اسفند, ۱۳۹۵ بدون نظر مقالات موفقیت

قانون جذب

در زندگی همان چیزی را جذب میکنید که انرژی، حواس و توجه تان را به آن معطوف می کنید. چه آن را بخواهید و چه آن را نخواهید !!!

در ادامه  بحث های روانشناسی موفقیت و روانشناسی ثروت ، زیربنای فیزیولوژیک برای قانون جذب و همچنین تفکر مثبت و منفی وجود دارد. انرژی انواع گوناگونی دارد. انرژی هیچگاه از بین نمی رود. همچنین هر ماده، دارای اتم می باشد و هر اتم نیز دارای هسته و الکترون است. الکترون ها همواره در مداری به دور اتم می چرخند. با گرفتن و از دست دادن انرژی به مداری بالاتر و همچنین به مداری پایین تر می روند. اگر پای ارتعاش وسط بیاید وضعیتی مغناطیسی به خود می گیرند. الکترون ها در یک جهت با هم همسو می شوند. در این حالت قطب های منفی و مثبت ایجاد می شود. چیزی که در عالم واقعیت وجود دارد.

اگر قسمتی از قوانین فیزیک قابل سنجش و مشاهده باشد این وضعیت برای وضعیت های مشابه نیز صدق می کند. بنابراین واژه قانون جذب واژه ای جادویی نمی باشد، بلکه واژه ای علمی است و تک تک مولکول های شما متوجه آن می باشد و واکنش نشان میدهد چه بخواهید و چه نخواهید!!! چه متوجه بشوید و چه متوجه نشوید!!!

همواره به یاد داشته باشید انرژی شما برابر است با خلق و خوی شما و خلق و شوی شما برابر است با ارتعاش شما و ارتعاش شما چه مثبت و چه منفی برابر است با پدیده هایی که در جهان هستی می بینید.

درباره قانون جذب شنیده اید؟

راز قانون جذب

آیا شنیده اید که می گویند او ارتعاش خوبی از خود ساطع می کند؟ همواره به یاد داشته باشید ما دائم در حال ارسال امواج مثبت و منفی هستیم که این امواج و ارتعاش ارتباط دارد با احساسات مثبت یا منفی ما.

ارتعاش مثبت برابر است با: لذت،عشق، وفور نعمت، فخر، عزت نفس، راحتی، اعتماد به نفس، مهر، محبت، دوستی و ثروت.

ارتعاش منفی برابر است با: ناامیدی، تنهایی، بیهودگی، غصه، غم، سردرگمی، فشار عصبی، خشم، رنجش، تنفر و فقر.

بسیار مهم است که از امواج خود باخبر باشید، زیرا قانون جذب  چند برابر آن را به شما می دهد، خواه بخواهید و خواه نخواهید، خواه خوب باشد و خواه بد باشد.

راز قانون جذب

هر میزان امواجی که شما به جهان هستی می دهید جهان هستی همان مقدار امواج به شما می دهد، خواه به نفع تو و خواه به ضرر تو باشد. جهان هستی صرفا در برابر امواج شما پاسخ میدهد، گاهی چند برابر بیشتر !!!

در بیشتر مواقع انسان نادانسته امواجی را از خود به جهان هستی میفرستد. آنچه به شما لذت می دهد ارتعاش شما را بالا می برد و شما  احساس لذت بیشتری میکنید و بالعکس اگر شما شاهد موارد دلگیر کننده ای باشید احساس بد را تجربه میکنید، در این حالت امواج منفی را به جهان میفرستید.

مراحل قانون جذب

قانون جذب همواره آنچه را از خود ساطع کرده اید با اندکی بیشتر به شما باز می گرداند. خواه این احساسات مثبت باشد، خواه منفی باشد. جهان هستی به احساسات شما توجهی نمی کند جهان هستی همچون آیینه عمل می کند. قانون جذب آن ارتعاشی را که شما می فرستید دریافت میکند و با شدت چند برابر به شما باز می گردند حتی اگر این ارتعاش به ضرر شما باشد!

برای استفاده هوشمندانه از قانون جذب باید قانون سه مرحله ای زیر را همواره در زندگی خود استفاده کنید.

مرحله اول: خواسته اتان را مشخص کنید

بدانید از جهان چه چیزی می خواهید، آن را بنویسید تا ارتعاش بیشتری به محیط پیرامون خود بدهید.

مرحله دوم: ارتعاشتان را بالا ببرید

در این مرحله یاد می گیرید برای خواسته اتان امواج مثبت بفرستید.

مرحله سوم: آن را بپذیرید

در این مرحله یاد میگیرید شک و شبهه را از میان ببرید.

یادتان باشد قانون جذب همانند امواجی را به شما باز می گرداند که شما به جهان هستی میفرستید.

مرحله اول: خواسته اتان را مشخص کنید

 • کلام، کلام، کلام

شیوه های قانون جذب


کلماتی که بر زبان می آورید امواجی را به جهان هستی ارسال می کند. کلمات خارج شده از زبان موجب جذب آگاهانه یا نا آگاهانه می گردد. در انتخاب کلمات در گفتگوهای خود همواره دقت کنید.

 • چرا این قدر روی کلمات تاکید می شود

ما با کلمات فکر می کنیم، می نویسیم، احساسات خود را بیان می کنیم، فکر می کنیم، سخن می گوییم، می شنویم، می خوانیم، میبینیم، تایپ می کنیم و با آن ها در ذهن خود زندگی می کنیم. مهم است بدانیم هنگامی که ما از کلمات استفاده می کنیم، بر زبان می آوریم یا آنها را در ذهن خود می آوریم، در واقع داریم امواجی را با خود حمل می کنیم و البته این امواج را به جهان هستی نیز ارسال می کنیم.

 • افعال منفی

زمانی که از افعال منفی در عبارات خود استفاده می کنید درست ضمیر خودآگاه یا ناخودآگاه خود را متوجه آن ساختید. به عنوان مثال: اگر بگوییم در مورد برف و بوران فکر نکنید، تضمین میکنم که بی درنگ ذهنتان متوجه برف و بوران می شود. با اینکه فرمان منفی بود، اما ضمیر خودآگاه یا ناخودآگاه شما آن بخش از فرمان را ویرایش کرد.

 • چگونگی بیان عبارات منفی به طرز دیگر

برای اینکه مانع افکار بشوید باید افکار و گفتار خود را به طرز دیگری بیان کنید. هرچه از تاثیر حرف های مثبت و منفی که بر زبان می آورید آگاه باشید بیشتر می توانید زبان خود را کنترل نمایید. زمانی که عبارات منفی را می شنوید یا بر زبان می آورید آنها را به طریق دیگری مثبت کنید. اگر می خواهید بگویید پیدا کردن مشتری سخت است با آوردن واژه گذشته جمله اتان را تغییر بدهید .مثلا بگویید: پیدا کردن مشتری در گذشته سخت بود.

اگر میخواهید بدانید در زمینه های گوناگون زندگی امواج مثبت میفرستید یا امواج منفی کافی است به زمینه نگاه کنید و ببینید چه چیز هایی دریافت میکنید.

مرحله دوم: ارتعاشاتتان را افزایش بدهید:

بالا بردن ارتعاش صرفا به این معناست که به شما حال و هوای خوبی بدهد یا احساس توجه، انرژی و تمرکز مثبت بیشتری کنید. اینکه خواسته های خود را شناسایی کنید کافی نیست، شما باید هر روز هم که شده به آن توجه مثبت داشته باشید.

 • خودتان پنکه اتان را به کار بیاندازید

احساس خوب برابر است با اتفاقات خوب

 1. اگر احساساتتان را با پنکه مقایسه کنید، متوجه خواهید شد، هنگامی ک پنکه روی درجه آخر است و باد خنک میزند شما احساس بسیار خوبی دارید، به عبارتی پنکه ات خوب دارد کار میکند.
 2. وقتی که احساس آزردگی می کنید و یا رنجش دارید درست مثل این است که مدادی را لای پره های پنکه اتان قرار می دهید.
 3. اگر احساسات شما فراتر از آزردگی باشد، انگار تنه درختی لای پرده های پنکه اتان قرار دارد. وقتی احساسات منفی دارید مانند خشم، ترس، فقدان و کمبود، پنکه اتان از کار می افتد و شما هیچگاه احساس لذت ندارید. در عوض با احساس تضاد مقاومت می کنید و پنکه اتان از کار می افتد.
 4. وقتی با دردسرهای روزانه موجه می شوید، کمتر وقتتان را صرف توجه به آنها کنید. شما از استعاره پنکه خوشتان خواهد آمد. از باد خنک آن لذت می برید و با صدای بلند می گویید: پنکه ام خوب باد می زند، من احساس خوبی دارم.

تمام چیزهای خوبی را که باعث می شود به شما احساس خوبی بدهد شناسایی کن و بیشتر به آنها بپردازید.

مرحله سوم: آن را بپذیرید

پذیرفتن یعنی عدم شک و تردید که در روند جذب آگاهانه بسیار موثر می باشد. زمانی که شما خواسته خود را به اندازه کافی مشخص نکنید، آن را نخواهید یافت و به آن نخواهید رسید. شما باید ذره ای تردید در مورد خواسته خود نداشته باشید تا آن را جذب کنید. به عبارتی باید آن را باور داشته باشید، این مرحله یعنی مرحله کنار زدن شک و تردید را پذیرفتن می گویند.

شما باید عباراتی را که می گویید قبول کنید و بپذیرید حال اگر ذره ای تردید داشته باشید در واقع آن را نپذیرفته اید. وقتی به درجه ای رسیدید که ندای درون شما به شما بگوید: خیالت راحت این امکان پذیر است در واقع آن را پذیرفته اید یا به عبارت دیگر آن را قبول کرده اید.

پذیرش و پذیرفتن سخت ترین مرحله در زمینه قانون جذب می باشد زیرا:

 1. معنی آن را درک نمیکنند.
 2. وقتی می گوییم بپذیرید مردم کلافه می شوند.
حالا صبور باشید و به ندای درونتان گوش دهید

اکنون که این مقاله را خوانده اید یاد گرفتید که چگونه از قانون جذب استفاده کنید تا بیشتر بدست آورید و کمتر از نداشته ها و چیزهایی که نمی خواهید در امان باشید.

در هر مرحله صبر کنید به ندای درونتان گوش فرا بدهید تا بدانید چه امواجی به جهان هستی عرضه می کنید. همیشه یادتان باشد شما تمام ابزارهایی را که نیاز دارید با استفاده از قانون جذب خواسته اتان را بدست آورید، در اختیار دارید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند قانون جذب : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه قانون جذب چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله قانون جذب بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *