شهریور, ۱۳۹۷ بدون نظر مقالات موفقیت

باورهای محدود کننده ذهن

اغلب ما ۱۲ تا ۳۰ سال از زندگی مان به مدرسه رفته ایم تا ریاضیات ، تاریخ ، علوم ، جغرافیا و دستور زبان بیاموزیم. اما هرگز مهم ترین موضوع زندگی را به ما نیاموخته اند ، اینکه چگونه موفق شویم. تمام مهارت های زندگی واقعی و اصول مورد نیاز برای موفقیت ، هرگز در مدرسه آموزش داده نمیشوند . آن ها در مسیری دشوار ، طی آزمون و خطا ، شکست در روابط ، شکست در کسب و کار و در خلال غم و نا امیدی فرا گرفته می شوند. سفر به موفقیت می تواند طولانی و دشوار باشد و به همین دلیل است که بسیاری از مردم به سادگی از رویاها و اهداف شان دست می کشند.

من می خواهم به شما نشان دهم چگونه بدون حمله قلبی و بدون سال ها کشمکش ، به موفقیتی که خواهانش هستید ، دست پیدا کنید. همان طوری که می بینید آنچه من کشف کرده ام ، این است که موفقیت در زندگی اصلاَ لازم نیست فرآیند دشواری باشد. در واقع دستیابی به موفقیت آسان است اما فقط به شرط اینکه فرمول موفقیت را بدانید.

تنها معیار کلیدی همه افراد موفق ، چیزی بیش از باور نیست. باور به خودشان ، باور به اینکه می توانند به رویاهای شان دست یابند. باور به اینکه برای گام برداشتن به سمت سبک زندگی دلخواه شان ، هر انچه را که لازم است هم اکنون در اختیار دارند.

تفاوت اصلی بین افراد موفق و فرد متوسط این است که افراد موفق به خود وتوانایی های شان باور دارند و ایمان آن ها به حدی قوی است که بی هیچ شکی می دانند به اهداف شان دست خواهند یافت. همین نحوه تفکر است که شما را به سمت موفقیت سوق خواهد داد.

آسان تر از آن است که فکر می کنید

تغییر باور

نه تنها باید باور داشته باشید که تغییر زندگی تان امری ممکن است ، بلکه باید این را هم باور داشته باشید که این کار می تواند آسان تر از آنچه که فکر میکنید باشد. بگذارید در مقاله باورهای محدود کننده ذهن و دیگر مقاله های بعدی در وب سایت ذهن ایده آل شرح می دهم.

تاکنون در کنار کسی بوده اید که همیشه بنا به دلایلی کارها را دشوار می داند؟ وقتی از این نوع افراد بپرسید، چیکار می کنند، پاسخ آنها احتمالاَ این است ” ای ، می گذرانیم” حقیقت غم انگیز این است که اغلب مردم فکر می کنند زندگی سخت است . موفقیت سخت است. .وزن کم کردن سخت است . به دست اوردن یک میلیارد تومان سخت است.

مطمئنم که شما اینطور نیستید ، اما شاید کسی با این طرز فکر را بشناسید.

راز کار این است . از جف بزوس بپرسید ، برای او به دست آوردن صد میلیارد چقدر آسان است و فکر میکنید او به شما چه می گوید؟ معلوم است ، نه ؟ او به شما خواهد گفت که این راحت ترین کار در جهان است. مهمترین دلیل آن این است که در او باورهای محدودکننده ذهن وجود ندارد.

اگر می گفتم یک فرد متوسط معتقد است که به دست آوردن بیش از صد میلیون تومان در سال کار سختی است ، احتمالا َ با من موافقید. اما می خواستید از هر تعداد از صاحبان کسب و کار های میلیاردری بپرسید که به دست آوردن ثروت میلیاردری برای آنها چقدر آسان است. تضمین می کنم ، به شما خواهند گفت که کار آسانی است. شاید این کار مستلزم سخت کوشی باشد، اما آنها یقین قطعی دارند. انها باورهای منفی را به باورهای مثبت تبدیل کرده اند این صاحبان کسب و کار ، در این حقیقت هیچ تردیدی ندارند که موفق خواهند شد. آنها ایمان تمام و کمال دارند!

در اینجا ممکن است بگویید ، دلیل اینکه آن ها این امر را آسان می پندارند ، این است که آن ها در هر کاری که انجام می دهند موفق اند ، اما من می خواهم دقیقاَ عکس آن را بگویم.

دلیل این که افراد موفق ، خوب عمل می کنند ، این نیست که آن ها صرفاَ خوب هستند ، بلکه این است که آن ها باور دارند که خوب هستند . شک نداشته باشید که این انسانها باورهای محدود کننده ذهن ندارند. آن ها ایمان دارند که موفق خواهند شد . این ایمان و باور ، نگرشی را پدید آورد که به واسطه آن ، موفق بودن واقعاَ برای شان آسان می شود.این یعنی تغییر باور.

تغییر باورهای محدود کننده ذهن

در اینجاست که در زندگی من چرخشی بنیادین به سمت موفقیت ، آغاز شد ، وقتی سرسختانه به مطالعه زندگی انسان های موفق پرداختم ، متوجه شدم که درباره آن ها نکته ای متفاوت وجود دارد. آن ها هرگز یه زبان نمی آورند که موفق شدن کار سختی است. آن ها درباره سخت کوشی صحبت می کردند ، اما آن را کار سخت تلقی نمی کنند. نگرش آن ها مبتنی بر این بود که این امری قطعی است . روش زندگی آن ها ، مبتنی بر ایمان ، باور ، قطعیت و اعتماد به توانایی شان بود.

لذا ، از اینجا بود که مفهوم آسانی را درک کردم.

یکی از اصول مورد نیاز برای موفقیت تغییر باورهای محدود کننده ذهن می باشد….

 

شما بعد از خواندن این مقاله ارزشمند باورهای محدودکننده ذهن: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.

شما در زمینه باورهای محدودکننده ذهن چه تجربیاتی دارید؟

با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله باورهای محدودکننده ذهن بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *