شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

هدف گذاری مختص بازندگان است

دلیل نام گذاری این مقاله هدف گذاری مختص بازندگان است این است : اگر شما مثل من باشید ، احتمالاً اهداف بسیاری را یکی پس از دیگری با بلندپروازی های زیاد برای خود تعیین کرده اید و همواره به نتیجه دلخواهتان نرسیدید و هم چنان احساس ناکامی کردید که تصمیم گرفتید به طور کلی از موضوع هدف گذاری چشم‌پوشی کنید.

خوب ، آیا من می گویم هدف‌گذاری نکنید؟ در واقع به هیچ وجه این را نمی گویم.

به طور کلی این فرآیند حالتی اندرز گونه دارد من یقیناً این گفته قدیمی را باور دارم:« رویا ها شما را به ادامه مسیر ترغیب می‌کنند، اما اهداف ، شما را درون مسیر قرار می‌دهند، اما به این هم معتقدم که روش هدف گذاری معمول نیاز به اندکی تغییر دارد.

موضوع این است :وقتی شما برنامه ریزی ضمیر نیمه خودآگاه تان را کمی بیشتر به آن پرداختم مطالعه کنید، به خاطر خواهید آورد که هر واژه و حرف در ضمیر نیمه خودآگاه تان ذخیره می شود.

بازهم ، ضمیر نیمه خودآگاه تان قدرت خیلی بیشتری نسبت به ضمیر خودآگاه تان دارد .وقتی ضمیر نیمه خودآگاه تان چیزی را بر اساس آنچه از طریق کلام یا فکرتان به او گفته اید، حقیقتی فرض ، با استفاده از قدرت خود هر کاری می کند تا آن هویت را خلق کند.

مثل فرد چاقی که تمام مدت می‌گویند چاق است در حال برنامه‌ریزی ضمیر نیمه خودآگاه خویش است.
وقتی هویت اصلی شما چاق بودند باشد، ضمیر نیمه خودآگاه تان امیال مقاومت ناپذیری ، مانند نیاز به خوردن افراط گونه ، نبود انگیزه برای ورزش و امثال آن را خلق می‌کند تا با برنامه ریزی ضمیر نیمه خودآگاه تان مطابقت پیدا کند.

مشکل هدف گذاری دقیقا همین است.

هدف گذاری سنتی

واژه « هدف » به خودی خود یعنی چیزی که هنوز آن را ندارید.

بنابراین، وقتی به خود می گویید: « هدف من این است که میلیونر شوم» این جمله ، پیش فرضی را به ضمیر نیمه خودآگاه تان می‌دهد مبنی بر اینکه شما میلیونر نیستید.

هر بارکه می گویید : « هدف من این است که میلیونر شوم» اساسا ضمیر ناخودآگاه تان را به این شکل برنامه ریزی می کنید دقیقا عکس آن هستید یعنی میلیونر نیستید. همچنان که بارها و بارها برای خودتان برنامه ریزی می کنید، هویت شما بر اساس فرضیه خلق می شود که آنچه را شما می خواهید ، ندارد.

ضمیر نیمه خودآگاه تان به نوبه خود هر آنچه را می تواند، انجام می دهد تا با این هویت منفی که شما از طریق « هدف‌گذاری » خلق کرده اید، هماهنگ بمانند.

به همین دلیل است که می گویم هدف‌گذاری مختص بازندگان است، زیرا اگر شما اصول هدف گذاری سنتی را دنبال کنید، ضمیر نیمه خودآگاه خود را به اندیشیدن به آنچه نمی‌خواهید ، وا داشته اید.

برای اینکه تاثیر گذار باشید، باید اهداف خود را در زمان حال بیان کنید، طوری که هم اکنون حقیقت دارند به این شکل ضمیر نیمه خود آگاه تان را به گونه ای برنامه ریزی می کنید که راهی برای محقق ساختن اهداف تان پیدا کند.

داشتن رویاها و اهداف خیلی خوب است و اینکه باور کنید قدرت دستیابی به آنها را دارید، از اهمیت بسزایی برخوردار است. اکنون در قدم بعدی، باید نقش های عملی و مشخص داشته باشید که به شما برای دستیابی به آن رویاها کمک کند.

اصول هدف گذاری

در این مقالات و چند مقالات بعدی ،می خواهم شما را با فرمول هدف گذاری خاصی آشنا کنم که طی چندین سال گذشته آن را به کار برده ام. می توانم ، بنا به افزایش نتایج چشمگیر در زندگی خودم و زندگی کسانی که از من الهام گرفته اند، این قول را بدهم که اگر این فرمول را دنبال کنید، فقط تا یک سال دیگر ،زندگی شما به طرز قابل توجهی ارتقا پیدا خواهد کرد.

هدف گذاری نقشه ای عملی تلقی کنید که راستا ها و گامهای مشخصی برای دستیابی به یک نتیجه خاص پیش رویتان قرار می دهد.
ویژگی های اصلی دستیابی به اهداف عبارتند از:

۱-باید هدف مشخصی داشته باشید.

۲- باید چارچوب زمانی مشخصی برای رسیدن به هدف خود داشته باشید.

۳- باید هدفتان را مکتوب کنید.

۴- باید دلیل متقاعد کننده ای داشته باشید که چرا باید به این هدف دست یابید.

۵-باید برای رسیدن به هدف خود یک برنامه عملکرد تهیه کنید.

۶-هر روز به هدف تان بیندیشید و به آن نگاه کنید

هدف گذاری ذهن ایده آل

در صفحات نخست دفترچه برنامه ریزی ام برای ذهن ایده آل که هدف گذاری ذهن ایده آل نامیده ام ، بخشی را به اهدافی اختصاص داده ام که هر روز آن را مرور می کنم. هرصفحه حاوی هدف مشخصی است که به سه بخش تقسیم شده است.

بخش اول ، به هدفی مشخص با یک موعد مقرر اختصاص دارد.

بخش دوم ، به دلیل شما برای رسیدن به آن هدف می پردازد.

بخش سوم ، حاوی برنامه عملی و مشخص برای دستیابی به آن هدف است.

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند هدف گذاری مختص بازندگان است : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه هدف گذاری مختص بازندگان است چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله هدف گذاری مختص بازندگان است بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *