تیر, ۱۳۹۶ 1 نظر مقالات موفقیت

وضعیت مالی

از بدهی های خود بکاهید

بدهکاران همه با نوعی افسردگی روبه رو هستند. بدهکاری یکی از دلایل مهم طلاق است، تولید بی خوابی می کند، و عملکرد کاری را پایین می آورد. بدهکاری از احساس خودارزشمندی می کاهد و مانع از آن می شود که اشخاص به رویاهای خود جامه عمل بپوشانند.

بدهکار شدن به خاطر کالاهایی که ارزش آن ها افزوده می شود فکر بدی نیست. خرید خانه، تأمین وسیلۀ نقلیه برای آنکه بتوانید به محل کارتان بروید، تحصیل بیشتر علم و دانش، و سرمایه گذاری در تجارت از جمله کارهای درستی هستند که می توان به آن ها اشاره کرد. اما متأسفانه خیلی ها به خاطر خریدهای که ارزش چندانی ندارد بدهکار می شوند.

پنج اقدام برای کاستن از بدهی ها :

  1. خودتان را بدهکار نکنید.
  2. به نقدینگی خود توجه داشته باشید.
  3. برای آینده برنامه بریزید.
  4. انتظار معجزه آنی نداشته باشید.
  5. از متخصصان کمک بگیرید.

فرمول موفقیت مالی خود را به کار بگیرید

کسی زمانی گفته است که تفاوت ثروتمندان و فقرا در این است که ثروتمندان پولشان را سرمایه گذاری می نمایند و آنچه را باقی می ماند خرج می کنند. اما فقرا اوّل خرج می کنند و آنچه را باقی می ماند به سرمایه گذاری اختصاص می دهند.

اگر هنوز دربارۀ امور مالی خود تصمیم گیری نگرده اید، بدانید که با مشکل روبه رو خواهید شد. بودجۀ خود را مشخص کنید. فرمول مالی ای برای خود تدارک ببینید که مناسب وضعیتتان باشد. می توانید از روش ۸۰-۱۰-۱۰ بهره بگیرید. اما به هر حال کاری صورت بدهید.

به یاد این گفتۀ قدیمی بیفتید: برنامه ریزی نکردن مانند برنامه ریزی برای شکست است.

 

مدیریت بر نظم مالی

باید اذعان کنم که پول هرگز انگیزۀ شمارۀ یک من در زندگی نبوده است.اما همۀ ما دیده ایم که نداشتن سیاست مالی مناسب چه لطماتی به زندگی اشخاص می زند. من برای خودم نظم و ترتیب خاصی در زمینه های مالی دارم . در مورد امور مالی سعی من این است که در موقعیتی قرار بگیرم که همه روزه انتخاب هایم بیش از روز قبل باشد.

برای اینکه همه روزه وضعیت مالی خود را به درستی مدیریت کنید، اقدامات زیر را انجام بدهید:

درآمد خوبی کسب کنید

برای اینکه مدیر مالی خوبی بشوید، باید ابتدا چیزی داشته باشید که بر آن مدیریت کنید. به همین دلیل است که می گویم باید توانمندی های کسب درآمد خود را به حداکثر برسانید. البته منظورم این نیست که به جنبه های دیگر زندگی بی توجه بمانید. با اشخاصی که در زمینه های مالی موفق هستند رابطه برقرار کنید. از آن ها بیاموزید. در زمینۀ مدیریت شخصی و مالی کتاب های خوبی به رشتۀ تحریر درآمده اند که می توانید آن ها را بخوانید.

وضعیت مالی

اخلاق کاری بیشتر با میل و آرزو و کمتر با دانش و علم رابطه دارد. این چیزی است که از درون نشئت می گیرد. هر چیزی می تواند به این میل و آرزو دامن بزند: اشتیاق خدمت به دیگران، میل به دور شدن از وضعیتی که در بدو تولد داشتیم، بینشی برای پیشرفت و ترقی، یا شور و اشتیاق شخصی.

 

بابت وضعیت مالی خودتان همه روزه حق شناسی کنید

یکی از کارهایی که باید بکنید این است که همه روزه به خاطر انچه دارید حق شناس و متشکر باشید.

توجه بیش از اندازه به شهرت، قدرت، یا پول نداشته باشید. روزی به کسی برمی خورید که برای این ها کمترین ارزشی قائل نیست. آن وقت متوجه می شوید که چقدر فقیر هستید. اگر زیاد کار کنید و از نگرش حقشناسی و سپاسگزاری برخوردار باشید، بهتر می توانید بر امور مالی خود مدیریت کنید.

 ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

 می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

در وضعیت مالی خود را با دیگران مقاسه نکنید

اشخاص وقت خود را با دیگران مقایسه می کنند، به دردسر می افتند. مقایسه پول و دارایی ها می تواند مخرب باشد. چشم به هم چشمی با همسایگان و اینکه بخواهیم ظاهری مقبول و آراسته داشته باشیم می تواند ما را به دردسر بیندازد و گرفتار بدهکاری کند.

بسیاری از ما در حالی که ثروتمندنیستیم، می خواهیم وانمود کنیم که هستیم. اگر می بینید همسایگانتان لوازم خانه جدید می خرند، به تعطیلاتی آن چنانی می روند، و همه ساله اتومبیل جدیدی می خرند، چیزی در درون شما وسوسه تان می کند که کار شبیه آن را بکنید. بی جهت نخواهید که مانند دیگران رفتار کنید.

تاحدی که می توانید از خود مایه بگذارید و به دیگران کمک کنید

پول در حکم دست هایی است که می تواند خانواده های مایوس و بی بضاعت این کره خاکی را التیام بخشد. پول من می  تواند دستمایه کمک به دیگران و اسباب نعمت برای آن ها باشد. پول یک مرد امتدادی از خود اوست.

 

هرچه می توانید کسب درآمد کنید، هر چه می توانید پس انداز کنید، و هرچه می توانید به دیگران بدهید.

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند وضعیت مالی:  تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه وضعیت مالی چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از مقاله وضعیت مالی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر
  1. ارین

    مقاله خوبی بود . ممنونم از سایت پر از محتوای خوب ذهن ایده آل

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *