خرداد, ۱۳۹۸ 1 نظر مقالات موفقیت, موفقیت در زندگی

آیا دیگران مقصر هستند … آیا بیشتر مواقع دیگران اشتباه می کنند؟

آیا شما تاکنون شنیده اید که مردم برای اعمال خوب شان اعتبار کسب می کنند ، ولی برای اعمال بدشان خود را سرزنش نمی کنند؟

معمولاً بین کودکان جملاتی این چنین رایج است که می گویند:« من در درس ریاضی بیست گرفتم، ولی معلمم تاریخ نمره مردودی به من داد .» بله ، گفته اند که سطح بلوغ هر فردی با گفتن دو جمله ی « این ریخته شد » و « من آن را ریختم» تخمین زده می شود .

بعضی از افراد نمی توانند اشتباهی را که مرتکب شده اند ، به آسانی بپذیرند و به نظر آنها مشکلات همیشه از اشتباهات دیگران ناشی می شود . همانطور که یکی از عموهای من عادت داشت بگوید :« من هیچ وقت مست نمی کردم ، بلکه به من مشروب زیادی تعارف می کردند.»

قوانین موفقیت افراد موفق

افراد موفق می دانند اگر آنها اشتباهشان را قبول نکنند ، باعث می شود افراد دیگر نیز اشتباهات خود را به گردن نگیرند. آنها به این امر آگاهی دارند که هر فردی ممکن است ، هر از چند گاهی به طور ناخودآگاه متکب اشتباهی بشود، ولی این را هم می دانند که نمی شود روی خطای مرتکب شده سرپوش گذاشت. آن ها خطایی را که مرتکب شده اند به گردن می گیرند و به این وسیله دیگران را نیز وادار می کنند که چنین کنند .

آدم های همیشه طلبکار

در حالی که بسیاری از افراد رای رهایی از تنبیه و انتقاد ، اغلب اشتباه خودشان را به گردن نمی گیرند . افراد موفق می دانند بهترین کار این است که با همان اشتباهی که مرتکب شده اند در انظار عمومی ظاهر شوند .

به روشنی باید بگویم به جای اینکه مشکلات خود را مخفی نگه دارید، از انرژی و توجه خود در جهت از بین بردن آنها استفاده کنید . همچنین افراد موفق همیشه به گفته ی جیمزباند در فیلم گلدفینگرز آگاهی دارند که می گویند :«یک اشتباه اتفاقی است ، دو اشتباه تصادفی است، اما سه اشتباه عملکرد دشمن است.

از اینکه مطالب آیا دیگران مقصر هستند را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

توانایی عبرت گرفتن از تجربیات

آلبرت انیشتین گفته است دیوانگی و جنون ، انجام یک عمل به طور مداوم و انتظار نتیجه ی متفاوت داشتن از آن است . افراد موفق به این امر آگاه اند که احتمال اشتباه وجود دارد، ولی آنها سعی می کنند از این تجربه درس بگیرند و دوباره مرتکب همان اشتباه نشوند.

همان طور که گفته اند، گر چه تعلیم بسیار مهم است، لیکن هنوز هم تجربه بهترین معلم است. من فکر می کنم تجربه یک معلم سخت گیر است، زیرا اول امتحان می گیرد سپس درس می دهد.

به هر حال تجربه چیزی است که شما را قادر می کند به اشتباه تان پی ببرید. بسیاری از مردم از اشتباهات گذشته خود عبرت نگرفته و هرگز تشخیص نمی دهند قبلا چنین اشتباهی کرده اند. دیر ابی در کتاب خود چنین می نویسد: « اگر ما بتوانیم تجربیات مان را با قیمتی که برایمان تمام شده بفروشیم، همه ما میلیونر می شویم.»

بله، این خیلی بد است که ما معمولا زمانی تجربه را بیشتر نیاز داریم که هنوز واقعا به آن دسترسی پیدا نکرده ایم.

مردان و زنان موفق

به هر صورت افراد موفق نسبت به افراد دیگر زمان کمتری را صرف یاد گیری آزمایشی می کنند، و همین امر موجب می شود برای دریافت پیام مورد نظر وقت کمتری صرف کنند.

اکنون شما می توانید، برای لحظه ای فکر کنید که چگونه می توانید به حد بلوغ برسید؟ با توجه به عناصر بلوغ، توانایی خود را چگونه بر آورد می کنید؟ در چه موقعیت هایی بیشتر می درخشید؟ یا در چه مواردی باید پیشرفت کنید، تا موفقیت در سرراه شما قرار گیرد؟….

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله آیا دیگران مقصر هستند: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در زمینه آیا دیگران مقصر هستند چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله آیا دیگران مقصر هستند بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر

Comments are closed.