مهر, ۱۳۹۷ بدون نظر کسب و کار, مقالات موفقیت

کسب و کار موفق

موفقیت کلید خوشبختی نیست. خوشبختی کلید موفقیت است اگر کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید موفق خواهید شد.

بسیاری از شما که هم اکنون این مقاله کسب و کار موفق را می خوانید، ممکن است صاحب کسب و کاری باشید یا حداقل ایده کسب و کاری را در ذهن بپرورانید. اما، شاید هم وضعیتی مشابه من داشته باشید.

زمانی که من کارم را آغاز کردم، اصلا نمی‌دانستم می خواهم چه کسب و کاری ایجاد کنم، فقط میخواستم کسب و کاری برای خودم داشته باشم.

تنها به این دلیل که تجربه فروش محصول یا خدمات خاصی را ندارید، به این معنا نیست که نمی توانید در آن نوع کسب کار موفق شوید. به عنوان مثال وقتی من نخستین کسب و کار بازاریابی اینترنتی خود را آغاز کردم تا قبل از آن، هرگز کسب و کار اینترنتی نداشتم و قبلاً هرگز بازاریابی اینترنتی نکرده بودم. تجربه من در حد صفر بود.

اما این کاری بود که در من ایجاد علاقه و هیجان کرد. از آن مهمتر، کاری بود که باور داشتم می توانم در آن موفق شوم. اگر بخواهیم به مهمترین عامل اشاره کنیم، آن عامل « باور» است خواه باور داشته باشید که می‌توانید یا باور داشته باشید که نمی توانید در هر دو صورت درست می گویید.

قبل از اینکه بخواهم به شما کمک کنم تصمیم بگیرید چه نوع کسب و کاری را آغاز کنید، می خواهم به چندین موضوع حتی مهمتر از آن اشاره کنم، چون، این ها ویژگی های رفتاری بنیادی تقریبا تمام صاحبان کسب و کار بسیار موفقی بوده است که سال ها با آنها همکاری داشته و مصاحبه کرده ام.

تصورات اشتباه درباره کسب و کار

یکی از بزرگ‌ترین اشکالاتی که در کارآفرینان جدید می‌بینم، این است که آنها تصوری رویایی از چگونگی کسب و کار خود دارند. آنها به این فکر می‌کنند که چقدر عالی است که رئیس خودشان باشند.

آنها درباره اینکه چقدر پول کسب خواهند کرد، پیش بینی های بی حد و حصری دارند، بی آنکه بسیاری از چالش‌هایی را که به طور قطع با آنها مواجه خواهند شد به حساب بیاورند.اینها تصورات اشتباه درباره کسب و کار دارند.

متاسفانه؛ از آنجا که این چالش ها را از همان ابتدا تجربه می‌کنند؛ خیلی پیشتر از آن که به هر میزان موفقیت دست یابند، تسلیم می‌شوند.

ویژگی های رفتاری بنیادی شما، از هر ایده انواع کسب و کار یا برنامه مدبرانه ای مهمتر است، زیرا با این موفقیت شما در کسب و کار عجین است. این عوامل عبارتند از اشتیاق شدید و اراده قوی شما برای موفقیت ، بدون توجه به اینکه چه الزاماتی پیش رو خواهید داشت.

همان‌طور که پیش‌تر در مقالات قبلی اشاره کردم، علاوه بر خواست و اراده برنده شدن در کسب و کار، همچنین باید رویای بزرگی داشته باشید و آماده شکست باشید. زمانی که به تازگی کسب و کار را آغاز کرده بودم، این کار را خیلی آسان تر از آن چیزی که واقعا نبود می پنداشتم و بسیاری از مشکلات را که ممکن بود با آنها مواجه شوم در نظر نگرفته بودم.

این چالش های آزاردهنده به طور مداوم ظاهر می‌شدند و من با خودم فکر می کردم : «من بیچاره!» همیشه فکر می کردم آدم بدشانسی هستم که این همه مشکلات همیشه سر راهم سبز می‌شوند.

دلایل سقوط کسب و کار

عامل نجات من، داشتن اراده قوی برای غلبه بر آن موانع بود. یکی از دلایل اصلی این که چرا ۹۰ درصد از تمام کسب و کار ها سقوط می کنند، این است که صاحبان آن ها، برآورد درستی از خیل چالش‌های اجتناب ناپذیر پیش رو ندارند.

گرچه شاید هرگز نتوانید تمام چالش هایی را که کسب و کار شما ممکن است با آنها مواجه شود شناسایی کنید، اما باید بدانید که آنها سر راهتان قرار خواهند گرفت.

شما می توانید تمام مدت امیدوار باشید و آرزو کنید که مجبور نخواهید شد با آنها مقابله کنید، اما من نمی‌توانم تضمین کنم که آنها همیشه پدید خواهند آمد. شروع هر کسب و کار ،یعنی مواجهه و حل مشکلات به صورت روزمره.

بهترین توصیه ای که می‌توانم در خصوص مشکلات به شما بدهم، مطلبی است که روزی یک مالک کسب و کار به من گفت: به جای اینکه امیدوار باشید با هیچ مشکلی مواجه نشوید، انتظار آنها را داشته باشید و ازآن ها سپاسگزار باشید.

وقتی انتظار مشکلات را دارید و از آنها ممنون هستید، می توانید خود را از وضعیت قربانی« من بیچاره » خارج کنید وضعیتی که چیزی جز نتایج منفی در بر ندارد.

بیایید این دو نگرش را بشناسیم: منتظر مشکلات باشید. وقتی چنین نگرشی نسبت به مشکلات داشته باشید آنها را اموری کاملاً طبیعی و جنبه های روزمره فعالیت در یک کسب و کار تلقی خواهید کرد.

وقتی مشکلات را امور روزمره تلقی کنید،دیگر دچار استرس نمی شوید و خواهید توانست هرگاه که با مشکلات مواجه می شوید، با نگرش مثبت آنها را برطرف کنید.

 

ایده های راه اندازی کسب و کار

از مشکلات سپاسگزار باشید. این که بخواهم از مشکلات سپاسگذار باشم، برایم کار سختی بود. قدردان بودن نسبت به مشکلات، نامعقول به نظر می‌رسید. اما وقتی قدری عمیق تر به موضوع فکر کردم، توانستم دو دلیل مهم برای قدردانی از مشکلات را پیدا کنم. دلیل نخستین بود، از خداوند سپاسگزارم که در ابتدای زندگی، مشکلات را پیش روی ما قرار داده است.

اکثر مردم زندگی حق حقیرانه ای دارند، آنها بیشترین سالیان زندگی خود را در بردگی دیگران سپری می‌کنند. اگر من مجبور برای این که روزی مطابق با شرایط دلخواه هم زندگی کنم، مشکلاتی را پشت سر بگذارم واقعاً به خاطر وجود آنها ممنونم.

دلیل دوم قدردانی من ، به مادرم برمی‌گردد که وقتی بزرگ می شدم، همیشه می گفت:« چیزی که تو را نمی کشد، قوی تر می کند.» هر چالشی که پیش رویتان قرار می گیرد، شما را تبدیل به داشتن کسب و کاری فوق العاده می‌کند هر قدر چالش‌ها عظیم تر باشند، و سطح بالاتری از دانش و رهبری دست خواهید یافت.

اشتیاق سوزان و میلی فراوان داشته باشید

اگر می خواهید رئیس خودتان باشید با شرایط خودتان زندگی کنید، و یک میلیون بیکار شوید، چالش‌های پیش روی خود را بپذیرید و به خاطر آنها از خداوند سپاسگزار باشید، این کار را انجام دهید و به شما قول می دهم نه تنها زندگی شما خیلی آسان و پربارتر خواهد بود، بلکه خواهید توانست با ایستادگی و ثبات قدم، آینده شگرفی را برای خود رقم بزنید.

باز هم، به خاطر بسپارید مهم ترین ویژگی شخصیتی برای به تحقق رساندن رویاهای تان، اشتیاقی سوزان و اراده ای قوی برای برنده شدن است. هر چند که کسب و کار را با سرمایه کم شروع نمایید.

در اوایل حرفه کسب و کارم؛ همچنان با مشکلات بسیار دست به گریبان بودم که می خواستم همه چیز را رها کنم. اما؛ تنها چیزی که مرا به ادامه حرکت وا می داشت این بود که میخواستم تبدیل به یک میلیونر شوم و به سبک رویایی خودم زندگی کنم.

در شرایطی بحرانی، جمله ای روی یک کارت پستال نوشتم. هر وقت ناامید می شدم به نوشته روی کارت پستال نگاه می کردم تا به خاطر بیاورم که برای موفقیت ، هر کاری لازم باشد انجام می دهم.

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی رایگان ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *