شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

اعتیاد به اینترنت

حال که تعهدات زمانی خود را برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کرده‌اید، گام نهایی این است که حتی الامکان ، همه عواملی را که تمرکز شما را به هم میزنند از بین ببرید. یکی از بزرگترین عوامل اتلاف وقت، نامه الکترونیکی و شبکه های اجتماعی است. من قویا به شما توصیه می‌کنم تمام مدت مشغول باز کردن نامه های الکترونیکی خود نباشید. اگر شما هم مثل اغلب مردم باشید، زمانی که در نیمه انجام کاری هستید، برنامه خودکار رایانه شما ورود نامه الکترونیکی جدیدی را اعلام میکند و می بینید که یک نامه الکترونیکی جدید برای تان آمده است .

این هم نوعی اعتیاد است. شما الزام دارید که ایمیل خود و پیام های خودتان را در شبکه های پیغام رسان را ببینید . می‌توانید درک کنید؟ اگر تصمیم بگیرید این نامه را بخوانید و پاسخ دهید، تمرکز تان از بین می‌رود.

پیشنهاد من این است، تا وقتی که حداقل چند مورد از اولویت « الف »را انجام نداده اید، به هیچ وجه برنامه ایمیل خود را باز نکنید.

 

برنامه ریزی روزانه

بسیاری از ما نمی‌توانیم صبر کنیم و می‌خواهیم هر روز صندوق ایمیل خود را چک کنیم. اما، اگر فقط باز کردن ایمیل تان خودداری کنید تا وقتی که حداقل چند مورد از اولویت« الف» را انجام دهید، انگیزه بیشتری خواهید داشت که اغلب موارد مهم را تکمیل نمایید. می توانید باز کردن ایمیل ها را به عنوان جایزه تکمیل مواردی که به احتمال زیاد در موفقیت شما دخیل هستند، قلمداد کنید .در اینجا توصیه دیگری دارم .یک برنامه زمانی برای خواندن و پاسخ به ایمیل ها تهیه کنید. محدودکردن این زمان ، موجب می‌شود بررسی سریع آنها برای تان ضرورت پیدا کند.

من شخصا ۴۵ دقیقه قبل از ناهار و یک ساعت پایانی روز را برای این کار در برنامه ریزی خود اختصاص داده ام . یکی از دلایلی که موجب می‌شود این روش تاثیر خوبی داشته باشد، این است که شما را از یکی از رایج ترین بیماری ها در جهان ، یعنی اعتیاد به اینترنت نجات می‌دهد . اگر ما زمان خود را کنترل نکنیم، خیلی راحت می‌توانیم آن را با چک کردن ایمیل ها و دیگر پیام رسانها اتلاف کنیم و خیلی زود نیمی از روز خود را از دست بدهیم، در حالی که هیچ یک از امور مهم را انجام نداده ایم. باز هم می‌گویم، کنترل روز خود را در دست بگیرید قبل از اینکه روز شما کنترل تان را در دست بگیرد.

زمانی را برای برنامه ریزی یک روزتعیین کنید

بالاخره ، زمانی را برای برنامه‌ریزی روز خود کنار بگذارید . همیشه به این نتیجه رسیده ام که بهترین زمان برنامه ریزی، پایان روز و درست قبل از رفتن به رختخواب است . من شبها ذهنی آسوده تری دارم زیرا تحت فشار نیستم که قبل از انجام کارهایم ، به برنامه ریزی روزانه بپردازم.

 

آیا دوست دارید هر روز خودتان را با جملات زیبا و مثبت و پر انرژی آغاز کنید؟ برای شنیدن عبارت تاکیدی مثبت کلیک کنید.

آیا دوست دارید باور شما به قدری قوی شود که دیگران شما را در تمام جنبه های زندگی الگوی خودشان قرار دهند؟ همین الان کلیک کنید.

 

هنگام برنامه ریزی ، تصویری ذهنی از آنچه می خواهید در روز بعد انجام دهید، ترسیم کنید. وقتی در خواب هستید، ذهن شما این فرصت را دارد که آن تصویر ذهنی را جذب کند. روز بعد که از خواب برمی خیزید، می توانید با ذهنیت بسیار روشن ، بهترین راه برای انجام هر کاری را پیدا کنید.

رسیدن به موفقیت

من قویا از شما می‌خواهم این راهکار را برای ۹۰ روز آتی به کار ببرید. قول می‌دهم اگر آن را دنبال کنید، بهره وری بیشتری نسبت به قبل خواهید داشت.

در مقالات بعدی ،می خواهم به یکی از قدرتمند ترین راهکارهای موجود در جهان بپردازم که موفقیت شما را تا حد قابل توجهی چند برابر خواهد کرد. ما قصد داریم در خصوص ویژگی‌های شخصیتی اسرارآمیز قدرتمندترین افراد جهان صحبت کنیم و اینکه چگونه می توانید از این ویژگی ها برای رسیدن به موفقیت خود استفاده کنید

اگر تا اینجا با من بوده اید ، به شما افتخار می کنم! تا کنون حتما باید فهرست آرزوهای خود را تهیه کرده باشید و برنامه ریزی کرده باشید که چگونه به اهدافتان دست یابیددر مقالات بعدی با هم خواهیم بود .

راهکارهای مدیریت عملکرد

۱- هر روز برنامه ریزی زمانی روز بعد را انجام دهید( درست قبل از اینکه به رختخواب بروید).

۲- فهرستی از هر آنچه میخواهید روز بعد انجام شود، تهیه کنید.

۳- فهرست خود را به صورت اولویت‌های «الف» و« ب» و«پ»، تهیه کنید .

۴- اولویت‌های« الف» و« ب»و «پ» را به گونه ای ترتیب بندی کنید که میخواهید آنها را انجام دهید.

۵- برای تمام اولویت‌های «الف»و«ب» محدوده زمانی تعیین کنید . میزان زمان لازم را هم در آن مشخص کنید تا مطمئن شوید که بیش از زمان ممکن برای تکمیل کارهای تان در روز، برنامه ریزی نمی‌کنید .

۶- در برنامه ریزی خود، زمانی را برای انجام هر یک از اولویت‌های« الف »و« ب» تعیین کنید.

۷- برای خواندن و پاسخ به ایمیل های تان برنامه ریزی زمانی کنید .

من شخصا، خیلی دوست دارم روزم را اینطور آغاز کنم که یک راست به سراغ کارهایی بروم و آنها را یکی پس از دیگری انجام دهم، بدون آنکه بخواهم با عجله تصمیم بگیرم کدام یک را باید اول انجام دهم ،کدام را دوم ،کدام را سوم،و الی آخر.

فرض کنیم شما ۴ اولویت« الف» دارید .آن‌ها را به صورت اولویت الف۱،الف۲،الف۳،الف۴ فهرست بندی کنید. وقتی شروع به کار می کنید، دقیقا می دانید کدام را اول انجام دهید، کدام را دوم، و الی آخر. پس از اینکه این کار را برای اولویت «الف» انجام دادید،آنگاه برای اولویت‌های «ب» و سپس اولویت‌های «پ» انجام دهید.

مقالات انگیزشی ذهن ایده آل

هر روز، تمام موارد اولویت« الف »را قبل از اینکه حتی به موارد اولویت «ب»نگاه کنید، تکمیل نمایید . تمام موارد اولویت «ب» را قبل از اینکه به موارد اولویت «پ» نگاه کنید. تکمیل کنید.

همچنان که در طول روز کارهای تان را انجام می دهید یا تمام موارد را تایید می کنید، اگر تصمیم دارید که آنها را انجام ندهید، روی آنها علامت بگذارید یا اینکه انجام آنها را به روز بعد موکول کنید .

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند اعتیاد به اینترنت : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه اعتیاد به اینترنت چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله اعتیاد به اینترنت بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *