اردیبهشت, ۱۳۹۶ 1 نظر مقالات

موفقیت در تمام جنبه های زندگی

موفقیت در تمام جنبه های زندگی : اگر ده پانزده سال بعد از فارغ التحصیل شدن، باهم شاگردی های سابقتان برای تجدید خاطره دور هم جمع شده باشید، احتمالا متوجه شده اید که یکی از هم شاگردی های خجالتی تان وکیلی سرشناس شده، یکی دیگر از آن ها یک هنرمند بزرگ سینماست، و سوم شرکت غول پیگیری دایر کرده است.

این تحولات چگونه صورت خارجی پیدا می کنند؟ این اشخاص تغییر کرده اند زیرا اندیشه ای را که درباره خودشان داشتند تغییر دادند. شما آن ها را به شکلی که بودند می دیدید و آن ها خودشان را به شکلی که می توانستند باشند. آن ها با توجه به به کسی که می خواستند بشوند عمل کردند و مهارت های لازم را کسب نمودند. تحول پیدا کردن مستلزم گذشت زمان است. اغلب اوقات کسانی که هر روز آن ها را می بینید متوجه این تغییر و تحول نمی شوند، همان طور که پدر و مادر متوجه تغییرات فرزندان نمی شوند. اما برای کسانی که ده یا بیست سال آن ها را ندیده اند این تحول به نظر معجزه آسا می رسد.

اگر دوست دارید خودتان را تغییر دهید، این کار را با تغییر دادن ذهنتان شروع کنید. باور کنید که می توانید تغییر کنید، می توانید خودتان را بهبود بخشید، می توانید تغییر کنید، می توانید خودتان را بهبود بخشید، می توانید تغییر کنید و کسی که می خواهید بشوید.

این مقاله از سری مقالات روانشناسی موفقیت و روانشناسی ثروت می باشد.

آن چه پشت سر و آن چه پیش روی ما وجود دارد، در مقایسه با آنچه درونمان وجود دارد بسیار کم اهمیت است.

موفقیت در تمام جنبه های زندگی یعنی :به دیگران ارزش دهید

یکی دیگر از راز موفقیت و رمز و رازهای رسیدن به نگرش خوب، ارزش قائل شدن برای دیگران است. نمی توانید دیگران را دوست نداشته باشید و در عین حال از نگرش عالی برخوردار باشید. به این موضوع خوب فکر کنید: تاکنون به کسی برخورد کرده اید که مرتب به دیگران بد و بیراه بگوید و علیه آن ها حرف بزند و هم زمان از نگرش عالی برخوردار باشد؟ به همین شکل نمی توانید در حالی که دیگران را تشویق می کنید، نگرش بدی داشته باشید.

تشویق کردن دیگران به معنای کمک کردن به آن هاست، به معنای توجه کردن به توانایی ها و جنبه های مثبت آن هاست. بدین معناست که خصوصیات مثبت آن ها را نمایان سازید.

تبادل های شما با دیگران، چگونگی روزتان را مشخص می سازد. به موسیقی زندگی تان شباهت دارد وقتی تبادل هایتان با دیگران ناجور باشد، به این می ماند که به موسیقی پرهیاهویی گوش می دهید. اما وقتی برای دیگران ارزش فراوان قائل می شوید و با ان ها خوش رفتاری می کنید، به این می ماند که به نوایی شیرین و دلنواز گوش می دهید.

 

موفقیت در تمام جنبه های زندگی یعنی :قدر زندگی را بدانید


کسانی را می شناسید که از هر چیزی شکایت می کنند؟ سوپشان بیش از اندازه داغ است. رختخوابشان بیش از حد سرد است. حقوق بسیار کمی می گیرند. زندگی هر اندازه هم خوب باشد، این اشخاص از آن قدر شناسی نمی کنند.

قدرشناسی به سلیقه ارتباطی ندارد. مسئله چشم انداز و دیدگاه است. باید با موضوعات ساده و کوچک شروع کنید. اگر بتوانید از آن ها قدرشناسی کنید، می توانید از چیزهای بزرگ هم قدرشناسی کنید.

موفقیت در تمام جنبه های زندگی یعنی :نظم و ترتیب دادن به نگرش

اگر می خواهید از امکان های نگرش مثبت سود ببرید، باید کاری بیش از تصمیم گرفتن انجام دهید. باید بتوانید تصمیماتی را که گرفته اید عملی کنید. برای من در زمینه نگرش این حرف تنها یک معنی دارد:

من همه روزه تعدیل های لازم را لحاظ می کنم تا نگرش مناسبم را حفظ نمایم.

اگر این موضوع برای شما جدید است، ممکن است به درستی ندانید که چه می توانید بکنید. در این صورت به راهنمایی های زیر توجه کنید:

 بدانید که نگرش شما همه روزه به تعدیل نیاز دارد

نگرش، مانند هر نظم و ترتیب دیگری، خود به خود درست نمی شوند. به همین دلیل لازم است همه روزه به آن رسیدگی کرد. هرچه تمایل طبیعی شما به بدبینی و انتقاد کردن بیشتر باشد، نگرش شما به توجه بیشتری احتیاج خواهد داشت. ازاین رو همه روزهایتان را با وارسی نگرشتان شروع کنید. متوجه نشان های خطر و پرچم های قرمزی که می گویند ممکن است نگرش شما با دشواری روبه رو شده باشد، باشید.

در هر چیز نکته مثبتی پیدا کنید

ممکن است همیشه کار ساده ای نباشد، اما اگر به اندازه کافی وقت صرف کنید، حتی در موقعیت های دشوار هم می توانید به نکته خوب و جالبی برسید.

در هر موقعیتی، شخص مثبتی را شناسایی کنید

دنیا پر از آدم های منفی است، که اغلب هم با هم جور می شوند. آما آدم های مثبت هم همه جا وجود دارند. وقتی به این اشخاص بخوردید آن ها را شناسایی کنید. اگر احساس کردید با دشواری روبررو هستند بکوشید به آن ها کمک کنید تا کارشان ساده تر شود. دو آدم مثبت در کنار هم کار بیشتری می توانند صورت دهند.
کلمات منفی را از فرهنگ لغات خود حذف کنید ، از میان تمامی فضایل و کمالات، سپاسگزاری و حق شناسی کمتر ابراز می شوند. دیگران چقدر از شما تشکر می کنند؟ چند بار تاکنون به کسی هدیه داده اید و او یادداست تشکری برایتان فرستاده است؟ از این ها مهم تر، شما چند وقت به چند وقت از دیگران تشکر می کنید؟ بسیاری از ما از تشکر کردن غافل هستیم.

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

  

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها
1 نظر
  1. فاطی

    خوب و بینظیرید . ممنون از مقاله های خوب و پر انرژی شما ذهن ایده آلی های عزیز

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *