آذر, ۱۳۹۵ بدون نظر کتاب, مقاله

مقدمه

کاتب مصری روی شومینه‌ی اتاقم نشسته است. این مجسمه سنگی را در سفری که سال ها پیش به قاهره داشتم خریدم. او چهار زانو نشسته، کاغذ پاپیروس را روی پاهایش گذاشته و قلم به دست گرفته و آماده نوشتن است. به آینده خیره شده، گویی آینده را می بیند. این مجسمه سمبلی است از موضوع این کتاب.

در نظر مردمان مصر باستان نیل، هر چیزی که نوشته می شد حقیقت پیدا می کرد.

«فکرهای بزرگ بکنید- مؤثر است»

در دهه های هزار و نهصد بیست و سی کتاب های بسیاری با عنوان های (پُر سروصدا همانند: پیروزی!!! موفقیت!!! تو می توانی انجامش دهی!!!) درباره شگفتی های «علم تفکر» سخن می‌گفتند: «بیندیشید و ثروتمند شوید» نوشته ناپلئون هیل، «جادوی اعتقاد» نوشته کلودام بریستول. «همانند انسان ها فکر کنید.» نوشته جیمز آلن و بعدها در دهه‌ی پنجاه، کتاب «جادوی فکر بزرگ» نوشته دیوید جی. شوآرتز. شایان توجه است که تمامی این کتاب ها هنوز هم چاپ می شوند و پس از پنجاه، شصت هفتاد سال، هم اکنون در کتاب فروشی ها به راحتی در دسترس هستند. با وجود اینکه امروز زبان این کتاب ها کهنه، مثال هایشان نامأنوس و جنسیت گرایی در آنها نمایان است، اما هنوز هم این کتاب ها برای مخاطب امروزی جذابیت دارند….

download-image

 

 

 

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان ، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی موفقیت و کسب ثروت به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.                                                                          www.zehneideal.com   دلی شاد و ذهنی ثروتمند را برایتان آرزومندیم.

 

مهدی سجودی

 

مدیر سایت ذهن ایده آل

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *