مهر, ۱۳۹۷ 1 نظر کسب و کار, مقالات موفقیت

شروع یک کسب و کار

کار تجلی گر عشق است…..

برای شروع یک کسب و کار هیچ کس نمی‌تواند در کاری که دوست ندارد، موفق شود.

 از مقدمات کسب و کار موفق این است اگر به کاری که انجام می دهید عشق نمی ورزید، آن را انجام ندهید.  

شانس موفقیت شما با میزان لذتی که از کارتان می برید، نسبت مستقیم دارد.

کاری را انجام دهید که علاقه ی شخصی عمیقی به انجام آن دارید.

کاری را انجام دهید که از اختصاص دادن ۱۲ یا ۱۵ ساعت در روز به آن، لذت ببرید و باقی اوقات به آن بیاندیشید.

پاداش را هدف خود قرار ندهید.  کاری را که دوستش دارید پیدا کنید و پاداش به دنبال آن خواهد آمد .

کار،مجازات شما نیست . کار، پاداش شماست، همچنین قدرت و لذت شما.  موفقیت واقعی چیست ؟

موفقیت واقعی وقتی به دست می‌آید که آنچه را دوست دارید انجام دهید.

زمانی که برای شروع کسب و کار ، کار شما تبدیل به فراغت شما می شود، هرگز حتی یک روز دیگر در  زندگی خود کار نمی‌کنید.

همین امروز شروع کنید

ممکن است موافق باشید که اشتیاق در زندگی هر فردی نقش مهمی دارد و شما می دانید که تبدیل اشتیاق تان به کارتان می تواند شما را خوشبخت کند، اما شاید تعجب کنید که چرا تعداد اندکی از مردم رویاهای خود را دنبال می‌کنند. از آن مهم تر، ممکن است به این بیندیشید که چگونه می توانید رویاهای تان را دنبال کنید.

 برای اینکه به دنبال رویا هایتان بروید، نخستین قدم این است که اقدام به تغییر کنید. همه ما به کارهایی عادت می کنیم که دنبال کردن آنها آسان است، اما ترک کردن آنها مستلزم تلاشی آگاهانه است ، مثل عادت به خوردن غذاهای ناسالم، جویدن ناخنها یا سیگار کشیدن. عادات ما همچون پوشیدن یک جفت کفش راحت هستند .

کلید کار این است که به انجام کارهایی مبادرت ورزیم که برای حرکت به سمت موفقیت ضرورت دارند ، به گونه ای که این کار ها تبدیل به عادات جدید شما در زندگی شوند.

در صورتی که میخواهید هر تغییری در زندگی تان ایجاد کنید، کاری را که هم اکنون انجام می‌دهید متوقف کنید یا کمتر آن را انجام دهید تا جایی برای کار جدید باز کنید. به عنوان مثال ،اگر می‌خواهید اندام متناسب داشته باشید، نه تنها باید عادات ورزشی جدیدی داشته باشید، بلکه باید آنچه هم اکنون وقتتان را می‌گیرد کاهش دهید یا کنار بگذارید.

 شاید لازم باشد هر روز یک ساعت زودتر از خواب برخیزید . شاید لازم باشد شبها کمتر به تماشای تلویزیون بنشینید یا این عادت را به کلی کنار بگذارید. شاید لازم باشد وقت ناهار تان را کاهش دهید تا از آن زمان برای ورزش کردن استفاده کنید. هرگاه بخواهیم چیز جدیدی به زندگی خود اضافه کنیم ،باید چیز دیگری را حذف نماییم.

 

 

عاشق کارتان باشید

اگر مشغول کاری هستید که دوستش ندارید و در عین حال تصمیم دارید یک میلیونر بیکار شوید ، حدس بزنید چه کار باید بکنید؟ در وهله نخست ، باید برخی چیزها را قربانی کنید و عادات خود را اندکی تغییر دهید . احتمالا مجبور خواهید بود به شغلتان ادامه دهید و در همان حال، الگوی کسب و کار میلیونر بیکار را دنبال کنید. اگر تصمیم دارید به کار بازاریابی شبکه ای بپردازید، باید عصرها و آخر هفته ها را به شرکت در جلسات یا فراخوان های کنفرانس اختصاص دهید .

اگر تصمیم دارید در بخش املاک سرمایه گذاری کنید، برای بازدید از املاک متفاوت نیاز به زمان خواهید داشت. اگر می خواهید به بازاریابی اینترنتی بپردازید، نیاز خواهید داشت که برای یادگیری آخرین فنون بازاریابی و استفاده از آن ها در وب سایت خود وقت صرف کنید.

هر کاری که بخواهید انجام دهید ،که پیشنهاد میدهیم که حتما کسب و کار شخصی داشته باشید ، همیشه با برخی هزینه‌های اولیه مواجه خواهید بود. به همین دلیل است که باید کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. اگر می خواهید اندامی متناسب داشته باشید، همواره باید توجه خود را به احساس عالی بودن و تندرست بودن معطوف کنید. اگر از متناسب بودن، نفرت داشته باشید، با بدنی خمیده در رختخواب گرم و نرم خواهید ماند و نیم ساعت دیگر خواهید خوابید.

اگر خواسته شما این است که زندگی خود را ارتقا دهید، در این صورت کنار گذاشتن عادات ، نه تنها برای تان کار سختی نخواهد بود، بلکه قدمی به سمت تجربه زندگی کامل تر خواهد بود. همانطور که می‌بینید، بدون اشتیاق،شروع هر کار جدید، آن هم با یک برنامه فشرده،می تواند ترس آور باشد.

پیدا کردن عشق و علاقه به کار

این نخستین دلیلی است که به واسطه آن، بسیاری از مردم نمی‌توانند به عهدهای سال نو خود وفادار بمانند. نه اینکه نمی‌خواهند به اهدافشان دست پیدا کنند، بلکه به این دلیل که اشتیاق کافی در زندگی خود ندارند. برای اغلب مردم، عهدهای سال نو چیز خوبی است، اما برای دستیابی ارزش جنگیدن ندارد. انتخاب هدفی که شما را به وجد می آورد، موجب می شود از سفر به سمت موفقیت لذت ببرید. پیدا کردن عشق و علاقه به کار بسیار مهم است.

در زمان های قدیم، زندگی خیلی ساده تر بود. شما به مدرسه می رفتید، شغل خوبی پیدا می‌کردید، بازنشسته می شدید و حقوق بازنشستگی می گرفتید و بعد می توانستید از سالیان طلایی خود لذت ببرید. امروزه، این برنامه دیگر کارایی ندارد.

همچنان که این مطلب را می نویسم، نرخ بیکاری ملی در حال رسیدن به ۲۹ درصداست، بازار سهام رو به  سقوط است و حساب های بازنشستگی تک تک افراد در آن غرق می شوند ، و حتی شرکت‌های بسیار مطرحی کم کم به مرز ورشکستگی می رسند. اگر فکر می کردید می‌توانید به یک شغل اتکا کنید، حساب بازنشستگی یا حتی خانه، امنیت شما را تامین خواهد کرد و به بدترین شکل از این خواب خوش بیدار میشوید.

به کسب و کار خود ایمان داشته باشید

حتی فکر نکنید داشتن تحصیلات رسمی کمکی به این وضعیت می کند. من به هیچ وجه ضدیتی با تحصیلات ندارم.  من هر آنچه را در توان دارم انجام خواهم داد تا مطمئن شوم که فرزندانم از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

من معتقدم که دانشگاه اصول و قواعد بسیار زیادی را آموزش میدهد و بنیان محکمی از فراگیری در آینده را در اکثر فارغ التحصیلان پایه ریزی می نماید. اما اینکه فکر کنید درجه تحصیلی امنیت شما را تضمین می کند، کاملا نادرست است.

 طبق آمار رسمی وزارت کار ایالات متحده، برآورد می‌کند که هر آمریکایی متوسط، حرفه‌ای خود( نه فقط شغل) را در طول زندگی۱۰ بار عوض خواهد کرد. اگر یک فارغ التحصیل معمولی در ۲۲ سالگی وارد نیروی کار شود و در ۶۵ سالگی بازنشسته شود، بنابراین تنها ۴۳ سال فرصت کارکردن دارد .

این بدان معناست که اگر شما باصرف زمان و پول، مدرک دانشگاه معمولا ۴ ساله ای را اخذ کنید، در عرض چهار سال و سه ماه احتمالاً حرفه خود را تغییر خواهید داد. در این صورت، تمام تحصیلات گذشته شما ممکن است ارتباط اندکی با حرفه جدیدتان داشته باشد، این یعنی، چرخه بی پایان دیگری از تحصیلات بیشتر که فقط چند سال کوتاه با منسوخ شدن فاصله دارد.

کنترل کسب و کار

 پاسخ ساده است. شما به طور قطع باید کنترل  کسب و کار را به دست بگیرید . شما نمی توانید برای نجات خود، فقط به دولت اتکا کنید، چه بسا حتی سازمان تامین اجتماعی هم ورشکسته شود. شما نمیتوانید برای تامین امنیت مالی خود به هیچ شرکتی اتکا کنید ، زیرا حتی شرکت‌های مطرح در حال کاهش فعالیت ،کوچک‌سازی و خروج از کسب و کار هستند. تنها کسی که می توانید به او اتکا کنید، خود شما هستید.

اگر خواستار سبکی از زندگی هستید که همیشه رویای آن را داشته اید، تنها مسیر قابل اطمینان برای رسیدن به آن رویا این است که کسب و کار خودتان را داشته باشید.

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند شروع یک کسب و کار : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه شروع یک کسب و کار چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله شروع یک کسب و کار بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها
1 نظر
  1. آرتین مالکی

    سلام. مقاله پر محتوایی هست . لطفاً از این مدل مقالات دوباره و چند باره قرار بدید. ممنونم از سایت ذهن ایده آل

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *