شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

لیست اهداف زندگی

من به هر کجا که می روم، دفترچه برنامه ریزی کوچکم را به همراه دارم. می‌دانم که شما می توانید یک رایانه یا یک دستیار دیجیتالی شخصی برای مدیریت کارهای تان استفاده کنید، اما وقتی من تمام مسئولیت هایم را به صورت مکتوب روی یک ورق کاغذ به همراه دارم، حس واقعی تری نسبت به آنها پیدا می‌کنم، به علاوه ، تقریباً هر روز طی جلسات و مکالمات تلفنی یادداشتهایی بر می دارم . و به همین دلیل است که می‌خواهم همراه خودم چیزی یاد داشته باشم که روی آن بنویسم .
من شخصاً یک دفتر برنامه‌ریزی با خودم دارم که برای هر روز دو صفحه کامل دارد .یک صفحه برای یادداشت ها و یک صفحه دیگر حاوی برنامه ای برای یادداشت قرارهای ملاقات و یک فهرست وظایف روزانه به ترتیب اولویت است .
هر شب قبل از اینکه به رختخواب بروم هر آنچه می خواهم روز بعد انجام شود در فهرست وظایف روزانه اولویت بندی شده ام می نویسم.
توجه کنید گفتم هر آنچه را که « می خواهم» روز بعد انجام شود، می‌نویسم؛ نه هر آنچه « نیاز دارم» که انجام شود. دلیل اینکه به جای فعل نیاز داشتن، فعل خواستن را به کار می‌برم، این است.

 

آیا دوست دارید هر روز خودتان را با جملات زیبا و مثبت و پر انرژی آغاز کنید؟ برای شنیدن عبارت تاکیدی مثبت کلیک کنید.

آیا دوست دارید باور شما به قدری قوی شود که دیگران شما را در تمام جنبه های زندگی الگوی خودشان قرار دهند؟ همین الان کلیک کنید.

 

در گذشته به فهرست بلند بالای کارهایی که باید انجام می دادم نگاه می‌کردم و دچار احساسی منفی می‌شدم ، چون هر چیزی که در فهرست من نیاز بود، نه خواسته.
وقتی طرز فکرم را تغییر دادم و نسبت به فهرست خود نگرشی مثبت پیدا کردم ،دیگر به خودم می گفتم، تمام موارد موجود در فهرست ،کاری است که من می‌خواهم انجام شود. به خاطر بسپارید، هرگز قدرت تاثیرگذاری واژه ها روی نگرش خود را دست کم نگیرید.
وقتی به کارهای خود به منزله نیاز می‌نگرید تا خواسته، ضمیر نیمه خودآگاه تان سعی می‌کند راهی برای تان پیدا کنند که اشتیاقی برای انجام آنان داشته باشید .وقتی برنامه ریزی ضمیر نیمه خودآگاه تان را تحت کنترل قرار می دهید، به خودتان آموزش می دهید که در خصوص عملکرد های تان اشتیاق داشته باشید.

اولویت بندی فهرست کارهای روزانه

به راحتی « الف » ، « ب» ، « پ»
وقتی فهرست خود را تکمیل کردید ، بر فعالیت را با استفاده از گروه بندی اولویت بندی کنید:
اولویت های« الف» ، اولویت‌های« ب » و اولویت‌های «پ». یک اولویت« الف» نشان دهنده عملکرد ای است که من باید آن را درک می‌کنیم یعنی تا وقتی آن را انجام نداده اید حق ندارید به رختخواب بروید .این بدان معناست کی باید در خصوص آنچه در اولویت های« الف» قرار می دهید بسیار سختگیرانه عمل کنید.

از اینکه مطالب لیست اهداف زندگی را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

برای مدت خیلی زیاد، عملکرد من به گونه ای بود که تمام امور را در اولویت های« الف» فهرست بندی می‌کردم. این به آن معنا بود که هر روز از انجام کامل تمام اولویت‌های« الف» باز می‌ماندم.در نتیجه ،آن اولویت ها برایم بی معناتر می شدند و دیگر انگیزه ای برای هیچ یک از اولویت های «الف» نداشتم زیرا به هر حال قادر نبودم آن ها را انجام دهم.

 

فایل صوتی کتاب گفتگو با خدا

آخرین گفتگویی مقدس با خدا درباره با خدا بودن در خانه . اخرین نوشته نیل دونالد والش

شما عزیزان میتوانید جهت دریافت کامل و دانلود کتاب صوتی گفتگو با خدا جلد چهارم اثری متفاوت از ذهن ایده آل از طریق این لینک اقدام نمایید.

 

بهترین راه این است که کارهایی را در اولویت های « الف» قرار دهید که انجام آنها امروز برای شما قطع ضرورت دارد. اولویت‌های«ب» ، مواردی هستند که حتما باید آنها را انجام دهید. آنها موارد مهمی هستند اما اگر امروز آنها را تکمیل نکنید دنیا به آخر نمی‌رسد.

اهدافت را مشخص کن

بالاخره، اولویت‌های«پ»، مواردی هستند که ممکن است مهم باشند، اما واقعا مهم نیست آنها را امروز، فردا یا هفته بعد انجام دهید. در اینجا باید هشدار سریعی به شما بدهم. اگر تمام موارد اولویت های«پ» را فهرست کنید، این فهرست می‌تواند بیش از حد طولانی باشد. مهمترین موارد اولویت‌های«پ» را در صفحات روزانه خود بنویسید. آنگاه فهرست دیگری برای تمام موارد اولویت«پ» ایجاد کنید که میخواهید در ماه جاری انجام شوند. می توانید این فهرست را در صفحه روی یا پشتی دفتر برنامه‌ریزی خود بگذارید تا به آن مراجعه کنید. روشی که برای من کارآیی خیلی خوبی داشت، این بود که ابتدای هر ماه یک صفحه سفید بر می داشتم و هر چیزی را که می‌خواستم طی آن ماه انجام شود ، رویش می نوشتم .

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند لیست اهداف زندگی: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه لیست اهداف زندگی چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله لیست اهداف زندگی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

قدم بعدی، دسته بندی موارد« الف »و« ب » و «پ» به ترتیبی است که آنها را تکمیل خواهید کرد. بیش از این نمیتوانم روی اهمیت این گام تاکید کنم. وقتی برای تکمیل موارد عملکرد خود ترتیبی داشته باشید ،آنگاه یک نقشه راه دارید که می توانید با آن مسیر را دنبال کنید و این انگیزه را به شما می‌دهد که بیشتر تلاش کنید ،در حالی که اگر آنها را بدون ترتیب خاصی فهرست بندی کنید تاثیرگذاری کمتری خواهند داشت .

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

 

www.zehneideal.com

 

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *