مهر, ۱۳۹۷ 10 نظرات مقالات موفقیت

موفقیت موفقیت می آورد

هر قدر موفق تر باشید ، بیشتر باور خواهید داشت که می توانید به موفقیت دست یابید. تا زمانی که موفقیت را به دست نیاورده اید، این فقط خواسته خودتان است که قدرت پیشروی به سمت هدف را به شما می دهد. از آنجایی که شاید کمی دشوار باشد که بخواهید همواره خودتان به تنهایی سوخت این عامل محرک را یعنی خواستن و اشتیاق را تامین کنید ، پس خودتان را در مجاورت افراد موفق قرار دهید ، حتی اگر آن ها اهدافی غیر از اهداف شما را دنبال می کنند.

همچنین که فقط در مجاورت افراد موفق باشید و به حرف های آن ها گوش کنید ؛ همیشه نسبت به رویاهای تان مشتاق می مانید. وقتی در کنار افرادی باشید که لبریز از شور و اشتیاق برای کسب موفقیت در زندگی هستند ، چه بخواهید ، چه نخواهید اشتیاق آن ها به شما نیز سرایت می کند.

نه تنها از شما می خواهم در کنار کسانی باشید که برای تغییر زندگی خود شور و شوق دارند ، بلکه از شما می خواهم هر روز به سخنان افراد موفق گوش فرا دهید. وقتی به حرف های کسانی گوش می دهید که با شور و حرارت از پیشرفت خود در زندگی صحبت می کنند، چه بخواهید چه نخواهید ، مقداری از آن اشتیاق را برای رسیدن به رویاهای خود از آن ها می گیرید.

عاملی که به من کمک کرده است ، به سطح جنون آمیزی از اشتیاق و موفقیت دست یابم، این است که اتومبیلم را به یک « دانشگاه سیار اتومبیل» تبدیک کرده ام . حین مسافرت به طور دائم به سی دی های موفقیت و انگیزش گوش می کنم، سی دی هایی که الهام بخش هستند و سطح اشتیاقم را افزایش می دهند. آنچه من می دانم این است که هچ خواننده یا گروه موسیقی ، نمی خواهد مرا به فردی موفق مبدل کند. موفقیت من و خانواده ام و کسانی که پس از مرگم از من جای خواهند ماند ، بی نهایت مهم تر از گوش دادن به بحث های نمایشی یا موسیقی در رادیو هستند.

یکی از راه های رسیدن به موفقیت

هر فرد ، به طور متوسط روزانه یک ساعت در وسیله نقلیه خود سپری می کند.اگر به جای اینکه به رادیو گوش کنید پنج روز در هفته به برنامه پیشرفت شخصی خودتان گوش کنید ؛ در واقع هر سال ۲۵۰ ساعت صرف قدرت بخشیدن به خودتان کرده اید.

هر فرد ، به طور متوسط روزانه یک ساعت در وسیله نقلیه خود سپری می کند.اگر به جای اینکه به رادیو گوش کنید پنج روز در هفته به برنامه پیشرفت شخصی خودتان گوش کنید ؛ در واقع هر سال ۲۵۰ ساعت صرف قدرت بخشیدن به خودتان کرده اید.

من تقریبا هزاران ساعت از این برنامه ها را گوش کردم، چون سال‌هاست این کار را انجام می‌دهم به برخی از این برنامه ها بیش از ۱۰ بار گوش کرده ام چون می دانم که تکرار، مادر تمام مهارت هاست.

همین یک راهکار ، یعنی تبدیل وسیله نقلیه خود به« دانشگاه سیار اتومبیل» تفاوت عمده ای در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.

اگر می خواهید به هر هدفی دست پیدا کنید و به موفقیت دست پیدا کنید،در وهله نخست، آن را به صراحت به زبان بیاورید. مسئولیت ۱۰۰% خلق آن را به عهده بگیرید و بعد تمام واژه های منفی همچون « نمی‌توانم»، « امیدوارم» ،« شاید» و کلمه مرگ آور« تلاش» را از فرهنگ لغات خود حذف کنید.

وقتی کسی به من می‌گوید می‌خواهد« تلاش کند» تا کاری را انجام دهد، همیشه می دانم که آن کار را انجام نخواهد داد. واژه « تلاش» چیزی نیست، جز بهانه ای که پیشاپیش در زمان که هیچ تعهدی ندارید به کار می‌برید .

رویاپردازی

واژه‌هایی مثل« تلاش » علامت این هستند که شما هیچ ایمانی ندارید و از قدرت خود برای مقابله با خودتان استفاده می کنید.

هرگز اجازه ندهید که « فرزند تلاش » شوید.

همانطور که می‌دانید، در کودکی ، توانایی شگفت انگیزی برای رویاپردازی داشتیم.

برای لحظه ای به این فکر کنید. وقتی از بچه‌ها می‌پرسند زمانی که بزرگ شدند می‌خواهند چه کاره شوند، آنها چه می‌گویند؟ آیا می‌گویند:« می‌خواهند تلاش کنند تا میلیونر شوم»؟ آیا می‌گویند:« می‌خواهم تلاش کنم تا ستاره شناس شوم»؟ آیا می گویند:« می خواهم تلاش کنم تا ورزشکار حرفه ای شوم»؟ نه

آن‌ها رویای خود را دارند و قصد دارند همان چیزی شوند که می خواهند. تمام بچه ها قدرت رویاپردازی عظیم را می شناسند، زیرا می‌خواهند زندگی خارق العاده ای داشته باشند، اما متاسفانه، آنچه برای اغلب بچه ها اتفاق می‌افتد ، این است که بزرگ می شوند و کم کم به حرف های والدین و معلمان خود گوش می‌کنند که به آنها می‌گویند واقع گرا باشند . بزرگسالان جهان به آنها می گویند:« سرشان را از میان ابرها بیرون بیاورند .»

وقتی بچه ها این حرف ها را از عده زیادی می شنوند ، کم کم نسبت به رویاهای شان و خودشان دچار تردید می شوند و بلاخره سطح رویاها آرمان هایشان را پایین می آورند تا با « معیارهای » اجتماع هماهنگ می شوند.

در اصل ، اجازه می دهند جامعه رویاهای شان را از آنان بدزدند.

اغلب ما وقتی به بزرگسالی می رسیم ، آن اشتیاق کودکانه نسبت به زندگی را ازدست می دهیم . بسیاری از مردم ، به جای اینکه اهدافی همچون مالکیت خانه چند صد میلیون تومانی خودشان را داشته باشند ، صرفاً اهدافی در حد خلاصه شدن از بدهی شان را دارند، بزرگسالان به جای اینکه رویای به دست آوردن میلیون ها تومان از محل سرمایه گذاری های خود داشته باشند به اهدافی بسنده می کنند، مثل اینکه صرفا ً پول کافی داشته باشند تا تمام صورتحساب های شان را پرداخت کنند. از آنجا که افراد متوسط رویایی ندارند ، به همین است که در حد متوسطی زندگی کنند ، راضی هستند.

هم نشینی با افراد موفق

وقتی کودکان حدود شش سال دارند ، والدین را قهرمان خودشان می‌دانند. در سنین ۱۶ سالگی ، اغلب آنها به والدین خود می نگرند و با تعجب می گویند:« چه اتفاقی افتاد ؟» والدین آنها از مرحله بزرگسالی به مرحله تسلیم رسیده‌اند. متاسفانه ، همین بچه ها معمولاً راه والدین خود را در پیش می‌گیرند و آنها هم از رویاهای خود دست میکشند.

آنگاه به جای این که رویاهای بزرگ در سر بپرورانند، رویاهای کوچک تری دارند که احساس می‌کنند راحت‌تر می‌توانند آنها را دنبال کنند. آنها به جای اینکه رویای رسیدن به استقلال مالی را داشته باشند که بتوانند در هر کجای جهان زندگی کنند، رویای این را دارند که اجاره ای ماه بعد خود را بپردازند.

آنها به جای اینکه رویای بزرگ داشته باشند و هدفی را برگزینند مبنی بر اینکه زمان بیشتری را با خانواده و عزیزان خود سپری کنند، این رویا را در سر می پرورانند که هر سال فقط دو هفته به تعطیلات بروند.

باید رویاهای بزرگ داشته باشید، چون باور کنید یا نه ، تلاش لازم برای دستیابی به رویای بزرگ، تنها اندکی بیشتر از تلاش برای رسیدن به رویای کوچک است.

این حقیقت از زندگی است که مردم تمایل دارند خود را با آنچه پیرامون خویش می‌بینند ، همگام سازند.

اگر در مجاورت افراد موفق قرار بگیرید ، آنگاه شما هم تمایل خواهید داشت مطابق آنها عمل کنید و موفق شوید.

اما ، اگر اطراف شما با افراد ناموفق و خبرهای بد بینانه احاطه شود ، حدس بزنید چه می شود؟

این احتمال وجود دارد که رویاهای بزرگ خود را به فراموشی بسپارید، رویاهای کوچکی را که بنا به پندار جامعه واقع گرایانه تر هستند بپذیرید و بقیه عمر را در یکنواختی و روزمرگی سپری کنید و با خود بگویید.

کجای کار اشتباه بود. بار دیگر که احساس روزمرگی کردید ، به خاطر بسپارید که تنها تفاوت بین روزمرگی و قبر، عمق آن حفره است .اغلب انسانها در ۲۵ سالگی می میرند و در ۶۵ سالگی دفن می‌شوند.

اصول موفقیت در زندگی

اين جمله را هميشه يادمان باشد: موفقيت تحقق تدريجي يك هدف ارزشمند است.

افراد موفق کارهایی را انجام می دهند که افراد معمولی تمایلی برای انجام دادن آن ندارند.

اصول موفقیت در زندگی نتیجه ی تلاش و پشت کار بالا است، تمام افراد موفقی که از آن ها نام برده می شود بسیار پر تلاش در راه رسیدن به خواسته های خودشان بودند، اصول موفقیت در زندگی پشت کار بالا و قدرت تحمل و صبر بالای آن ها در شرایط بحرانی است.

وقتی افراد موفق بارها تلاش می کردند و شکست می خوردند، این شکست ها برایشان لذت بخش نبودند، بلکه درد داشتند، درد واقعی اما آن ها را تحمل کردند و به تلاش کردن ادامه دادند تا افرادی مانند توماس ادیسون ، برادران رایت ، بیل گیتس، جف بزوس و هزاران افراد که میلیون ها بار اسامی شان را به عنوان افراد موفق شنیدید توانستند تبدیل به اسطوره های ماندگاری شوند.

تعریف موفقیت

موفقیت از آن کلمه هایی است که گستره ی زیادی از تعارف شامل آن می شوند. برخی موفقیت را با پول می سنجند، برخی موفقیت را احساس آرامش و شهرت می سنجند. برخی موفقیت را داشتن زندگی ساده و بی دردسر تعریف می کنند. منظور ما از موفقیت در اینجا یعنی: افراد چقدر در راه رسیدن به اهداف خود کامیاب بوده اند و چقدر از زندگی خود رضایت دارند.

در نگاه شما موفقیت یعنی چه؟ اینکه هر روز پس از بیدار شدن به باشگاه بروید؟ انجام فهرستی از کارها که روز پیش تهیه کرده‌اید؟ هدف از تعریف موفقیت از نگاه خودتان این است که بر پایه‌ی انتظارات خودتان و شرایط موجود زندگی کنید. وقت و انرژی‌تان را صرف کارهایی کنید که باعث خشنودی‌تان، احساس پیشرفت، کمال و خدمت‌رسانی می‌شود.

اگر کاری خوشحال‌تان می‌کنند و باعث می‌شود مهارت‌ها و نیروی‌تان برای آن را به کار بگیرید، احتمالا باید هر روز زندگی‌تان را صرف آن کنید. ماشین و گوشی نو لذت‌های زودگذر هستند و دوام چندانی ندارند.

پس از اینکه معنی موفقیت در زندگی برای‌تان روشن شد، تنها راه ممکن برای رسیدن به آن تلاش و حرکت گام به گامِ رو به جلو برای رسیدن به اهداف‌تان است. باید دست از تلاش همیشگی برای جلب خشنودی دیگران بردارید، تنها در این صورت است که امکان لذت بردن را از کارهایی که می‌کنید (یا خواهید کرد) پیدا می‌کنید.

چگونه به موفقیت برسیم

پس همین الان بنشینید و موفقیت را از نگاه خودتان تعریف کنید حتی اگر لازم است روی کاغذ بنویسید. برای خودتان هم اهداف کوتاه‌مدت و هم اهداف بلندمدت در نظر بگیرید.

آیا دوست داری؟ آن قدر در بدست آوردن موفقیت خبره شوید که به شما بگویند : انسان فوق العاده!

پیشنهاد میکنم همین الان جلسه اول دوره آموزشی هدف گذاری از صفر تا صد را بصورت رایگان تهیه نمایید و اگر انسان فوق العاده شدن را باتمام وجود احساس میکنید میتوانید هم اکنون بسته آموزشی هدف گذاری را تهیه نمایید.

 

تنها برای رسیدن به هدف پایانی تلاش نکنید؛ برای موفقیتِ امروزتان تلاش کنید، خواهید دید که تلاش‌تان شما را به هدف اصلی‌تان نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند.

رهایی از سنگینی تعریف غالب و دیکته‌شده‌ی موفقیت، فرصت گرانبهایی برای تعریف زندگی مطابق با خواسته‌های‌تان است. شما یاد می‌گیرید پیگیر مسائل بی‌اهمیت (که زمانی گمان می‌کردید مهم‌اند) نباشید و در مقابل بر کارهایی تمرکز کنید که به جای تعلل و طفره‌ رفتن، شما را به جاده موفقیت هدایت می‌کنند.

هرچه برای بهتر شدن نسبت به دیروز مشتاق‌تر باشید، به خاطر پیشرفت‌های‌تان بیشتر احساس موفقیت می‌کنید. هنگامی که برای پیشرفت و به پایان رساندن کاری سرسختانه تلاش می‌کنید، در بند بند وجودتان حس لذت‌بخش موفقیت را احساس می‌کنید؛ هر زمان که به گذشته و نقطه‌ی شروع‌تان نگاه می‌کنید و متوجه‌ خیزهایی که برای رسیدن به جایگاه کنونی‌تان برداشته‌اید می‌شوید، احساس موفق شدن می‌کنید.

فرصت را از دست ندهید

تنها هنگامی که معنای موفقیت برای‌تان آشکار شود می‌توانید برای دستیابی به آن به‌طور پیوسته و بر پایه‌ی خواسته‌ها و انتظارات‌تان قدم بردارید.

برای شروع زندگی بر چنین مبنایی وقت را تلف نکنید! همین امروز شروع کنید. در واقع باید از همین امروز شروع کنید زیرا روزی که به خاطر دیگران و مطابق با انتظاراتی که خواسته‌های شما نیستند سپری شود، در حقیقت متعلق به شما نیست.

موفق شدن آسان، موفق ماندن دشوار

برخی فکر می کنند موفقیت آخر مسیر است، در حالی که موفقیت تازه شروع راه است. وقتی شما در زمینه ای موفق می شوید، تازه سر و کله ی رقبا پیدا می شود .

تازه باید از موفقیتی که به دست آورده اید دفاع کنید. وقتی موفق می شوید آنقدر کارهای زیادی باید برای حفظ موفقیت خود انجام دهید که اگر عاشق مسیرتان نباشید دیگر لذتی از مسیر خود در راه رسیدن به اهدافتان نمی برید.

در مسیر موفقیت

اگر در مسیر موفق شدن باشید می توانید برای مدت کوتاهی تلاش کنید و با پشت کار بسیار به موفقیت برسید، البته برای رسیدن به هر موفقیتی باید بهای آن را پرداخت کنید. اما بهای موفق ماندن بسیار بیشتر و سنگین تر از بهای موفق شدن، این ها صرفا بازی با کلمات نیست.

به محض این که موفق می شوید سر و کله ی رقبا پیدا می شود، تا وقتی ضعیف هستید کسی با شما کاری ندارد اما به مجض این که موفق می شوید باید از جایگاه و رتبه ی خودتان یا شرکتتان دفاع کنید.دقیقا وقتی موفق می شوید باید تلاش خودتان را چندین برابر کنید تا بتوانید از موفقیت خودتان دفاع کنید.

بعضى از صاحب نظران موفقيت را مثلثى طلايى می دانند که سه ضلع آن عبارتند از:

نظم و آرامش

برنامه ریزی و دقت

سرعت عمل و وقت شناسی

در حقيقت هر انسانى ناخداى کشتى زندگى خود است و زمانى موفق خواهد بود که خوب فکر کند، تعيين هدف کند، خوب حرکت کند و با تغييرات سازگار شود، خوب برنامه ريزى و عمل کند.

موفقیت ذهن ایده آل

نظر ذهن ایده آل در تعريف موفقيت چيست :

موفقيت يعنی پيشبرد تمام فاکتورهای انسان (سلامتی، معنويت، ثروت، آرامش، عشق و خدمت به ديگران

انسان دارای ابعاد مختلفی است که برای رسيدن به موفقيت بايد تمام فاکتورهای خود را پيشرفت دهد يک فرد تنها با پرورش يک بعد وجودی خود موفق محسوب نمی شود بلکه بايد تمام زوایای وجودش را پرورش دهد تا به هدف نهایی خود در زندگی برسد و این یعنی موفقیت موفقیت می آورد

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند موفقیت موفقیت می آورد : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه موفقیت موفقیت می آورد چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله موفقیت موفقیت می آورد بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
10 نظرات
 1. arash_prince

  سلام به استاد دوست داشتنی آقای سجودی عزیز. من هر روز سایت ذهن ایده آل دنبال می کنم و واقعا از اینکه هر روز در سایت ذهن ایده آل مطالب جدید قرار می دهید کمال تشکر دارم. ممنونم

  Reply
 2. مارتین

  من از طریق جستجو در اینترنت سایت ذهن ایده آل پیدا کردم . من محصولات این موسسه خریدم . واقعا کیفیت کارهاشون بالا هست . من کتابهای صوتی زیادی گوش میکنم، اما کارهای ذهن ایده آل فوق العاده هست.

  Reply
 3. مالک

  سلام و خداقوت . استاد سجودی عزیز و تیم ذهن ایده آل محتوا سایتتون عالیه. امیدوارم همیشه باشید تا ما روحیه بگیریم. تشکر

  Reply
 4. مهتا

  سلام مطلب فوق العاده خوووب و مفیدی رو در وبسایتتون به اشتراک گذاشتین موفق و پیروز باشید

  Reply
 5. راشا

  سپاس از وبسایت کاربردی و مفیدتون ..محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست .. همیشه موفق و سربلند باشید

  Reply
 6. راشد محمودنیا

  سلام به تیم و دست اندرکاران ذهن ایده آل عزیز و استاد خوبم جناب آقای سجودی. خواستم بابت زحماتی که میشکشید و همیشه به روز هستید تشکر کنم. هم تو مقالات هم ویدیو های انگیزشی و هم محصولات عالی تون. محصولات شما رو استفاده میکنم کتاب صوتی قانون توانگری و بسته آموزشی هدف گذاری…. باور کنید همشون عالی و بینظیر هستند و خدا میدونه که چقدر رضایت صد درصدی دارم. سپاس از زحمات خالصانه شما. دست مریزاد

  Reply
 7. نیکا راستین

  درود فراوان، مقالات و محصولات و ویدیوهای بسیار زیبایی دارید. موفق باشید

  Reply
 8. مرتضی

  مقاله خوبی هست. در مجموع عملکرد ذهن ایده آل ایده آل هست. موفق باشید

  Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *