فروردین, ۱۳۹۸ بدون نظر مقالات موفقیت

آرامش گوهری گرانبها در جوامع بشری امروزی

اضطراب به عنوان پدیده صنعتی شدن همچنان روح و جسم انسان این دوران را تحلیل می برد و او را به ورطه ای می کشاند که خطرات بیشماری برایش به ارمغان می آورد.

انسان همواره به دنبال آرامش می گردد تا بتواند این اضطراب و دل نگرانی هایش را به گونه ای خنثی کند. اما آیا در این راه موفق می شود؟ پاسخ به این پرسش این است که برای رسیدن به آرامش نیاز به ابزار و لوازم و شرایط خاصی است.آرامش گوهری گرانبها در جوامع بشری امروزی است و بدست آوردن آن نیاز به فرمول و قواعد خاصی دارد .

منظور از آرامش چیست

 

اول باید دید که منظور از آرامش چیست ؟ اینکه یکجا بنشینیم و هیچ فکر و دغدغه ای نداشته باشیم؟ یا به دنبال چیزهایی در بیرون از خود باشیم تا به ما آرامش بدهد؟
آرامش در واقع حالتی از فراغ بال و احساس راحتی است که هر کس به شیوه خو آن را احساس می کندو کاملاً جنبه شخصی دارد و از فردی به فردی دیگرتفاوت می کند.

اما در مجموع آنچه همه انسان ها آن را تجربه می کنند حالتی است که در آن فرد تحت فشار درونی و بیرونی نباشد و دغدغه خاطری نداشته باشد و به لحاظ فیزیولوژیکی تمامی هورمونها و سلول های عصبی دریک شرایط طبیعی قرار داشته باشند .

این احساسات و تجربه ها موقتی است و ممکن است بیشتر از چند روز طول نکشد و بر اثر شرایط و موقعیتهای گوناگون این آرامش موقت از بین رفته و تنش و موقعیت را تغییر دهد تا به آرامش قبلی برسد که در این بین افرادی هستند که هرگز به آرامش نمی رسند.

آرامش دایمی وجود ندارد

این نکته مهم است که آرامش دایمی وجود ندارد و ما باید یاد بگیریم که آرامش های کوتاه مدت اما به تعداد زیاد را در خود ایجاد کنیم که این امر امکان پذیر است اما نیاز به یادگیری دارد. ما نمی توانیم آرامش را یکباره و برای همیشه به دست آوریم و آن را ذخیره کنیم. مجموعه آرامش های کسب شده روزانه می تواند خستگی امروز را برطرف و ما را برای فردا آماده سازد.

هیجان مثبت و هیجان منفی

موضوع دیگر هیجان است . ما برای انجام هر کاری نیاز به مقداری هیجان داریم .هیجان در انسان به دو شکل هیجان مثبت و هیجان منفی وجود دارد .
هیجان مثبت حالتی است که انسان را به وجد و تحرک می اندازد و حس کنجکاوی او را بر می انگیزاند که این هیجان ازروش های مختلف به دست می آید اما هیجان منفی بر عکس روحیه را از شخص گرفته و او راخسته می کند و انرژی او را برای انجام کارهای دیگر از بین می برد.

هر هیجانی چه مثبت و چه منفی باید به گونه ای مطلوب تخلیه گردد . چنانچه این هیجانات که همانند بمب ساعتی در درون شخص تجمع یافته به هر علتی تخلیه نگردد ، فرد احساس فشار و در نهایت احساس تنش خواهد کرد که در آن صورت ممکن است آن را به شکل نامطلوب درونی و بیرونی سرکوب کند و یا بروزدهد که امکان صدمه دیدن خود و دیگری را به دنبال خواهد داشت.

از اینکه مطالب آرامش گوهری گرانبها را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

روزانه هزینه های میلیاری صرف بدست آوردن هیجان میشود

انسان موجودی که ذاتاً به دنبال هیجان می رود و در دنیا روزانه مبلغ هنگفتی خرج می شود تا مردم خودشان را به هیجان مثبت برسانند. شاید این حالتی متناقض در انسان باشد که از طرفی به دنبال آرامش است اما از طرف دیگر وقت و انرژی و پول خرج می کند تا به هیجان برسد که درز واقع باید گفت این هیجان خواهی یک تنوع در زندگی انسان است که به آن هیجان مثبت می گویند.

مشکل عمده انسان ها در زمینه نداشتن آرامش در واقع به نوع ارتباط آنها با پدیده ها مرتبط است. وقتی ارتباط انسان با پیده ها های درونی و بیرونی ایجاد نشود و یا از تعادل خارج گردد، شخص یا به آرامش نمی رسد و یا آرامش خود را از دست خواهد داد. معمولاً انسان ها چهار نوع ارتباط دارند:
۱- ارتباط با خود
۲- ۲- ارتباط با خداوند
۳- ارتباط با طبیعت
۴- ارتباط با افراد دیگر

 

خودت را بشناس تا خدا را بشناسی

مقدمه هر کاری خودشناسی است. تا فرد خودش را نشناسد در واقع هرکاری را انجام دهد از روی تجربه و خطا خواهد بود. برای اینکه خود رابشناسیم باید یک ارتباط دایمی با درون خود برقرا کنیم و بدانیم که هستیم ، چه هستیم و چه میخواهیم و توانایی ما برای انجام امور چقدراست؟

ارتباط با خداوند

انسان هایی که ارتباط قوی ومستحکمی با خداوند برقرار می کنند معمولاً از آرامش خوبی برخوردار هستندو روحیه ، چهره و رفتارشان حاکی از یک آرامش درونی است. کسانی در ارتباط با طبیعت و جهان پیرامون خود سعی میکنند ارتباط دوسویه عاری از هرگونه آلودگی برقرا کنند.

در واقع از سلامتی جسمی و روحی خوبی برقرار شده و در نهایت به آرامش میرسند. نمونه بارز آن رعایت مسایل زیست محیطی و استفاده از مواهب طبیعی است. کسانی است که پیرو عمل شعار جهانی فکر کن و منطقه ای عمل کن هستند ، در واقع مستقیم و غیر مستقیم به سلامت جسم و روح خود می اندیشند عمل می کنند ودر محیطی پاکیزه و فرحبخش مسلماً به آرامش خواهند رسید.

ارتباط با دیگران

ارتباط با سایر افراد از ضروریات زندگی بشر است و از سایر نیازهای اساسی انسان به شمار می رود . در تعریف انسان آمده که او موجودی اجتماعی است اجتماعی و انسانی که نسبت به این نیاز خود بی تفاوت باشد و یا قادر نباشد با سایرین ارتباط برقرار کند ، محکوم است که تنهایی و انزوا را تجربه کند و قطع ارتباط با مردم در واقع نوعی بیماری روانی محسوب می شود.

عدم شناخت خود چیست

یکی از دلایلی که برخی از انسان ها درگیر و دار زندگی دچار مشکلات عدیده می شوند مربوط به عدم شناخت خود است. یعنی اینکه فرد خودش را نشناسد و در مورد خود کنکاش نکرده است. برای شناخت خود دو نوع مطالعه درونی و دیگری مطالعه بیرونی است که در مطالعه درونی ما به عنصر وجودی خودمان پی خواهیم برد و موارد مثبت و منفی خود را شناسایی خواهیم کرد.

در مطالعه بیرونی که از طریق مطالعه کتاب ها یا تجربه ی افراد موفق، موارد مفید را دریافت کرده و انها را درونی خواهیم کرد و میتوانیم خود را تقویت کرده و برای یک زندگی همراه با آرامش آماده شویم.

ترس از خود

کسانی که از ارتباط پیدا کردن با درون خود ترس داشته یا نحوه آن را نمی دانند یا نسبت به آن آگاهی ندارند و یا به هر دلیلی اعتقاد به آن ندارند همانند یک کشتی بی ناخدا هستند که در آبهای پرتلاطم بدون هدف و نقشه به این سو و آن سو در حرکت است و در نهایت به جای امن نخواهد رسیدو وضعیت خوبی نخواهد داشت.
خلاصه اینکه چنین افرادی روی آرامش را نخواهند دید.

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

کتاب صوتی قانون توانگری یک محصول فوق العاده که تاثیرگذاری آن بیش از کارگاه های آموزشی و سمینارهای موفقیت می باشد. یک محصول ارزشمند درباره کسب موفقیت و ثروت و زندگی شرافتمندانه. 
در راه موفقیت قدم بردارید و هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله آرامش گوهری گرانبها: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در زمینه آرامش گوهری گرانبها چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله آرامش گوهری گرانبها بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *