دی, ۱۳۹۷ بدون نظر کسب و کار, مقالات موفقیت

آنچه باید درباره کسب وکار اینترنتی بدانید

فروش رابطه ای از طریق همکاری مشترک با منابع خارجی

شما می توانید مهمترین بخش کار، یعنی بازاریابی کسب و کارتان را نیز به نیروهای خارجی محول کنید . نخستین چالشی که در هر کسب و کار با آن مواجه می‌شوید، مقوله بازاریابی است. ممکن است شما مالکارزنده ترین محصول یا خدمات در جهان باشید، اما اگر برای مشتریان احتمالی خود نا شناخته باشید، آنها هرگز شما را پیدا نخواهند کرد.

بنابراین، نخستین وظیفه بازاریاب، هدایت مشتریان به سمت کسب و کارتان است . اگر نتوانید در امر بازاریابی موفق عمل کنید، در نتیجه کسب و کارتان دچار مشکل خواهد شد.

برای اغلب صاحبان کسب و کار، بازاریابی یعنی تبلیغ کالاهای خود و امید به اینکه مردم تبلیغات آنها را ببینند و محصولاتشان را بخرند. گرچه مسلما این بخشی از کار بازاریابی است، اما در صورتی که در زمینه هنر و علم بازاریابی تجربه ای نداشته باشید، با این روش معمولاً در نهایت به چیزی جز امید و آرزوهای بی‌پایان دست نخواهید یافت.

راه حلی برای افزایش درآمد

راه حل ایده آلی که در بسیاری موارد با سرعت بیشتری همراه است ،موثرتر است و هزینه کمتری نسبت به تبلیغ دارد، این است که از دیگران بخواهید کار تبلیغ کسب و کارتان را به عهده بگیرند.

وقتی نخستین کسب و کار اینترنتی خودم را آغاز کردم ، نمی‌دانستم چگونه بازدید کننده های زیاد اینترنتی را به سمت وب سایتم هدایت کنم. در واقع، من قبلاً هرگز چیزی را در اینترنت بازاریابی نکرده بودم. پس از خواندن چندین کتاب الکترونیکی و مقاله درباره روش های گوناگون ایجاد ترافیک، به کلی گیج و سردرگم شده بودم. به خاطر دارم که با خودم میگفتم: « مهدی، این کار نباید به این سختی باشد…. من آدم باهوشی هستم.» اما می‌دانستم یاد گرفتن تمام این روش ها احتمالا برای من سال‌ها زمان می‌برد.

شاید این کار را نبوغ یا صرفا تنبلی بنامید، اما من تصمیم گرفتم به جای اینکه تبدیل به متخصص ایجاد بازدیدکننده زیاد شوم، صرفا درآمدم را با دیگران قسمت کنم و ذهنم را روی یافتن افرادی دیگر برای بازاریابی وب سایتم متمرکز کنم، یعنی یک برنامه بازاریابی وابسته یا در واقع به صورت همکاری در فروش ایجادکنم و افرادی را دعوت به همکاری نمایم.

می دانستم که در همان زمان هزاران نفر دیگر وب‌سایت‌هایی داشتند که حجم عظیمی از بازدیدکننده را به سمت خود جذب می کردند، هزاران نفر دیگر دارای بانک های عظیم اطلاعاتی بودند و هزاران نفر متخصص ایجاد بازدیدکننده زیاد بودند.

بازاریابی فروش

برای آغاز برنامه فروش به صورت همکاری ،که به بازاریابی وابسته نیز معروف است، شما نیاز به خرید یک برنامه نرم افزار وابسته دارید که مدیریت وابسته ها، سوابق فروش و محاسبه کمیسیون ها را انجام دهد. دراینجا با برخی نکات ابتدایی در خصوص نحوه عملکرد یک وابسته آشنا میشوید:
• یک وابسته، از طریق صفحه اشتراک نرم افزار وابسته، به برنامه شما می پیوندد. یا اگر شما نرم افزار مناسبی دارید که با صنعت شما همخوانی دارد، می توانید به طور اتوماتیک مشتریانی را به عنوان اعضای وابسته جذب کنید و آنها را متقاعد کنید(از طریق کمیسیون یا تخفیف) مشتریان دیگری را به شما ارجاع دهند.

• به عضو وابسته، یک پیوند وب سایت اختصاصی داده می شود که سایت شما را تبلیغ می کند و تمام بازدیدکنندگان را با تلاشهای بازاریابی خود دنبال می‌کند.

• نرم افزار وابسته ،کوکی ( فایل متنی کوچک) خاصی روی صفحه رایانه بازدید کننده قرار می‌دهد و از این طریق می فهمد کدام وابسته این بازدید کننده را برای شما فرستاده است.

• وقتی بازدید کننده، از وب سایت شما خریدی انجام میدهد، نرم افزار فروش وابسته، برای فرد وابسته اعتباری تخصیص می‌دهد، فروش را ثبت می‌کند و به اطلاع شما و فرد وابسته می رساند که فروش انجام شده است.

بازاریابی وابسته

• شما بابت فروشی که فرد وابسته انجام داده است، در آخر چکی برایش میفرستید. شما باید به یقین اطمینان حاصل کنید که برنامه نرم افزاری فروش وابسته درستی را انتخاب کرده‌اید . نرم افزار اشتباه در واقع می‌تواند کسب و کارتان را فلج کند. بسیاری از برنامه‌های فروش وابسته عملکرد موثری دارند .

من نسبت به این موضوع حساسیت زیادی دارم، چون فکر می‌کنم بیش از ۵۰ میلیون تومان بابت انتخاب فناوری اشتباه از دست داده‌ام.
اینها برخی از ویژگی های مهمی هستند که هنگام انتخاب برنامه فروش وابسته خود باید در نظر بگیرید:

• برنامه ای که انتخاب می کنید باید دارای کلیک پیگیری وابسته های شما باشد تا متوجه شوید چند بازدیدکننده فرستاده شده اند و چه تعداد فروش انجام شده است.

• دارای بخش ابزار بازاریابی باشد، به گونه ای که وابسته های شما می توانند بنر، ایمیل، تبلیغات متنی و غیره را برای استفاده در فعالیت‌های بازاریابی خود دانلود کنند.

• دارای سیستم محاسباتی دقیق برای پرداخت به وابسته های تان باشید.

• این قابلیت را داشته باشد که اگر شما به وابسته های خود به صورت ماهیانه پرداخت می‌کنید، عملیات پرداخت کمیسیون‌ها را انجام دهد.
• امکان گزارش عملکرد وابسته های ممتاز را داشته باشد که بشود در برنامه های رقابتی از آن استفاده کرد.

چطور توانستم سه شریک به عنوان همکار فروش داشته باشم که هر یک بیش از میلیون ها تومان برایم درآمد کسب کردند

در اینجا برایتان شرح خواهم داد که دقیقاً با چه روشی سایر کارشناسان بازاریابی را پیدا کردم و از آنها به عنوان شرکای فروش دعوت به همکاری نمودم.

مشارکت خاص ،در حقیقت شیوه زیباترین برای بیان این جمله است: « شما وب سایت مرا تبلیغ میکنید من هم وب سایت شما را تبلیغ خواهم کرد ». یا در اغلب موارد: « شما وابسته من می‌شوید( شما بابت تبلیغات محصولات خود به آنها کمیسیون می‌دهید) و من هم وابسته شما خواهم شد(شما برای تبلیغ محصولات آنها ، کمیسیون می‌گیرید)». در اصل، شما به دنبال بازاریاب های اینترنتی موفق دیگری هستید که محصول شما را در مقابل کمیسیون، تبلیغ کنند.

بسیاری از بازاریاب های تازه کار ،وبسایت خود را راه اندازی می کنند و شروع به کار می کنند، یک برنامه فروش وابسته تدوین می‌کنند و بعد سعی می‌کنند وابسته های فروشی را پیدا کنند که محصول آن ها را بفروشند و امیدوارند که یک لشگر عظیم کار آنها را پیش ببرند.( ترافیک را به سمت آنهاگسیل کنند)معمولا، بازاریاب های جدید، یکی از این اشتباهات را صورت می‌دهند :

اشتباه شماره۱

پرت کردن گل به دیوار تا ببینم چقدر از آن به دیوار می چسبد

برداشت نادرست و رایج این است که شما می روید بیرون و هر کسی را تبدیل به وابسته فروش خود می کنید و این کار موجب می‌شود فروش زیادی داشته باشید. گوش کنید، همکاری با وابسته های زیاد، اشکالی ندارد، اما در بازاریابی وابسته، قانون وجود دارد :
«روی کیفیت تمرکز کنید، نه کمیت.»

شما می توانید هزاران وابسته فروش داشته باشید، اما میزان فروش شما خیلی کمتر از بازاریاب استراتژیک دیگری باشد که فقط ۵ تا ۱۰ وابسته فروش دارد. در حقیقت، من فقط از طریق یکی از وابسته های فروشم، بیش از یک میلیون دلار کسب کرده‌ام. من قصد دارم هم اکنون استراتژی خود برای به کار گرفتن بازاریاب های موفق را برایتان شرح دهم.

اشتباه شماره ۲

ارائه ندادن اطلاعات بازاریابی به وابسته های خود

 

این همان چیزی است که درباره وابسته ها کشف خواهید کرد. آنها می‌خواهند در حد امکان کارها را برای شان انجام دهید. برای شان انجام دهید اگر برنامه نرم افزار وابسته شما، فروش اقلام خرد و ریز است و برنامه نرم افزاری یک وابسته دیگر نیز فروش اقلام اقلام خرد و ریز باشد، آنگاه این وابسته ها می خواهند برنامه ای را بازاریابی کنند که بهترین اطلاعات بازاریابی را در اختیارشان قرار می دهد.

اغلب برنامه های نرم افزاری وابسته، بخشی تحت عنوان« بازاریابی» یا «ابزار وابسته » دارند که می توانید از طریق آن، اطلاعات بازاریابی را برای وابسته های خود دریافت کنید.

قبل از اینکه به اشتباه شماره ۳ بپردازم، بگذارید ابزار اصلی بازاریابی که به آن نیاز خواهید داشت را برایتان توضیح دهم.

بنرها

گرچه من تقریبا همیشه با هزینه کردن بابت تبلیغات روی بنر مخالفم، اما از آنجا که بسیاری از وابسته ها از شما خواهند خواست بنر هایی روی وبسایت های آنها بفرستید، بنابراین باید آنها را تامین کنید. در اینجا توصیه هایی در خصوص نحوه طراحی بنر های تان می خوانید.

۱- قانون مهم در خصوص بنر، این است که باید متمایز باشد!البته نه به این معنا که بنرهای کاملا حرفه ای و بسیار تکراری تهیه کنید. با علم به اینکه تمام مشتریان احتمالی شما هر روز با سیلی از محصولات بازاریابی مواجه می شوند، باید اطمینان حاصل کنید که بنر هایتان تاثیرگذاری عالی و رنگ های زنده داشته باشند.

۲- بنر شما همیشه باید دارای تصاویر سرزنده و شاداب باشد. دو یا سه متن تهیه کنید و هر سه تا چهار ثانیه یک بار جای آنها را با هم عوض کنید.
۳- در صورت امکان ،از واژه‌ی رایگان استفاده کنید. مردم دوست دارند چیزی را به رایگان به دست آورند و به همین دلیل است که واژه رایگان قدرتمندترین واژه در عرصه بازاریابی است.

۴- مخاطب را به اقدامی ترغیب کنید. همیشه این واژه ها را به کار ببرید« اینجا را کلیک کنید» یا حالا «اینجا را کلیک کنید».

کپی کردن ایمیل

سه یا چهار نوع نامه فروش بنویسید که وابسته های فروش بتوانند به راحتی آنها را کپی و در ایمیل خود قرار دهند و پیوند وابسته خود را نیز به آن بیفزایند( در صورتی که نرم افزار این کار را به طور اتوماتیکانجام ندهد) و سپس اطلاعات تماس خود را نیز درج نمایند و آن را در برنامه ارسال ایمیل خود قرار دهند . همچنین ، سه یا چهار موضوع مختلف برای نامه خود در نظر بگیرید که از میان آنها یکی را انتخاب کنند.

از آنجا که در این کتاب نمی توانم تمام نظریات خود در خصوص نحوه نگاشتن نامه های تاثیر گذار را بیان کنم، چند کتاب به شما معرفی می کنم که در این زمینه تا حد خیلی زیادی به من کمک کرده اند.

انگیزه‌ها،نوشته جو شوگارمن (کتاب مورد علاقه من )

نامه فروش نهایی، نوشته دان کندی

چگونه نامه تبلیغات خوبی بنویسیم ، نوشته ویکتور او.شواب

روش های تبلیغاتی آزموده شده، نوشته جان کیپل و فرد ای. هان

تبلیغات به ازای کلیک برای سایت گوگل و سایر موتورهای جستجو

یکی از قدرتمندترین استراتژی هایی که ایجاد ترافیک اینترنتی می‌کند، تبلیغ در بخش google adwordsاست که آنها را در قسمت بالا و سمت راست نتایج جستجو شده در گوگل می‌بینید.

بنا به دلایلی که فراتر از دانسته‌های من هستند، بسیاری از برنامه‌های وابسته های فروش نمی‌توانند تبلیغات متنی برای وابسته های خود تهیه کنند. وقتی شما نتوانید متنهای تبلیغاتی با قابلیت نسخه برداری و اجرا در جایی دیگر را تامین کنید، هزاران بازدیدکننده احتمالی سایت خود را از دست می دهید.

اگر برای وابسته های خود برنامه تبلیغ در گوگل را تامین کنید، بسیاری از افراد از آنها استفاده خواهند کرد. من خودم بیشتر ترجیح می‌دهم یکبار تبلیغات متنی را تهیه کنم و اجازه دهم وابسته هایم از زمان، انرژی و پول خود برای اداره کردن آگهی های تبلیغاتی استفاده کنند تا اینکه خودم بخواهم آنها را اداره کنم.

من طی سالها، با محور کردن مدیریت تبلیغات پرداخت بر مبنای کلیک در گوگل و سایر موتورهای جستجو به وابسته هایم، هزاران فروش انجام داده ام.

اگر پیشنهادات فصل بازاریابی اینترنتی در خصوص نحوه تهیه تبلیغات متنی را مطالعه نکرده اید، حتما به عقب برگردید و آنها را بخوانید .

عبارت های کلیدی برای تبلیغات بر مبنای کلیک

در سایت گوگل و سایر موتورهای جستجو وقتی تبلیغات متنی را در اختیار وابسته های خود قرار دادید، حالا باید تا جایی که می‌توانید به آنها واژه های کلیدی مرتبط بدهید. یکی از بهترین روش ها برای تهیه این عبارات کلیدی ، استفاده از ابزاری است که می توانید از سایت گوگل به آدرس www.google.com/sktool به رایگان دریافت کنید.

اشتباه ۳

تلاش برای گردآوری بازاریاب خبره

بدون اینکه استراتژی درستی داشته باشیم یکی از کارهایی که بازاریاب های خبره را ناراحت میکند، دریافت ایمیلی کلیشه‌ای و رسمی از مالک یک وب سایت است که سعی دارد او را به عنوان یک وابسته یا شریک همکار جلب کند.

بازاریاب های خبرهای که می تواند صدها یا هزاران مشتری را به سمت شما جلب کنند،معمولا هرگز پاسخ یک نامه کلیشه ای و رسمی را نمی‌دهند، بلکه نام شما را به عنوان کسی که نمی خواهند با او کار کنند به ذهن می سپارند. عامل آزار دهنده دیگر، دریافت نامه ای حتی شخصی، اما یک جانبه است. به این معنا که مالک وب سایت می خواهد بازاریاب خبره محصول اورا در مقابل مبالغ هنگفت پول تبلیغ کند، بدون اینکه او هم بخواهد برای بازاریاب مذکور کار تبلیغاتی انجام دهد.

ارائه پاسخ مناسب به این پرسش،« این چه سودی برای من دارد ؟

به خاطر بسپارید، یک و تنها چیزی که مشتریان احتمالی در نظر می‌گیرند، این است : خرید این محصول چه سودی برای من دارد؟ در اغلب موارد، بازاریاب های خبره خودشان نیز محصولاتی در بازار دارند.

لذا طبعا بیشتر علاقه‌مندبه فروش محصولات خودشان هستند، تا بازاریابی محصولات دیگران .آنها اغلب ،محصولات دیگران را بازاریابی می‌کنند، اما درمقابل، از شما می خواهند محصولات آنها را تبلیغ کنید. من به شما نمونه خیلی بهتری از یک نامه بسیار آسان را می‌دهم، اما نخست، می‌خواهم روشی را که دقیقاً برای جذب چند بازاریاب خبره از آن استفاده کردم برایتان شرح دهم. بازاریاب هایی که سه نفر از آنها هرکدام مبالغ بسیار زیادی برای کسب و کارهایم درآمد ایجاد کرده اند.

مرحله ۲ : ابزار الکسا را دانلود کنید

اگر قصد دارید افرادی را برای همکاری مشترک جذب کنید ، یکی از موثرترین روش های انجام این کار، این است که صاحبان وب سایت هایی در زمینه های مشابه شما را که بازدید کننده زیادی در وب سایت خود دریافت می کنند به همکاری دعوت کنید.

وب سایت www.Alexa.com، وب سایت ها را بر اساس شماره بازدیدکنندگان ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند ، که به آ ن رتبه ترافیک وب سایت می‌گویند. رتبه شماره یک ، متعلق به نخستین وب سایتی است که در اینترنت بیشترین بازدید کننده را دارد، در حالی که رتبه شماره ۱۰ متعلق به د همین سایتی است که بیشترین بازدید کننده را دارد.

ابزار رایگان

ابزار رتبه بندی الکسا، امکان دانلود یک میله ابزار رایگان را به شما می دهد که با مرورگرهای معروفی همچون اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس کار میکند. وقتی شما از سایتی بازدید میکنید ، میله ابزار الکسای شما همانطور که در شکل ۱٫۱۴بلافاصله رتبه‌بندی آن را برایتان مشخص می‌کند. ابزار رتبه بندی الکسا ،«پیوندهای مرتبط » یعنی وب سایت های مشابه به وب سایتی که هم اکنون می بینید را به شما ارائه می دهد که می توانند افزار مفید دیگری در این فرآیند باشند.

مرحله ۳. در موتور جستجوی گوگل به دنبال سایت هایی در زمینه فعالیت خودتان برگردید .اگر کسب و کار شما در زمینه فروش محصولات کامپیوتری است و میخواهید وب سایت های فروشنده محصولات مشابه را پیدا کنید، می‌توانید به عبارت « محصولات کامپیوتری» یا هر عبارت مربوط دیگری را جستجو کنید و ببینید گوگل کدام سایت ها را برایتان پیدا می‌کند.

وقتی فهرست جستجوی شما نمایان میشود، منبع عظیمی از بهترین وب سایتها،یعنی « لینک های پشتیبانی شونده »را در قسمت بالا و سمت راست نتایج جستجوی خود را می بینید. پیوندهای پشتیبانی شونده، وب سایت های هستند که بابت درج خود در موتورهای جستجوی پول می‌دهند و در بسیاری از موارد، راهی نظیر برای یافتن وب سایت هایی هستند که بازدید کننده زیادی را وارد زمینه فعالیت شما می کنند.

پیشنهاد می شود ابزار الکسا را نصب کنید

البته، خودتان را تنها به پیوندهای پشتیبانی شونده محدود نکنید. صفحه اول تا سوم فهرست های بنیادی، که حاوی پیوندهای بدون اسپانسر هستند، می توانند منبع خوبی برای یافتن وب سایت هایی با بازدید کننده های زیاد باشند .
شما می توانید به آسانی روی هر صفحه کلیک کنید و رتبه بندی بازدید کننده آن را در ابزار رتبه بندی الکسا خود بررسی نمایید . وقتی برای نخستین بار شروع به فعالیت کردم،معیار من یافتن وب سایت های این بود که جزو ۵۰۰۰۰ وب سایت نخست از تمام وب سایت های آنلاین بودند. شما می توانید بسته به رقابتی که در زمینه فعالیت شما وجود دارد، این تعداد را تا ۱۰۰۰۰۰ افزایش دهید یا به ۳۰۰۰۰ یا کمتر کاهش دهید.

وقتی وب سایتی را پیدا می‌کنید که با معیار شما همخوانی دارد، وب سایت مذکور و رتبه بندی الکسا آن را در صفحه گسترده خودتان درج کنید. وقتی وب سایتی با بازدید کننده خیلی زیاد پیدا می کنید، می‌توانید از ویژگی «پیوند های مرتبط» برای یافتن سایر وب سایت های مشابهی که ممکن است با معیار شما برای بانک داده‌های تان انطباق داشته باشند نیز استفاده کنید.

این راه حلها را به کار ببندید

وقتی فهرستی از تمام معروف ترین وب سایت هایی که احتمالاً می‌توانند وبسایت شما را تبلیغ کنند تهیه کردید، اسامی را به ترتیب، از معروف ترین آنها تا آنهایی که حداقل شهرت را دارند فهرست بندی کنید. می توانید این کار را به راحتی در محیط اکسل انجام دهید، یعنی روی منوی دیتا کلیک کنید و از ابزار تفکیک کننده به ترتیب نزولی، بر اساس ستون رتبه بندی الکسا استفاده کنید.

مرحله ۴. صاحبان پربازدید کننده‌ترین وب سایت ها را پیدا کنید . حالا که فهرست پربازدیدکننده ترین وب سایت ها را دارید، می خواهید بدانید چگونه با صاحب هر سایت تماس بگیرید. وبسایت های بسیار معدودی ، اطلاعات تماس مالک اصلی را ارائه میدهند .بهترین راه برای یافتن آنها، جستجو با عبارت« چه کسی» است که نام، آدرس ایمیل و اغلب تلفن تماس مستقیمی از مالک وب سایت را نشان می دهد.

وقتی نام، آدرس و شماره تلفن مالک هر وب سایت را پیدا کردید، اطلاعات مزبور را در صفحه گسترده خودتان تایپ کنید.

مرحله ۵. با مالک وب سایت تماس بگیرید و از او تقاضای همکاری مشترک نمایید. وقتی با مالک وب سایت تماس میگیرید، خودتان را معرفی کنید و نوعی همکاری مشترک پیشنهاد دهید که منافع دو جانبه داشته باشد.( به واژه دو جانبه توجه کنید).

موقعیت من در کسب روابط مشترک و موفقیت آمیز، نه تنها به واسطه ارسال ایمیل شخصی به مالک وب سایت مزبور، بلکه در نتیجه تماس تلفنی با مالک سایت بود ، کاری که بازاریاب های اینترنتی دیگر به ندرت انجام میدهند.

مقوله ایمیل

به خاطر داشته باشید، بسیاری از بازاریاب های اینترنتی موفق، در معرض هجوم تقاضا هایی مبنی بر تبلیغات محصولات سایرین هستند، لذا، راز موفقیت در این امر، متمایز بودن نامه شما از تمام ایمیل هایی است که آنها دریافت می‌کنند. اگر کوچکترین حدسی بزنند که ایمیل شما از نامه های درخواست یا اسپم است، به طور اتوماتیک حذف می شوید.

مهم ترین بخش ایمیل، قسمت موضوع آن است، زیرا موضوع نامه به تنهایی مشخص میکند که آنها ایمیل را باز می کنند یانه.اگر موضوع نامه به اسپم شباهت داشته باشد، آنها به احتمال خیلی زیاد ایمیل شما را باز نخواهند کرد .کلید کار این است که نامه شما شخصی و عاری از تعریف و تمجید های تبلیغاتی باشد.

راه حلی که برای من موفقیت به همراه داشته است

در اینجا به دو نمونه از نامه هایی اشاره می کنم که برای من موفقیت چشمگیری داشته است:

قسمت موضوع ، مثال ۱ از طرف مهدی به علی

این موضوع فوق العاده ساده است، اما برای من خیلی موثر بوده است .از آنجا که نام فرد مربوطه را با حروف درشت تایپ کرده ام ، احتمالا توجه او را جلب خواهد کرد، در عین حال که کاملا شخصی است.

قسمت موضوع، مثال ۲ . نام محصول او را بنویسید شما را تبلیغ کنم.

این موضوع کاملا جنبه منفعتی دارد و به این ترتیب قبل از اینکه ایمیل را باز کند، می داند که من می‌خواهم برایش کاری انجام دهم. نمونه کاملی از هماهنگ شدن با این عبارت: ( این چه سودی برای من دارد؟)

سپس، ایمیلی شخصی برای او می نویسد و خود را معرفی می کنید و به سرعت شرح می دهید که چه پیشنهادی دارید. هشدار. هرگز ایمیل های خود را از طریق نرم افزارهایی که به طور اتوماتیک پاسخ می‌دهند و در انتها پیوندی برای حذف شدن دارند، ارسال نکنید. زیرا فرد مربوطه بلافاصله آن را یک اسپم تلقی می کند.

ایمیل مارکیتینگ

پر واضح است که این نمونه ای بسیار ابتدایی است. این فکر خوبی که به هرگونه اطلاعات شخصی که در خصوص آن فرد دارید، از قبیل سوابق فردی، جایگاه، شباهت‌ها و غیره، اشاره کنید. چنانچه بابازاریاب مطرح دیگری کار می‌کنید یا وب سایت های پربیننده دیگری محصولات شما را تبلیغ می کنند، می توانید به نام آنها نیز اشاره کنید تا جایگاه اجتماعی شما نیز برای آن فرد مشخص شود.

اگر در پی نخستین ایمیل خود پاسخی دریافت نکردید، حتما با ایمیل های دیگر آن را پیگیری کنید. حتی می‌توانید از نامه سنتی به روش پستی استفاده کنید. این نمونه دیگری از نامه ای است که برای من بسیار نتیجه بخش بوده است و دقیقا شرح می‌دهد که من چقدر مایل به تبلیغ محصولات فرد بازاریاب هستم و در مقابل چه خواسته ای دارم.

به خاطر بسپارید، این بازی ارقام است. شما باید با مالکان وب سایت های گوناگون تماس بگیرید و ایجاد این روابط را آغاز کنید و برای جلب نظر آنها برایشان ایمیل های شخصی بفرستید .

خودتان را پشت رایانه مخفی نکنید

کار بعدی شما این است که با تک تک صاحبان وب‌سایت‌ها تماس بگیرید و خودتان را طی مکالمه تلفنی معرفی کنید. وقتی گفتگوی تلفنی شخصی داشته باشید، بنا به چند دلیل، احتمال اینکه بتوانید شراکتی بر اساس همکاری ایجاد کنید بیشتر خواهد بود.

دلیل نخست این است که شما به این ترتیب اطمینان و حسن تفاهم ایجاد می کنید ، زیرا کسی نیستید که خودش را پشت رایانه مخفی می‌کند. با تماس تلفنی و ایجاد رابطه دوستانه، امکان اینکه بتوانید با مالک آن وب سایت رابطه کسب و کار بلند مدتی ایجاد کنید، خیلی بیشتر خواهد بود .
دوم اینکه، شما به این شکل، توجه مالک وب سایت را به سمت خود جلب می کنید. ممکن است او با شما تماس نگیرد ، اما اکنون ،با رغبت بیشتری ایمیل های شما را باز می کند.

هنگامی که برای نخستین بار فعالیت اینترنتی را آغاز کردم، روش فوق را در خصوص حدود ۷۰ صاحب وبسایت های متفاوت به کاربردم. در اغلب موارد، تعداد دفعاتی که هیچ پاسخی برای ایمیل‌ها و تماس‌هایم دریافت نمی‌کردم، بسیار اندک بود. اما در نهایت ، از میان آن ۷۰ نفر، با ۲ نفر از بازاریاب های متفاوتی که قبلا به آنها اشاره کردم، شروع به همکاری کردم، همان کسانی که هر یک، میلیون ها تومان به شرکت‌هایم سود رساندند.

طلا در روابط است

کلید به کار گماردن شایسته‌ترین افراد درهر کسب و کار، پاداش دادن و قدردانی از آنهاست. بسیاری از صاحبان کسب و کار، صرفا با پول به شرکای خود پاداش می‌دهند، اما در حقیقت، مردم برای قدرشناسی و ارتباط اهمیت بیشتری قائل اند تا پول. در شرایط یکسان، اگر شما ارتباط قوی با شرکای تان داشته باشید ، تعداد کسانی که فارغ از موضوع رقابت، کار کردن با شما را ترجیح خواهند داد، بیشتر و بیشتر خواهد بود .

پیش تر، اشاره کردم که چگونه با صاحبان وب سایت های معروف در زمینه کاری خودم تماس می‌گرفتم و با آنها در خصوص همکاری با یکدیگر گفتگو می کردم. حتی اگر کسی نخواهد با شما کار کند. به هر حال با او در تماس بمانید. فرضیه من این است که هر بار کسی به من «نه» می‌گوید، این فقط به این معناست:« هنوز نه »

نمونه‌هایی از محصول خود را برای فرد مورد نظر ایمیل کنید تا به او یادآوری کنید که چه کسی هستید و شرکت شما چه فعالیتی دارد.سپس، در روز های خاص همچون کریسمس، ولنتاین یا حتی سالروز تولد او( اگر بتوانید روز تولد او را بفهمید) برایش کارت تبریک ارسال کنید.

همیشه می شود خاص بود

من همیشه در مناسبت ها ، برای شرکای کاری و وابسته های کلیدی ام هدایای مخصوصی می‌فرستم که ارزش آنها خیلی بیشتر از چک‌های کمیسیون هایی است که دریافت می کنند. من برایشان، گل، سبدهای هدیه یا هر چیز خلاقانه ای که رابطه ما را قوی تر کند، می‌فرستم.

حدود ۱ سال قبل ، در حال مکالمه تلفنی با یکی از وابسته های عمده ام بودم که در مورد آرزوهای سال نو ی خودش برایم صحبت کرد. در خلال صحبت ، اشاره کرد که برای دیدن دستگاه‌های تردمیل به یک فروشگاه خاص رفته بود تا شاید بتواند با آنها در منزل ورزش کند. پس از اینکه گوشی تلفن را گذاشتم، با فروشگاه مذکور تماس گرفتم و یک کارت هدیه خریدم که ارزش آن تا اندازه ای بود که هزینه یکی از گرانقیمت ترین مدل ها را پوشش دهد و از فروشگاه خواستم آن را از طرف من برای او ارسال کند.

هنوز تماس تلفنی تشکر آمیز او را به خاطر دارم و اینکه چطور نمی‌توانست باور کند که من این کار را برایش انجام داده بودم.آن چند صد هزار تومانی که صرف خرید تردمیل شده بود، در مقابل پول کلانی که او برای شرکت من ایجاد می کرد، رقم ناچیزی بود. هدایایی این چنینی نه تنها به صورت پاداش های نقدی به شما باز می گردند، بلکه احساس لذت ناشی از ایجاد لبخندی روی صورت یک فرد، پاداشی است که ارزش آن به هیچ وجه با پول قابل قیاس نیست.

چطور توانستم در عرض کمتر از ۶ ماه، میلیون ها تومان درآمد کسب کنم

چند سال قبل، این شانس را داشتم که با یک بازاریاب اینترنتی چند میلیون تومانی ملاقات کنم که میخواستم با او همکاری کنم. من از او تقاضا کرده بودم شرکت مرا تبلیغ کند و بنا به هر دلیل، او هرگز برای این کار اقدامی صورت نداده بود. بدون اینکه از او ناامید شوم، او را در فهرست افرادی که باید روی شان بیشتر کار می کردم، قرار دادم تا بتوانم طبق یک روال دائمی با وی تماس بگیرم.

چند ماه پس از ملاقات با او، ایمیلی از او دریافت کردم که طی آن به تمام اعضای بانک اطلاعات خود را اعلام کرده بود که صاحب فرزند شده است. با دفتر وی تماس گرفتم تا آدرس شخصی اش را بگیرم ویک دسته گل رز به منزلش فرستادم تا بدین وسیله به اوو همسرش تبریک بگویم.

ترفندهایی برای جذب مشتری

سپس، او نه تنها ایمیلی برایم فرستاد حاکی از اینکه چقدر از این کار من سپاسگزار بود، بلکه بلافاصله پس از آن، یک سمینار خصوصی با حضور گروهی از پیشگامان برگزار کرد و از من دعوت کرد تا به طور رایگان در آن شرکت کنم. مطمئنم اگر آن دسته گل را به خاطر تولد فرزندش برای خانواده اش نفرستاده بودم، او هرگز به فکر دعوت کردن من نمی افتاد.

وقتی با مردم کار می‌کنید ،یادداشت های دست نویس تشکر آمیز برایشان بفرستید. وقتی با کسی تلفنی صحبت می‌کنید، یادداشت‌ کوتاهی برای او بفرستید با این مضمون که:« دیروز از صحبت کردن با شما لذت بردم. در صورتی که هر کمکی در جهت پروژه جدیدتان از من برمی‌آید، لطفاً به من اطلاع دهید.»

یادداشت های دست نویس،موجب می‌شود شما در میان جماعتی از بازاریاب ها که برای جلب توجه صاحبان کسب و کار با هم رقابت می‌کنند، متمایز باشید. وقتی نمونه‌هایی از کالاهای خود، هدایا یا فقط کارت‌هایی حاوی دست نوشته خود را برای شرکای احتمالی ارسال میکنید، نام شما همواره در راس فهرست ذهنی آنها خواهد بود و از آنجا که نام شما در ذهن آنهاست، این احتمال که وقتی فرصت شراکتی پدید می‌آید ،تماس تلفنی با شما برقرار شود، بیشتر خواهد بود.

شرکای کاری احتمالی را شناسایی کنید

شما می توانید در کسب و کار خود همه امور را خودتان انجام دهید یا اینکه فردی دیگر را به کاربگمارید و خودتان منافع آن را برداشت کنید. وقتی از سایرین بخواهید به شما کمک کنند و شما هم به آنها کمک کنید ، می توانید با حداقل تلاش، به مشتریان جدیدی دست پیدا کنید.

بنابراین، همین امروز شروع کنید. شرکای احتمالی خود را شناسایی کنید، از نامه های ایمیل نمونه استفاده کنید تا با کسب و کارهای مرتبط به خودتان تماس برقرار نمایید و اطمینان حاصل کنید که می‌توانید جوابگوی سیلی از مشتریان باشید، زیرا طبق تجربه من ،آنها معمولاً سریع‌تر از انتظار تان، از راه میرسند.

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند کسب وکار آنلاین موفق : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه کسب وکار آنلاین موفق چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله کسب وکار آنلاین موفق بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *