خرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر مقالات موفقیت

اهمیت تفکر

اهمیت تفکر : اندیشه منبع اولیه ثروت، موفقیت، دستاوردهای مالی، و همه ی کشفیات و نوآوری هاست. این سخن شجاعانه ای است،شما به فکر کردن چه بهایی میدهید!؟

این یکی از اولویت های زندگی شما بوده است؟ مطمئنم به اهمیت فکر کردن واقف هستید، زیرا اگر نبودید،در این لحظه مقاله ای  را برای تقویت ذهن خود نمی خواندید. اما فکر کرده اید که باید به طور روزانه به فکر کردن بها بدهید؟ در ادامه مطلب به دلایلی اشاره کرده ام که میگوید چرا اندیشیدن باید در زمره ی اولویت های همه روزه ی شما باشد.

درست اندیشیدن زمینه ساز رسیدن به نتایج مطلوب است

مهم نیست که شخص چه حرفه ای را دنبال می کند. اندیشیدن مقدم بر موفقیت است موفقیت بر حسب تصادف ایجاد نمی شود. اشخاص اول موفق نمی شوند تا بعد ببینند که چه کرده اند و چه اتفاقی افتاده است.

شما خواه دکتر باشید خواه تاجر، نجار، آموزگار، و یا پدر یا مادر، اگر به اندیشیدن بهای کافی بدهید، بر میزان موفقیت خود می افزایید. هرچه بیشتر فکر کنید. توانمندی های بالقوه تان افزایش می یابد. همان طور که ویکتور هوگو می گوید: ” انسان کوچک از اندیشه های کوچک ساخته شده است.

اهمیت فکر کردن یعنی درست اندیشی ارزش شما را بالا می برد

جواب این است که کسی که افکار خوب داشته باشد.

در تجارت سرمایه آنقدر ها هم مهم نیست. تجربه هم آنقدر ها مهم نیست. هر دوی این هارا میتوانید به دست آورید. آنچه مهم است افکار است. اگر دارای افکار نو باشید، مهم ترین سرمایه ی مورد نیازتان را دارید. محدودیتی برای کار و زندگی تان متصور نیست.

اهمیت تفکر بسار مهم است ،افکار کشور ها را شکل داده اند. افکار شرکت های بزرگ را خلق کرده اند. افکار اقتصاد را به پیش می برند. افکار پایه و اساس همه چیزهایی هستند که در زندگی به دست می آوریم. افکار زمینه ساز همه ی پیشرفت های ما هستند.کسی که خوب می اندیشد و افکار فراوان دارد، به شخص ارزشمندی تبدیل می شود.اگر خوب می اندیشید، از امتیاز بزرگی برخوردارید.

تنها ۱۰ تا ۱۲ درصد مدیران آنقدر موثر هستند که در این دنیای سریع، موفق باقی بمانند.

کسانی که توانایی درست اندیشی ندارند، برده ی محیط خود هستند

کسانی که توانایی درست اندیشی ندارند، اغلب خود را مقهور اوضاع و احوال احساس می کنند. آن ها توان حل مسائل را ندارند، بار ها و بار ها با موانع مشابه و یکسان روبرو می گردند، و چون به آینده توجه ندارند عادتا واکنشی هستند. یک ضرب المثل آلمانی می گوید:  کیف پول خالی بهتر از ذهن خالی است .

درست اندیش ها همیشه می توانند بر مشکلات غلبه کنند، از جمله بر فقدان منابع لازم. بداندیشان همیشه مقهور درست اندیشان می شوند.

تصمیم بگیرید عادت درست اندیشی را در زندگی روزمره ی خود به اجرا بگذارید

 

آنچه انسان به دست می آورد یا نمی آورد، بستگی به طرز اندیشه اش دارد. من به مواردی فکر خواهم کرد که به ارزش های من و دیگران بیفزاید. اگر میخواهید درست اندیشی بخشی از زندگی روزانه شما باشد ، به این نکته توجه کنید:

ازاینکه مقاله اهمیت تفکر را خواندید خوشحال هستید؟

می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

بدانید که اندیشه ی عالی از اندیشه ی خوب نشئت می گیرد

اگر میخواهید متفکری عالی شوید، ابتدا باید متفکری خوب شوید. برای این که متفکر شوید، ابتدا باید بخواهید افکار متوسط ارائه بدهید. تنها با تمرین درست اندیشی می توانید به افکار بهتر برسید. توانایی اندیشیدن شما نه با میل شما به اندیشیدن، بلکه با اندیشه های گذشته ی شما ارتباط دارد.

برای این که متفکر خوبی شوید، بیشتر فکر کنید. افکار وقتی جاری میشوند، به تدریج بهتر و بازهم بهتر میشوند.

توجه داشته باشید که فکر کردن انواع مختلف دارد

تا بدینجا به گونه ای درباره ی فکر کردن صحبت کرده ام که گویی یک مهارت واحد است. اما واقعیت این است که فکر کردن مستلزم استفاده از مجموعه ای از مهارت هاست. شبیه مسابقه ده گانه دو و میدانی است که از رشته های ۱۰۰ متر، ۴۰۰  متر، پرش طول، پرتاب وزنه، پرش ارتفاع،۱۱۰   متر با مانع، پرتاب دیسک، پرش با نیزه، پرتاب نیزه و ۱۵۰۰ متر تشکیل میشود. اندیشیدن ابعاد مختلف دارد.

به اعتقاد من وقتی صحبت از درست اندیشی میشود،۱۱ مهارت متفاوت مطرح میگردد.

۱٫اندیشیدن به تصویر جامع: اینکه بتوانید فراسوی خود و دنیایتان فکر کنید تا به نقطه نظر های کل نگر برسید.

۲٫اندیشیدن متمرکز: توانایی فکر کردن توام با وضوح درباره مباحث گوناگون،با پس زدن عواملی که تولید حواسپرتی میکنند.

۳٫اندیشیدن خلاق: توانایی بیرون آمدن از چهارچوب محدودیت ها و بررسی نقطه نظرها و گزینه هایی به منظور از میان برداشتن مشکلات.

۴٫اندیشیدن واقع بینانه: توانایی ایجاد پایه ای محکم بر اساس واقعیت ها به منظور فکر کردن با اطمینان.

۵٫اندیشیدن راهبردی: توانایی استفاده از طرح ها و برنامه هایی که به فعالیت های امروز ما جهت بدهد و بر توانمندی های بالقوه فردامان بیفزاید.

۶٫اندیشیدن به امکان ها: توانایی آزاد کردن اشتیاق و امیدواری به منظور یافتن راه حل برای مسائلی که در ظاهر غیر ممکن به نظر میرسند.

۷٫اندیشیدن فکورانه: توانایی مرورگذشته برای دستیابی به دیدگاهی درست و فکر کردن توام با درک.

۸٫مورد سوال قرار دادن اندیشه های متعارف: توانایی رد کردن محدودیت های اندیشه های متعارف و دستیابی به نتایج غیر معمول.

۹٫اندیشیدن گروهی: توانایی بهره گرفتن از اندیشه های دیگران و دستیابی به نتایج چشمگیر.

۱۰٫اندیشیدن غیرخودخواهانه: توانایی در نظر گرفتن دیگران.

۱۱٫اندیشیدن به نتیجه: توانایی فکر کردن به نتایج و حداکثر بازدهی،به منظور بهره برداری از امکان های بالقوه اندیشیدن.

فکر اشتباه را همراه خود یدک نکشید

اشتباه است اگر فکر کنیم تنها یک نوع اندیشه وجود دارد. این تصوری کوته بینانه است و ممکن است سبب شود تنها به نوعی از اندیشه بها دهیم که در آن عالی هستیم و سایر انواع اندیشه را کنار بگذاریم.

 

یک پیشنهاد مخصوص به شما ذهن ایده آلی عزیز:

گفتگو با خدا و پيام در خانه بودن با خدا مي تواند يكي از مفيدترين و اميدواركننده ترين پيام هايي باشد كه بشريت تا بحال دريافت كرده است.اگر شما در برابر اين كتاب ـ و، در هر حال، در زندگي تان، حوصله بخرج بدهيد، پاداشي عالي دريافت خواهيد كرد 

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند اهمیت تفکر : تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه اهمیت تفکر چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله اهمیت تفکر بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *