خرداد, ۱۳۹۸ 1 نظر مقالات موفقیت, موفقیت در زندگی

افراد موفق از موفقیت های دیگران تقلید می کنند

این به این معنی نیست که افراد موفق مبتکر و خلاق و بدیع نیستند و این که من رقابت در نوآوری و تغییر را به شما پیشنهاد نمی کنم.

بلکه منظور این است که این افراد وقتی موفقیت های دیگران را می بینند آنها را بررسی کرده و از آنها تقلید می کنند. بله، در واقع افراد موفق از خصوصیات مشترکی برخوردارند، که اگر شما تمایل داشته باشید موفق باشید، می توانید با منعکس کردن اعمال آنها در زندگی خود هرچه زودتر فعالیت خود را آغاز کنید.

چشم و هم چشمی با موفقیت های دیگر آن یک مفهوم ساده است. ولی شاید باور نکنید که این امر به ندرت اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال کشور فرانسه را در نظر بگیرید، آنها ساختن پژو را ادامه می دهند در حالی که در فروش آن چندان موفق نیستند.

از عقیده و فکر افراد موفق تقلید نمایید

چرا آنها از کشور ژاپن تقلید نمی کنند. ژاپنی ها کار درستی کردند و موفق شدند آنها به تولید اتومبیل هایی اقدام کردند که مورد علاقه مردم بود. بنابراین با فروش اتومبیل های خارق العاده خود در آمد زیادی کسب کردند. سعی کنید فقط از عقیده و فکر تقلید کنید .

من شخصا تجربه ای از کپی کردن دارم که به کلاس ریاضی دوران تحصیلم مربوط می شود. هنوز جلسه امتحان جبر را به خاطر دارم به ما گفتند لطفاً در صفحه جداگانه نشان دهید که چگونه به پاسخ خودتان رسیده‌اید .

من می‌خواستم عکسی از خودم در حالی که از فرد بغل دستی کپی می کند بکشم. مسلما راهش این نبود. در زمینه های شغلی فعالیت دیگران می تواند الگوی خوبی برای ما باشد. افراد موفق این کار را به راحتی انجام می دهند.

افراد موفق با کارهای کوچک تغییرات بزرگی به وجود می آورند

آنها به خوبی نگاه می کنند می شنوند و تقلید می کنند افراد موفق می دانند که کارهای کوچک تغییرات بزرگی را در مسیر موفقیت فرد به وجود می آورد .

در این رابطه کتاب اثر پروانه را به خاطر می آورم که توسط ادوارد لورنز متخصص هواشناسی نوشته شده است.

لورنز در این کتاب نشان می‌دهد که نظم هایی نظیر اوضاع جوی تا چه اندازه از نظر پیچیدگی تغییر و انطباق می تواند به اجبار تحت تاثیر عوامل بسیار کوچک قرار گیرد.

به هر حال ما وقتی هوشیار باشیم متوجه می‌شویم که عوامل کوچک عمیقاً در سایر نظام‌های پیچیده که به آسانی قابل تغییر و قابل انعطاف اند اثر می گذارد. از قبیل گرایش سیاسی و بازار روش کار یک شرکت، وضعیت روانی فرد و حتی موفقیت های شخصی.

سیستم کاری یک شرکت از چیزهای زیادی تشکیل شده است که مهمترین آنها چگونگی رفتار و برخورد شرکت است. امروزه روسای شرکت ها باید روی احترام به افراد رفتارهای خوب پاسخگویی سریع به خواسته ها و خوشرویی تاکید کنند. آنها باید به جزئیات این موارد و اینکه چگونه تغییرات کوچک می تواند اثرات بزرگی در زندگی ایجاد کنند آگاهی داشته باشند .

ادموند بارک می گوید هیچ اشتباهی بزرگ تر از این نیست که شخص به دلیل اینکه فقط قادر به انجام کارهای کوچک است هیچ گونه فعالیتی نکند. افراد موفق می دانند که اشتباهی از این بزرگ تر نیست که شخص هیچ کاری انجام ندهد به این دلیل که فکر می‌کند که کسی متوجه عمل آنها نمی شود.

 

از اینکه مطالب تقلید از افراد موفق را خواندید خوشحال هستید؟ می توانید هم اکنون مشتری مطالب سایت شوید تا جدیدترین مطالب سایت برای شما ایمیل شود. لطفا روی تصویر زیر کلیک کنید.

 

قانون کمی بیشتر را اجرا کنید

بله، تغییرات کوچک تحولات بزرگی به وجود می‌آورند. بریدمن پل فریدمن که گزارشپرایور را منتشر کرده می‌گوید تحقیقات به این نتیجه رسیده که مدیران با لیاقت در شرکت های بزرگ ۱۰ برابر بیشتر از سایر کارمندان عالی رتبه درآمد دارند.

او با تعجب به این سوال را مطرح می کند که چرا آنها بیشتر و بهتر از سایرین پاداش می گیرند؟ فریدمن می پرسد آیا آن ها ۱۰ برابر بیشتر کار می کنند ؟ آیا آنها ۱۰ برابر طولانی تر کار می کنند؟ آیا آنها ۱۰ برابر بیشتر از دیگران توانایی دارد؟ به نظر جاناتان و سوزان کلارک جواب آن، قانون کمی برتر بودن است.

این قانون آنچه را که قبلا به آن اشاره کردیم تاکید می کند. تغییرات کوچک به مرور زمان تحولات بزرگی را به وجود می آورند. اندکی بهتر بودن، داشتن اندکی روش های بهتر آموزش یا برنامه‌ریزی، گرفتن تصمیمات اندکی عقلانی تر می تواند به طور شگفت انگیز کار کند.

دونالد ترامپ می گوید: «هر وقت از من بیشتر فکر می‌کنم فکر‌های بزرگتری به ذهنم خطور می‌کند.» گرچه من شما را به داشتن افکار بزرگ تشویق می کنند، لیکن به این امر پی برده‌اند که برای رسیدن به افکار بزرگ باید ابعاد افکار کوچک نیز در سر داشته باشید.

کاری است برخاسته از عشق برای عشق .

هم اکنون روی تصویر زیر کلیک نمایید.

 

شما بعد از خواندن این مقاله تقلید از افراد موفق: تجربه های ارزشمند خود را در این زمینه با همه دوستداران ذهن ایده آل درمیان بگذارید.
شما در زمینه تقلید از افراد موفق چه تجربیاتی دارید؟
با توجه به علم و اطلاعاتی که از این مقاله تقلید از افراد موفق بدست آوردید چه اقداماتی را بلافاصله انجام خواهید داد؟

با ما در قسمت نظرات همراه باشید…

 

برای دیدن دانلودهای رایگان، مقالات و محصولات انگیزشی در زمینه روانشناسی ، موفقیت ، دانلود فایل صوتی ، دانلود کتاب صوتی  ، و همچنین خرید و دانلود کتابهای صوتی به وب سایت ذهن ایده آل مراجعه نمایید.

www.zehneideal.com

مهدی سجودی

مدیر وبسایت ذهن ایده آل

 

برچسب ها
1 نظر

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *