اردیبهشت, ۱۳۹۶ 1 نظر مقالات موفقیت

قدم به سمت موفقیت

دست به کار شدن اغلب دشوارترین بخش ایجاد تغییر در زندگی است، خواه شروع انجام دادن تمرینات ورزشی باشد، یا برنامه ای برای رسید ن به رشد و تعالی شخصی، یا رعایت برنامه غذایی و یا ترک سیگار. از آنجایی که برای شروع نکردن عذر و بهانه فراوان داریم.

با خودتان شروع کنید

همان تغییری باش که دوست داری در جهان ببینی.

 

حرف زدن درباره تغییری که دیگران باید ایجاد کنند به مراتب ساده تر از آن است که آستین بالا بزنیم و خودمان این کار را بکنیم.

اگر مایلید کسی از نزدیکان شما به شکلی تغییر کند، خودتان الگوی تغییر شوید. وقتی این اتفاق می افتد

  • تجربه ، اعتماد به نفس، استحکام شخصیت و نفوذ پیدا می کنید.
  • از خودتان رضایت پیدا می کنید.
  • برای اینکه به دیگران چیزی بدهید، باید خودتان چیزی داشته باشید.
زود شروع کنید

اگر برای تغییر دادن زندگی تان از روش عامل بودن استفاده کنید و اگر به موقع و زود این کار را شروع کنید، امکان موفقیت خود را افزایش می دهید و برای ایام بعدی تان گزینه های بیشتری خلق می کنید.

قدم به سوی موفقیت


اگر جوان باشید، از امتیازی برخوردارید که مسن تر ها از آن بی بهره اند. هرچه زودتر شروع کنید، امکان موفق شدنتان بیشتر می شود. زود شروع کردن مثل این است که در مسایقه دوی ۱۰۰ متر، در مرحله استارت جلو بزنید. به این ترتیب ممکن است نتیجه ای به دست آورید که از کسانی که پرتلاش و بااستعدادتر از شما هستند پیش بیفید.

با کم شروع کنید

تغییر هرچه بزرگ باشد، رعب انگیز تر به نظر می رسد. به همین دلیل است که توصیه می کنم با کم شروع کنید. همه می دانند که می توانند قدم های کوچکی بردارند. این تشویق کننده است. وقتی از کم شروع می کنید و موفق می شوید، باور می کنید که می توانید قدم بعدی را بردارید. ازاین که بگذریم، نمی توانید بدون اینکه قدم اول را بردارید، قدم دوم را بردارید. در ضمن فرصتی پیدا می کنید که برای کارهایتان اولویت قائل شوید. وقتی آماده می شوید که شروع کنید، به این فکر نکنید که چگونه می توانید به اوج برسید. کافی است به مرحله بعد توجه کنید.

قدم به سمت کسب موفقیت

همین حالا شروع کنید

بزرگ ترین خلا زندگی، فاصله میان دانستن و انجام دادن است. همه  ما در اعماق وجودمان می دانیم اگر می خواهیم تغییر کنیم و به رشد برسیم، باید شروع کنیم، و بااین حال در مواقعی تردید می کنیم.

 

منتظر نمانید…

تااقساط خانه یا اتومبیلتان بازپرداخت شود.

تا خانه یا اتومبیل جدیدی بخرید.

تا فرزندانتان از خانه شما بروند و مستقل شوند.

تا دوباره به دانشگاه بروید.

تا دانشگاه تمام شود.

تا ده کیلو وزن کم کنید.

تا ازدواج کنید.

تا بچه دار شوید.

تا بازنشسته شوید.

تا تابستان فرا برسد.

قدم به سمت موفقیت : ممکن است میلیون ها دلیل برای شروع نکردن داشته باشید. اما قانون موفقیت به این صورت است که هیچ کدام از آن ها به اندازه میل شما به تغییر کردن، رشد کردن، و موفق شدن قدرتمند نیستند. یک ماه، یک سال یا پنج سال دیگر ممکن است تنها یک تاسف بخورید. امروز مهم است. نحوه پشت سر گذاشتن امروزتان می تواند زندگی شما را تغییر دهد. اما اولین تصمیمی که باید بگیرید این است که شروع کنید.

چگونه می توانید این تصمیمات را در زندگی خود تحقق ببخشید

یکی از راز های موفقیت این می باشد که زندگی در صورتی راحت تر می شود که در هر زمان فقط به همان روزی که در آن قرار دارید بیندیشید. واقعیت این است که مجبور نیستید از ایام زندگی خود به وحشت بیفتید. کافی است تصمیماتی را که می خواهید بگیرید مشخص سازید و ببینید در زمینه های مهم زندگی از چه نظم و ترتیبی باید بهره بگیرید.

تصمیمات را مرور کنید و از خود بپرسید:”تا به حال چه تصمیمات خوبی گرفته ام؟”

برنامه را با مرور کارها و اقدامات مثبت خود تائید و آن ها را شروع کنید.

تصمیماتی که هنوز نگرفته اید مشخص نمایید.

مسلما زمینه هایی وجود دارد که تاکنون به آن ها نپرداخته اید. مایوس نشوید، اما نیازتان به تغییر یافتن را تصدیق کنید. بدون این کار، رسیدن به وضعیت بهتر امکان پذیر نیست.

یکی ازاین تصمیمات را انتخاب کنید و مصمم شوید که همین هفته آن را به مرحله اجرا بگذارید

وقتی پای تغییر به میان می آید، تنها با سه دسته از اشخاص روبه رو می گردیم:

  1. آن ها که نمی دانند چه باید بکنند
  2. آن هایی که می دانند چه باید بکنند، اما این کار را نمی کنند.
  3. آن هایی که می دانند چه باید بکنند و دست به کار می شوند.

هدف من این است که شما را در گروه سوم قرار دهیم.

نظم و ترتیب مربوط به هر تصمیم را بیاموزید

اغلب اشخاص وقتی بدانند موضوع از چه قرار است، بهتر می توانند تصمیم گیری کنند. اما منش و استقامت و استقرار تعیین می کند که پس از هر تصمیم گیری چه اتفاقی می افتد. برای این که به شما کمک کرده باشم، راه و روش هایی را پیشنهاد کرده ام  تا به کمک آن ها بتوانید از این تصمیمات به خوبی بهره برداری کنید.

با خود صادق باشید

به خاطر داشته باشید در حالی که می توان تصمیمات را به سرعت اتخاذ کرد، رسیدن به نظم و ترتیب و راه و روش اجرای این تصمیمات به زمان بیشتری احتیاج دارد. اگر در گذشته فاقد این نظم و ترتیب بودیه اید، باید وقت بیشتری صرف آموختن آن بکنید. اما اگر پیشاپیش از نظم و ترتیب خوب برخوردار بوده اید، می توانید نظم و ترتیب های جدید را راحت تر یاد بگیرید. نظم و ترتیب موفق در یک بخش از زندگی، به شما کمک می کند در زمینه های دیگر هم موفق باشید.

این فرایند را آن قدر تکرار کنید تا در همه زمینه اصول مهارت لازم را به دست آورید

وقتی تصمیم مهمی گرفتید و نظم و ترتیبی را برای دستیابی به آن رعایت کردید، به سراغ تصمیم بعدی بروید.کار ها در آینده بستگی به وضعیت امروز دارد و آنچه امروز هستید نتیجه کارهای سال گذشت هاست.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند قدم به سمت موفقیت: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه مدیریت زمان چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله قدم به سمت موفقیت بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *