مرداد, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

قربانیان ماهر

چرا هر زمان که تا به این سن ریسده ایم فرصت و موقعیت مناسب برای میلیونر شدن یا حتی موفق شدن به وجود می آید، اما پیروزی واقعی را به شکست تبدیل می کنیم؟چرا؟

زیرا در مورد ثروت ، تندرستی یا خرسندی آگاهی نداریم . در حقیقت قربانیان ماهری هستیم.

بگذارید مقاله قربانیان ماهر را با توضیح این مطلب شروع کنم: توانگری و وخوشبختی ، نتیجه همکاری مشترک چند چیز است: ارتباط معنوی قوی ، تندرستی کامل ، روابط خوب ، شغل پردرامد و البته ابعاد جسمانی و دنیوی .

بنابراین ثروتمندی که بیمار ، عبوس و بی همدم باشد ، به یقین توانگر نیست . همچنین چنانچه تندرست هستید ، معنوی می اندیشید و ازدواجی موفق دارید اما هر ماه با پرداخت هزینه ها دست و پنجه نرم می کنید ، به یقین توانگر نیستید و بدون شک از هم آهنگی معنوی که آفریدگار به شما عطا کرده است ، بهره نمی برید.

جیمز آلن در کتاب ( انسان همان است که می اندیشد) می گوید : خیلی رایج است که مردم بگویند : تا ظالم است مظلوم هم هست ، نفرین بر ظالم . همچنین در ادامه ، به تمایل روز افزون انسان به بیان این مطلب اشاره می کند که وجود ظالم به خاطر پذیرش ظلم از طرف مظلومان است ، نفرین بر مظلومان.

واقعیت این است که ظالم و مظلوم ، هر دو ، در باز تولید نادانی ، فقر و محدودیت نقش دارند . هر چند به نظر میرسد هر یک از این دو ، دیگری را قربانی می کند ، در حقیقت کاری جز قربانی کردن خودشان انجام نمی دهند.

توانگری و خوشبختی

توانگری و منزلت انسان بر اساس ارزشی است که کسب می کند . ستمگر نمی تواند توانگری را حفظ کند زیرا بیش از آنچه میدهد ، طلب میکند و در نهایت وجدانش را از دست می دهد. ستمدیده برای خودش ارزش چندانی قائل نیست و به همین صورت ، معنویتش را از دست می دهد . مظلوم قربانی نیست ، داوطلب قربانی شدن است.

برای آنکه سعادت معنوی را تجربه کنید ، باید آن را در همه حوزه های زندگی تان متجلی کنید . چنانچه در بیشتر حوزه های زندگی درست عمل می کنید اما پول کافی ندارید ، به سادگی در همان دامی افتاده اید که خودم را گرفتار ساخت.

از اینکه مطالب قربانیان ماهر را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

شاید دوست داشته باشید باور کنید پاداش کارتان را در آینده و یا در بهشت خواهید گرفت و محدودیت های این زندگی به نحوی جبران خواهد شد. به هر حال ، کدام یک از ما باور دارد که بی دلیل رنج می بریم یا ثروتی در اختیار داریم اما نمی توانیم در آن سهیم شویم؟

باورهای غلط چه کارها که نمی کند

البته ، گسترده اطلاعات نیز هست ( تلویزیون ، رادیو ، روزنامه ، اینترنت ) که ذهنتان را ناخود آگاه برنامه ریزی میکند که پول بی ارزش هست، ثروتمندان تبهکار هستند و فقر مقدس است . مایه تسلی است چنانچه ثروتمندان دنیا مثل بیل گیتس ، جف بزوس و همه آن میلیاردرها ، روحشان را به شیطان فروخته اند و روزی به جزای اعمالشان خواهند رسید.

قبل از سی سالگی خودم باورهای غلط داشتم اما الان به این نتیجه رسیده ام که موفقیت و توانگری به فرصت ، شانس و اقبال یا حتی اموزش ، تحصیل و مهارت ربطی ندارد . بلکه به آگاهی ، باورها و حتی برنامه ریزی ناخود آگاه مربوط می شود که از آن آگاه نیستید.
من خودم هر بار که کسب وکاری را می انداختم اتفاقی برایم می افتاد. یک بار شریکم کلاه بردار از آب در آمد . یکبار دیگر مجوز کارم درست نشد .بار دیگر وضعیت اقتصادی خراب شد….

این بهترین اتفاقی بود که برایم روی داد . من که همه چیز را باخته بودم. در نهایت ایستادم و به همه عوامل های درونی و نیز عامل های بیرونی ( شریک کلاه بردار – مجوز – اقتصاد ) نگریستم. دقیق تر بگویم . این پرسش در ذهنم پدید آمد: همواره ، چه کسی در این صحنه های جنایت حاضر بوده است؟

فقر و بدبختی

البته پاسخی که یافتم ناخوشایند بود اما حقیقت داشت . دلیل همه عامل های بیرونی خودم بودم فقر و بدبختی در خودم بود ، زیرا :

به صورت ناخودآگاه از موفقیت می ترسیدم.

عدم اعتماد به نفس

خودم را سزاوار موفقیت نمی دیدم.

مانند قربانی گریه کردن و عشق و همدردی دیگرن را جلب کردن بسیار ساده است. به یقین، من نمونه ای کامل از فقر و بدبختی بودم، و البته خودم را در احاطه دوستانی می دیدم که قربانی بودند و با من همدردی می کردند. در هر فرصتی ، جمع می شدیم و درباره اتفاق های ناگوار صحبت می کردیم.

من توضیح می دادم که چگونه آن ناانسانهای بی گذشت و بی احساس در شرکت مجوز من را صادر نکردند. دوستم دانیال ، با بیان این مطلب که صاحب خانه ثروتمند و سنگدلش او را از منزل بیرون انداخته است ، پیشی گرفت. من دوباره شروع کردم و شرح دادم که چگونه با شریک به مشکل بر خوردم و جنجال به پا شد.

البته چیزی بدتر از این نیست که دوستانتان مصیبتی به مراتب هولناک تر از آنچه شما بازگو می کنید، برای تعریف کردن داشته باشند! در این صورت ، مجبور می شوید بی درنگ توموری سرطانی ، قتل وحشتناک یکی از فامیل های نزدیک تان یا چند اتفاق مصیبت بار دیگر را به میان بکشید تا مطمئن شوید سهم خودتان را تمام و کمال از همدردی دریافت کرده اید.

این کاری بود که سی سال انجام دادم.

قبل از اینکه این را اشتباهی توضیح ناپذیر تلقی کنید و آن را نادیده بگیرید، به اتفاق های منطقی و مستدل بپردازیم. برای مثال ، انسانی را به همسری بر می گزینند که الکی و ناکار آمد است ، شریکی را به همکاری بر می گزینند که کلاه بردار است. کسب و کاری را شروع می کنید به آنکه سخت بکوشید. پولتان را صرف خرید مواد مخدر می کنید اما برای پرداختن اجاره مسکن چیزی پس انداز نمی کنید و صدها امکان و احتمال دیگر.

الگوی ذهنی شما چیست

بله درست است که دیگران را از منزل بیرون نمی اندازند ، اما به این دلیل است که اجاره شان را پرداخت میکنند. بله درست است ….

دوستان عزیز ، فقر ، بی پولی یا نداری  ، الگوی ذهنی است . ثروتمندی نیز وفور پول یا دارایی زیاد نیست ، بلکه الگوی ذهنی است.این یعنی همان قربانیان ماهر

 

هنگامی که مطالعه درباره قانون های حاکم بر توانگری را شروع کردم، از سر ناچاری همه اصول را با آغوش باز پذیرفتم.

این اصول را به کار بستم ، به لطف پروردگار وفور را در همه حوزه های زندگی ام ، به طور روز افزون ، متجلی کردم.
همه این ها به این دلیل بود که خواسته بودم با کاستی هایم روبرو شوم ، برنامه ریزی پنهان( فقدان) را در خودم کشف و سپس حذف کنم و با برنامه ریزی مثبت جایگزین کنم . تا امروز ، نسبت به هر چیزی که می بینم ، میشنوم و نیز انسان هایی که با آنان معاشرت می کنم ، هوشیار و آگاه بوده ام.

مجبور شدم از حریم آسایشم خارج شوم و شجاعانه با ترس هایم روبرو شوم و باورهایم را بشناسم. هنگامی که چنین تجربه ای را داشته باشید، احساس می کنید شما را فراخوانده اند تا دیگران را در مبارزه با باورهای محدود کننده یاری دهید ، باورهایی که اجازه نمی دهند عالی باشید.

پول بخشی از جادوی زندگی است . نیرویی توانمند است که اجازه میدهد خود واقعی تان باشد. اجازه می دهد به سرزمین هایی بروید که دوست دارید . کاری را انجام می دهد که میخواهید . انسانی شوید که آرزو دارید. پول عملاَ همه چیز است.

کائنات طبق برنامه خودش عمل می کند

فقر سبب می شود انسان دروغ بگوید ، کلک بزند ، دزدی بکند و حتی مرتکب قتل شود . در فقر هیچ فضیلتی نیست . در واقع فقر همه چیز را با خود می بلعد.

چنانچه فقیر هستید ، راهی را که آفریدگارتان برای شما در نظر گرفته است ، گم کرده اید، و به یقین ، عشقی را که از بدو تولد حق طبیعی تان بوده است از خود دریغ کرده اید.

هنگامی که برای کائنات ارزشی واقعی قائل می شوید ، پاداشتان ثروت خواهد بود .

کائنات اینگونه عمل می کند. همواره و بی هیچ استثنایی.

باور کنید که می توانید

چنانچه ورشکسته ، بیمار و اندوهگین هستید یا ارتباطات ناکار آمد دارید، به خدا و خودتان نمی توانید خدمت کنید باید باور کنید سزاوار هرگونه توانگری هستید.سپس با پیش رفتن در مسیر نگرش توانگر شدن ، پی می برید هر روز آن را بیشتر از قبل به دست آورید.

این انگیزه ای است که مرا به انجام کارهایم وادار میکند، بنابراین چنانچه نوشته هایم سبب حیرت ، تهدید یا رنجشتان شده است ، بررسی کنید دلیلش چیست و بدانید از جایگاه عشق با شما سخن می گویم .دلی شاد و ذهنی ثروتمند را برایتان آرزو می کنم.

 

گفتگوی مقدس با خدا

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند قربانیان ماهر : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه قربانیان ماهر چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله قربانیان ماهر بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *