آبان, ۱۳۹۸ بدون نظر مقالات, موفقیت در زندگی

زندگی نامه نیل دونالد والش نویسنده کتاب گفتگو با خدا

بیوگرافی نیل دونالد والش شما را به تفکر و شگفتی و وحی خداگونه آشنا می کند و شما را به گونه ای تازه با الهام الهی آشنا می کند.

نیل دونالد والش نویسنده مشهور آمریکایی است که کتاب‌های معروفی از جمله « گفت‌وگو با خدا (۱-۴)»، « دوستی با خدا»، « مکاشفه با خداوند»، « مکاشفه‌‌های جدید» را به رشته تحریر درآورده است. نیل در این کتاب‌ها مفهوم خدا را دوباره تعریف کرده و پارادیم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داده است.

او در دوران کودکی بیشتر پیرامون‌ مسائل معنوی و مذهبی می‌پرداخت و همیشه در پی شناخت کنجکاوی‌های خود بود. در نتیجه هیچ‌کسی نمی‌توانست او را تحمل کند. او در یک مقاله برای خدایان نامه‌ای با عنوان « چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکش باشم؟» نوشت.

او می‌گوید این سؤال او را به سفری معنوی پر رمز و رازی برده است . خداوند با صدای نرم و مهربانی به سوالات او پاسخ داده است. سوالاتی که بحران وجودی یک انسان مدرن را نشان می‌دهد.

این گفت‌وگو که برای هفته‌ها انجام می‌شد در کتاب « گفتگو با خدا» به چاپ رسید. نیل در مجموع ۲۸ اثر دارد که به ۳۷ زبان دنیا ترجمه شده است. او برای پاسخ سؤالات عظیمی که از او شد به همراه همسر خود یک مرکز آموزشی غیر انتفاعی به نام “بنیاد گفتگو با خدا” را تاسیس کردند که بیشتر برای رهایی افراد از نیروهای منفی و حرکت به سمت نیروهای مثبت در زندگی ایجاد شده است.

زندگی نامه نیل دونالد والش

نیل دونالد والش در ۱۰ سپتامبر ۱۹۴۳ در میلواکی، ویسکانسین ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. او در یک خانواده کاتولیک رومی رشد کرد و در دوران کودکی خود بسیار در مورد مسائل مذهبی و روحانی کنجکاو بود.

به دلیل توجه به مسائل مذهبی در زندگی والدین او نیل را در یک مدرسه‌ی ابتدایی کاتولیک ثبت نام کردند. کشیش کلیسا به خانواده‌ی والش اطمینان داد که کنجکاوی مذهبی نیلکه بیش از حد در عصر طلایی بود، به خدمت گرفته می‌شود.

بنابراین یک بار در هفته با نیل ملاقات و او را تشویق می‌کرد تا با اطمینان زیاد سؤالات خود را مطرح کند. در ۱۵ سالگی والش در روند کسب دانش نسبت به ادیان مختلف و متون معنوی غوطه‌ور شد و شروع به مطالعه‌ی کتاب‌های مقدس، Rig Veda، Upanishads و غیره کرد.

نیل دونالد والش در سن ۱۹ سالگی برای تحصیلات عالی در دانشگاه ویسکانسین ثبت نام کرد اما از آنجا که به تحصیلات دانشگاهی علاقه‌ای نداشت آن را رها کرد و وارد صنعت رادیو پخش شد.

بخشی از کتاب صوتی گفتگو با خدا جلد چهارم نوشته نیل دونالد والش را بشنوید و لذت ببرید.

 

 

زندگی حرفه ای نیل دونالد والش

نیل به‌ عنوان یک کارآفرین کارهای مختلفی را انجام داده است از جمله ؛ کارگردان برنامه رادیو، خبرنگار روزنامه، مدیر عامل، افسر اطلاعات عمومی سیستم مدارس محلی و در نهایت شرکت روابط عمومی و بازاریابی خود را تأسیس کرد.

او فقط از این شغل به آن شغل نمی‌پرید بلکه این رفتار وارد زندگی شخصی او نیز شد و چندین بار ازدواج کرد که هر کدام از این روابط باعث عذاب دیدن او از عشق بود.

نیل در سال ۱۹۹۰ به ایالت اورگان در شمال باختری ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد. هر چند که او از بیماری روحی رنج می‌برد متاسفانه دچار یک سانحه‌ی تصادف شد و منجر به شکستن یکی از مهره‌های گردن او شد و از این درد نیز بسیار رنج می‌برد.

نیل از کار اخراج شد و مجبور بود که مخارج زندگی خود را از راهی تأمین کند و زندگی خود را از نو بسازد. او قوطی‌ها و بطری‌های آلومینیومی را برای فروش مواد غذایی خریداری کرد.

بخشی از کتاب صوتی گفتگو با خدا جلد چهارم نوشته نیل دونالد والش را بشنوید و لذت ببرید.

 

زمان بدبختی و فلاکت نیل دونالد والش

او در سال ۱۹۹۲ در حالی که در اوج ناامیدی به سر می‌برد نیمه‌های شب از خواب بیدار شد و با عصبانیت نامه‌ای به خدا نوشت و از او پرسید : چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکشی باشم؟

او جوابی برای سوال از خدا دریافت کرد. به گفته‌ی خود والش جوابی بسیار صریح و روشن بود. که بعدها این نجوا در سر او قرار گرفت و پاسخ تک تک سؤالات خود را بر روی کاغذ نوشت.

این گفتگو هفته‌ها انجام می‌شد و نیل همیشه نصف شب بیدار می‌شد تا سؤالات خود را مطرح کند و پاسخ‌ها را پر کند. این دستنویس‌ها بعداً به بهترین کتاب او “کتاب گفتگو با خدا” تبدیل شد.

شروع به نوشتن کتاب گفتگو با خدا

در سال ۱۹۹۵ اولین کتاب والش با عنوان “گفتگو با خدا” منتشر شد و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی تبدیل شد. در این کتاب مجدداً به تعریف خدا پرداخته بود و تمام پارادیم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داد.

این کتاب ۱۳۵ هفته جز پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. شش کتاب دیگر نیز از او در طی سال‌های اخیر به چاپ رسید که باز هم جز کتاب های پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفته بودند.

نیل دونالد والش در مجموع ۲۸ اثر را تالیف کرده است که به ۳۷ زبان دنیا تا به امروز ترجمه شده است. والش در سال ۱۹۹۵ یک سازمان غیر انتفاعی را تاسیس کرد تا به پاسخ سوالات مردم جهان در رابطه با کتاب گفتگو با خدا بپردازد.

 مطالعه بیشتر   :    ورودی های ذهن

کارهای خیرخواهانه نیل دونالد والش

نیل دونالد در سال ۲۰۰۳ “تیم انسانیت” را تأسیس کرد. تا با جمع‌آوری و اهدای لباس، غذا، پوشاک، مبلمان، لوازم کوچک و کمک به کودکان مبتلا به ناتوانی در سراسر جهان (استرالیا، چین، آفریقای جنوبی، رومانی و …) همکاری کند.

او در سال ۲۰۰۳ همچنین با جیمز تویمن (James Twyman) فیلمنامه‌ی یک فیلم به نام “Indigo” را نوشت که در مورد رستگاری یک پدر بزرگ در مورد نوه‌اش می‌باشد که در خود فیلم نیز کار کرد.

زندگی خانوادگی نیل دونالد والش

والش چهار بار ازدواج کرده است و در حال حاضر با همسر چهارم خودمم کلر نویسنده و شاعر در جنوب اورگان زندگی می‌کنند. نیل دونالد نه فرزند از ازدواج‌های مختلف دارد.

آثار کتاب های نیل دونالد والش

معروف ترین کتاب نیل دونالد والش در ایران کتاب گفتگو با خدا جلد اول بوده است اما اثرهای دیگری از این نویسنده هم منتشر شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

گفتگو با خدا جلد

وصل با خدا

جای پای خداوند در هر معجزه

لحظات لطف

گام‌های آگاهی

آورندگان نور وقتی همه‌چیز تغییر می‌کند، همه چیز را تغییر دهید

دوستی با خدا

 

 گنج ها همیشه از دل خرابه ها بیرون می آیند

 نیل دونالد نیز در سخت ترین و بحرانی ترین شرایط زندگیش به خداوند نامه می نویسد و جواب نامه را با نجوایی آرام دریافت می کند. با جستجوی بیشتر نجواهای دریافتیش ادامه پیدا می کند و به رابطه ای عمیق با خداوند دست پیدا می کند. این تغییرات زندگیش را متحول می کند و به توانگری و ثروت می رسد و می تواند خود و هزاران انسان بحران زده امروزی را به سر منزل مقصود و آرامش درونی رهنمود شود

بخشی از کتاب صوتی گفتگو با خدا جلد چهارم نوشته نیل دونالد والش را بشنوید و لذت ببرید.

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *