آبان, ۱۳۹۸ بدون نظر روابط زوجین, وکیل ایده آل

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم

طلاق، فقط به قطع رابطه بین زن و شوهر معطوف نمیشود بلکه اثرات آن در تمام فامیل تاثیر گذار است. پس زمانی که احساس میکنید زندگی شما تبدیل به جهنم شده و طلاق تنها راه حل به نظر میرسد، و می خواهید خود اوضاع زندگیتان را بدست بگیرید.

باید برای سختی ها آماده باشید، صبر و شکیبایی زیادی از خودتان نشان دهید تا با مشکلات جدید دست و پنجه نرم کنید.

پس اگر قرار است با طلاق مشکلات جدیدی را تحمل کنید بهتر نیست قبل از اینکه همه چیز را به هم بزنید و برای همیشه دیر شود یک بار دیگر سعی کنید، با روبرو شدن با حقایق متوجه می شوید هنوز همه چیز تمام نشده و هنوز شما زندگیتان را دوست دارید و نمی خواهید به این راحتی آنرا از دست بدهید؛ مهم نیست چه قدر سخت یا دشوار است، مطمئن باشید که جواب میگیرید.

به شما مژده می دهم که راه حل های جلوگیری از طلاق وجود دارد که برای حفظ زندگی تان به شما کمک می کند.

بسیاری از افراد بعد از آن که حرف از جدایی می شود برای پیشگیری و جلوگیری از طلاق به دنبال راه چاره ای می گردند. گاه زوجین در زندگی زناشویی به جایی می رسند که یکی از آن ها پیشنهاد طلاق را می دهد.

جلوگیری از طلاق

معمولا زوجین علی رقم علاقه ای که به همسر خود دارند، به دلیل خستگی از دعواها و جنجال ها و مشکلات پیش آمده تنها و بهترین راه را طلاق می دانند. اما با وجود آگاهی به تمام این موارد نمی خواهید از همسرتان طلاق بگیرید.

خوشبختانه راه های زیادی برای خارج شدن زوجین از این شرایط بحرانی وجود دارد تا بتوانند دوباره طعم آرامش را بچشند. برای جلوگیری از طلاق و حفظ زندگی خود بهتر است توصیه های مقاله چگونه از طلاق جلوگیری کنیم راعملیاتی کنید و برای اطمینان از انتخاب خود از خدمات مشاوره استفاده نمایید.

چگونه می توان از طلاق جلوگیری کرد

حال که حرف از طلاق و شاید اقداماتی در جهت جدایی شده، مسئولیت و وظیفه شما برای حفظ زندگی مشترک تان سخت تر می باشد. برای آن که بتوانید از این بحران گذر کنید باید اقداماتی هوشمندانه انجام دهید. در ادامه به برخی از اقدامات لازم برای پیشگیری از طلاق پرداخته ایم:

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | بالغ باشید

انسان بالغ در هر بحرانی که پیش می آید ابتدا خونسردی خود را حفظ می کند و به خودش اجازه می دهد وضعیت را ارزیابی کند.

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | دست از لجبازی بردارید

بجای شکستن حلقۀ ازدواجتان و طلاق؛ بهتر است حلقۀ رفتاری غلط و الگویی که مدام دعواها را تکرار می کند بشکنید. او یک کار اشتباه انجام می دهد و شما او را مقصر می دانید و سپس شما یک اشتباه در قبال اشتباه او انجام می دهید. به زبان ساده تر دست از لجبازی بردارید.

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | به دنبال راه حلی باشید

اگر در هر مشکلی که پیش می آید به دنبال مقصر باشید، تنها به بزرگ شدن و ریشه دواندن آن موضوع دامن زده اید. بهتر است به جای مقصریابی و ایجاد حس تقصیر به همسر خود به دنبال یک راه حل برای مشکلات تلنبار شده باشید.

 

 مطالعه بیشتر   :    شرایط تحقق نفقه

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | تمرین کنید تا بیشتر خونسر باشید

در حال حاضر عصبانیت و سرکشی به شدت می تواند شما را به طلاق نزدیک کند. بهتر است کمی کوتاه بیایید و نسبت به بعضی رفتارهای همسرتان واکنش نشان ندهید. در این وضعیت بهتر است به اقدامات ضروری برای رساندن رابطه به حالتی ایمن بپردازید و سپس دوباره وضعیت را حاد کنید.

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | تغییر کنید

وقتی همسرتان ببیند که شما برای زندگیتان ارزش قائل هستید و در این وضعیت بحرانی برای جلوگیری از طلاق، بالغانه رفتار می کنید و واکنش خود را نسبت به هیجانات او تغییر داده اید، کمی از بچه بازی دست می کشد؛ او هم سعی می کند بیشتر نگاه بالغانه ای به رابطه داشته باشد. صحبت های متعهدانه و بالغانه در بازگشت به وضعیت سفید کمک شایانی می کند. نکتۀ این تغییرات، تغییرِ تغییرات در خود شماست! اینبار به جای تغییر همسرتان به تغییر رفتار خودتان بپردازید. اگر مشکل از همسرتان است؛ راهی پیدا کنید تا با نوع رفتار جدید، فضایی جدید ایجاد کنید.

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | برای زندگی کردن کار کنید

درگیری های پیش آمده در شغل، در اکثر موارد باعث بی توجهی به زندگی زناشوئی می شود. همیشه باید در این وضعیت به خود یادآوری کنید که دلیل کار کردن شما چیست؟ زندگی کردن جریان زیبایی دارد که برخی افراد گاه در طول فشارهای روزمره فراموش می کنند. از مشغله های کاری خود کمی کم کنید و وقتی را هم به گذراندن در خانواده بپردازید. نگرانی های مالی مسائل مهم و اساسی هستند اما باعث از هم فروپاشی یک خانواده نمی شوند.

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | با همدیگر حرف بزنید

بهتر نیست به جای دعواها، جروبحث ها و … کمی به عنوان دو انسان متمدن در این کره خاکی نشسته و با هم صحبت کنید؟! به زبان ساده دلیل رفتارهایتان را توضیح بدهید و بگذارید مسائل حل شوند “من اینطور فکر می کردم و تو این طور فکر می کردی و اینطور شد که من آن کار را کردم!” بنشینید و راجع به چیزهای ساده ای که از زندگی می خواهید حرف بزنید. “از نظر من وقتی من حرف می زنم تو وسط حرفای من میایی میگی اینطوری نیست و من بقیه حرفاتو گوش نمیدم و مشکلم از همینجاست” خیلی وقت ها مشکل همین وسط حرف پریدن هاست!!!

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | سرگرمی های مشترک پیدا کنید

به جای زمان هایی که می نشینید و غصۀ زندگی نداشته تان را می خورید؛ به زندگی رویایی که می توانید بسازید فکر کنید. به دنبال بازی ها و سرگرمی هایی که می توانید ایجاد کنید، بگردید و فضای متشنج رابطه تان را آرام کنید. آرامش یافتن در این وضعیت می تواند به پیوند خوردن دوباره قلب به شدت کمک کند.

 

 مطالعه بیشتر   :    مجازات ازدواج مجدد بدون اجازه همسر

 

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | حرف هایی که نمی زنید اما آن را انتظار دارید

بارها زن ها انتظاراتی دارند که عجیب است. زنی دوست دارد برایش گل بخرند اما هیچوقت به هیچ کس نگفته و حتی روح همسرش هم در جریان نیست؛ اما او هر روز همچنان این ناراحتی را به دوش می کشد. مثال گل یک مثال کوچک و جزئیست، بهتر است مثال های واقعی را در زندگی خود بیابید.

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم | مشاوره زناشویی

تعداد زیادی از زوج ها به دلیل نارضایتی هایی که در تخت خواب پیش می آید؛ به مشکلات بزرگ تر می رسند. متاسفانه ناآگاهی های افراد در چگونگی رابطه زناشوئی؛ استفاده از سایت های غیرمجاز؛ انتظارات بیجا؛ حیای بیش از حد و مواردی از این قبیل به طلاق می رسند. این در صورتی است که تنها یک مشاوره روابط زناشویی می تواند وضعیت را به وضعیت سفید و به سمت بهبود سوق می داده است.

مشاور حقوقي آنلاين

تماس جهت مشاوره حقوقي رايگان از ساعت ۹ صبح الي ۲۲ شب

در ساعات اداري از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب براي مشاوره حقوقي مي توانيد با شماره گيري شماره تلفن ۳۳۳۱۳۳۸۸-۰۱۱ با مؤسسه حقوقي پيام آوران عدالت تماس حاصل نمائيد و به وکيل متخصص مربوطه وصل شويد

در صورتي که خارج از ساعت اداري احتياج به مشاوره حقوقي تلفني داشته باشيد درخواست مشاوره بدهيد و با شماره ۰۹۰۱۹۵۸۸۴۷۱ در ارتباط باشيد و با پرداخت هزينه مشاوره با شماره گيري تلفن هاي مذکور با ارتباط مستقيم به وکيل و مشاوره حقوقي وصل و مشاوره تخصصي بگيريد

انتخاب وکيل و خدمات حقوقي آنلاين و همچنين مشاوره حقوقي شبانه روزي ارائه شده توسط کارشناسان مؤسسه حقوقي پيام آوران عدالت در زمينه هاي گوناگوني از ابتدا تا انتها به شما ارائه مي شود
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *