خرداد, ۱۳۹۶ 1 نظر مقالات موفقیت

مقاله تعهد به خود

این سوال پیش می آید که چرا تعهد امروز مهم است

شما برای انجام دادن چه‌کاری متولدشده‌اید؟ فکر می‌کنید چگونه آینده‌ای انتظارتان می‌کشد؟ معتقدید در زندگی هدفی را جستجو می‌کنید ؟ می‌توانید به این هدف برسید ؟ برای اینکه تبدیل به کسی شوید که توانمندی‌اش رادارید ، به استحکام بیشتری احتیاج دارید. این خصومتی است که از داشتن تعهد نشئت می‌گیرد . به واقعیاتی چند درباره تعهد توجه کنید:

تعهد می‌تواند زندگی شمارا تغییر بدهد

اغلب مردم وقتی به سال‌های گذشته نگاه می‌کنند، می‌توانند به زمان و مکانی برسند که تحولی در زندگی‌شان ایجاد شد . این تحول ، چه اتفاقی رخ‌داده باشد و چه آگاهانه ، تنها به این دلیل صورت خارجی پیداکرده که ما آمادگی‌اش را داشته‌ایم.

به زمانی در زندگی خود فکر کنید که تعهد به خود سبب شد کاری را به شکلی متفاوت با گذشته انجام بدهید . زندگی شما در اثر این تحول تغییر نکرد ؟ ممکن است دقیقه به شکلی که می‌خواستید تغییر نکرده باشد ، اما به‌روشنی شما در مسیری جدید قرار گرفتید . اگر خواهان تغییر هستید ، باید تعهد داشته باشید.

تعهد به شما کمک می‌کند بر بسیاری از مشکلات زندگی غلبه کنید

شما مشکل‌دارید ، من مشکل‌دارم تمام مخلوقات خداوند مشکل‌دارند. سؤال اینجاست که چگونه می‌توانید با این مسائل برخورد کنید؟

اشتباه بزرگی است که فکر کنیم تنها نوابغ موفق می‌شوند ، اشتباه بزرگی است که فکر کنیم جادویی در کار است . موفقیت ناشی از تلاش کردن و دست برنداشتن است .

شما تصمیم می‌گیرید زبان بخوانید ، موسیقی بنوازید ، در یک دوره آموزشی شرکت کنید ، ورزش کنید . در این کارها موفق می‌شوید یا شکست می‌خورید ؟ همه‌چیز بستگی به استقامت و مداومت شما دارد . اگر هیچ عاملی نتواند مانع کار شما شود ، به موفقیت می‌رسید.

تعهد شما همه‌روزه آزمون می‌شود

فکر می‌کنم خیلی‌ها تعهد را حادثه می‌پندارند، اتفاقی که در یک‌لحظه می‌افتد در مراسم ازدواج جواب «بله» می‌دهید. باکسی معامله تجاری می‌کنید. یک دستگاه تردمیل می خرید تا ورزش کنید . اما تعهد با تصمیم گیری به انتها نمی رسد . این تازه شروع کار است. بهتر است بدانید هرگاه نسبت به کاری متعهد می شوید، آزمون می شوید. این کار به انواع و اقسام شیوه ها صورت خارجی پیدا می‌کند:

هرگاه نسبت به کاری متعهد می شوید ، آزمون می شوید.

تجربه کردن شکست: شاید بزرگترین چالش پیش روی تعهد شکست باشد . دستیابی به هدف احساس خوبی ایجاد می کند. اما برای موفق شدن باید شکست را پشت سر بگذارید. باید بتوانید خودتان را جمع‌وجور کنید و ادامه بدهید.

به تنهایی ایستادن: وقتی می خواهید کاری صورت بدهید، اشخاص سعی میکنند حواستان را به جای دیگری پرت کنند. با نظرتان مخالفت می کنند. حتی ممکن است بخواهند شما از ارزش های خود عدول کنید. ممکن است قصدی در کار نباشد . ممکن است آن‌ها بترسند که اگر شما رشد کنید ، خودشان احساس عقب‌ماندگی کنند. در این زمان بهتر است از خود بپرسید : « میخواهم چه کسانی را راضی کنم؟» اگر بخواهید خودتان را راضی کنید، باید بتوانید به تنهایی روی پای خود بایستید.

رو به رو شدن با نومیدی: بیایید صادق باشیم . زندگی با مشکلات عدیده همراه است . چگونه میخواهید با نومیدی‌ها روبه‌رو شوید؟

وقتی مشکلات بروز می‌کند، وقتی زندگی دشوار می شود ، وقتی درد و رنج زیاد می شود، آیا میتوانید به راه خود ادامه دهید؟ اگر میخواهید همه روزه با تعهد کار کنید احتمال بیشتری دارد که بتوانید به کارتان ادامه دهید.

ازاینکه این مطالب را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

تصمیم بگیرید که همه روزه رفتار متعهدانه داشته باشید

اگر کاری ارزش انجام دادن داشته باشد ، متعهد می شوم که به آن جامه عمل بپوشانم.

مصمم شوید که بهای لازم را بپردازید

وقتی هزینه را برآورد می کنید ، باید تصمیم بگیرید که میخواهید به کارتان ادامه بدهید یا نه. باید بها را بپردازید. متوجه می شوید که هر چیزی در زندگی بهای خود را دارد . شما باید تصمیم بگیرید که پرداخت بهای مورد نظر مقرون به صرفه است یا نه.

همیشه برای رسیدن به سطح عالی ترین ها تلاش کنید


هاورد نیوتون می گفت: « مردم فراموش می کنند که شما کاری را با چه سرعتی انجام داده اید ، اما در خاطر نگه می دارند که کار را با چه کیفیتی انجام داده اید.» به ندرت چیزی را پیدا می کنید که به اندازه تلاش برای رسیدن به سطح عالی ترین ها به شما انگیزه بدهد.

هرکس برای موفق شدن تلاش می کند، باید برای رسیدن به سطح عالی ترین ها متعهد باشد. رسیدن به سطح بهترین ها مسلزم آن است که در همه کارهایتان بیشترین تلاش خود را بکنید. این تعهد شما را به جایی می رساند که افراد دودل هرگز به آن نمی رسند.

مدیریت بر نظم تعهد به خود

درست در لحظه ای که انسان متعهد می شود، مشیت الهی به کار می افتد. اتفاقاتی می افتد که در غیر این صورت رخ نمی داد همه حوادث پیش بینی نشده چنان صورت خارجی پیدا می کند که کسی حتی پیش بینی آن را هم نمی کرد.

اگر بتوانیم متعهد باقی بمانیم و بعد از خدواند بخواهیم که به ما کمک کند، این اتفاق می افتد. وقتی کاری را می کنید که زمانی فکر می کردید غیرممکن است، از شما انسان جدیدی خلق می شود. می توانید خود و دنیا را به شکل دیگری ببینید.

وقتی تلاش می کنید که همه روزه تعهدات خود را تحقق بخشید، لازم است به نکات زیر توجه کنید:

در تعهد به خود تنها به استعداد تکیه نکنید :اگر می خواهید به حداکثر توانمندی خود برسید، باید سوای استعدادی که دارید، از اخلاق کاری خوبی برخوردار باشید.

اوجی که مردان بزرگ بدان رسیدند و حفظش کردند در اثر پروازی ناگهانی حاصل نشد. وقتی رقبای آن ها در خواب بودند، آن ها در دل شب پرتلاش به صعودشان ادامه دادند.

اگر می خواهید به جایی برسید، باید از خود همتی نشان دهید. استعداد شما آن چیزی است که خدواند قبل از تولد شما در شما به ودیعه گذاشته است. مهارت های شما آن چیزی است که دیروز به دست آوردید. تعهد شما آن چیزی است که امروز نصیب خود می کنید تا فردا به موفقیت برسید.

حتی اگر احساس کردی کاری را دوست ندارید، چنانچه آن کار درست است انجامش دهید

برای رسیدن به ذهنیت مناسب و انرژی کافی به منظور دستیابی به موفقیت نیازمند تلاش پیوسته هستید و این مبارزه ای است که همه درگیرش هستند. وقتی در این میدان نبرد پیروز شدید، همه چیز برایتان ساده تر می شود.

کاری ساده تر از حرف زدن و کاری دشوارتر از تبدیل حرف به عمل نیست.

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند یعنی مقاله تعهد به خود: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در این زمینه چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله تعهد به خود بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها
1 نظر

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *