بهمن, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات موفقیت

خیال پردازی

هیچ چیز بیشتر از این مرا ناراحت نمیکند که میشنوم عده ای از مردم مملو از آرزوهای بزرگ هستند ولی برای رسیدن به انها هدف مشخصی ندارند. داشتن دیدگاه به یک مسئله منجر میشود: آیا می دانید به کجا میخواهید بروید؟ باید دیدگاهی کاملا شفاف داشته باشید زیرا همین نگرش است که شما را به مقصد نهایی میرساند.این یک خیال پردازی است

قوه تخیل همه چیز است. قوه تخیل تمام آنچه را زندگی به سوی تان جذب میکند، از قبل به نمایش می گذارد.بله! قوه تخیل شما یعنی همه چیز .

اگر تمرکزتان درست برجایی باشد که هم اکنون هستید ، تا ابد در همین مقطع می مانید و درجا میزنید تا زمانی که تمرکزتان را تغییر دهید و قوه تخیل تان را بالا ببرید ، موقعیت فعلی تان شما را تعریف خواهد کرد. اگر قوه تخیل و تجسم همه چیز باشد، باید با تغییر آنچه میخواهیم به سوی خود جذب کنیم، آغاز کنیم.

قدرت تصویری سازی ذهنی مثبت


دستاوردمان هر قدر هم که باشد ، باید به تجسم ادامه بدهیم. باید درجه یک و عالی و بهترین را برای خودتان در نظر بگیرید. اگر خودتان را سطح بالا در نظر نگیرید، چرا باید دیگران شما را سطح بالا بدانند؟ تعبیر شما از درجه یک ممکن است متفاوت باشد.
درجه یک از نظر من یعنی انقدر توانایی مالی داشته باشیم که بتوانیم سالی یکبار به تعطیلات برویم، به خصوص اگر هیچ گاه چنین فرصتی برایمان پیش نیامده باشد. ولی نظرتان در مورد اینکه هدفی درجه یک برای زندگی تان داشته باشید چیست؟نظرتان درباره داشتن تحصیلات درجه یک برای فرزندتان چیست؟ و در مورد داشتن کسب و کاری درجه یک چیست؟ حضور درجه یک در برنامه ای تلویزیونی؟

تا زمانی که تصوراتتان خود را فقط در حد یک مربی میبینید، هرگز نمیتوانید به زندگی درجه یک دست پیدا کنید.

قوه تخیل

اگر درجه یک بودن در بعضی از زمینه ها برایتان اهمیت دارد، چرا آن را در تمام جنبه های زندگی تان نمیخواهید؟ اکنون شاید تحصیلات درجه یک برای تان اهمیت نداشته باشد، ولی یک روز برایتان مهم خواهد شد.وقتی به اندازه ی کافی از اموال درجه ی یک در زندگی استفاده کنید، دیگر دارایی های درجه دو با تصورات شما همخوانی نخواهد داشت.

وقتی طعم درجه یک بودن را بچشید، دیگر درجه دو برایتان بی مزه خواهد بود.

درجه یک به ذهن شما موقعیت و جایگاه خاصی می دهد. پس ، از امروز به همین شکل زندگی کنید. به یک تعطیلات خوب و به جایی که دوست دارید، بروید.هر سال یک گردهمایی بزرگ خانوادگی تشکیل دهید و از بودن در کنار اعضای خانواده لذت ببرید. به یک جای پر درخت و خوش آب و هوا بروید و مدتی زیر سایه یک درخت بنشینید.
دوست عزیزم گاهی خانوده ات را به جایی واقعا خوب و زیبا ببر و بعد ببین چه اتفاقی میوفتد. تمام مدت درمورد چیزهای خوب و حقیقی خیال پردازی میکنی، فرزندانت هم همینطور.

اجازه دهید خیال پردازی تان بر منطق شما چیره شود

وقتی بچه ها خیال پردازی می کنند ، ایده هایی به ذهن شان میرسد که خارج از دنیای حقیقی است. بچه ها منطق ، واقع بینی یا حتی عملی بودن را در نظر نمی آورند. فقط اجازه میدهند ذهن شان خیال پردازی کند. بیایید در این مرحله به عقب برگردیم و مانند بچه ها  قبل و آرزوهایمان را به هر سویی که میخواهیم ، هدایت کنیم .

برای پیاده کردن عقل و منطق جا و زمانی وجود خواهد داشت. ولی فعلا اجازه دهید خیال پردازی تان شما را به سوی بینشی درجه یک ببرد تا از جاییکه که هم اکنون هستید حرکت کنید.
بینش و رویای شما تنها وقتی اهمیت پیدا خواهد کرد که به استعدادتان متصل شود. اگر رویای شما از هدفتان فاصله بگیرید یا ارتباطش با آن قطع شود، با راهی بر خلاف آن تصویر بزرگی که برای زندگی تان در ذهن طراحی کرده اید، روبرو خواهید شد. من پدر و همسر هستم. اینها اولویتهایی هستند که بیش از هر چیزی برایم اهمیت دارند.

نمیتوانم تصویری را در ذهنم مجسم کنم که به دور از مسئولیتهایم به عنوان همسر و پدر باشد و انتظار داشته باشم که به موفقیت هم برسم. قبل از اینکه رویایی را در ذهنتان مجسم کنید، از شفاف بودن اینکه چه استعدادی دارید و آن را میشناسید ، مطمین شوید زیرا دوست ندارید با بلیط درجه یک به مقصدی نامعلوم یا اشتباه پرواز کنید.

باور کنید که میتوانید آن را داشته باشید

خداوند استعدادی را به شما ارزانی داشته و در ذهنتان رویایی در مورد این استعداد جای داده است که به دیگران آسیبی نمی رساند زیرا خداوند مایل است شما را به خواسته هایتان برسید.
هرگز برای رویاهایتان محدودیتی قایل نشوید، آن هم تنها به این دلیل که خیال میکنید در زمان و مکانی مناسب قرار ندارید و با افرادی مناسب آشنا نشده اید. مهم ترین مسئله در خصوص تجسم یک رویا این است که به اندازه خیال پردازی تان گسترش پذیر باشد.شما استحقاق آینده ای درجه یک را داریدو تصوراتتان باید براین باور انعکاس داشته باشند.
حتی اگر گذشته دشوار را پشت سر گذاشته و شکستهای بسیاری را متحمل شده باشید،اکنون میتوانید تصورات تازه ای در ذهنتان ایجاد کنید. گذشته را به حال خود بگذارید و فقط به فکر آینده باشید. تاریخچه ی اشتباهات را پشت سر بگذارید و فقط رویای موفقیت در آینده نه چندان دور را در ذهن بپرورانید.

تمرین تصویر سازی ذهنی مثبت

عملکرد موفقیت آمیز:

تصوراتتان را بنویسید. آنها را ساده و صریح بیان کنید.

این نوشته از دیدگاه و آرزوهایتان در واقع اظهاراتی کتبی از نحوه زندگی تان است که قصد دارید در آینده بدست آورید. در نوشتن رویاها و تصوراتتان به نکات جزیی هم دقت کنید.
 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند خیال پردازی: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه خیال پردازی چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله خیال پردازی بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها