آبان, ۱۳۹۷ بدون نظر کسب و کار, مقالات موفقیت

موفقیت در بازاریابی شبکه ای

اگر شما شغلی دارید ،این کاری است که می‌خواهم انجام دهید .فردا سر کار بروید و به رئیس خود بگویید که می خواهید برای ده سال دیگر در آن شرکت کار کنید و بعد، دست از کار بکشید. اما، پس از اینکه از کار کردن دست کشیدید، هنوز هم از رئیس خود میخواهید همچنان همان مبلغ درآمد سالیانه یا بیشتر را برای بقیه عمر به شما پرداخت کند.

چه نوع واکنشی دریافت خواهید کرد؟ فکر می‌کنم پاسخ آن را می دانید. اگر در هر شغلی ده سال کار کنید و پس دست از کار بکشید، درآمدتان نیز در همان لحظه متوقف می شود. اما، فرد متوسطی که ۱۰ سال در یک شرکت بازاریابی شبکه ای خاص کار می کند، همیشه درآمد دائمی خواهد داشت، به این معنا که می‌تواند به طور کلی کار خود را متوقف کند و با این حال همچنان در آمد داشته باشد.

اگر هرگز نام بازاریابی شبکه ای را نشنیده اید( که به بازاریابی چند سطحی، دهان به دهان، ارجاعی یا فروش مستقیم هم معروف است)، نحوه کارایی آن به این شکل است .

تفاوت شرکت های سنتی با شرکت های بازاریابی

از خودتان بپرسید که تا به حال چند بار فیلم خیلی خوبی دیده اید و بعد درباره آن را با دوستان تان صحبت کرده‌اید. آنگاه در صورتی که دوستانتان هم به تماشای آن فیلم بروند،سینما تئاتر چقدر به شما میدهد؟ اگر فکر می کنید چیزی به شما نمی دهد، درست می گویید.

اگر دوستانتان بروند و با دوستان دیگر شان درباره آن فیلم صحبت کنند و آنها هم به تماشای فیلم مزبور بروند، چطور ؟ آیا از این بابت پولی به دست می‌آورید؟ این بار هم جواب منفی است.

حالا، کسب و کاری را تصور کنید که بابت ارجاع دوستان یا حتی غریبه ها برای خرید محصولات یک شرکت به شما کمیسیون می‌دهد و وقتی کسانی که شما معرفی می کنید به نوبه خود افراد دیگری را معرفی می‌کنند (نسل دوم معرفهای شما ) ، باز هم کمیسیون دریافت می کنید. وقتی نسل دوم به نسل سوم ارجاع می‌دهد، نسل سوم به نسل چهارم، نسل چهارم به نسل پنجم و الی آخر، شما بابت فروش ارجاع شده از هرکسی کمیسیون می‌گیرید. این اساس بازاریابی شبکه ای است.

در بازاریابی شبکه ای کمیسون دریافت کنید

اغلب شرکت های سنتی پول خود را برای تبلیغات در تلویزیون، رادیو، مجلات یا روزنامه هزینه می کنند. وقتی سر و کله مشتری ها پیدا میشود، شرکت تمام در آمدها را برای خودش بر می دارد و بخشی از آن پول‌ها را به تبلیغات بیشتر و جذب مشتری بیشتر اختصاص می‌دهد.

شرکت های بازاریابی شبکه ای به ندرت تبلیغ می‌کنند و به این ترتیب در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند . اما، شرکت های بازاریابی شبکه ای روی مشتری ها یا نمایندگی های مستقل خود برای تبلیغ شرکت و محصولات آن اتکا می‌کنند.

هر بار که یک معرف کسی را برای خرید چیزی از آن شرکت ارجاع می‌دهد ، شرکت بازاریابی شبکه ای به آن فرد کمیسیون می‌دهد .هر قدر مشتریانی که شما به شرکت می‌آورید بیشتر باشد، پول بیشتری در می آورید، و لذا، ترغیب می شوید که همواره برای آن شرکت مشتریان بیشتری بیاورید .

شرکت های بازاریابی پر سود


به این ترتیب شرکت سود کسب می کند، زیرا به جای اینکه برای تبلیغات هزینه کند، پول خود را صرف پرداخت کمیسیون به نمایندگان فروش خود می کند.از آنجا که یکی از موثرترین اشکال بازاریابی، شیوه دهان به دهان است، شرکت‌های بازاریابی شبکه ای در واقع با ندادن هزینه تبلیغات و صرفاً از طریق اتکا به مشتریان راضی خود که درباره محصول آنها با دیگران صحبت می‌کنند، هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند.

بسیاری از مردم و بنا به تجربه خود یا مطالبی که از دیگران شنیده اند، نسبت به بازاریابی شبکه ای نگرش بدبینانه ای دارند. متاسفانه، طی سال ها ،شماری از شرکت های بازاریابی شبکه ای ،از روش های کاری گمراه کننده ای همچون دعوت مردم به جلسات ،بیان سخنان فریب کارانه، فروش کالاهایی با قیمت گزاف و قول درآمدهایی آنچنانی در قبال تلاش اندک، استفاده کرده اند.

با این که این شرکت‌ها طعم تلخی در کام بسیاری از مشتریان به جای گذاشته اند، اما هم اکنون صدها شرکت بازاریابی به شکل قانونی فعالیت می‌کنند و محصولات خیلی خوبی دارند و با صداقت کامل کار می کنند. اما کم کم متوجه خواهید شد که در حقیقت امروز بازاریابی شبکه ای یکی از پرسودترین مدل های کسب و کار موجود را ارائه می دهد.

موفق ترین صاحبان کسب و کار بازاریابی شبکه ای

چنانچه هنوز در خصوص موفقیت آمیز بودن کار بازاریابی تردید دارید، شاید مایل باشید بدانید یکی از ثروتمندترین مردان روی کره زمین ،دونالد ترامپ در این باره چه می گوید: « بازاریابی شبکه ای، خود را به عنوان یک منبع درآمد موفقیت آمیز و سودآور به اثبات رسانده است و فعالیت در این زمینه می تواند برای شما نتیجه بخش باشد.

کسب و کار حرفه ای یا سنتی

در این دست فعالیت ها، نمونه های بسیار موفق ظهور کرده اند و این موفقیت ها در پی سخت کوشی، اشتیاق و محصول مناسب توام با زمان سنجی به دست آمده اند .در این زمینه نیز همچون بسیاری موارد دیگر، موضوعات حقیقی و کاذب وجود دارند، اما موفقیت صرفا یک راز نیست و این امر درباره بازاریابی شبکه ای نیز صدق می‌کند.»

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پرفروش پدر پولدار، پدر بی پول، می گوید: « بسیاری از شرکت های بازاریابی شبکه ای، در حقیقت دانشگاه های کسب و کار هستند که مطالب ارزشمندی آموزش می دهند ،این مطالب در دانشگاه های بازرگانی سنتی یافت نمی‌شوند. ….

مطالب ارزشمندی همچون ، بهترین راه ثروتمند شدن این است که به خودتان و دیگران بیاموزید که صاحب کسب و کار شوند نه اینکه کارمند وفاداری باشند و برای ثروتمندان کار کنند.»

وقتی دو نفر از موفق ترین صاحبان کسب و کار بازاریابی شبکه ای حمایت می کنند،آیا نباید حداقل خود شما نگاهی به آن بیندازید ؟

پس از اینکه شغل خود در یک شرکت را از دست دادم، تصمیم گرفتم به یک شرکت بازاریابی شبکه ای بپیوندم . پس از شش ماه فعالیت در آن شرکت ،توانستم درآمدی عالی داشته باشم.به دلیل سودهای مازادی که دریافت می‌کردم ، می‌توانستم هر قدر که میخواستم مرخصی بگیرم ،تا جایی که در عرض ۵ ماه و نیم ،هفت بار به تعطیلات رفتم.

بحران کنونی اقتصاد جهانی

قبل از اینکه به بازاریابی شبکه ای ، بپردازم ، می‌خواهم توجه شما را به بحران کنونی اقتصاد جهانی جلب کنم، میلیونها شغل از بین رفته اند، بازارهای سهام طی ۲۰ سال گذشته به پایین ترین سطوح خودتنزل کرده اند و اعتماد مصرف‌کننده همواره در حد پایینی است. به نظر می رسد به هرسمت که نگاه می کنید، چشم انداز آینده نزدیک، مبهم و ناامیدکننده است.

در میان این پیام های منفی که هر روز از تلویزیون ،رادیو و رسانه های چاپی شما را بمباران می‌کنند ،قصد دارم به یکی از بزرگترین فرصت‌های سودآوری که پیش روی شماست اشاره کنم.

شاید شنیده اید که نماد چینی«بحران» در واقع متشکل از دو نماد است. یکی از آنها نشان دهنده خطر و دیگری نشان دهنده فرصت است.
ثروتمندان جهان می‌دانند که در« بحران» اقتصادی حاضر، کسانی که تصمیم می‌گیرند در کسب و کار خود عاقلانه تلاش کنند،« فرصت»بیشتری پیش رو دارند.

فرصت مناسب در بازاریابی شبکه ای

قصد دارم دو حقیقت را با شما در میان بگذارم ،نه تنها برای اینکه طرز فکر شما را ضد پسرفت کنم ،بلکه به شما خوش بینی حتی بیشتری نسبت به گذشته بدهم.

حقیقت نخستین است که صرفا بدانید مقدار پول موجود در خلال یک بحران، به هیچ وجه کمتر از پول موجود در دوران رشد و شکوفایی نیست. در حقیقت، هم اکنون در ایالات متحده، دولت پول بیشتری چاپ می کند تا به گردش اقتصاد کمک کند. بگذارید ببینیم ،مگر نه این که میلیاردها دلار ناپدید شد، سوخته شد یا به ته اقیانوس رفت .این میلیاردها دلار صرفا از دست بسیاری از افراد گرفته شد و به دست افراد اندکی افتاد.

تاریخچه صنعت بازاریابی شبکه ای

بنابراین ، پرسشی که پاسخی را طلب می‌کند ،این است: چطور شما در زمره« آن افراد اندک» قرار می‌گیرید ؟ این مرا به حقیقت دوم سوق می‌دهد که وقتی تاریخچه صنعت بازاریابی شبکه ای را بهتر بدانید، نسبت به بازاریابی شبکه ای علاقه بیشتری پیدا می کنید.

در اواخر دهه ۱۹۵۰ بحران عظیم اقتصادی آمریکا موجب شده بود نرخ بیکاری به بالاترین حد خود برسد. در این زمان بود که بازاریابی شبکه ای با ایجاد شرکت های پیشگامی همچون شاکلی و آموی رونق گرفت.

این وضعیت تا اوایل دهه ۱۹۶۰ ادامه یافت و شرکت‌هایی همچون ماری کی، اون،تاپرویر و فولر براش همگی رشد سریعی پیدا کردند.
باز هم، طی دهه ۱۹۸۰ شاهد این بودیم که در نیمه نخست این دهه، درست همان زمان که نرخ بیکاری آمریکا به بالاترین سطح خود در طول ۴۰ سال، یعنی ۷/۹ درصد رسیده بود، صنعت بازاریابی شبکه ای واقعاً دوران رشد و شکوفایی خود را طی می کرد.

این چرخه در دهه ۱۹۹۰ نیز ادامه یافت و در این دهه صنعت بازاریابی شبکه ای شتاب عظیمی را تجربه کرد . در حقیقت «ثروت ایجاد شده از طریق بازاریابی چند سطحی در سالیان ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴ بیش از هر زمان دیگری در تاریخ بود.» بازهم این موضوع با میزان بیکاری ارتباط مستقیم دارد.

همانطور که می بینید ،صنعت بازاریابی شبکه ای ارتباط معکوسی با اقتصاد دارد. در دوران رکود اقتصادی ، بازاریابی شبکه ای رونق می گیرد.

آینده مالی خودتان را رقم بزنید

پس، اگر در خصوص بازاریابی شبکه ای جدیدی هستید، باور کنید یا نه، یک بحران اقتصادی می‌تواند بهترین رویدادی باشد که برای آینده مالی شما رخ می دهد. اوضاع اقتصادی متزلزل، انگیزه تازه‌ای برای نیاز به کسب پول بیشتر را پدید می‌آورد. خواهید دید کسانی که قبلا علاقه ای به بازاریابی شبکه ای نداشتند، ناگهان به دنبال فرصت های مالی جدید هستند.

حرف آخر

آنها به دنبال کسب و کاری هستند که نیازی به سر مایه زیادی نداشته باشد و این امکان را به آنها می دهد که وقت آزاد خودشان را داشته باشند و در کنار آن ،سودهایی به دست بیاورند که میزان و ثبات آنها بیش از درآمد حاصل از یک شغل باشد. اکنون تعداد بیشتری از مردم به دنبال یک کسب و کار هستند.
لذا، به شما توصیه می کنم، به جای اینکه همچون عموم مردم نگرش بدبینانه نسبت به بازاریابی شبکه ای داشته باشید، آن را به منزله یکی از بزرگترین فرصت های رشد و موفقیت بر اساس رویدادهای اقتصادی به اثبات رسیده تلقی کنید.

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند موفقیت در بازاریابی شبکه ای : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه موفقیت در بازاریابی شبکه ای چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله موفقیت در بازاریابی شبکه ای بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *