مرداد, ۱۳۹۶ 1 نظر مقالات موفقیت

نقش روابط در موفقیت

اگر می خواهید دیگران را بهتر درک کنید و با آن ها روابط مثبت ایجاد نمایید، و بخواهید راه های ایجاد روابط  موفق را بدانید و نقش روابط در موفقیت ایجاد شود به این نکات توجه داشته باشید:

•    اشخاص احساس امنیت خاطر ندارند…. به آن ها اطمینان بدهید.
•    اشخاص می خواهند احساس کنند که خاص و منحصر به فرد هستند.
•    اشخاص خواهان فردای بهتری هستند… به آن ها امید بدهید.
•    اشخاص نیاز دارند که درک شوند… به حرف هایشان گوش بدهید.
•    اشخاص خود خواه هستند…. ابتدا درباره نیاز های آن ها حرف بزنید.
•    اشخاص کم روحیه هستند…. آن ها را تشویق کنید.
•    اشخاص موفقیت را دوست دارند… به آن ها کمک کنید موفق شوند.

وقتی دیگران را درک می کنید، وقتی مشکلات و کمبود های آن ها را شخصی ارزیابی نمی کنید، وقتی به آن ها کمک می کنید موفق شوند، ایجاد روابط مستحکم با آن ها را پایه گذاری می کنید.
با سخاوت احترام بگذارید ، اما انتظار داشته باشید دیگران آن ها را در ازای چیزی به شما بدهند
من معتقدم همه انسان ها شایسته آنند که با آن ها با ادب و احترام  برخورد شود ، زیرا هر کسی انسانی ارزشمند است. شخصا به این نتیجه رسیده ام که اگر در احترام گذاشتن به اشخاص پیشدستی کنید، به برقراری روابط موثر با آن ها کمک می کنید. اگر به خودتان وبه دیگران احترام بگذارید، مطمئن باشید که آن ها هم به شما احترام خواهند گذاشت.

” به جای سنگ مرمر، اسمتان را بر دل ها حک کنید.”

-چارلز اسپرجن

متعهد شوید که به ارزش دیگران بیفزایید

به جای سنگ مرمر، اسمتان را بردل ها حک کنید. بهترین راه انجام دادن این کار این است که بر ارزش دیگران بیفزایید.

بدین منظور به نکات زیر توجه داشته باشید:

•    به توانمندی های دیگران توجه کنید
•    به دیگران کمک کنید توانمندی های خود را کشف کنند.
•    به دیگران کمک کنید بر توانمندی های خود بیفزایند.

بعضی ها در برخورد با دیگران لحن معامله گرانه دارند، به این شکل که تنها در صورتی حاضرند بر ارزش های آن ها بیفزایند که دیگران هم متقابلا بر ارزش های آن ها بیفزایند اگر می خواهید به روابط با دیگران بها بدهید و برای آن اولویت قائل شوید، باید انگیزه های خود را وارسی کنید. باید مراقب باشید که برای رسیدن به خواسته هایتان دیگران را مورد سلطه جویی قرار ندهید.
وقتی می خواهید رابطه بر قرار کنید، همیشه از خود بپرسید : انگیزه ای پنهانی در برقراری رابطه با این شخص دارم ؟ توجه و علاقه ام مشروط است؟ سعی دارم از چیزی بگریزم ؟ هدفم این است که او را تغییر بدهم ؟ به او احتیاج دارم تا کمبودی را در من برطرف سازد؟ اگر جوابتان به هر یک از سوالات فوق مثبت است ، او را تنها بگذارید بدون شما وضعش بهتر می گذرد.

روابط خوب ایجاد کنید

من معتقدم که در بسیاری از مواقع ما به روابط بهای لازم را نمی دهیم به همین دلیل همیشه توجهی را که افراد شایسته آن هستند به آن ها نمی کنیم. اما ایجاد روابط خوب مستلزم تلاش فراوان است . من شخصا در این خصوص از اصلی پیروی میکنم : همه روزه تلاشی آگاهانه می کنم تا در روابط خود با اشخاص نیت خیر داشته باشم.
معنای این حرف آن است که پیش از حدی که می گیرم می دهیم ، دیگران را بی قید و شرط دوست دارم ، دنبال راهایی می گردم که به دیگران ارزشی بیفزایم، و میکوشم به روابطی که برایم مهم هستند شادی و نشاط ببخشم من از خود می پرسم : امروز به فکر دیگران بوده ام ؟ آن ها از صرف وقت با من شاد شده اند؟ اگر جواب مثبت باشد کارم را انجام داده ام.

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

دیگران را در اولویت قرار دهید

بهترین کاری که میتوانید بکنید این است که به دیگران اولویت بدهید اساسی ترین کار برای دستیابی به این امر آن است که قاعده طلایی را رعایت کنید :

با دیگران همان طور رفتار کن که میخواهی با تو رفتارکنند.اگر این ذهنیت را در تمامی تبادل هایتان با دیگران لحاظ کنید کارتان هرگز به اشتباه کشیده نمیشود، اما برای اینکه به دیگران بگویید مهم هستند. راه های دیگری نیز وجود دارد: در دل جمیعت آهسته قدم بردارید. نام اشخاص را به خاطر بسپارید.به همه تبسم کنید و در ارائه کمک سرعت عمل به خرج دهید . مردم تا وقتی که بدانند اهمیت میدهید، اهمیتی نمیدهند که چقدر میدانید.

بار احساسی حمل نکنید

چیزی به اندازه رنجش های قدیمی و ناراحتی های گذشته شما را مکدر نمیکند .اگر میخواهید از صرف وقت با دیگران لذت ببرید باید این رنجش ها را رها کنید.نمیتوانید در اندیشه مشکلات و رنجش های گذشته باید و انتظار داشته باشید روابطتان حسنه و مقبول باشد . اگر کسی شما را ناراحت کرده لازم است به او جواب بدهید این کار را هرچه سریع تر انجام دهید ونگذارید رنجش در دلتان باقی بماند.رنجش چیز خوبی نیست چه بهتر که انرا فراموش کنید و به راه خودتان بروید.

 

نقش روابط در موفقیت یعنی :برای ارزشمندترین روابطتان وقت بگذارید

اغلب اشخاص انرژی خود را صرف اولین کسانی میکنند که طی روز به انها برمیخورند. هرکسی که نظرشان را جلب کند توجه خود را به او معطوف میکنند. میدانید مهمترین اشخاصی که با انها رابطه دارید افراد خوانوادتان هستند باید به رابیشترین بها را بدهید . بعد از افراد خوانواده نوبت به مهمترین روابط بیرونی شما میرسد اولویت ها را فراموش نکنید.

در روابط موفق با روی خوش با دیگران رفتار کنید

زمانی یکی از مدیران یکی از شرکت های هواپیمایی درباره دشواری استخدام اشخاص مناسب و آموزش دادن آنها حرف میزد, میگفت خدمت تنها چیزی است که آنها ارائه کنند. اما آموزش دادن این نکته کار بسیار دشواری است زیرا هیچ کس دوست ندارد عنوان خدمتکار داشته باشد.

بیشتر ابراز عشق و قدرشناسی کنید

“بهترین راه کمک به دیگران توجه کردن به بهترین جنبه های آنان است.”

فکر میکنم خیلی ها بر این باورند که بهترین راه کمک به دیگران این است که از انها انتقاد کنند ، شعور و درایت خود را با انها تقسیم کنند. من این را قبول ندارم بهترین راه کمک کردن به دیگران توجه کردن به بهترین جنبه های انها است . من دوست دارم هرکسی را میبینم تشویق کنم. میخواهم بدانند که من به جنبه های خوب انها توجه دارم. من جنبه های خوب اشخاص را میبینم و ان را با انها در میان میگذارم. این کار سبب میشود هم من آن ها را دوست بدارم وهم انها مرا دوست بدارند. و برای ایجاد رابطه خوب چه چیزی بهتر از این ممکن است وجود داشته باشد؟

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی مقاله نقش روابط در موفقیت : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله نقش روابط در موفقیت بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *