شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات

موفقیت خانوادگی

رویایی برای زندگی ،شرکت و خانواده خود بیافرینید و آن را با شور و اشتیاق به دیگران منتقل نمایید. یک رویا الزاماً نبایددر حیطه مربوط به کسب و کار باشد. من شخصاً، رویایی برای خانواده ام دارم، زیرا بر این باورم که خانواده ها بر اساس رهبری، سیر صعودی یا نزولی پیدا می‌کنند. به همین دلیل است که من به طور دائم رویایم را با همسرم و پسرم ، در میان می گذارم. به پسرم می‌گویم که می‌خواهیم او را به دور دنیا ببریم تا بتواند تاریخ را نه فقط در کتابها ،بلکه به طور واقعی با رفتن به نقاطی از دنیا که اغلب بچه ها فقط در کتابها و صف شان را شنیده اند، فرا بگیرد.

همسرم دوستت دارم

من همیشه به او می‌گویم که چقدر او را دوست داریم، چطور می‌خواهیم او را در تمام رویاها و اهداف اش حمایت کنیم،او چقدر باهوش است ،ماچقدر به او افتخار می کنیم و چطور ما شگفت انگیزترین و دوست داشتنی ترین خانواده در جهان را داریم. من با تمام وجود باور دارم که حتی کودکان می‌توانند تحت تاثیر رویاهای ما قرار گیرند.

وقتی با همسرم هستم، همیشه به او می گویم چطور می خواهیم چشمگیری در تحولات دنیا داشته باشیم، چطور می خواهیم بچه های بی نظیری بزرگ کنیم، چطور او بهترین مادر دنیاست و من چقدر او را به خاطر حمایت از رویاهایمان دوست دارم و تحسین می کنم.

 

بسیاری از خانواده ها با این فلسفه زندگی می کنند که موفقیت آنها که به لحاظ مادی، معنوی و حتی عشق و همدلی ،صرفاً پدیده‌ای است که به شانس و اتفاق بستگی خواهد داشت. اما این درست نیست. موفقیت خانواده شما ،ریشه در رهبری خانواده تان به سمت موفقیت دارد. من نمی‌خواهم فردی طرفداره برتری نژادی به نظر برسم، اما به شما مردها می گویم، من بر این باورم که شریک زندگی شما می‌خواهد قدرت و رهبری شما را ببیند.

عامل محرک موفقیت

من و همسرم بیش از۱۲ سال است که با هم زندگی می کنیم و اکنون ،من بر این باورم که یکی از علل این رابطه بی‌نظیر که همواره ما را به سمت قدرتمندتر شدن سوق می‌دهد ،این است که همسرم می‌داند من می خواهم هر آنچه در توان دارم انجام دهم تا خانواده ام را در هر حوزه ای که بتوانم به موفقیت برساندم.

عامل محرک موفقیت متفاوتی به کار ببرید:

در دنیای کسب و کار، تنها ابزار بسیاری از رهبران سازمان‌ها، برای ایجاد انگیزه تلاش در کارکنان شان پول است. وقتی پول، بزرگترین حربه شما برای ایجاد انگیزه باشد، اتفاقی که می‌افتد، این است که وقتی در سازمانی دیگر، پول بیشتری به کارکنان تان پیشنهاد شود، آنها در یک لحظه شما را ترک خواهند کرد.

همانطور که می بینید، پول عامل ضعیفی برای ایجاد انگیزه است .اگر پول، ابزار شما برای ایجاد انگیزه در افراد باشد، پس شما هیچ مزیت رقابتی ندارید، زیرا این نخستین عامل محرک موفقیت است که هر کس دیگری آن را به کار می‌برد.

اهداف جاه طلبانه

یکی از قوانین من برای موفقیت، این است که همیشه مخالف بقیه عمل می‌کنم. اگر همه از پول به عنوان اولین عامل ایجاد انگیزه خود استفاده می کنند، شما کار دیگری انجام دهید! وقتی به مسیرهای جدید بنگرید، اغلب می توانید راه جدیدی به سمت موفقیت پیدا کنید، راهی که دیگران آن را نمی بینند. جان دی راکفلر گفت:«اگر میخواهید موفق شوید، باید روش‌های جدید را امتحان کنید، نه اینکه شما نیز همان راه های مرسوم و نخ ‌نمای عامل محرک موفقیت را در پیش بگیرید».

اگر به بسیاری از شرکت‌های واقعاً بزرگ جهان نگاه کنید، خواهید دید که رهبران آنها، انگیزه رفتن به دنبال رویایی الهام بخش را در کارکنانشان ایجاد کرده اند.

نمونه بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت را در نظر بگیرید. وقتی به اواسط دهه ۱۹۸۰ برگردیم، در آن زمان ، هدف بیل گیتس این بود که هر کسی در دنیای یک نرم افزار مایکروسافت را در رایانه شخصی خود داشته باشد. در آن زمان، این هدفی بود که به گوش کسی نخورده بود ، زیرا اغلب رایانه‌های شخصی نه تنها گران قیمت بودند، بلکه استفاده از آنها برای بسیاری از مردم دشوار بود.

درباره بیل گیتس این نکته را بدانید

بیل گیتس، برای اینکه به این اهداف جاه‌طلبانه دست پیدا کند، ترتیبی داد تا شرکت مایکروسافت برنامه ای به نام ویندوز ابداع کند که بر اساس آن ،رایانه‌هایی شخصی خیلی ساده تر و استفاده از آنها دلپذیرتر باشد. آنگاه مایکروسافت مشهور ترین برنامه های نوآورانه را برای سیستم ویندوز ابداع کرد ، برنامه‌هایی همچون ورد،اکسل ،پاورپوینت و اکسس. ترتیب این برنامه های نوآورانه مشهور، همواره با ویندوز موجب شد تا استفاده از رایانه ها آسانتر شود و مردم تمایل بیشتری نسبت خرید رایانه شخصی و استفاده از نرم افزار مایکروسافت پیدا کنند.

 

امروز بیش از ۹۰ درصد از تمام رایانه ها حاوی برخی از اشکال نرم افزار مایکروسافت هستند ، مایکروسافت در صنعت نرم افزار حرف نخست را می زند، زیرا این رویای بیل گیتس بود که شرکت خود را به چنین جایگاهی برساند و این شهامت را داشت تا آنچه برای این کار لازم بود را انجام دهد.

زندگی کوتاه است ، همه ما زمان بسیار محدودی روی این سیاره داریم. به باور من ،اگر شما بخواهید موفقیت و کامیابی را تجربه کنید، نه با هر مقدار پولی که به دست بیاورید، بلکه تنها به واسطه تأثیری که در دنیا از خود به جای می گذارید، به این هدف دست خواهید یافت.

همواره نگرشی برتر داشته باشید

قانون رهبری شماره ۳

لازم است که این اعتقادم را برای شما هم بازگو نمایم که:«۵۰ درصد از موفقیت شما نگرش است ۵۰ درصد دیگر هم نگرش است.»

البته ،عوامل بسیار دیگری هم در موفقیت نقش دارند ،اما یکی از ویژگی‌های رهبران واقعاً بزرگ این است که آنها نسبت به موفقیت سازمان خود، نگرش مثبت و تسلیم ناپذیری دارند.

تسلط بر نگرش فردی، نبردی دائمی است .شما به عنوان یک رهبر، باید تا جایی که می‌توانید، خود را با افکار قدرتمند تغذیه کنید و در مقابل کسانی که آنها را راهبری میکنید، بشاش و سرزنده باشید.

هر رهبری ناامیدی، یاس و چالش هایی را که ممکن است غیر قابل حل به نظر برسند تجربه خواهد کرد .گرچه ممکن است این احساسات در درون شما وجود داشته باشند، اما رهبران بزرگ باید تلاش کنند این احساسات منفی را به دیگران بروز ندهند و البته بعضی روزها این کار سختی است.

وقتی مردم در شما دلسردی ببینند،آنها احساس دلسردی بیشتری خواهند داشت.وقتی آنها شما را نگران می بینند ،احساس نگرانی بیشتری خواهند داشت. احساسات منفی رهبر، چیزی جز تاثیرات منفی در افرادی که تحت رهبری او هستند نخواهد داشت.

به خاطر بسپارید، رهبران قابلیت شگفت انگیزی در انتقال احساس به افراد تحت رهبری خود دارند، خواه احساس منفی باشد خواه مثبت .احساسات منفی شما به عنوان رهبر سازمان، به نیروهای شما انتقال پیدا می‌کنند و این احساسات منفی در افراد، می‌تواند در بهره وری و وفاداری آنها تاثیراتی منفی داشته باشد .

افکار قدرتمند رهبری

احساسات مثبت شما به عنوان رهبر ، به کارکنان تان انتقال پیدا می‌کند و احساسات مثبت کارکنان ،تاثیرات مثبتی بر بهره وری و وفاداری آنها خواهد داشت.

مردم می خواهند در کنار کسانی باشند که به آنها احساس خوب می دهند. رهبران بزرگ توانایی شگفت آوری دارند در این خصوص که کاری کنند تا کارکنان آنها نسبت به خودشان احساس خوب داشته باشند. یک روش مهم برای انجام این کار از طریق انرژی مثبت شماست.

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند موفقیت خانوادگی : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه موفقیت خانوادگی چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقالهموفقیت خانوادگی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

یک رهبر واقعی راه حل را می بینند و روی مشکل تمرکز نمی‌کند .کارکنانتان از شما می خواهند برای غلبه بر چالش هایی که پدید می آیند، به آنها کمک کنید.

وقتی شما سازنده و مثبت باشید، با وجود موانعی که پیش رو دارید، از خودتان اعتماد به نفس نشان می دهید و به کارکنان خود انگیزه می دهید که به سمت جلو حرکت کنند. نگرش‌های مثبت نیز همچون نگرش‌های منفی مسری هستند. اما همیشه به خاطر بسپارید که نگرش‌های منفی ده بار سریعتر از نگرشهای مثبت گسترش پیدا می کنند!

 
 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *