دی, ۱۳۹۵ بدون نظر کتاب

فنون هیپنوتیزم درمانی

دوستان و همراهان ذهن ایده آل ، جالب است که بدانید در زمينه ي آموزش هيپنوتيزم درماني و فنون هیپنوتیزم درمانی، استادان با صلاحيت كافي به چشم نمي خورند. در دانشكده هاي پزشكي استادان دوره ديده براي آموزش هيپنوتيزم باليني در هيأت علمي بسيار نادرند . برنامه ها ي آموزشي و واحدهاي درسي كافي – و يا حتي در سطح حداقل- براي تدريس به كادرهاي پزشكي و روان شناسي وجود ندارند . علاوه بر اينها، فقر علمي عظيمي در زمينه هائي مانند درك يا توصيف پديده هاي هيپنوتيزمي در بين پزشكان و روان شناسان وجود دارند.

يكي از شواهد اين كمبودها، شك و ترديد در زمينه ي كارهائي است كه در رفتارشناسي اين هيپنوتيزم درمانگران به چشم مي خورند و عدم اطميناني است كه حتي خود آنها نسبت به نتايج كارهاي خود دارند . همينطور، پسيكاناليستها همچنان طوطي وار به تكرار نظريات تأئيد نشده ي فرويد مي پردازندكه بيشتر از نيم قرن پيش اظهار شده اند. با توجه به مقدمات فوق، اين شگفت آور نيست كه مشاهده كنيم كه افراد متخصص اندكي هستند كه دركاربرد هيپنوتيزم به عنوان يك روش درماني مستقل مهارت و شهرت پيدا كرده اند .

يك نشانه ي بزرگ در فنون هیپنوتیزم درمانی توجه به اين نكته است كه تنها معدودي از روان درمانگران به استفاده ي گسترده از هيپنوتيزم درماني روي آورده اند،در حاليكه تعداد بسيار بيشتري از متخصصان روان درماني در رشته ها و نگرشهاي ديگري شهرت پيدا كرده اند و به درمان بيماريهاي رواني بدون استفاده از هيپنوتيزم- مي پردازند.

برای دریافت کتاب فنون هیپنوتیزم درمانی بر روی آیکون زیر کلیک کنید :

download-image

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دریافت فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتاب صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

                                                                          www.zehneideal.com

دلی شاد و ذهنی ثروتمند را برایتان آرزومندیم.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *