فروردین, ۱۳۹۷ 8 نظرات مقالات موفقیت

هدف نهایی

باید بدانید که در این عالم هستی ، هر چیزی مقصود و هدفی را دنبال میکند.

برای درک این عامل خیال خود به چند سال قبل باز گردید و ببینید در آن سالها به چه چیزی می اندیشیدید و چه احساسی داشتید و چه افرادی را تحسین می کردید؟ ببینید کدام یک از آن تجربه ها در ایجاد شرایط حال شا دخیل هستند. بازهم در عالم خیال خود ده سال دیگر به عقب باز گردید و ببینید که هر تجربه و هر آموزشی چگونه شما را به مرحله کنونی رسانده است.

اگر واقع بین باشید ، به این نتیجه می رسید که هر تجربه ای برای رسیدن به مراحل بعدی زندگی تان ضروری و با اهمیت بوده است. به عبارتی تمام رویدادها در کنار هم قرار گرفته اند تا شما به این مرحله از زندگی خود رسیدید.

اگر شما به دوران کودکی خود بازگردید ، متوجه میشوید که تمام تجربیات و رویدادهای دوران کودکی هر چه که بودند باید به وقوع می پیوستند تا شما تبدیل به فردی بالغ شوید و تمام این رویدادها از نظم خاصی پیروی میکردند. امکان دارد در هر مرحله از زندگی خود دچار رنج و سختی شده باشید و یا در دوره ای به دنبال نتایج و حاصل کار خود بوده اید ، اما به هر حال شما این تجربیات را داشته اید و هیچ چیزی نمی تواند باعث تغییر آن ها شود.

یک نکته بسیار مهم درباره هدف و رسالت

زمانی که در دوران کودکی خود را در ذهنتان مرور میکنید و تجربه های خوب و بد خود را به یاد می آورید، به این نتیجه می رسید که تمام کارهایی که انجام داده اید به وسیله یک نیرو و قدرت نامرئی به یکدیگر متصل بوده اند. به عنوان مثال : ممکن است به خاطر آورید که به طور اتفاقی با فردی آشنا شدید و او شما را به فردی دیگری معرفی کرد و با این آشنایی بود که زندگی شما دچار تغییر و دگر گونی شد.

شاید بدون رو به رو شدن با آن فرد با همسرتان آشنا نمیشدید و تشکیل خانواده نمی دادید و یا مدرسه ای که در ان درس می خواندید نمی رفتید و یا آن

شغل که اکنون در آن هستید ، وارد نمیشدید. با یک قضاوت عادلانه به این نتیجه می رسید که تمام رویدادها و اتفاقاتی که به گمان خودتان بی اهمیت هستند و به یکدیگر مرتبط نیستند، مانند تکه های پازل هماهنگ ، به یکدیگر مرتبط می باشند.

اگر با این دید به زندگی خود نگاه کنید ، به این نتیجه می رسید که در تمام رویدادهای زندگی شما حکمتی نهفته است.

رسالت شما چیست؟

من به این موضوع اعتقاد دارم که همه ما انسان ها برای هدف مشخص و رسالت خاصی قدم به جهان هستی گذاشته ایم. من به این شناخت و آگاهی رسیده ام که چرا و برای چه هدف و تحقق چه رسالتی آفریده شده ام و دریافتم که دلیل آفرینش من این بوده است که به انجام کارهای خاص و مشخص بپردازم و تمام اتفاقات و رویدادهای زندگی اماز شروع زندگی تا به امروز ، مرا در جهت رسیدن به هدف یاری کرده اند. در واقع من به این موضوع اعتقاد دارم که تمام رویدادها و اتفاقات در زندگی ام به وسیله نیروی نامرئی به یکدیگر متصل شده اند و تحقق رسالت زندگی ام را ممکن ساخته اند.

هدف اصلی من در زندگی فداکاری ، گسترش آرامش و دوستی ، خوشبختی و ترویج محبت و عشق به همه انسانها می باشد.برای اینکه انسانها بتوانند به شناخت هدف و رسالت خود برسند ، باید از دنیای درون خود شناخت پیدا کنند و به ترویج عشق و محبت در جهان هستی بپردازند.

با این کار باعث ایجاد تغییر و تحول اساسی در زندگی خود میشوند. اگر شما تمام رویدادها و حوادث زندگی خود را جزء لازم و ضروری زندگی خود بدانید، از رنج ها و غصه هایتان کاسته میشود و دیگر این پرسش برای شما پیش نمی آید که” چرا من ؟” .

به دلیل اینکه شما به این نتیجه رسیده اید که تمام اتفاقات زندگی شما با ارزش و ضروری بوده اند .حتی اگر ندانید که چرا این اتفاقات و رویدادها در زندگی شما رخ داده اند و حکمت چه بوده است . من به این موضوع اعتقاد دارم که شناخت و آگاهی به این معنی است که تمام اتفاقات و رویدادهای زندگی خود را بپذیرم و از هرگونه قضاوت و آشفتگی و گله و شکایت از رویدادها اجتناب کنم .

هدف شما چیست؟

اگر به این موضوع برسید دیگر مانند گذشته حرص و طمع در زندگی نخواهید داشت و تنها به رسالت و هدف اصلی تان در زندگی می اندیشید و این باعث می شود که احسااس آرامش و خرسندی در درون شما ایجاد شود و به راحتی می توانید درک کنید .

یادتان باشد که ” بزرگ ترین و مهم ترین شاهکار بشری این است که در جهت هدف و رسالت واقعی زندگی کنیم.

دستیابی به هدف نهایی مسئله مهمی است که در زندگی انسان ها وجود دارد و باعث تغییر نگاه شما به زندگی میشود و موجب میشود که باورها وعقاید نادرست گذشته خود را کنار بگذارید . زمانی که شما هماهنگ و همسو با هدف اصلی و رسالت واقعی تان ، تلاش می کنید ، این کار باعث ایجاد احساس آرامش و شادی درون شما میشود و همچنین ، زمانی که شما در جهت تحقق رسالت و هدف اصلی زندگی تان گام بر میدارید، بیشتر دوست دارید که به فداکاری ، بخشش و ایثار بپردازید و دیگر مانند گذشته فکر نمیکنید.

زمانی که شما به شناخت و آگاهی درست از رسالت و هدف نهایی زندگی تان رسیدید، کاملا لزوم ایجاد تغییر و تحولات مثبت را در زندگی خود احساس میکنید و ضرورتی ندارد که دیگران این تغییرات را به شما گوشزد کنند. همچنین به این موضوع می رسید که هر رفتاری که از شما سر میزند ، هماهنگ با هدف و رسالت نهایی شما می باشد.

لحظه ای تفکر …

اکنون چند لحظه به این موضوع فکر کنید که آیا شما آمادگی آن را دارید که زندگی خود را در جهت هدف و رسالت نهایی که برای تحقق آن آفریده شده اید ، سوق دهید؟

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند هدف نهایی : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه هدف نهایی چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله هدف نهایی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

رای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
8 نظرات
 1. فروشگاه اینترنتی

  ضمن عرض سلام و درود سال نو رو تبریک میگم و واقعا ممنونم ازینکه مطالب سایتتون رو به روز می کنید موفق و موید باشید

  Reply
  1. mehdisojodi

   سلام و عرض ادب. سپاس از همراهی شما ، موفق باشید

   Reply
 2. قیمت تلفن پاناسونیک

  سایت خیلی خوبی دارید لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ممنون
  سال نو مبارک

  Reply
  1. mehdisojodi

   سلام و عرض ادب. ممنون از لطف شما. موفق باشید.

   Reply
 3. کرم پودر

  تعیین هدف که مهمه ولی ب نظر من مهم تر ازون روش های رسیدن به هدف از اهمیت بیشتری برخوردا هست که تو مسیرش پیروزی و شکست وجود داره درین مورد هم اگر اطلاعاتی بهش اضافه کنید خیلی عالی تر هم میشه . ممنون از وبسایت بسیار خوبتون آقای سجودی آرزوی موفقیت بیشتر داریم برای شما منتظر مطالب بیشتر هستیم سپاس از شما

  Reply
 4. هاست لینوکس

  در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید

  Reply
 5. علی

  ممنون که سرعت سایتتون بالاست برای این تو خیلی از سایتا رفتم ولی سرعت سایتشون بد بود

  Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *