شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

سرت را از ابرها بیرون نیار

اگر می خواهید به هر هدفی دست پیدا کنید،در وهله نخست، آن را به صراحت به زبان بیاورید. مسئولیت ۱۰۰% خلق آن را به عهده بگیرید و بعد تمام

واژه های منفی همچون « نمی‌توانم»، « امیدوارم» ،« شاید» و کلمه مرگ آور« تلاش» را از فرهنگ لغات خود حذف کنید.

وقتی کسی به من می‌گوید می‌خواهد« تلاش کند» تا کاری را انجام دهد، همیشه می دانم که آن کار را انجام نخواهد داد. واژه « تلاش» چیزی نیست، جز بهانه ای که پیشاپیش در زمان که هیچ تعهدی ندارید به کار می‌برید .

واژه‌هایی مثل« تلاش » علامت این هستند که شما هیچ ایمانی ندارید و از قدرت خود برای مقابله با خودتان استفاده می کنید.

هرگز اجازه ندهید که « فرزند تلاش » شوید.

همانطور که می‌دانید، در کودکی ، توانایی شگفت انگیزی برای رویاپردازی داشتیم.

برای لحظه ای به این فکر کنید. وقتی از بچه‌ها می‌پرسند زمانی که بزرگ شدند می‌خواهند چه کاره شوند، آنها چه می‌گویند؟ آیا می‌گویند:« می‌خواهند تلاش کنند تا میلیونر شوم»؟ آیا می‌گویند:« می‌خواهم تلاش کنم تا ستاره شناس شوم»؟ آیا می گویند:« می خواهم تلاش کنم تا ورزشکار حرفه ای شوم»؟ نه .

آن‌ها رویای خود را دارند و قصد دارند همان چیزی شوند که می خواهند. تمام.

بچه ها قدرت رویاپردازی عظیم را می شناسند، زیرا می‌خواهند زندگی خارق العاده ای داشته باشند، اما متاسفانه، آنچه برای اغلب بچه ها اتفاق می‌افتد ، این است که بزرگ می شوند و کم کم به حرف های والدین و معلمان خود گوش می‌کنند که به آنها می‌گویند واقع گرا باشند . بزرگسالان جهان به آنها می گویند:« سرشان را از میان ابرها بیرون بیاورند .»

رویاهای بزرگ

وقتی بچه ها این حرف ها را از عده زیادی می شنوند ، کم کم نسبت به رویاهای شان و خودشان دچار تردید می شوند و بلاخره سطح رویاها آرمان هایشان را پایین می آورند تا با « معیارهای » اجتماع هماهنگ می شوند.

در اصل ،اجازه می دهند جامعه رویاهای شان را از آنان بدزدند. لطفا سرت را از ابرها بیرون نیار.

اغلب ما وقتی به بزرگسالی می رسیم ، آن اشتیاق کودکانه نسبت به زندگی را ازدست می دهیم . بسیاری از مردم ، به جای اینکه اهدافی همچون مالکیت خانه چند صد میلیون تومانی خودشان را داشته باشند ، صرفاً اهدافی در حد خلاصه شدن از بدهی شان را دارند بزرگسالان به جای اینکه رویای به دست آوردن میلیون ها تومان از محل سرمایه گذاری های خود داشته باشند به اهدافی بسنده می کنند، مثل اینکه صرفا ً پول کافی داشته باشند تا تمام صورتحساب های شان را پرداخت کنند. از آنجا که افراد متوسط رویایی ندارند ، به همین است که در حد متوسطی زندگی کنند ، راضی هستند.

وقتی کودکان حدود شش سال دارند ، والدین را قهرمان خودشان می‌دانند. در سنین ۱۶ سالگی ، اغلب آنها به والدین خود می نگرند و با تعجب می گویند:« چه اتفاقی افتاد ؟» والدین آنها از مرحله بزرگسالی به مرحله تسلیم رسیده‌اند. متاسفانه ، همین بچه ها معمولاً راه والدین خود را در پیش می‌گیرند و آنها هم از رویاهای خود دست میکشند.

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند سرت را از ابرها بیرون نیار: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه سرت را از ابرها بیرون نیار چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله سرت را از ابرها بیرون نیار بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

آنگاه به جای این که رویاهای بزرگ در سر بپرورانند، رویاهای کوچک تری دارند که احساس می‌کنند راحت‌تر می‌توانند آنها را دنبال کنند. آنها به جای اینکه رویای رسیدن به استقلال مالی را داشته باشند که بتوانند در هر کجای جهان زندگی کنند، رویای این را دارند که اجاره ای ماه بعد خود را بپردازند.

آنها به جای اینکه رویای بزرگ داشته باشند و هدفی را برگزینند مبنی بر اینکه زمان بیشتری را با خانواده و عزیزان خود سپری کنند، این رویا را در سر می پرورانند که هر سال فقط دو هفته به تعطیلات بروند.

قدرت رویاپردازی

شما باید رویاهای بزرگ داشته باشید، چون باور کنید یا نه ، تلاش لازم برای دستیابی به رویای بزرگ، تنها اندکی بیشتر از تلاش برای رسیدن به رویای کوچک است.

این حقیقت از زندگی است که مردم تمایل دارند خود را با آنچه پیرامون خویش می‌بینند ، همگام سازند.

اگر در مجاورت افراد موفق قرار بگیرید ، آنگاه شما هم تمایل خواهید داشت مطابق آنها عمل کنید و موفق شوید.

اما ، اگر اطراف شما با افراد ناموفق و خبرهای بد بینانه احاطه شود ، حدس بزنید چه می شود؟

این احتمال وجود دارد که رویاهای بزرگ خود را به فراموشی بسپارید، رویاهای کوچکی را که بنا به پندار جامعه واقع گرایانه تر هستند بپذیرید و بقیه عمر را در یکنواختی و روزمرگی سپری کنید و با خود بگویید. سرت را از ابرها بیرون نیار.

کجای کار اشتباه بود. بار دیگر که احساس روزمرگی کردید ، به خاطر بسپارید که تنها تفاوت بین روزمرگی و قبر، عمق آن حفره است .اغلب انسانها در ۲۵ سالگی می میرند و در ۶۵ سالگی دفن می‌شوند.

 

گفتگوی مقدس با خدا

 

اکنون زمان آن فرا رسیده است که دستگاه رویاپردازی خود را روشن کنید به خاطر داشته باشید که تفکر کنونی شما در هر سطحی هم که باشد احتمالا خیلی محدود است فهرستی از رویاها خلق کنید که الهام بخش شما باشند رویاهایی که احتمال تحقق یافتن آنها بیش از حد تصورتان است . لطفاَ سرت را از ابرها بیرون نیار.

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند سرت را از ابرها بیرون نیار: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه سرت را از ابرها بیرون نیار چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله سرت را از ابرها بیرون نیار بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *