دی, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت, موفقیت در زندگی

دیدن این مستند حال شما را خوب می کند

ذهن ایده آل فیلم انگیزشی من بوت هستم را به شما عزیزان پیشنهاد می دهد اما قبل از آن بهتر است از زندگی این دونده افسانه ای کمی بیشتر بدانید.

یوسِین بولت یا اوسِین بولت (Usain Bolt) دونده دو سرعت و سریع‌ترین انسان جهان است که در تاریخ ۲۱ آگوست ۱۹۸۶ (۳۰ مرداد ۱۳۶۵) و در شهر کوچک شرود کانتنت در ترلاونی جامائیکا متولد شد. بولت یک خواهر و برادر دارد. والدین او یک بقالی داشتند و یوسین اوقات خودش را با بازی کریکت و فوتبال در خیابان سپری می‌نمود.

زندگی نامه یوسین بولت

او در سن ۱۲ سالگی سریعترین دونده مدرسه در دو بالای صد متر بود. یوسین با ورود به دبیرستان بازهم تمرکز خود را روی رشته‌های ورزشی دیگر معطوف نمود، اما مربی کریکت او متوجه سرعت یوسین شد و به او اصرار کرد رشته‌های دو و میدانی را نیز امتحان کند. پابلومک نیل، دونده سابق المپیک و جارت، مربیگری یوسین بولت را برعهده گرفتند و او را تشویق کردند تا تمام انرژی خودش را صرف بهبود توانمندی‌های دو کند.

در سال ۲۰۰۱، یوسین بولت اولین مدال خود در رقابت‌های سالانه قهرمانی دبیرستان‌های جامائیکا را به دست آورد. وی ۲۰۰ متر را در ۲۲ ثانیه و چهار صدم ثانیه دوید و به مدال نقره دست یافت.

 رویاهای خود را باور داشته باش و اینکه همه چیز امکان پذیر است.

او رکورددار کنونی و قهرمان المپیک دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دنیاست و به‌ همراه هم‌تیمی‌های جامائیکایی‌اش رکورد دو ۴ در ۱۰۰ متر امدادی جهان را در نیز اختیار دارد.

بولت نخستین دونده سرعتی است که شش مدال طلای المپیک را کسب کرده و از سال ۱۹۷۷، که ثبت اتوماتیک زمان دو اجباری شد، تا کنون، نخستین شخصی است که به‌طور همزمان رکورد دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر را در اختیار دارد.

یوسین بولت نخستین بار رکورد دو ۱۰۰ متر را در ۳۱ مهٔ ۲۰۰۸ در مسابقات جایزه بزرگ ریباک در نیویورک به ۹ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه کاهش داد، که دو صدم ثانیه بهتر از رکورد هموطنش آسافا پاول بود.

 شکست خوردن همیشه ندایی بیدار کننده است.

موفقیت هیچ محدودیتی ندارد من هم همینطور  

او در المپیک پکن توانست سه مدال طلا کسب نماید و همزمان رکورد جهان و المپیک را در سه ماده دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر و ۴ در ۱۰۰ متر امدادی، بشکند. وی در المپیک پکن توانست رکورد جهان را در ماده ۱۰۰ متر به ۹٫۶۹ ثانیه ترقی بخشد. یوسین بولت همچنین موفق شد در ماده ۲۰۰ متر، رکورد ۱۲ ساله مایکل جانسون به میزان ۱۹٫۳۲ ثانیه را شکسته، ۲۰۰ متر را در ۱۹٫۳۰ ثانیه بدود. او در رقابت چهار در صد متر المپیک ۲۰۰۸ هم، به عنوان سومین دونده تیم ملی جامائیکا دوید و با رساندن چوب به آسافا پاول، به همراه سه هموطن خود رکورد خارق‌ العاده ۳۷٫۴۰ متعلق به تیم ملی آمریکا را به میزان ۳۰ صدم ثانیه بهبود بخشیده، به ۳۷٫۱۰ ثانیه رساندند. به این ترتیب، بولت با سه مدال طلا، سه رکورد المپیک و سه رکورد جهان از چین به جامائیکا بازگشت.

یوسین بولت در قهرمانی جهانی برلین ۲۰۰۹ مجدداً رکورد دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ جهان را به‌ ترتیب به ۹٫۵۸ ثانیه و ۱۹٫۱۹ ثانیه کاهش بخشید.

 به شروع مسابقه فکر نکن، به پایان آن فکر کن.

او در المپیک ۲۰۱۲ لندن هم سه مدال طلای خود را در این سه ماده تکرار کرد و ۱۰۰ متر را ظرف ۹ ثانیه و ۶۳ صدم ثانیه طی کرده و رکورد المپیک را ۶ صدم ثانیه بهبود بخشید.

موفقیت پشت موفقیت 

بولت در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ پکن همچون دوره گذشته در سه ماده صاحب گردن آویز طلا شد. در دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر بترتیب بازمان‌های ۹٫۷۹ ثانیه و ۱۹٫۵۵ ثانیه به مدال طلا دست یافت و در دوی ۴ در ۱۰۰ متر امدادی به همراه آسافا پاول، نستا کارتر و نیکل آشمیده با رکورد ۳۷٫۳۶ ثانیه زودتر از سایر تیم‌ها از خط پایان عبور کرد و مدال طلا را به خود اختصاص داد. او این قهرمانی‌ها را در سن ۲۹ سالگی بدست آورد.

یوسین بولت نخستین دونده جوان (۱۸ تا ۱۹ سال) بود که توانست ۲۰۰ متر را زیر ۲۰ ثانیه بدود. این ثبت رکورد در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۴ انجام شد که در آن بولت با زمان ۱۹٫۹۳ ثانیه، با شکستن رکورد جوانان جهان، که در اختیار روی مارتین قرار داشت، توانست رکورد این ورزشکار آمریکایی را بهبود بخشد.

تکرار کردن دشوارتر از هر چیز دیگری است

همچنین وی توانست در المپیک ۲۰۱۶ ریو با ثبت زمان ۹ثانیه و ۸۶ صدم ثانیه در دو ۱۰۰متر قهرمان جهان شود. رکورد شخصی او در ۴۰۰ متر نیز ۴۵٫۲۸ ثانیه است.

فیلم انگیزشی من بوت هستم     I AM BOLT

از زندگی این مرد افسانه ای فیلم انگیزشی من بوت هستم در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است.

کارگردان: Benjamin Turner, Gabe Turner

ستارگان: Pele, Neymar, Serena Williams

شک نداشته باشید که این فیلم انگیزشی من بوت هستم  ارزش دیدن آن را دارد .زندگی دونده افسانه ای برای تمام کسانی که در مقاطع مختلف زندگی دچار یاس و نا امیدی می شوند توصیه می گردد. مطمئنا بعد از تماشای این فیلم انگیزشی شما از جا بر می خیزد و شروع می کنید به فعالیت.

 من در طول سال‌ها سخت کار کرده‌ام، بارها مصدوم شدم و باز هم سخت کار کردم، و به موفقیت رسیدم.

 

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *