آذر, ۱۳۹۵ بدون نظر مقالات موفقیت

سحرخیزی و موفقیت، تجربه های علمی و عملی برای سحرخیز بودن

سحرخیز باش تا موفق شوی : بنا بر تحقیقات جدید مجله  Gurdian اکثر مدیران ارشد ۵۰۰ شرکت برتر دنیا قبل از ۵صبح بیدار میشوند…اما سوال اینجاست چــــــــرا؟

شاید برای خیلی از ما این سوال بوجود بیاید:

وقتی میتوانیم تا ۱۱ صبح بخوابیم، چه لزومی دارد زودتر بیدار شوید؟

آیا نمیتوانیم از طرف بعد از ظهر و شب بیشتر کار کنیم؟

آیا کارهایی که طرف صبح انجام میدهیم متفاوت تر از کارهای بعدازظهرمان است؟

چرا بعضی از افراد زودتر از دیگران از خواب بیدار می شوند ؟

کریستوفر راندلر نام بیولوژیست و پروفسور دانشگاه هایدلبرگ است که تحقیقی در این زمینه انجام داد تا واقعا پاسخ واقعی این سوال را پیدا کند : چرا بعضی افراد زودتر از دیگران از خواب بیدار میشوند؟

نتیجه تحقیقات بسیار جالب بود:

جدای از عادات رفتاری و خانوادگی، افرادی که زودتر از خواب بیدار میشوند بیشتر فعالتر هستند و معمولا در زندگی شان موفق هستند .

خیلی ساده : یعنی اگر شما صبح ها زودتر از دیگران از خواب بیدار شوید، به نفع شماست،چطور؟ اجازه بدهید محاسبه کنیم:

فرض کنید به صورت میانگین افراد شاغل در حرفه شما هر روز ساعت ۹ صبح از خواب بیدار میشوند.با این اوصاف اگر به صورت میانگین تا ۵ بعدازظهر هم کار کنند،در طول روز ۸ ساعت کار میکنند. در هفته (اگر جمعه را تعطیل فرض کنیم) حدود ۴۲ ساعت کار میکنند.اگر شما ساعت ۷صبح از خواب بیدار شوید، یعنی فقط ۲ ساعت زودتر ! چه اتفاقی پیش می آید؟

در ماه ۵۲ساعت بیشتر از دیگران کار میکنید: ۶ روز کاری بیشتر = درآمد یک هفته بیشتر از رقیبانتان،۴ ساعت زمان بیشتر برای خودتان که میتوانید صرف مطالعه یا انجام کارهای شخصی بپردازید جالب نبود ؟ فقط با ۲ ساعت زودتر بیدار شدن میتواند یک هفته در طول هر ماه از رقیبانتان جلوتر باشید که در سال تفاوت بزرگی بین شما و رقیبانتان ایجاد خواهد کرد.

این یعنی اگر شما دانشجو باشید، محصل باشید، مدیر باشید، فروشنده باشید، کارآفرین باشید و یا اصالاکارمند باشید، با فقط روزی چند ساعت زودتر از خواب بیدار شدن میتوانید تفاوت عظیمی فاصله تان با رقیبانتان ایجاد کنید.

در طول یک سال به اندازه ۱۸ ماه درآمد کسب کنید

احتمالاً تاکنون متوجه شدید چرا مدیران ارشد شرکت های مهم دنیا قبل از ساعت ۵ صبح از خواب بیدار میشود؟ آنها اگر ساعت ۵صبح از خواب بیدار شوند، یعنی ۴ساعت زودتر از رقیبانشان در طول فقط یک ماه و همچنین به اندازه ۲هفته کاری جلوتر از رقیبانشان حرکت میکنند!و در طول یک سال به اندازه ۱۸ماه درآمد کسب میکنند!

خب، حالا که محاسن و فواید سحرخیز بودن آگاه شدیم، آیا میتوانیم راحت سحرخیز شویم؟پاسخ کوتاه بــــله است؛ به عقیده دکتر کریستوفر ژن های شما کرونوتایپ شما را مشخص میکنند، همان چیزی که باعث میشود شما سحرخیز باشید یا خیر. اما تنها ژنهای شما در این موضوع اثرگذار نیستند،عوامل و شرایط دیگری نیز میتوانند باعث شوند شما سحرخیز شوید،این یعنی یک خبر خوب، برای تمام کسانی که میخواهند

سحرخیز باشند اما نمیتوانند و برایشان دشواراست.در این مقاله میخواهیم راهنمای عملی پروفسور دانشگاه آلمان دکتر کریستوفر راندلر را به شما معرفی کنیم و گام به گام تا سحرخیز شدن تان پیش برویم.

آنچه در ادامه میخوانید، تکنیک های اختصاصی منتشر شده در مقاله دکتر کریستوفر است برای تمام کسانی که به صورت ذاتی سحرخیز نیستند اما میخواهند سحر خیز  باشند.

اگر دوست دارید سحرخیز باشید اما نمیتوانید و فشار خواب هنگام صبح به شدت بر شما غلبه میکند؛این مقاله به شما کمک میکند خیلی راحت به کمترین صرف انرژی و به هم ریختگی اعصاب صبح ها زودتر از رقیبانتان از خواب بیدار شوید و از آنها پیشی بگیرید. آماده عضویت در دنیای افراد موفق سحرخیز هستید؟ شروع کنیم…

به عقیده دکتر کریستوفر شما برای اینکه بتوانید کرونوتایپ تان را تغییر دهید، لازم است به مدت ۲ هفته سخت تالش کنید، همین و بس… اما حتی اگر ۱ روز از این ۲ هفته را از دست بدهید و طبق برنامه زیر عمل نکنید، باید برنامه تان را ازابتدا شروع کنید!

فرمول هایی برای سحر خیز بودن

اگر میخواهید سحرخیز باشید، نکات زیر را حتما باید رعایت کنید:برنامه صبحگاهی مشخص داشته باشید، اما هنگام خواب…

هر روز صبح در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید، ورزش کنید و صبحانه مفصلیمیل کنید.هــــــر روز باید این برنامه تان را به مدت ۲ هفته انجام دهید، حتی روزهای تعطیل. میدانید چرا؟

بدن شما دوست دارد هرچیزی را خیلی سریع تبدیل به عادت کنید. با اینکار فشارفکر آگاهانه شما کمتر میشود. به همین دلیل افراد موفق بر عاداتی که دارند حساس هستند.

سحر خیز باش تا موفق شوی

یکی از عادات مهم، سحرخیز بودن است که خودش از چند عادات کوچکتر تشکیل شده است. اگر میخواهید عادت داشته باشید سحرخیز باشید، باید برنامه مخصوص صبحگاهی داشته باشید. هرروز در ساعات مشخصی از خواب بیدار شوید، ورزش کنید و صبحانه میل کنید تا بدن شما به این سیستم عادت کند.

اما مشکل زمانی پیش می آید که شما آخر هفته یا روزهای تعطیل را دیرتر از خواب بیدار میشود. با اینکار شما تمام  تلاشتان را در طول هفته بر باد میدهید و به بدنتان این پیغام را  میدهید که بر نامه ای صبحگاهی شما اهمیت زیادی نداشته و فقط مجبور بوده است که از آن پیروی کند.پس، قدم اول داشتن یک برنامه صبحگاهی با زمانبندی مشخص است.

 

از اینکه مطالب سحرخیزی و موفقیت را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

زنگ بیدار باش هوشمندانه ای انتخاب

کنید

نکته دیگری که پروفسور کریستوفر بر آن تاکید دارد، زنگیست که هر صبح قرار است شما را از خواب بیدار کند.اکثر ساعات قدیمی که زنگ میزنند، دکمه ای خاموشی موقت(Snooze)هم دارند که این کلید هیچ کمکی به جز شما را از هدفتان دورتر کند، ندارد. 

به همین منظور شما میتوانید از برنامه های مخصوص اندروید یا iOS استفاده کنید که زنگ های هوشمندانه دارند که برای خاموش شدن آنها باید مسئله ریاضی داده شده را حل کنید و…این نوع زنگ های هوشمندانه به شما کمک میکنند تا سریع تر ذهن تان به حالت هوشیاری برگردد و از حالت نیمه خواب خارج شود.

توصیه دیگر این است که زنگ هایتان را هر چند وقت یکبار تغییر دهید.زیرا ذهنتان به زنگ مورد نظر عادت میکند و با اینکار اگر یک روز خیلی خسته باشید و نخواهید از خواب بیدار شوید ذهن شما این زنگ را می شنود اما آنرا نادیده میگیرد.نور بتابانید…

مهم نیست طبیعی یا مصنوعی باشد، نور برای بیدار شدن بدن از خواب الزم است.

زمانی که نور به بدن فرد خوابیده می تابد، کم کم علائمی به مغز صادر میشود که حاوی پیام بیدارباش است زیرا ذهن احساس میکند روز شده است و زمان بیداری فرا رسیده است. این کار با توقف ارسال هورمون مالتونین به بدن انجام میشود که خواب را برای.انسان راحت میکند اگر هنگام صبح برای مثال ۵ صبح هوای بیرون تاریک است، شما میتوانید ذهن تان را گول بزنید و با داشتن لامپ های پرنور در اتاق تان به ذهن تان تلقین کنید که صبح است و باید بیدار شود.

ورزش صبحگاهی حتما انجام دهید

ورزش صبحگاهی، به بدن شما کمک میکند سریع تر از خواب بیدار شوید.

تحقیقات انجام شده  نشان داده ورزش صبحگاهی فشار خون را کاهش میدهد،استرس را دفع میکند و باعث از یاد رفتن نگرانی میشود.

برای بهتر شدن عملکردتان، توصیه پروفسور کریستوفر در نور روشن ورزش کنید…است.برای مثال دوچرخه سواری، پیاده روی، دویدن می باشد که میتواند کمک بزرگی به شما در این زمینه کند.

وعده غذایی پروتئین دار باید داشته باشید یکی از عادات بدی که باعث میشود دوست نداشته باشید سحرخیز شوید، عدم لذت از صبحانه است هنگام صبح، یکی از مهم ترین عوامل انرژی زا برای بدن شما صبحانه است.

زیرا هنگام شب، بدن شما کربوهیدرات های موجود در بدن تان را جهت تامین انرژی با سوخت و ساز تبدیل به انرژی کرده است و با اینکار هنگام صبح شما خسته به نظر میرسید، دوست دارید بخوابید و از فعالیت بیشتر پرهیز کنید.

بهترین راه جهت جلوگیری و رفع این جریان، یک صبحانه مقوی است.صبحانه مقوی منظور صبحانه ای دارای ارزش غذای، مانند تخم مرغ، پنیر،شیر، و … است.

 برابر چرت کوچک مقاومت کنید

مقاومت در برابر یک چرت کوچک… در روزهای ابتدایی این برنامه ممکن است احساس خواب شدیدی داشته باشید و برای یک چرت کوچک لحظه شماری کنید، اما باید مقاوت کنید.

در عوض، توصیه پروفسور کریستوفر این است که سعی کنید تا هنگام زمان خواب، در برابر چرت کوچک مقاوت کنید. شاید بهتر باشد هنگام ظهر چرت بزنید، اما هرگز تا قبل از آن زمان، در برابر احساس خواب آلودگی تان تسلیم نشوید

شما اگر بتوانید این ۶ مورد را فقط تا ۲ هفته رعایت کنید، پس از آن تبدیل به فردی سحرخیز خواهید شد که صبح ها زودتر از رقیبانش از خواب بیدار میشود و نسبت به آنها در مدت کمی بیش از حد تصور پیشی میگیرد.

پیام مهدی سجودی مدیر سایت ذهن ایده آل

دوستان موضوع سحر خیزی را بسیار جدی بگیرید. در کتاب “اثر مرکب” نوشته “دارن هاردی” به خوبی توضیح داده شده که این عادات به ظاهر ساده در طولانی مدت چه تفاوت زیادی در میزان موفقیت شما در زمینه شخصی و شغلی ایجاد می کند.

بهترین مرجع برای شما زندگی نامه افراد موفق است. یکی از عادات مشترک بین افراد موفق در سطح جهانی عادت سحرخیزی است که باید جدی بگیرید.باز هم تاکید می کنم

این عادات به ظاهر ساده در طولانی مدت اثر خود را نشان می دهند. پس همین امروز به دفترچه اهداف خود در سال ۹۵ سحرخیزی را اضافه کنید.

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله سحرخیزی و موفقیت: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در این زمینه سحرخیزی و موفقیت چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله سحرخیزی و موفقیت بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *