اردیبهشت, ۱۳۹۷ 1 نظر مقالات موفقیت

کشف استعداد خود

جایی که امید و آرزویی نیست ، مردمش نابود میشوند

وقتی کشف استعداد خود وجود نداشته باشد : به هلاکت رسیدن خطرناک ترین حالتِ به سر بردن در زندگی مبتذل و بدون هیجان است بی آنکه حتی به آن پی ببرید. شما زندگی راحت خودتان را پشت سر میگذارید ، همان کار همیشگی را انجام میدهید و روزها پشت سر هم سپری می شوند و فقط همان کارها تکرار می شوند.

می دانید کارهای روزمره تان خیلی خوب هستند که می توانید بدون فکر کردن آنها را انجام دهید. هیچ امید و آرزویی پیش رویتان نیست و اگر فردا اخراج شوید ، دیگر نمی دانید برای داشتن زندگی بهتر چه کاری می توانید انجام دهید.

بدون هدف و تمرکز که نمیتوان زندگی گرد. من این تجربه را به سادگی به دست نیاورده ام. دلم میخواهد آن را با شما در میان بگذارم چرا که خودم هم به این مرحله از هلاکت رسیده ام و اصلا نمیدانستم چگونه می توان از آن مرحله خارج شد ، تا اینکه دیدگاه تازه ای نسبت به زندگی پیدا کردم و با خودم قرار گذاشتم که با عهد و پیمانی تازه زندگی جدیدی را شروع کنم.

گذشته شما…..

هنگامی که به گذشته خودم نگاه میکنم، برایم بسیار دردناک است که چقدر آن زندگی با دیدگاه جدیدم فاصله دارد. هر کاری را قبول می کردم تنها به این دلیل که بتوانم از عهده ی پرداخت اجاره خانه ام بر آیم و به خودرو ام بنزین بزنم .

با هر کسی طرح دوستی می ریختم فقط برای اینکه فقط وقت بگذرانم. وقتی بیکار بودم ، آویزان کسانی می شدم که اصلا مرا به سوی جایگاهی که الان رسیده ام ، سوق نمی دادند.

بی نهایت تا موفقیت

به نوعی مرگ تدریجی بود و اصلا امید و انگیزه ای برای زندگی نداشتم ، و اگر این تغییرات را ایجاد نمی کردم در یک شرکت پخش معمولی و کوچک مشغول به کار بودم ، دیگر صحبت از سوابق کار در کمپانی و نیز کسب و کار اینترنتی نبود.

نابود شدن همیشه به معنای پایان غم انگیز بر وقایع یا از دست دادن یکباره ی اشتیاق و آرزویتان نیست ، بلکه اغلب اوقات نابود شدن به تدریج شکل می گیرد ، که فرآیند دردناکی است و اگر به این موضوع توجهی نشان ندهید ، سرتان کلاه میگذارد و خیال می کنید زندگی تان باید به چنین شکلی سپری شود.

با از دست دادن شوق و اشتیاق ، فرصت خوشبختی و داشتن ارتباط خوب و مناسب و فرصت های عالی را از خودتان دور می کنید. اگر در گوشه ای بنشینید و فقط نظاره گر نابودی زندگی تان باشید ، یکی از دردناک ترین مرگ ها نصیبتان خواهد شد.

آیا در حال نابودی هستید؟

از کجا بدانید که در حال نابودی هستید یا خیر ؟ بیایید در این خصوص با یکدیگر صادق باشیم. اگر تنبلی بخشی از زندگی تان باشد ، نمیتوانید انتظار داشته باشید که با دیدگاهی تازه زندگی جدیدی برای خودتان بسازید. با تعلل و تنبلی نمی توان یک شغل خوب پیدا کرد.

انجام کارها به شکل ناقص و نیمه کاره رها کردن هر کاری ، اجازه نمیدهد که نتیجه ی خوبی از ان کار حاصل شود.

با فقدان شوق و اشتیاق ، کاری انجام نمی شود. با عدم اطمینان و اعتماد ، کاری صورت نمی گیرد. هرگونه خصوصیت منفی که شما را از مسیر رسیدن به آرزوهایتان خارج کند ، اجازه نخواهد داد که به شغل مورد علاقه تان دست پیدا کنید. منفی گرایی نمیتواند آن سوختی باشد که شما را به مقصد شناخت استعداد هایتان برساند.

می توانید چنین استدلالی کنید که اگر باهوش ترین فرد در گروه خود بودید ، بی شک از بین می رفتید . اگر باهوش ترین فرد گروه هستید ، بدانید که لازم است گروه تازه ای پیدا کنید. نمی توانید کسی باشید که همه چیز را می داند ولی کلامی صحبت نمی کند. این کار باعث سرکوب شدن خلاقیت شما و دیگر افرادی که در اطرافتان هستند ، می شود.

از اینکه مطالب کشف استعداد خود را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

با آن خط فاصله زندگی چه می کنید؟

راه دیگری که بتوانید از مرحله نابودی به مرحله ی داشتن دیدگاه فراتر برسید ، این است که بدانید یک روز زندگی تان به پایان می رسد. باور کنید یا نه ، جایگاهی در قبرستان به شما اختصاص داده خواهد شد که در واقع خانه دوم شما محسوب می شود. و مهم ترین موضوع در آن روز این نیست که چه تعداد گل روی قبرتان می ریزند یا اینکه در مراسم آن طوری که مایل بودید انجام میگیرد یا نه.

تنها مسئله ای که بسیار اهمیت دارد این است که چطوراز خط فاصله ی بین تاریخ تولد و تاریخ مرگتان به نحو احسن استفاده کرده اید. دلم نمی خواهد ذهن خودتان را درگیر مسائل مربوط به مردن کنید ، ولی دلم میخواهد در این باره فکر کنید که چقدر این خط فاصله اهمیت دارد و می تواند دنیا را تغییر بدهد. اگر هنوز نفس می کشید و خون در رگ هایتان جاری هست ، در واقع یک روز دیگر را به این خط فاصه اضافه کرده اید .

اگر خداوند آن قدر شما را دوست دارد که هر روز صبح طلوع خورشید را می بینید ، بدانید که خدا نقشه و برنامه های خاصی برای آن خط فاصله تان در نطر گرفته است.

بهترین راه برای شروع حرکت و خارج شدن از حالت فلاکت و بدبختی و رسیدن به مرحله ی جدید و پویا این است که ودیعه ی خط فاصله تان را درست کنید . این ودیعه شامل تلاش و انگیزه ی شما برای رسیدن به روزهای بهتر و غنی تر است. خواند کتاب و نیز گوش کردن به کتاب های صوتی در زمینه موفقیت به شما کمک می کند تا در استعداد تهیه ی این ودیعه خط فاصله ، مهارت به دست آورید.

برای رسیدن به موفقیت همین الان دست به کار شوید

کاری که برای کامل شدن برنامه و پروژه ای انجام می دهید ، همان مبلغ قابل پرداخت برای ودیعه ی خط فاصله است. صحبت با اعضای خانواده هنگام صرف شام به جای تماشای تلویزیون هم می تواند ودیعه ای برای خط فاصله باشد.هر فعالیت کوچک و بزرگ یا عملکردی که به کیفیت زندگی شما و خانواده تان معنا می بخشد ، ودیعه ای برای خط فاصله خواهد بود.

اینکه چطور از این خط فاصله استفاده کنید ، به خودتان بستگی دارد . بگذارید امروز همان روزی باشد که به خط فاصله معنا می بخشید. با این کار به سرنوشت اصلی خودتان نزدیک تر می شوید.

اعمال موفقیت آمیز

یک فهرست از سه ودیعه برای این خط فاصله که قرار است طی بیست و چهر ساعت آینده انجام دهید ، تهیه کنید و در صورت امکان در قسمت نظرات در سایت ذهن ایده آل قرار دهید تا با این اقدام انگیزشی شما ، دیگر دوستان شما انگیزه کافی بدست آورند.

۱٫——————————————————————————————————————–

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

۲٫ ———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

۳٫ ———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

کشف استعداد خود

حالا که صحبت از کشف استعداد خود شد و در حساب موفقیت خودتان ودیعه ای برای خط فاصله دارید ، چندین سوال برایتان مطرح می کنم که تنها با پاسخ آری و نه می توانید مطئن شوید که از ان مرحله ی نابودی بیرون آمده اید و به سوی سرنوشت حقیقی خودتان حرکت می کنید.

۱٫بدون توجه به گذشته تان ، آیا مایلید با علم و دانش و شکل کامل از استعداد خود برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید؟

۲٫آیا در خصوص موفقیت ، افکار خود را اصلاح کرده اید و در موردش فکر می کنید؟

۳٫آیا مایلید عملکرد خودتان را نسبت به موفقیت تغییر دهید؟

۴٫آیا به این باور رسیده اید که لیاقت تمام ثروتی را به شما پیشنهاد میشود ، دارید؟

اگر پاسخ شما به تمام این پرسش ها منفی است ، ادامه این مقاله را نخوانید، این مقاله را به کسی پیشنهاد دهید که دوست دارد استعدادش را بشناسد .این مقاله ذهن ایده آل را به دوستی پیشنهاد دهید که می دانید به دنبال موفقیت است ولی نتیجه رضایت بخشی نگرفته است و آن دوست شما به دنبال مجموعه ای می گردد تا از محصولات و مقالات موفقیت ذهن ایده آل شوق و اشتیاق به دست آورد.

اگر پاسخ شما به تما آنها مثبت بود ، به خواندن مقاله کشف استعداد خود و عضویت در سایت ذهن ایده آل و نیز استفاده از محصولات انگیزشی سایت ذهن ایده آل ادامه دهید زیرا هنوز کارهای زیادی برای رسیدن به موفقیت مانده است.

استعدادهایتان را به جهان نشان دهید

تا زمانی که از جا بلند نشوید و استعداد هایتان را به جهان نشان ندهید ، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از حالت نابودی به سرزمین عهد و پیمان وارد شوید.

چطور می توانید سر آشپز موفق شوید در حالی که از ارائه ی یک بشقاب غذا به دیگران واهمه دارید؟ اگر اجازه ندهید دنیا صدای شما را بشنود ، سخنگوی خوب بودن چه معنایی دارد؟

احتمال زیادی دارد که برای رسیدن به آرزویتان تمام نقدینگی را خرج کنید و یک سال بعد ورشکسته شوید .

این چندان خوشایند نیست ولی جهش ایمان می تواند شما را در زیر زمین منزل والدینتان فرود آورد. ولی کدام یک بدتر است، پریدن و فرود آمدن یا زندگی کردن با حسرت در پایان عمرتان ، اینکه چرا هرگز پریدن را امتحان نکرده اید؟

پریدن به سوی یک قلمرو خارجی و بیگانه مرا برای پرش های بالاتر آماده کرد. پیشرفتی که هرگر تصورش را هم نمی کردم. پس لطفا هر چه زودتر استعدادهای خود را کشف کنید.

با توکل به خدا زندگی کنید

روزی فرا میرسد که جستجوی شما برای رسیدن به زندگی آرمانی تان بیشتر از پولی که دارید برایتان هزینه بر می دارد. چه اتفاقی می افتد اگر جلوی شما را بگیرند تا نزد رئیس قبلی تان نروید و او نخواهید که دوباره شغل قبلی تان را به شما باز گرداند؟ وقتی دنبال رویاهایتان هستید، باید خود را برای سال های قحطی آماده کنید ، درست مثل دوران فراوانی و نعمت .

همه می دانند زندگی در سرزمین عهد و پیمان ، کار ساده ای نیست . هرگاه یک نفر از شما انتقاد شدیدی کرد و شخصیت تان را درهم شکست ، باید کاملا مطمئن باشید که انچه خداوند برایتان در نظر دارد ، با حرف یا حرکت یک شخصراز بین نمی رود.

حتی اگر موقعیت مالی تان طوری باشد که مجبور به پذیرش یک شغل نیمه وقت شدید ، باید تعهدتان نسبت به آرزوهایتان پایند بمانید تا هرگز مزه ی شکست را نچشید.

زمانی متوجه می شوید که دیگر همه چیز را فهمیده اید.

هیچ کس جز خدا و شما نمی تواند آن را ببینید ، ولی خودتان می دانید که استعدادی در درونتان وجود دارد. در این لحظه برای بسیاری از مردم بی معنی است که چرا شما بیشتر وقت تان را صرف کاری بی فایده میک نید ، ولی در اعماق قلبتان می دانید این کار کلید آینده تان است .

در پایان روز راه حل شخصی شما جهت پرورش و رشد استعدادتان یعنی ( کشف استعداد خود) عامل تصمیم گیری برای شکست یا موفقیت شما خواهد بود. برایم مهم نیست که چقدر با مادرتان احساس نزدیکی می کنید یا اینکه چقدر دوست صمیمی شما از آروزهایتان حمایت میکند.

اگر استعداد خودتان را نشناسید و به آن باور نداشته باشید ، هرگز به ان زندگی و شرایطی که خداوند برایتان مقدر کرده است ، دست پیدا نمی کنید.

هنگامی که واقعا با استعدادتان زندگی کنید ، تغییر را هم فقط خودتان احساس می کنید . وقتی کاری را که می دانید درست است انجام بدهید ، آن را حس کنید. زمانی که از کشف استعداد خود تعجب خواهید کرد

دلم میخواهد در فضایی زندگی گنید که دیگر حتی در خیالتان هم این سوال پیش نیاید که شما چه کسی هستید ، اما در پاسخ ببینید همه چیز به حضور پر معنای خودتان بستگی دارد.

انگیزه پیدا کنید و بر آن متمرکز شوید

اگر انگیزه ی ماندن در سرزمین عهد و پیمان در شما وجود نداشته باشد ، حرکت از وضعیت نابودی امکان پذیر نخواهد شد . ما تصور می کنیم که انگیزه از جایی دیگر می آید ، ولی بیشترین انگیزه ها از درونمان نشئت می گیرد.

تنها تفاوت میان افراد موفق و افراد شکست خورده این است که افراد موفق استعدادهایشان را می شناسند و می دانند باید بر آنها تمرکز داشته باشند.

وقتی من استعدادم را شناختم ، یعنی با کشف استعداد خود ، با تمام وجودم بر آن متمرکز کردم . بعد از تمرکز بر آن ، تمرکز بر عهد و پیمان هایم را شروع کردم و دین ترتیب به راهی درست قدم گذاشتم . ما هر روز متعهد می شویم که درپوش ظرف رویاهایمان را برداریم . و چگونه استعداد خود را کشف کنیم را باید از خود بپرسید.

بیشتر افراد این جهان می خواهند که یک شغل خوب داشته باشید و به فردی ثروتمند تبدیل شوید . بسیاری از مدارس و برنامه های آموزشی شما را به سوی کار کردن در یک شرکت هدایت می کنند در حالی که باید خود و رویاهایتان را فراموش کنید.

بنابراین هر روز درپوش زندگی تان را بردارید و به جهان اعلام کنید : ( من هم اکنون در این جایگاه قرار دارم ، وظایفم را انجام می دهم و در به کار گیری استعدادم مهارت بسیاری پیدا کرده ام ولی رویاهای من چیزی بیشتر از این دنیا است ! ))

چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟

امروز برای خارج شدن از آن ظرفی که در پوش آن را برداشته اید و موانع جلوی پایتان را کنار زده اید ، چه برنامه ای دارید؟ به دلیل شغلی که دارید برای رویاهایتان محدودیت به وجود نیاورید.

درباره ی خانواده ، دوستان و همکاری تان با جامعه یا جایگاه ایمانتان فکر کنید . فکر خوبی به ذهنتان خطور می کند ؟

حالا آن ایده ها را همین جا بنویسید . سعی کنید آن را با جزئیات کامل بنویسید و در صورت امکان آن را در بخش نظرات در سایت ذهن ایده آل بفرستید تا ما آن را برای دیگر دوستانتان قرار دهیم تا به این صورت شما دوست عزیز نقشی مهم در موفقیت دیگر افراد در این سرزمین داشته باشید.

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-


شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند کشف استعداد خود: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه کشف استعداد خود چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله کشف استعداد خود بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر
  1. ترانه

    سلام مطلب فوق العاده خوووب و مفیدی رو در وبسایتتون به اشتراک گذاشتین موفق و پیروز باشید.

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *