آرزویش را داشتند بدست می آوردند ، هنوز راضی نیستند ، چون آن ها هم مثل آن زوج مسن، چیزی را آرزو کرده بودند که در حقیقت هیچ تفاوتی در زندگی آن ها ایجاد نکرده بود. چون رویاهای بی نتیجه هستند.

گرچه شما یک جن یا آرزوهای بزرگ ندارید ، اما چیزی بهتر از آن را دارید . شما به جای یک جن که فقط می توانند تعداد کمی از آرزوهایتان را بر آورده کند ، این قدرت را دارید که همه رویاهای تان را به حقیقت بدل کنید. به محض اینکه رویای دیگری داشته باشید ، این قدرت را دارید که آن را هم حقیقت بدل تبدیل کنید .

رویاپردازی

اما تا زمانی که ابتدا یک رویا را مشخص نکنید ، تمام آرزوهای دنیا شما را به جایی نخواهد برد، بخصوص اگر برای چیزی چنان کوچیک آرزو کنید که هیچ پیشرفتی در زندگی شما ایجاد نکند.

به همین دلیل است که نمی توانم بیش از این روی اهمیت یک رویای قدرتمند تاکید کنم.

رویاپردازی سوخت آتش خواسته ها هستند.

آرت ویلیام، در کتاب خود با عنوان« تمام آنچه می توانید انجام دهید ، تمام چیزی است که می توانید انجام دهید .» می گوید ، وقتی خواسته خود را چنان محکم در ذهن خود نهادینه کرده باشید که تمام مدت به آن بیندیشید ، خواسته شما تبدیل به یک تعهد می شود وقتی چیزی را تعهد می کنید ، باید چنان پل های پشت سرتان را خراب کنید که راه برگشتی برای تان باقی نماند.

 آیا میدانستید کتاب صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید از مطالعه ۵۰۰ نفر از ثروتمندان کره زمین کشف شده که شما هم با استفاده از این قوانین میتوانید مانند این افرادموفق به ثروت و موفقیت در زندگی دست یابید؟   بخشی از این کتاب صوتی را بشنوید

آیا میدانستید این کتاب در دنیا بالای ۱۰۰ میلیون نسخه فروش کرده و سومین کتاب پر فروش دنیا می باشد؟ و جالبه بدانید که افراد  ثروتمند خودساخته و موفق میگویندکه از این کتاب سالی ۲ بار استفاده میکنند تا تمام قوانین وارد ضمیر ناخود آگاه آنها شود.

همین الان خرید میکنم

 

خواسته ، عاملی است که در سختی شما را به جلو می برد. این همان عاملی است که بازندگانی را که تسلیم می شوند، از بردندگانی که هر کاری لازم باشد برای رسیدن به رویاهای شان انجام می دهند، متمایز می کند.

برنده شدن یا آرزوی برنده شدن؟

برنده شدن چیزی نیست، اما آرزوی برنده شدن همه چیز است.»

تمام ورزشکاران بزرگی را که تا کنون دیده ام ، میلی سیری نپذیر برای برنده شدن دارند. آتشی عمیق که از درون آن ها شعله می کشد . به خاطر بیاورید چه زمانی میل وصف ناپذیری برای چیزی داشتید که شب ها به سختی می توانستید بخوابید.

یکی از ویژگی های اسرارآمیز افراد موفق این است که چیزی را که با چنان شدتی که می خواهند که نمی توانند در مقابل خواست خود مقاومت کنند. این خواسته ، موجب می شود آن را پدید آورند. آن ها راه موفقیت را پیدا می کنند، زیرا موفقیت میلی سوزاننده در درون شان است. وقتی ذهن شان به آن ها بگوید که نمی توانند ، چیزی در اعماق درونی شان به آن ها می گوید که باید موفق شوند.

ممکن است شما تحصیلات بالایی داشته باشید ، اما بدون خواستن برنده نخواهید شد.

راز برنده شدن

می توانید یک تن استعداد داشته باشید ، اما بدون خواستن برنده نخواهید شد.

می توانید کوهی از تجربه داشته باشید ، اما باز هم بدون خواستن برنده نخواهید شد.

راز برنده شدن در خواستن نهفته است. پس، اگر خواستن راز برنده شدن است ، زار خواستن چیست ؟

رویاها سوخت آتش خواستن هستند

رویا به شما این انگیزه را می دهند که وقتی که شکست می خورید ، دوباره روی پاهای تان بایستید. رویا ها این خودباوری را به شما می دهند که به خودتان بگویید:«می توانم موفق شوم ، خواهم توانست موفق شوم و باید موفق شوم.»

باور کنید که همه مردان ، زنان و کودکان یکسان آفریده شده اند.اگر یک نفر می تواند به رویاهایش دست پیدا کند ، این به آن معناست که شما هم می توانید به رویاهایتان دست پید کند، این به آن معناست که شما هم می توانید به رویاهای تان دست پیدا کنید . اگر رویاهای تان را دنبال نکنید، آن بخش از درون تان می میرد. این یکی از راز برنده شدن می باشد.

رویاها به شما انرژی ، سرزندگی و کامیابی می دهند. رایج ترین تعریف پذیرفته شده از موفقیت در دنیای رشد فردی ، عبارت است از پیشروی بی وقفه به سمت هدف یا رویایی ارزشمند.

برای موفقیت تلاش با برنامه داشته باشید

بالاترین چیزی را که برای زندگی شما امکان پذیر است تصور کنید . به خاطر بسپارید ، اکنون در هر سطحی از تفکر هم که باشید ، ممکن است رویای بسیار کوچکی داشته باشید . به رویاهای بزرگی بیندیشید که به شما انگیزه بدهد .اگر رویاهای تان شما را نمی ترسانند ، احتمالاًخیلی بزرگ نیستند.

می دانم اگر خواسته قوی نداشتید ، هم اکنون مشغول خواندن این مقاله نبودید، اما می خواهم بدانید که هر قدر رویاهای تان بیشتر درون شما را بسوزانند در نهایت به سطح بزرگ تری از موفقیت دست خواهید یافت.

واقعیت این است . خواستن ، چیزی است که باید در درون انسان خلق شود و تحت کنترل قرار کیرد . همه ما وقتی به دنیا آمدیم در وجودمان خواسته های یکسانی داشتیم ، پس ، چرا وقتی به بزرگسالی می رسیم ،برخی از مردم خواسته های بسیاری دارند و برخی خواسته های خیلی کم؟ چیزی به این عنوان وجود ندارد که فردی خواسته کمی دارد. فقط برخی از افراد رویاهای بی نتیجه ای دارند.

برای موفقیت برنامه ای دارید؟

اگر می خواهید شور و شعف ، تلاش ، نظم و اراده خود را تحت کنترل داشته باشید ، باید خواسته ای سوزان داشته باشید . فرمول ایجاد این خواسته از طریق رویاهاست. به منظور ایجاد تغییری بنیادی در میزان موفقیت خود، باید تغییری بنیادی برای خارج شدن از طرز فکر رایجی که به آن دچار هستید، در خود ایجاد کنید. رویاپردازی درباره امکانات عظیمی که برای زندگی شما وجود دارند را آغاز کنید.

بسیاری از شب ها ، روی کاناپه می شینیم و در این باره صحبت می کنیم که پنج سال دیگر کجا خواهیم بود . چطور می توانیم هواپیمای شخصی خودمان را برداریم ، آن را پر از ملزوماتی برای مردم نیازمند کشورم کنیم و در زندگی کسانی که نمی توانند به خودشان کمک کنند ، تاثیر گذار باشیم.

ما رویاهایی داریم از این قبیل که چگونه مسئول نجات هزاران کودکی باشیم که ممکن است از گرسنگی تلف شوند . ما می نشینیم و با یکدیگر در این باره رویاپردازی می کنیم که به ایجاد استقلال مالی برای هزاران نفر از مردم دیگر کمک کنیم. اینکه چطور تمام کشتی های تفریحی را اجاره کنیم آنها را پر از کسانی کنیم که به کمک ما به موفقیت دست یافته اند. چگونه با دوستان مان به تعطیلات به جایی برویم که اغلب افراد فقط در رویایش به سر می برند .

چگونه به فرزندانمان آموزش خواهیم داد و با بردن آن ها به نقاطی از دنیا که اغلب بچه ها فقط در کتاب ها درباره آن ها می خوانند ، آن ها را با تاریخ آشنا خواهیم کرد.

می دانید که میلیون ها میلیونر در جهان هستند. پس اگر رسیدن به چنین سطحی امکان پذیر است ، چرا چیز دیگری را قبول کنیم ؟

سالیان سال ، از اینکه آرزوهای بزرگی داشته باشم که بیشتر آن ها مادی گرایانه به نظر برسند، احساس گناه می کردم ، اما وقتی وارن بافت میلیاردها دلار به بیل و میلتداگیتس کمک مالی کرد ، در جهان ثروت فراوانی وجود دارد که می توان در آن سهیم شد . بنابراین به جای اینکه به نبود و کاستی بیندیشیم ، فهمیدم مثل آقای بافت دارای هایی داشته باشم و نقش عظیمی در جامعه ایفا کنم.

در حقیقت ، چیزهای مادی به خودی خود معنای اندکی دارند. معنای واقعی در این نهفته است که در راه رسیدن به این نوع ثروت ، به چه کسی بدل می شوید و چه تفاوتی در زندگی سایرین ایجاد می کنید.

موفقیت موفقیت می آورد

هر قدر موفق تر باشید ، بیشتر باور خواهید داشت که می توانید به موفقیت دست یابید. تا زمانی که موفقیت را به دست نیاورده اید، این فقط خواسته خودتان است که قدرت پیشروی به سمت هدف را به شما می دهد. از آنجایی که شاید کمی دشوار باشد که بخواهید همواره خودتان به تنهایی سوخت این عامل محرک را یعنی خواستن و اشتیاق را تامین کنید ، پس خودتان را در مجاورت افراد موفق قرار دهید ، حتی اگر آن ها اهدافی غیر از اهداف شما را دنبال می کنند. حتی اگر رویاهای بی نتیجه دارند

همچنین که فقط در مجاورت افراد موفق باشید و به حرف های آن ها گوش کنید ؛ همیشه نسبت به رویاهای تان مشتاق می مانید. وقتی در کنار افرادی باشید که لبریز از شور و اشتیاق برای کسب موفقیت در زندگی هستند ، چه بخواهید ، چه نخواهید اشتیاق آن ها به شما نیز سرایت می کند.

نه تنها از شما می خواهم در کنار کسانی باشید که برای تغییر زندگی خود شور و شوق دارند ، بلکه از شما می خواهم هر روز به سخنان افراد موفق گوش فرا دهید. وقتی به حرف های کسانی گوش می دهید که با شور و حرارت از پیشرفت خود در زندگی صحبت می کنند، چه بخواهید چه نخواهید ، مقداری از آن اشتیاق را برای رسیدن به رویاهای خود از آن ها می گیرید.

عاملی که به من کمک کرده است ، به سطح جنون آمیزی از اشتیاق و موفقیت دست یابم، این است که اتومبیلم را به یک « دانشگاه سیار اتومبیل» تبدیل کرده ام . حین مسافرت به طور دائم به سی دی های موفقیت و انگیزش گوش می کنم، سی دی هایی که الهام بخش هستند و سطح اشتیاقم را افزایش می دهند.

آنچه من می دانم این است که هچ خواننده یا گروه موسیقی ، نمی خواهد مرا به فردی موفق مبدل کند. موفقیت من و خانواده ام و کسانی که پس از مرگم از من جای خواهند ماند ، بی نهایت مهم تر از گوش دادن به بحث های نمایشی یا موسیقی در رادیو هستند.

هر فرد ، به طور متوسط روزانه یک ساعت در وسیله نقلیه خود سپری می کند.اگر به جای اینکه به رادیو گوش کنید پنج روز در هفته به برنامه پیشرفت شخصی خودتان گوش کنید ؛ در واقع هر سال ۲۵۰ ساعت صرف قدرت بخشیدن به خودتان کرده اید.

من می توانم

من تقریبا هزاران ساعت از این برنامه ها را گوش کردم، چون سال‌هاست این کار را انجام می‌دهم به برخی از این برنامه ها بیش از ۱۰ بار گوش کرده ام چون می دانم که تکرار، مادر تمام مهارت هاست.

همین یک راهکار ، یعنی تبدیل وسیله نقلیه خود به« دانشگاه سیار اتومبیل» تفاوت عمده ای در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند رویاهای بی نتیجه : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه رویاهای بی نتیجه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله رویاهای بی نتیجه بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *