مرداد, ۱۳۹۸ بدون نظر کسب و کار, مقالات موفقیت

وارن بافت کیست و بخشی از زندگی نامه وارن بافت را بخوانید

آقای وارن بافت از ثروتمندترین مردان جهان سهامدار و رئیس شرکت برکشایر می باشد. همچنین او در شرکت های بزرگ و کوچک بسیاری از جمله کوکاکولا دارای سهام عمده می باشد.

وارن بافت در سال ۱۹۳۰ میلادی متولد شد. او کارآفرین،بازرگان،سرمایه گذار،نیکوکار آمریکایی است. او در لیست افراد ثروتمند جهان است.او از موفق ترینافراد جهان و فعال حقوق بشر است.

بافت به بنیاد خیریه ی بیل گیتس و ملیندا گیتس اعلام کرده است که نود و نه درصد از ثروت خود را به فعالیت های خیرخواهانه اختصاص خواهد داد.

او از جوانی علاقه زیادی به کسب و کار پیدا کرد. کسب و کار اولیه او شامل فروش آدامس، پخش روزنامه به درب خانه ها، کار در میوه فروشی و … بود که از این راهها پول خوبی هم به دست آورده بود.

بافت با استفاده از هوش و نبوغی که در زمینه اقتصادی داشت، موفق شد قبل از ۲۰ سالگی سرمایه ای بیش از ۹۰ هزار دلار داشته باشد.

وارن بافت یک سرمایه دار نیکوکار و خیرخواه

وی در خواست تحصیل در دانشگاه هاروراد برای مسئولین دانشگاه ارسال کرده بود که پس از بررسی به دلیل عدم تایید صلاحیت وی، درخواست او رد شد.

علی رغم ثروت ۶۰ میلیارد دلاری و موفقیت های فراوان، او بسیار ساده و در یک خانه قدیمی همراه همسرش زندگی می کند. او بسیار متواضع و انسانی خیر خواه و نیکوکار است و سالانه درصد زیادی از ثروت خود را به نیازمندان اهدا می کنند. با این حال نه تنها ثروت او کاهش پیدا نمی کند بلکه روز به روز افزایش تصاعدی نیز دارد.

یکی از ویژگی های خاص وارن بافت این است که او معادلات پیچیده اقتصادی را کاملا ساده ارائه می کند. او اعتقادی به کامپیوتر و سیستم های مدرن ندارد و اعتقادش این است که روش های قدیمی کاملا جواب می دهد.

در واقع او اعتقاد دارد که خود را در کاری باید بندازیم که کاملا به آن واقف باشیم و چون ارتباطش با کامپیوتر به این شکل نیست، ترجیح می دهد که از آن استفاده نکند.

صبر و شکیبایی ، اصل مهم سرمایه گذاری

او با رفتن به درب خانه‌ها و فروش آدامس، نوشابه کوکا کولا و مجلات هفتگی شروع به کار کرد و برای مدتی نیز در مغازه پدربزرگش مشغول بود. در ۱۱ سالگی سه سهم شركت citesservice را به قیمت هر سهم ۳۸ دلار، برای خود و خواهر بزرگش به نام دوریز خرید.

در مدت كوتاهی بعد از خرید سهام، قیمت هر سهم به ۲۷ دلار كاهش یافت. وارن ترسیده بود اما هیچ اقدامی نكرد تا اینكه هر سهم به ۴۰ دلار رسید ، او خیلی سریع آنها را فروخت و بعد خیلی زود از این كار پشیمان شد، چون سهام citesservice پس از مدت كوتاهی به ۲۰۰ دلار رسید. این تجربه درس بزرگی به او داد؛ اینكه یكی از اصول مهم سرمایه‌گذاری، صبر و شكیبایی است.

نکات اصلی سرمایه گذاری وارن بافت

– قیمت سهام را در بازار دنبال نكنید و به جای پیش بینی تغییرات بازار بر روی تك تك شركتها و ارزش آن ها كار كنید.

در مورد خرید سهام همان قدر وسواس داشته باشید كه در مورد كسب و كار خود دارید. در محدوده‌های كاری خود سهم خریده و در مورد سرمایه‌گذاری خویش دانش كافی داشته باشید.

پس از انتخاب سهم مناسب باید آن را در شرایط خوب و بد حفظ كنید. در بلند مدت شركت‌های خوب برنده‌اند و شركت‌های بد از بازار خارج می شوند. – شركت های خوب را در قیمت های پایین بخرید.

از اینکه مطالب مقاله وارن بافت را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

خصوصیات شرکت خوب از نظر وارن بافت:

دارای مدیریتی خوب باشد.

بیش از حد نیاز وجه نقد به دست آورده و آن را به روشی مناسب مصرف كند. یعنی یا آن را در فعالیت های سود ده سرمایه‌گذاری كند و یا به صورت سود نقدی و یا بازخرید سهام به سرمایه گذاران خود دهد.

بودن مصرف وجه نقد در آن را بررسی نمود.

دارای حاشیه سود بالا هستند.

ارزش بازار آن بیش از سودشان افزایش می‌یابد.

قیمت خرید خوب زمانی است كه قیمت سهم پایین تر از ارزش دفتری باشد.

سبد خود را به چند سهم خوب محدود كنید.

تحقیقات خود را به طور مناسب و روشن انجام داده و تحت تاثیر تفكرات دیگران قرار نگیرید.

وارن بافت موفق ترین فرد در زمینه هوش سرمایه گذاری در طول تاریخ است.

در یکی از سخنرانی های اخیر خود گفته است که زمانی که حدود ۲۰ سال سن داشتم به موضوع تمرکز احساس خوبی پیدا کرده بودم و فهمیده بودم که تمرکز روی اهداف در زندگی بسیار مهم است.

از این رو یک روز تمام فکرم را از مسائل حاشیه ای پاک کردم و چند ساعت با خود خلوت کرده بودم و موفق شدم که ۲۰ هدفی که در زندگیم برایم مهم بود را بنویسم. شاید به نظر برسد که ۲۰ هدف خیلی کم باشد. اما ۲۰ هدف مهم زندگی شاید زیاد هم باشد.

من اگر بدانم که مهم ترین هدف هایم در زندگی کدام ها هستند، قادر خواهم بود که تمرکز بهتری روی آن ها داشته باشم. با دانستن این اهداف مهم بلند مدت توانایی این را دارم که ۱۰۰% تلاشم را برای رسیدن به آن ها بکنم. پس شما هم همین کار را بکنید.

 

۱۰ راز موفقیت از زبان وارن بافت

♠ شغل و کار مورد علاقه ات را پیدا کن

♠  اگه دوست دارید از هر چیزی زیاد داشته باشید، اگر این اعتقاد را دارید و فکر می کنید که تمام مشکلات شما تمام میشود کاملا در اشتباه هستید. مهم ترین موضوع موفقیت در کار و کمک به دیگران و خود است.

♠  در انتخاب کارکنان و نیرو به دنبال صداقت،انرژی و هوش باشید.

♠  همیشه و در هر حالی مطالعه کنید و آن را فراموش نکنید چون بسیار مهم است.

♠  شاید در راه موفقیت خیلی اذیت شوید اما اگر درست کار کنید آخر نتیجه کار را خواهید دید و آخر سود زیادی به دست می آورید .

♠  کارها را به شیوه ی خود انجام دهید و از کسی تقلید نکنید.

♠  علت شکست دیگران را جویا شوید چون شما زمان زیادی برای آزمون و خطا ندارید.

♠  الگوی عالی داشته باشید و همیشه به آن فکر کنید.

♠  اگر کسی مخالف شما حرف زد، ناراحت نشوید… اول فکر کنید که آیا راست می گوید یا نه. اگر حق با او بود آن را اصلاح کنید و اگر حق با او نبود و شما درست می گفتید، به حرف های او بی توجه باشید.

♠  همیشه کار و تلاش کن و ایمان داشته باشید که فردای شما یک هیجان و یک موفقیت به دلیل کار بی وقفه ی امروز شما است ، و او به شما بدهکار خواهد بود.

 

شما عزیزان می توانید مستند افسانه وارن بافت را از طریق همین لینک دانلود نمایید

 

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله وارن بافت: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در زمینه مقاله وارن بافت چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله وارن بافت بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

منبع : مجله نیویورک نایمز

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *