اردیبهشت, ۱۳۹۸ بدون نظر مقالات موفقیت

در این مقاله انگیزشی درباره طرز فکر اشتباه و اعتماد به نفس کاذب نکاتی را خواهیم گفت

اکنون ببینیم اگر طرز فکر مثبت شما با تصور انجام کاری غیر ممکن همراه باشد ، چه خطری ممکن است در برداشته باشد. رویایی فکر کردن خوب است . من خودم افراد رو به داشتن افکار رویایی تشویق می کنم .

من خودم یک نمونه کامل فرد رویایی هستم . ولی مسئله این است که افرادی که طرز فکر مثبتی دارند ، اغلب آرزوهایی در سر می پرورانند که استعداد و توانایی رسیدن به آن ها را ندارند . آنها اعتماد به نفس کاذب دارند.

البته برای اینکه رویاهای ما به واقعیت بپیوندد ، باید طرز فکر و عملکرد مثبتی داشته باشیم که در آینده باعث ناامیدی و یاس خود نشویم و وقت خود را برای رسیدن به آنچه غیر ممکن است تلف نکنیم.

در آرزوهای خود تجدید نظر کنید و واقع بین باشید

گرچه داشتن رویاهای بزرگ و داشتن توانایی لازم برای رسیدن به ان ها حائز اهمیت است ، ولی برای اینکه نیروی مثبت فکر کردن و مثبت عمل کردن در مورد شما مفید واقع شود ، باید در آرزوهای خود تجدید نظر کنید و واقع بین باشید .

منظور این نیست که از رویاهای خود صرف نظر کنید یا همانطور که قبلا در مقالات قبلی بحث شد آنچه را که دیگران در مورد توانایی های تان بگویند ، بدون هیچ چون و چرایی قبول کنید . بلکه هدف این است که شما وقتی به چیز خاصی در زندگی تان فکر می کنید که شاید برای شما موفقیت به همراه داشته باشد ، باید واقع بینانه بررسی کنید و ببینید آیا این کار امکان پذیر است یا نه .

آرزوها می تواند تغییر کند

باید ارزیابی شما از خودتان به طریقی بر واقعیت استوار باشد . افراد موفق خودشان را در موقعیتی قرار نمی دهند که از آروزهای غیر منطقی رنج ببرند . آن ها می دانند که آروزها می تواند تغییر پیدا کند و به آنها کمک کند تا به جای ناامیدی در زندگی کامیاب شوند .

از اینکه مطالب طرز فکر اشتباه را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

آروزهای محال

البته این طرز فکر اشتباه در زمینه شغلی هم نیز صدق می کند و من با افرادی روبرو شده ام که آرزو می کنند در شرکتی که مشغول به فعالیت هستند عضو هیات مدیره باشند ، حال آنکه قادر نیستند حتی شغل فعلی خود را حفظ کنند . آن ها یک طرز فکر مثبت در مورد پیشرفت بالقوه خو در شرکت دارند که بر پایه واقعیت استوار نیست.

مشاوران شغلی می توانند به شما کمک کنند تا به توانایی ها و ضعف های خود پی ببرید. آنها کمک کی گنند تا تشخیص دهید که آیا امکان دارد شما به هدف خود برسید ، آیا این کار با فعالیت و کوشش بسیار امکان پذیر است ، و آیا رسیدن به آن کاملاً ممکن است .

یک مشاور و مربی خوب می تواند به شما کمک کند تا از خودتان بپرسید که آیا استعداد ، توانایی و انگیزه لازم را برای رسیدن به هدف مورد نظرتا برداریدو همچنین آنها می توانند در تطبیق رویاهای شما با واقعیت کمک تان کنند و باعث شوند به درستی فکر کنید و در راه موفقیت قدم بردارید. مشورت کردن با فردی بی طرف و با تجربه در این مورد بسیار مهم است.

رویاهای جدیدتری را دنبال کنید

بسیاری از افراد وقتی در رسیدن به آرزوهای خود با شکست مواجه می شوند ، دست از فعالیت بر نمیدارند و دوباره تلاش خود را از سر می گیرند و به این وسیله وقت خود را هد می دهند .در چنین مواردی بهتر است که ما رویاهای جدیدتری را دنبال کنیم.

افراد موفق این واقعیت را قبول کرده اند که به جای اینکه سعی کنند یک آرزوی قدیمی را احیا کنند ، تلاش خود را در جهت ساختن رویایی بهتر ، روشن تر و تازه تر به کار برند . عدع ای امید خود را برای به وقوع پیوستن یک رویای غیر منطقی حفظ می کنند و این امید ، پنهانی با قلب آنها راه پیدا می کند. امید به تنهایی کافی نیست . ما باید در مورد داشتن امید تنها ، هوشیار باشیم.

حس عزت نفس را با حس خود بزرگ بینی اشتباه نگیرید

باید اطمینان حاصل کنید که داشتن طرز فکر مثبت و برنامه ریزی عملی باعث نشود تا شما حس عزت نفس را با حس خود بزرگ بینی اشتباه کنید .
افراد موفق می دانند که اعتماد به نفس ، خود – ارزشی و مثبت بودن در مورد خود از عوامل اساس است ، ولی باید مطمئن باشید که بیش از اندازه خودپرست و مجذوب خود نشوید . افراد موفق می دانند که بسیار مهم است شما احترام خود را نسبت به دیگران نشان دهید . این ضرورت دارد که ما فردی متمدن باشیم . برای اجتماعی بودن لازم است همانطور که با خودتان رفتار می کنید و به خودتان احترام می گذارید ، به دیگران نیز احترام بگذارید.

شما باید به فرق ظریف بین اعتمادبه نفس و کبر وقوف داشته باشید. اغلب افرادی که طرز فکر مثبتی دارند ، قدم را فراتر گذاشته و به جای اینکه از نظر ذهنی فکر کنند که می توانند کاری را انجام دهند ، فکر می کنند که می توانند هر کاری را انجام دهند و برای هر کاری مسئولیت قبول کنند . در واقع چنین افرادی اجازه می دهند ، غرورشان بر شرایط حاکم باشد.

به خاطر داشته باشد که هیچ کس پیدا نمی شود که به همه چیز آگاهی داشته باشد . من متوجه شده ام که بعضی مواقع ضمیر فرد تعادل خود را از دست می دهد و واقعاً بر علیه او عمل می کند.

هرگز تواضع و افتادگی خود را از دست ندهید

برای اینکه فرد موفقی باشید و یکی دیگر از طرز فکر اشتباه را بدانید این است که  هرگز نباید تواضع و افتادگی خود را از دست بدهید. از دست دادن تواضع وفروتنی باعث می شود که شما روشن بینی خود را از دست بدهید و نتوانید واقع بین باشید .

همچنین باعث می شود شما تمرکز خود را از دست بدهید و نتوانید خصوصیت منحصر به فرد بودن خود را حفظ کنید. همیشه از موفقیت هایی که به دست آورده اید لذت ببرید ، ولی هرگز داشتن اعتماد به نفس را با تکبر و خودبینی اشتباه نکنید.

طرز فکر مثبت همراه با عمل داشته باشید

یادتان باشد که طرز فکر مثبت بزرگ ترین و اساسی ترین پایه موفقیت است ولی برای اینکه واقعاً به پاداش و جایزه موفقیت دست پیدا کنید باید سعی کنید این طرز فکر مثبت شما ، با کار ، واقع بینی ، ارزش قائل شدن برای دیگران و عمل انگیزشی مثبت همراه باشد.

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله طرز فکر اشتباه: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در زمینه طرز فکر اشتباه چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله طرز فکر اشتباه بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *