شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

لیست اهداف زندگی

من به هر کجا که می روم، دفترچه برنامه ریزی کوچکم را به همراه دارم. می‌دانم که شما می توانید یک رایانه یا یک دستیار دیجیتالی شخصی برای مدیریت کارهای تان استفاده کنید، اما وقتی من تمام مسئولیت هایم را به صورت مکتوب روی یک ورق کاغذ به همراه دارم، حس واقعی تری نسبت به آنها پیدا می‌کنم، به علاوه ، تقریباً هر روز طی جلسات و مکالمات تلفنی یادداشتهایی بر می دارم . و به همین دلیل است که می‌خواهم همراه خودم چیزی یاد داشته باشم که روی آن بنویسم .

من شخصاً یک دفتر برنامه‌ریزی با خودم دارم که برای هر روز دو صفحه کامل دارد .یک صفحه برای یادداشت ها و یک صفحه دیگر حاوی برنامه ای برای یادداشت قرارهای ملاقات و یک فهرست وظایف روزانه به ترتیب اولویت است .

هر شب قبل از اینکه به رختخواب بروم هر آنچه می خواهم روز بعد انجام شود در فهرست وظایف روزانه اولویت بندی شده ام می نویسم.

توجه کنید گفتم هر آنچه را که « می خواهم» روز بعد انجام شود، می‌نویسم؛ نه هر آنچه « نیاز دارم» که انجام شود. دلیل اینکه به جای فعل نیاز داشتن، فعل خواستن را به کار می‌برم، این است.

در گذشته به فهرست بلند بالای کارهایی که باید انجام می دادم نگاه می‌کردم و دچار احساسی منفی می‌شدم ، چون هر چیزی که در فهرست من نیاز بود، نه خواسته.

برنامه ای برای ضمیر ناخودآگاه خودتان داشته باشید

وقتی طرز فکرم را تغییر دادم و نسبت به فهرست خود نگرشی مثبت پیدا کردم ،دیگر به خودم می گفتم، تمام موارد موجود در فهرست ،کاری است که من می‌خواهم انجام شود. به خاطر بسپارید، هرگز قدرت تاثیرگذاری واژه ها روی نگرش خود را دست کم نگیرید.

وقتی به کارهای خود به منزله نیاز می‌نگرید تا خواسته، ضمیر نیمه خودآگاه تان سعی می‌کند راهی برای تان پیدا کنند که اشتیاقی برای انجام آنان داشته باشید .وقتی برنامه ریزی ضمیر نیمه خودآگاه تان را تحت کنترل قرار می دهید، به خودتان آموزش می دهید که در خصوص عملکرد های تان اشتیاق داشته باشید.

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

با برنامه مشخص حرکت کنید

به راحتی « الف » ، « ب» ، « پ» وقتی فهرست خود را تکمیل کردید ، بر فعالیت را با استفاده از گروه بندی اولویت بندی کنید:

اولویت های« الف» ، اولویت‌های« ب » و اولویت‌های «پ». یک اولویت« الف» نشان دهنده عملکرد ای است که من باید آن را درک می‌کنیم یعنی تا وقتی آن را انجام نداده اید حق ندارید به رختخواب بروید .این بدان معناست کی باید در خصوص آنچه در اولویت های« الف» قرار می دهید بسیار سختگیرانه عمل کنید.

از اینکه مطالب لیست اهداف زندگی را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

بهترین راه برای اولویت بندی کارها

برای مدت خیلی زیاد، عملکرد من به گونه ای بود که تمام امور را در اولویت های« الف» فهرست بندی می‌کردم. این به آن معنا بود که هر روز از انجام کامل تمام اولویت‌های« الف» باز می‌ماندم.در نتیجه ،آن اولویت ها برایم بی معناتر می شدند و دیگر انگیزه ای برای هیچ یک از اولویت های «الف» نداشتم زیرا به هر حال قادر نبودم آن ها را انجام دهم.

بهترین راه این است که کارهایی را در اولویت های « الف» قرار دهید که انجام آنها امروز برای شما قطع ضرورت دارد. اولویت‌های«ب» ، مواردی هستند که حتما باید آنها را انجام دهید. آنها موارد مهمی هستند اما اگر امروز آنها را تکمیل نکنید دنیا به آخر نمی‌رسد.

بالاخره، اولویت‌های«پ»، مواردی هستند که ممکن است مهم باشند، اما واقعا مهم نیست آنها را امروز، فردا یا هفته بعد انجام دهید. در اینجا باید هشدار سریعی به شما بدهم. اگر تمام موارد اولویت های«پ» را فهرست کنید، این فهرست می‌تواند بیش از حد طولانی باشد.

اهدافت را مشخص کن

مهمترین موارد اولویت‌های«پ» را در صفحات روزانه خود بنویسید. آنگاه فهرست دیگری برای تمام موارد اولویت«پ» ایجاد کنید که میخواهید در ماه جاری انجام شوند.

می توانید این فهرست را در صفحه روی یا پشتی دفتر برنامه‌ریزی خود بگذارید تا به آن مراجعه کنید. روشی که برای من کارآیی خیلی خوبی داشت، این بود که ابتدای هر ماه یک صفحه سفید بر می داشتم و هر چیزی را که می‌خواستم طی آن ماه انجام شود ، رویش می نوشتم .

به موفقیت نزدیک تر می شوید

قدم بعدی، دسته بندی موارد« الف »و« ب » و «پ» به ترتیبی است که آنها را تکمیل خواهید کرد. این گام بسیار مهم و حیاتی است بیش از این نمیتوانم روی اهمیت این گام تاکید کنم.

وقتی برای تکمیل موارد عملکرد خود ترتیبی داشته باشید ،آنگاه یک نقشه راه دارید که می توانید با آن مسیر را دنبال کنید و این انگیزه را به شما می‌دهد که بیشتر تلاش کنید ،در حالی که اگر آنها را بدون ترتیب خاصی فهرست بندی کنید تاثیرگذاری کمتری خواهند داشت .

 

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دوره آموزشی هدف گذاری از صفر تا صد همراه با تمرین های این دوره هم اکنون روی لینک زیر کلیک نمایید.

دوره آموزشی هدف گذاری ذهن ایده آل

شما بعد از خواندن این مقاله لیست اهداف زندگی: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در این زمینه لیست اهداف زندگی چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله لیست اهداف زندگی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *