شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات

قوانین رهبری

طی ۱۴ سال حرفه کارآفرینی و رهبری بیش از ۱۰۰ عامل فروش مستقل، به قوانینی در عرصه رهبری دست یافتم که همیشه اصول راهنمای من بوده اند .

اگر این اصول را تمرین نکنید ،موفقیت، بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممکن می شود. اینها پیشنهاد، توصیه یا کلی گویی نیستند،بلکه قوانین ویژه‌ای هستند که اگر می خواهید به عنوان یک رهبر موفق دست پیدا کنید، باید آنها را در ۱۰۰درصد از مواقع به کار ببندید.

قانون رهبری شماره ۱٫ رهبر همیشه نسبت به کسانی که تحت رهبری او هستند، رویای بزرگتری دارد.

قانون رهبری شماره ۲، رهبر همیشه دیدگاهی الهام بخش را منتقل میکند.

قانون رهبر ی شماره۳ ، رهبر همیشه نگرش برتری نسبت به کسانی که تحت رهبری او هستنددارد.

قانون رهبری شماره ۴ ،رهبر همیشه مانع را بالاتر می گذارد.

قانون رهبری شماره۵،رهبر همیشه یک تصمیم گیرنده قوی است.

قانون رهبری شماره ۶،رهبر بالاترین سطح درستی و شخصیت را دارد.

قانون رهبری شماره۷،رهبر همیشه از خود استقامت و اراده نشان می دهد.

قانون شماره۱ رهبری

رویایی بزرگتر از کسانی که تحت رهبری شما هستند، داشته باشید.

رهبر قدرتمند

یکی دیگر از اصول قوانین رهبری ، رویا پردازان بزرگ، دیگران را به رویاپردازی بزرگ ترغیب می‌کنند. یک رهبر قدرتمند باید به واسطه قدرت هوش عاطفی رویاهای خود را به راحتی با دیگران تقسیم کند، یعنی بتواند احساس خود را به سازمان خویش منتقل سازد.

اکثر رهبران الهام بخش به اشتباه ویژگی های رهبری را به منطقی بودن بیش از حد ارتباط می دهند. شاید آنها مهارت‌های مدیریتی بی‌نظیری داشته باشند ،اصلاحات سیاسی پدید آورند، مسئول باشند و بیان شیوایی داشته باشند،اما هیچ یک از این عوامل نمی توانند بخش عاطفی رهبری را تحت الشعاع قرار دهند.

از اینکه مطالب قوانین رهبری را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

مردم به واسطه عمق منطق شما تحریک نمی شوند و تحت تاثیر قرار نمی گیرند. آنها به واسطه بلندای احساس و الهام‌بخشی شما به حرکت در می آیند. اغلب مردم می‌خواهند بیش از آنچه هستند باشند و به دنبال رهبری هستند که برای عالی بودن، شور و اشتیاق داشته باشد و الهام بخش آنها برای رسیدن به تعالی باشد.

«وقتی شما آتش می گیرید، مردم کیلومترها مسافت را طی خواهند کرد تا سوختن شما را ببینند!»

وقتی خودتان را آشکار می کنید و رویاهایتان را با دیگران تقسیم می کنید، در واقع ،احساساتتان را انتقال می دهید.

مردم می خواهند در کنار رهبری شفاف باشند. وقتی آنها شفافیت را ببینند، نه تنها احساس شما به آنها منتقل می شود، بلکه اعتماد آنها را نیز به دست می آورید. مردم هرگز از شما دنباله‌روی نخواهند کرد، مگر اینکه قابل اعتماد باشید و هرقدر شفاف تر باشید، قابل اعتماد تر می شوید.

هدفی بزرگ، مخاطره آمیز و متهورانه داشته باشید.

رویاپردازی در رهبری

از آنجا که مقدار انرژی لازم برای رویاپردازی بزرگ، بیشتر از انرژی لازم برای رویاپردازی کوچک نیست، پس ،هدفی بزرگ، مخاطره‌آمیز و متهورانه داشته باشید.

وقتی درباره رویاهای تان صحبت می‌کنید، این مهم است که در ذهن آنها تصویری را از آنچه با دستیابی به آن رویا تجربه خواهند کرد، ترسیم کنید. بنابراین، من درباره تمام جزئیات صحبت می کنم و داستان را می‌گویم. حقایق می‌گویند، اما داستان ها میفروشند!

 

به جای اینکه تا فرودگاه رانندگی کنیم، و مجبور باشیم یک یا دو ساعت زودتر آنجا باشیم، بلیط بگیریم، میان جمعیت راه برویم، وارد بخش امنیتی شویم تا کفش هایمان را درآوریم، جیب هایمان را خالی کنیم ،کمربند هایمان را باز کنیم و بعد گوشه‌ای بنشینیم تا پرواز ما را اعلام کنند، سوار یک ماشین خواهیم شد. با آن به فرودگاه شخصی خود خواهیم رفت و با لیموزین درست مقابل جت خودمان پیاده خواهیم شد.

هرگز و تحت هیچ شرایطی مجبور نیستیم به ساک هایمان حتی دست بزنیم، هیچ مامور امنیتی، انتظار و هیچ دردسری را تحمل نخواهیم کرد. متصدیان پرواز شخصی مان، با یک لیوان نوشیدنی به ما خوش آمد خواهند گفت، اگرخسته باشیم، می‌توانیم به قسمت پشتی جت برویم و چرتی بزنیم. وقتی فرود بیاییم، از هواپیما خارج می‌شویم و همانجا سوار لیموزین بعدی خواهیم شد که دوباره مارا جابجا خواهد کرد.

تصویر ذهنی

این نحوه تقسیم یک تصویر ذهنی است!

شما به عنوان یک رهبر، باید به طور مداوم رویا بسازید. هر قدر تجسم زنده تری داشته باشید و بتوانید خودتان را ببینید که در این رویا ها زندگی می کنید، آنها در ذهن شما ملموس تر خواهند بود و احتمال اینکه آنها را به حقیقت بدل کنید، فزونی خواهد یافت .

دلیل اینکه مردم رویای یک رهبر را باور می‌کنند، این است که آنها می بینند که رهبر، آن رویا را از صمیم قلب باور دارد. شما به عنوان رهبر، باید تصویر رویاهایتان را به گونه‌ای تجسم کنید، گویی بارها و بارها آنها را تجربه کرده اید، تا حدی که دیگر هیچ شکی برایتان باقی نماند که آنها به شما تعلق دارند.

وقتی احساس کنید که به رویاهایتان دست یافته اید ،کسانی که پیرامون شما هستند نیز همان انرژی را احساس خواهند کرد و می خواهند هر طور شده، آنها هم جزئی از رویای شما باشند.

رویای الهام بخش

در قوانین رهبری ، رهبران بزرگ، نه تنها به راحتی رویای خود را با دیگران تقسیم می کنند، بلکه شور و اشتیاق آنها نیز پیوسته لبریز می‌شود و چنان به دیگران منتقل می شود که آنها نمی توانند صبر کنند تا بخشی از آن رویا باشند. وقتی شور و اشتیاق خود را با دیگران قسمت می‌کنید، در واقع آن احساس را به دیگران انتقال میدهید و به آنها انگیزه می دهید که در جایگاهی رفیع تر از وضعیت کنونی خود قرار بگیرند .مردم می‌خواهند بخشی از فرآیندی باشند که موجب می‌شود احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند قوانین رهبری : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه قوانین رهبری چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله قوانین رهبری بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

با تصویر ذهنی آنها می خواهند در جهان تاثیرگذار باشند و موهبت هایی را که به دست آورده اند به دنیا بازگردانند. آنها می‌خواهند بخشی از نیرویی بزرگتر از خودشان باشند. آنها می خواهند از آن نیرو در زندگی خود انگیزه پیشرفت بگیرند و کاری قابل توجه انجام دهند. شما به عنوان یک رهبر، همواره باید به سمت جلو حرکت کنید، زیرا حتی یک سگ هم، اتومبیل پارک شده را دنبال نمی‌کند. سگها با اتومبیل های پارک شده چه می کنند؟ مطمئنم خودتان حدس میزنید.

ادامه دارد……

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *